Σελίδα 12 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516172262 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #166
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Ναι, απλά εγώ δεν έχω ανάγκες, δεν καβαλάω από ανάγκη. Το κάνω καθαρά για το σπορ. Αν αργότερα χρειαστώ μέσο μετακίνησης, θα το δω με άλλο μάτι, πιο "ώριμα". Τα χαρακτηριστικά μπήκαν μόνο για να βοηθήσουν την κουβέντα, γιατί κανείς δεν είναι στο μυαλό μου. Δεν είμαι τόσο απόλυτος, απλά έκανα λέξεις τις σκέψεις μου, όσο είναι δυνατό αυτό.

  2. #167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, απλά εγώ δεν έχω ανάγκες, δεν καβαλάω από ανάγκη. Το κάνω καθαρά για το σπορ. Αν αργότερα χρειαστώ μέσο μετακίνησης, θα το δω με άλλο μάτι, πιο "ώριμα". Τα χαρακτηριστικά μπήκαν μόνο για να βοηθήσουν την κουβέντα, γιατί κανείς δεν είναι στο μυαλό μου. Δεν είμαι τόσο απόλυτος, απλά έκανα λέξεις τις σκέψεις μου, όσο είναι δυνατό αυτό.
    Ανάγκη είναι και η "αναγκη" σου να καβαλάς καθαρά για το σπορ.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, απλά εγώ δεν έχω ανάγκες, δεν καβαλάω από ανάγκη. Το κάνω καθαρά για το σπορ. Αν αργότερα χρειαστώ μέσο μετακίνησης, θα το δω με άλλο μάτι, πιο "ώριμα". Τα χαρακτηριστικά μπήκαν μόνο για να βοηθήσουν την κουβέντα, γιατί κανείς δεν είναι στο μυαλό μου. Δεν είμαι τόσο απόλυτος, απλά έκανα λέξεις τις σκέψεις μου, όσο είναι δυνατό αυτό.
    Μήπως ακούς και πυξ λαξ?

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, απλά εγώ δεν έχω ανάγκες, δεν καβαλάω από ανάγκη. Το κάνω καθαρά για το σπορ. Αν αργότερα χρειαστώ μέσο μετακίνησης, θα το δω με άλλο μάτι, πιο "ώριμα". Τα χαρακτηριστικά μπήκαν μόνο για να βοηθήσουν την κουβέντα, γιατί κανείς δεν είναι στο μυαλό μου. Δεν είμαι τόσο απόλυτος, απλά έκανα λέξεις τις σκέψεις μου, όσο είναι δυνατό αυτό.

    Ναι εννοείται καλά έκανες για να βοηθηθεί η κουβέντα.


    Και το ''καβαλάω για το σπορ'' ανάγκη είναι,καταλαβαίνεις πως το λέω.Η εκάστοτε ανάγκη σε ωθεί να κάνεις μια συγκεκριμένη χρήση.


    Ο Παπασούζας μπορεί να μην ενδιαφέρεται για σουζομηχάνημα και στην πράξη μπορεί να πηγαίνει ακριβώς το ίδιο στα επαρχιακά με το Freewind.Οπως και τόσοι ΚΤΜάδες που έκαναν παρόμοιες μεταβάσεις απο την ανάποδη φορά ομως!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #170
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Εννοούσα ότι εσύ πχ πήρες το NC επειδή κάνεις 1500 χλμ/ημέρα σε κάθε τερέν. Καταλαβαίνεις, όμως, γιατί εγώ δε θα έπαιρνα ποτέ NC (ή Freewind). Από αυτή την άποψη δεν έχω ανάγκες, είμαι πιο φλου. Η μόνη "ανάγκη" μου είναι όταν βρίσκομαι πίσω από τιμόνι, ανεξαρτήτως οχήματος, να οδηγάω διασκεδαστικά. Αν ο παπασούζας οδηγάει το φρίγουιντ σαν κτμ, τότε έχει λάθος μηχανάκι. Ή έχει κι άλλες ανάγκες που τον αναγκάζουν να μένει σε αυτό. Όπως εσύ στο NC. See what I did there? Όλα τα παραπάνω δε σημαίνουν ότι δεν μπορούν όλα τα οχήματα να οδηγηθούν διασκεδαστικά, απλά κάποια το κάνουν πολύ ευκολότερα. ΤΕΤΟΙΟ θέλω.

    ΠΥΞ ΛΑΞ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ. ΜΟΝΟ ΣΤΟΚΑΣ!
    Life begins at 45°.

  6. #171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εννοούσα ότι εσύ πχ πήρες το NC επειδή κάνεις 1500 χλμ/ημέρα σε κάθε τερέν. Καταλαβαίνεις, όμως, γιατί εγώ δε θα έπαιρνα ποτέ NC (ή Freewind). Από αυτή την άποψη δεν έχω ανάγκες, είμαι πιο φλου. Η μόνη "ανάγκη" μου είναι όταν βρίσκομαι πίσω από τιμόνι, ανεξαρτήτως οχήματος, να οδηγάω διασκεδαστικά. Αν ο παπασούζας οδηγάει το φρίγουιντ σαν κτμ, τότε έχει λάθος μηχανάκι. Ή έχει κι άλλες ανάγκες που τον αναγκάζουν να μένει σε αυτό. Όπως εσύ στο NC. See what I did there? Όλα τα παραπάνω δε σημαίνουν ότι δεν μπορούν όλα τα οχήματα να οδηγηθούν διασκεδαστικά, απλά κάποια το κάνουν πολύ ευκολότερα. ΤΕΤΟΙΟ θέλω.

    ΠΥΞ ΛΑΞ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ. ΜΟΝΟ ΣΤΟΚΑΣ!


    Συννενοούμαστε!

    Δεν πιστεύω όμως οτι το 640 μπορεί να τα κάνει όλα πιο εύκολα(εκτός απο τις σούζες ε).Όσα ευρωπαϊκά έχω οδηγήσει θα έλεγα οτι ήθελαν πιο πολύ ψάξιμο για να πάνε γρήγορα.Νταξ άλλη συζήτηση και μην ξεχνάμε οτι υπάρχει κόσμος που αυτη τη ''δυσκολία'' που αναφέρω τη γουστάρει!


    Λοιπόν κλείσαμε στο CB1000r ευχαριστώ!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #172
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Χαχα όντως το CB είναι μια πολύ καλή πρόταση, που δεν είχα σκεφτεί, αλλά... έχει το κακό όλων των Honda. Είναι κάπως, ξέρεις, χλιαρό, άνοστο. Ωστόσο πραγματικά το έβαλα ψηλά στη λίστα, και όταν είχε βγει μου έτρεχαν τα σάλια, οπότε ακόμα και αν δεν το αγοράσω τώρα, πιθανότατα θα το κάνω κάποια στιγμή, ίσως λίγο αργότερα που θα χρειαστώ καθημερινό μέσο. Το είχα ξεχάσει εντελώς.

    Το 640 SM (γιατί το Adv κάνει πραγματικά τα πάντα, ίσως το πιο αγνό 50/50 on/off μηχανάκι) είναι μόνο για αλητείες, το παραδέχομαι. Απλά το'χω μικρό απωθημένο γιατί είχα ένα και το κράτησα μόνο 5-6 μήνες, επειδή φοβόμουν μην το πάρω στα χέρια.
    Life begins at 45°.

  8. #173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Χαχα όντως το CB είναι μια πολύ καλή πρόταση, που δεν είχα σκεφτεί, αλλά... έχει το κακό όλων των Honda. Είναι κάπως, ξέρεις, χλιαρό, άνοστο.
    Δεν είναι χλιαρό ούτε άνοστο. Το Honda που λες γίνεται προτέρημα γιατί αφού θα το κρατήσεις μήνες, θα πουληθεί αμέσως.

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι χλιαρό ούτε άνοστο. Το Honda που λες γίνεται προτέρημα γιατί αφού θα το κρατήσεις μήνες, θα πουληθεί αμέσως.

    Eδώ η αλήθεια είναι οτι έχω μια ένσταση.Γυμνό 1000 στην Ελλάδα είναι δύσκολο να το διώξεις,βέβαια το έχεις πάρει και φθηνά οπότε δε χάνεις αλλά ο κόσμος δύσκολα παιρνει τόσα πολλά κυβικά σε αυτην την κατηγορία.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    απο 4Κ παίζουν και gsr-750 και z800 σε αυτα τα χρήματα ...

  11. #176
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Eδώ η αλήθεια είναι οτι έχω μια ένσταση.Γυμνό 1000 στην Ελλάδα είναι δύσκολο να το διώξεις,βέβαια το έχεις πάρει και φθηνά οπότε δε χάνεις αλλά ο κόσμος δύσκολα παιρνει τόσα πολλά κυβικά σε αυτην την κατηγορία.
    Θα συμφωνήσω. Και ειδικά το cb δεν ήταν ποτέ καμία μεγάλη εμπορική επιτυχία.

  12. #177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Ρε συ μπλιτζ.Οσο το διαβαζω τοσο πιο πολυ καταληγω στο ντουκατι μονστερ.Εχει οτι ζητησες στο αρχικο ποστ σου.Και ειναι και μονομπρατσο που δε νομιζω να ειχες ποτε?Και εχει και αξια μεταπολησης.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #178
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Για κάποιο λόγο δεν το'χετε καταλάβει, αλλά δε θέλω γυμνό. Γυμνά υπάρχουν δεκάδες μοντέλα που ικανοποιούν τα περισσότερα κριτήρια. Κάτι μοταρντοειδές θέλω, σεβαστού κυβισμού, αλλά όχι μονοκύλινδρο. Αυτά είναι σπάνια και ψάχνω την καλύτερη επιλογή.

    Αλλά νιώθω ότι επαναλαμβανόμαστε πλέον. Νομίζω όλες οι καλές προτάσεις έχουν πέσει στο τραπέζι. Και μάλλον καταλήγω σε αυτό που είχα στο μυαλό μου πριν ξεκινήσω αυτό το θέμα.

  14. #179
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αμα ειναι evo θα μιλαμε για τελειοτητα

  15. #180
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Πάνε ακριβά αυτά!

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 18:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF