Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Επιλογή ανάρτησης σε XT660Z

  1. #1
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109

    Wink Επιλογή ανάρτησης σε XT660Z

    Καλησπέρα στο forum, είχα πολύ καιρό να συνδεθώ..θα μπω κατευθείαν στο θέμα.
    Έχω ένα xt660z του 2008 και για 2η φορά μέσα σε 2 χρόνια η πίσω ανάρτηση χάνει τα λάδια της. Την πρώτη φορα την είχα ενα μήνα σε ακινησία μέσα σε υγρασιά και βροχή, αυτή τη φορά όμως την δουλεύω καθημερινά τη μηχανή.
    Από πολύ γνωστό κατάστημα επισκευής αναρτήσεων στην Αθήνα μου ζήτησαν περίπου 150 ευρώ για την επισκευή της. Δεν είμαι σίγουρος όμως οτι θέλω να ξαναδώσω λεφτά γι αυτή την ανάρτηση, ήδη έχω δώσει άλλα 250 για την πρώτη επισκευή.
    Συνεπώς σκέφτομαι την αγορά καινούριας..και κάπου εδώ αρχίζει και χάνεται η μπάλα. Ακούω για διάφορες μάρκες...άλλες διαβάζω οτι είναι περισσοτερο για δρόμο..άλλες είναι πανάκριβες..
    Δεν έχω συγκεκριμένο budget μιας και μιας και είμαι σε σκέψη να την αναβαθμίσω γενικα τη μηχανή, κυνηγάω μια value for money επιλογή.
    Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλω..ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leontheprof Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο forum, είχα πολύ καιρό να συνδεθώ..θα μπω κατευθείαν στο θέμα.
    Έχω ένα xt660z του 2008 και για 2η φορά μέσα σε 2 χρόνια η πίσω ανάρτηση χάνει τα λάδια της. Την πρώτη φορα την είχα ενα μήνα σε ακινησία μέσα σε υγρασιά και βροχή, αυτή τη φορά όμως την δουλεύω καθημερινά τη μηχανή.
    Από πολύ γνωστό κατάστημα επισκευής αναρτήσεων στην Αθήνα μου ζήτησαν περίπου 150 ευρώ για την επισκευή της. Δεν είμαι σίγουρος όμως οτι θέλω να ξαναδώσω λεφτά γι αυτή την ανάρτηση, ήδη έχω δώσει άλλα 250 για την πρώτη επισκευή.
    Συνεπώς σκέφτομαι την αγορά καινούριας..και κάπου εδώ αρχίζει και χάνεται η μπάλα. Ακούω για διάφορες μάρκες...άλλες διαβάζω οτι είναι περισσοτερο για δρόμο..άλλες είναι πανάκριβες..
    Δεν έχω συγκεκριμένο budget μιας και μιας και είμαι σε σκέψη να την αναβαθμίσω γενικα τη μηχανή, κυνηγάω μια value for money επιλογή.
    Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλω..ευχαριστώ πολύ.
    Ο elgato, που έκανε και πολύ χώμα, είχε βάλει την nitron . Θυμάμαι ότι είχε μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος τόσο από την απόδοση του αμορτισέρ, όσο και από την εξυπηρέτηση . Και αν θυμάμαι καλά ήταν και σε πολύ λογική τιμή.
    Κάπου εδώ τα είχε γράψει κιόλας

  3. #3
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    A ναι..ξάσασα να πω οτι κάνω χώμα.

    Πρέπει να το βρήκα το thread του el-Gatto
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=145357&page=2
    550 + καμια 200ρια με υδραυλική προφόρτιση

    Καμια άλλη επιλογή?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Value for money είναι οι wilbers. Oι Νitron είναι πολύ καλές, όσο και οι καταξιωμένες ohlins και οι WP.

    Mπες στο advrider.com το αμερικάνικο και ρώτα κατόχους tenere 660. Eνημερώσου επίσης αν υπάρχει στην Ελλαδα μαγαζί που να τις κάνει service και να έχει ανταλλακτικά.

  5. #5
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    https://www.wilbers-shop.de/en/Motor...M04/?year=2008


    Οι wilbers γραφει το site δεν ειναι για off-road

  6. #6
    Καλησπέρα, αν σε ενδιαφέρει έχω ένα αμορτισέρ Wilbers, κυριολεκτικά σαν καινούριο.
    Στείλε μου πμ για όποια πληροφορία.
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

Παρόμοια θέματα

  1. Ρύθμιση ανάρτησης σε Vfr 800
    από agelosmarinis στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2009, 11:52
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2009, 10:55
  3. Βελτίωση ανάρτησης σε Drz...
    από Stergios69 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2008, 16:56
  4. Αλλαγη αναρτησης σε ΧΤ 500 του '01
    από vertigo75 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2008, 10:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF