Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 100

Θέμα: SYM VF3i 185

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Πήγα στο Makina moto την Παρασκευή που μας πέρασε για ένα πρόβλημα που είχα με το remix που αποδείχτηκε άκυρο (βγήκε ο ένας πόλος της μπαταρίας και είχε νεκρώσει η μιζα). Βλέπω στο μαγαζί δύο VF185. Το ένα μαύρο γυαλιστερό με μπλε και το άλλο μαύρο ματ-χρυσο( λερώνεται και με την σκέψη ) λέω ευκαιρία να ανέβω πάνω να πάρω μια γεύση.
    Το τιμόνι πολύ στιβαρό με αρκετό βάρος και η ανάρτηση λίγο σκληρή μου φάνηκε. Το φινίρισμα αρκετά ποιοτικό.
    Κρινω με βάση την δική μου εμπειρία σε δύο παπια που είχα παλιά innova .
    Αλλά η σέλα του είναι πραγματικά ΣΑ-ΝΙ-ΔΑ με υπερβολική κλίση προς τα μπροστά. Έκατσα 5 λεπτά πάνω και είδη αισθανομουν άβολα, αγωνιστικά εντουρο ίσως έχουν πιο άνετη σέλα. Θα μου πεις διορθώνεται η σέλα .
    Απλά το έγραψα περισσότερο για τον υποψήφιο αγοραστή να το έχει στο μυαλό του σαν μελλοντικό έξοδο.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Θυμάμαι πριν μερικούς μήνες, θα ήταν όταν είχαν σκάσει μύτη στην Ελληνική αγορά, πέτυχα ένα παλικάρι με ένα τέτοιο στο δρόμο.

    Τον ρωτάω, καλό το εργαλείο;;;

    Η απάντηση επιβεβαίωσε αυτό που περίμενα, στο χειρότερο όμως.

    "Μαλακία είναι, με το καλημέρα έσπασε η πίσω δαγκάνα και παραλίγο να σκοτωθώ".

    Δεν συνέχισα άλλο... Κατάλαβα ότι πέσαμε σε πΧοιοτικα μηχανάκια.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παλικάρι που δουλεύει σε μεγαλο μοτολαστιχάδικο μου είπε ότι οσα εχουν πάει για αλλαγή ελαστικών εχουν - πολυ- στραβές ζάντες.
    The only easy day was yesterday.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μετοχές στην sym δεν έχω, ουτε σε καμία άλλη εταιρία. Βλέπω οξυμωρο όμως το γεγονός ότι οι πωλήσεις που διαφημίζουν κ οι influencers YouTubers σας ενοχλουν, τις θεωρείτε παραπλανητικές κ σας κοροϊδεύουν, ωστόσο παίρνετε ως θεσφατα "ένα παλικάρι στο φαναρι" κ "ένα παλικάρι που δουλευει σε λαστιχαδικο"...

    Δηλαδή το ενδεχόμενο το μηχανάκι να έχει πέσει σε χέρια κανιβαλων ή άσχετων δεν υπάρχει?
    Έσπασε η δαγκάνα... Πρώτη φορά στη ζωή μου ακουω δαγκάνα να σπάει... Δηλαδή δεν είναι κ καμια τρελή τεχνολογία η δαγκάνα. Δεν σπάει στα τελειωμενα μπουρδελοπαπα των 800 € που πουλαγε κάποτε το πρακτικερ. Κ σπάει σε ένα μηχανάκι τριπλασιας αξίας. Έσπασε η δαγκάνα... Πως στο καλό συνέβη κ πως σπάει????? Κ η πίσω κιόλας! Wtf...
    Στραβές ζάντες λέει το άλλο το παλικάρι... Ναι. Αν το σκας συνεχεία σε λακουβες κ υπάρχουν άπειρες, παίζει να στραβώσει καμια ζάντα. So what? Μπουρδελο το μηχανάκι? Κ στο fazer το χίλια που είχα παλιά, είχα στραβώσει πίσω ζάντα κ μάλιστα από μαλακια του λαστιχά στο μηχάνημα. Μπουρδελο κι αυτό?
    Βασικα ναι (πλαίσιο,πολαπλασιαστες, βολάν, abs όλα προβλήματικα εκ κατασκευής) Αλλά είναι yamaha αυτά...
    Επίσης σε γνωστοτατο λαστιχαδικο στο Γαλάτσι(δε λέμε παραπάνω) μου τοποθετησανε μπροστινό λάστιχο με λάθος φορά. Παλικάρι κι αυτό, αλλά μαλάκας.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Μετοχές στην sym δεν έχω, ουτε σε καμία άλλη εταιρία. Βλέπω οξυμωρο όμως το γεγονός ότι οι πωλήσεις που διαφημίζουν κ οι influencers YouTubers σας ενοχλουν, τις θεωρείτε παραπλανητικές κ σας κοροϊδεύουν, ωστόσο παίρνετε ως θεσφατα "ένα παλικάρι στο φαναρι" κ "ένα παλικάρι που δουλευει σε λαστιχαδικο"...

    Δηλαδή το ενδεχόμενο το μηχανάκι να έχει πέσει σε χέρια κανιβαλων ή άσχετων δεν υπάρχει?
    Έσπασε η δαγκάνα... Πρώτη φορά στη ζωή μου ακουω δαγκάνα να σπάει... Δηλαδή δεν είναι κ καμια τρελή τεχνολογία η δαγκάνα. Δεν σπάει στα τελειωμενα μπουρδελοπαπα των 800 € που πουλαγε κάποτε το πρακτικερ. Κ σπάει σε ένα μηχανάκι τριπλασιας αξίας. Έσπασε η δαγκάνα... Πως στο καλό συνέβη κ πως σπάει????? Κ η πίσω κιόλας! Wtf...
    Στραβές ζάντες λέει το άλλο το παλικάρι... Ναι. Αν το σκας συνεχεία σε λακουβες κ υπάρχουν άπειρες, παίζει να στραβώσει καμια ζάντα. So what? Μπουρδελο το μηχανάκι? Κ στο fazer το χίλια που είχα παλιά, είχα στραβώσει πίσω ζάντα κ μάλιστα από μαλακια του λαστιχά στο μηχάνημα. Μπουρδελο κι αυτό?
    Βασικα ναι (πλαίσιο,πολαπλασιαστες, βολάν, abs όλα προβλήματικα εκ κατασκευής) Αλλά είναι yamaha αυτά...
    Επίσης σε γνωστοτατο λαστιχαδικο στο Γαλάτσι(δε λέμε παραπάνω) μου τοποθετησανε μπροστινό λάστιχο με λάθος φορά. Παλικάρι κι αυτό, αλλά μαλάκας.
    Πολύ σωστά φίλε μου τα λες... Ουτε κι εγώ εχω μετοχές πουθενά..
    Εδω όμως ο καθένας γραφει την εμπειρία-μ@λακια του, χωρίς καμία απολύτως διασταύρωση της πληροφοριας..
    Οποίος ξέρει να κινείται μεσα ένα forum, κρατάει αυτο που διαβάζει, το αξιοποιεί αναλογως και βγαζει τα δικα του συμπεράσματα ισχύοντα η μη..
    Τα περι influence και παραπλάνησης ειναι οντως για τους ανίδεους,αλλα δεν έχουν σχεση με το ποστ μου..
    Καλημερες και καλή εβδομάδα!
    The only easy day was yesterday.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια λεει μια παροιμια.
    2 εχω πετυχει...αριστα μου ειπαν.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια λεει μια παροιμια.
    2 εχω πετυχει...αριστα μου ειπαν.
    Εδω εμπίπτει το "αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...."
    Εγώ πάντως προτιμώ να ακούω ανθρώπους που δεν έχουν κανένα συμφέρον η ιδιότητα,όπως ιδιοκτήτες και εμπόρους..
    The only easy day was yesterday.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ο Ντελιβερας που μου φερνει καφε πιανεται?
    Γ@μει και δερνει μου λεει και γενικα ευχαριστημενος χωρις προβληματα ποιοτητας που αναφερθηκαν πιο πανω.
    Εμενα παλι μου αρέσει που το βλεπω με πιο χοντρο λαστιχο πίσω αλλα το παπακι το εχω συνδυασει χωρις συμπλέκτη και δεν θα το ηθελα με αυτον.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    υπάρχει κανένας που το έχει περπατήσει το μηχανάκι να μας κάνει ένα follow up;

    ψάχνομαι για πάπια τελευταία αποκλειστικά για μουλάρι-commuting και ενω με ενδιαφέρει ως πρώτη επιλογή το χοντα (ναι έχω προκατάληψη) ομολογώ οτι λοξοκοιτάζω και το sym λόγω της απίστευτης τιμής αλλά και των όσων προσφέρει...το χοντα είναι κάπως εξωφρενική η τιμη..

    αν έπαιζαν κοντά σε λεφτά δεν το συζητάγαμε καθόλου...που θα πήγαινα...
    περιμενω με ενδιαφέρον τον όποιο κάτοχο vf185 να μας πει μερικές πληροφορίες.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    υπάρχει κανένας που το έχει περπατήσει το μηχανάκι να μας κάνει ένα follow up;

    περιμενω με ενδιαφέρον τον όποιο κάτοχο vf185 να μας πει μερικές πληροφορίες.
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158222
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ωραίος!

    το χα ξαναδει..παω να ξαναδιαβασω.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    υπάρχει κανένας που το έχει περπατήσει το μηχανάκι να μας κάνει ένα follow up;

    ψάχνομαι για πάπια τελευταία αποκλειστικά για μουλάρι-commuting και ενω με ενδιαφέρει ως πρώτη επιλογή το χοντα (ναι έχω προκατάληψη) ομολογώ οτι λοξοκοιτάζω και το sym λόγω της απίστευτης τιμής αλλά και των όσων προσφέρει...το χοντα είναι κάπως εξωφρενική η τιμη..

    αν έπαιζαν κοντά σε λεφτά δεν το συζητάγαμε καθόλου...που θα πήγαινα...
    περιμενω με ενδιαφέρον τον όποιο κάτοχο vf185 να μας πει μερικές πληροφορίες.
    Παπάκι με συμπλέκτη γι αυτό που γράφεις δεν νομίζω.Ψάξου στα συμβατικά καλύτερα.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    θέλω συμπλέκτη (το γουστάρω και το ελέγχω καλύτερα πως να το πω), θέλω παραπάνω δύναμη από συμβατικό παπί, θέλω την άνεση του παπιού (κίνηση, πεζοδρόμια, παρκάρισμα όπου να ναι, άνετα μπες βγες στο γκαραζ μου) θέλω ένα απο τα δυο υπερπαπια που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή λόγω καθαρά προσωπικού γούστου και τρέλας.

    το θέλω να με πηγαίνει στη δουλειά αλλά και σε άλλα γύρω-γυρω εντός πόλης και το γουστάρω για την χαμηλή κατανάλωση και χαμηλά του κόστη γενικά σε σχέση με την μεγαλύτερη μότο που με κινεί καθημερινά.

    μπορεί και να μην κάνω τπτ τελικά αλλά ψαχνομαι για αυτό ρωτάω.

    για το χόντα πάω αλλά είπα το sym έχει άπαιχτη τιμή και δεν ακούω τιποτα τρελά προβλήματα προς το παρον,,

    μεχρι την αλλή βδομάδα θα τα χω κάνει τεστ και τα δυο
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    θέλω συμπλέκτη (το γουστάρω και το ελέγχω καλύτερα πως να το πω), θέλω παραπάνω δύναμη από συμβατικό παπί, θέλω την άνεση του παπιού (κίνηση, πεζοδρόμια, παρκάρισμα όπου να ναι, άνετα μπες βγες στο γκαραζ μου) θέλω ένα απο τα δυο υπερπαπια που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή λόγω καθαρά προσωπικού γούστου και τρέλας.

    το θέλω να με πηγαίνει στη δουλειά αλλά και σε άλλα γύρω-γυρω εντός πόλης και το γουστάρω για την χαμηλή κατανάλωση και χαμηλά του κόστη γενικά σε σχέση με την μεγαλύτερη μότο που με κινεί καθημερινά.

    μπορεί και να μην κάνω τπτ τελικά αλλά ψαχνομαι για αυτό ρωτάω.

    για το χόντα πάω αλλά είπα το sym έχει άπαιχτη τιμή και δεν ακούω τιποτα τρελά προβλήματα προς το παρον,,

    μεχρι την αλλή βδομάδα θα τα χω κάνει τεστ και τα δυο
    Το συγκεκριμένο όπως και το άλλο χόντα το νεορετρό παπί δεν είναι να μένουν ούτε 5 λεπτά αφύλαχτα όμως οπότε ξέχνα να κάνεις δουλίτσες κάτω Αθήνα

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Προχθές που είχα πάει για σέρβις και τα είδα όλα από κοντά (μικρά - μεγάλα), γούσταρα το gtr. Σαν μηνανή ήταν.

    Τα ακούμπαγα στεγνά τα 3.600 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	facepalm.gif 
Προβολές:	139 
Μέγεθος:	4,0 KB 
ID:	415454
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. sym hd 200 evo
    από apolon10 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 04:00
  2. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 21:21
  3. Sym Gts250, Yamaha X-max, Aprilia Atlantic Ή Piaggio X8???
    από djvangelis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2006, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF