Σελίδα 72 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 22626768697071727374757677 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.066 έως 1.080 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #1066
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είμαι ο τελευταίος άνθρωπος στον πλανήτη που θα ζήσει κάποιο από τα 2. Είμαι ο μοναδικός κύριος της ζωής μου.
    Αν δεν ειναι γυναικα στη μεση ή οικογενεια (στα θεμελια) γιατι να το παρατησεις ο αθλημα...?
    Βαρεθηκες τα μοτο? Γινεται?
    Ride(s) the wind of change...

  2. #1067
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ αποφάσισα να μην κοροϊδεύω τον εαυτό μου, και να δεχτώ ότι οι παλιοί, καλοί καιροί, με παρέα 20 χιλιάρια SS κάθε Κυριακή Επίδαυρο, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί, και δεν υπάρχει κανένας λόγος να συντηρώ μοτοσικλέτα για 5 (και αν) σοβαρές βόλτες τον χρόνο. Έζησα όλη την καλή φάση, έκανα τις μαλακίες μου, το διασκέδασα όσο πάει, αλλά πλέον πέθανε. Προχωράμε.
    Φάση είναι και αυτή ανάλογη με την ηλικία. Μπορεί αργότερα να έρθει η εποχή που και πέντε σοβαρές βόλτες μαζί με κυριακάτικους κοντινούς καφέδες θα είναι ο στόχος και θα είναι αρκετός ή που θα απολαμβάνεις και μόνος σου την μοτοσυκλέτα.

  3. #1068
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν ειναι γυναικα στη μεση ή οικογενεια (στα θεμελια) γιατι να το παρατησεις ο αθλημα...?
    Βαρεθηκες τα μοτο? Γινεται?
    Αυτό που είπα. Δεν έχει νόημα, δε μου κάνει κούκου όπως κάποτε, οι βόλτες είναι σπάνιες, οι παρέες έχουν αποδεκατιστεί, δεν, δεν, πολλά δεν. Η φάση πλέον έχει 1 υπέρ και 20 κατά. Και δεν είναι αρκετό. Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι σήμερα. Αλλά έτσι σκεφτόμουν και πριν 2 χρόνια που έδωσα το ΜΤ. Και τελικά δεν άλλαξε τίποτα. Το STR ήταν μια τελευταία δοκιμή.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Φάση είναι και αυτή ανάλογη με την ηλικία. Μπορεί αργότερα να έρθει η εποχή που και πέντε σοβαρές βόλτες μαζί με κυριακάτικους κοντινούς καφέδες θα είναι ο στόχος και θα είναι αρκετός ή που θα απολαμβάνεις και μόνος σου την μοτοσυκλέτα.
    Μπορεί κι αυτό. Ποτέ δε λέω ποτέ. Κάνω αυτό που γουστάρω τη δεδομένη στιγμή.
    Life begins at 45°.

  4. #1069
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.502
    blΙtzerακο δεν συμφωνώ.

    η μηχανή είναι ιδέα και οι ιδέες απολαμβάνονται ΚΑΙ δίχως πάρε.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #1070
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    blΙtzerακο δεν συμφωνώ.

    η μηχανή είναι ιδέα και οι ιδέες απολαμβάνονται ΚΑΙ δίχως πάρε.
    Δεν έχω σκοπό να απέχω από τον μοτοσικλετισμό γενικότερα. Πιθανότατα θα αγοράσω κάτι πρακτικό, για καθημερινή μετακίνηση και καμιά σύντομη βολτούλα*. Αλλά σίγουρα θα απέχω από το είδος του μοτοσικλετισμού που με συγκινούσε πριν 3, 5, 10 χρόνια.



    * Όχι NC.
    Life begins at 45°.

  6. #1071
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είμαι ο τελευταίος άνθρωπος στον πλανήτη που θα ζήσει κάποιο από τα 2. Είμαι ο μοναδικός κύριος της ζωής μου.
    Ουυφφφφφ!
    Πραγματικά άρχισα να αγχώνομαι, λέω αυτός μεγάλωσε απότομα στα τελευταία γενέθλια!

    Όταν αρχίζουν οι "σοβαρότητες" και οι "ωριμότητες", ακολουθεί "ζόφος" και βρίσκεσαι ξαφνικά να χαζεύεις καλάμια ψαρέματος.

  7. #1072
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    989
    Εγώ πάντως το βλέπω ανάποδα.

    Παρόλο που οι παρέες μου έχουν σπάσει, παρόλο που πλέον δεν έχω δυνατότητα να πηγαίνω βόλτες όποτε θέλω λόγω μωρού, παρόλο που μπορεί να πάω μόνο μία βόλτα το 2μηνο ή το 3μηνο, όταν πάω, δεν θέλω να συμβιβάζομαι.
    Θέλω να οδηγώ αυτό που γουστάρω.
    Για αυτό, προτιμώ να συντηρώ αυτό που θέλω να οδηγώ στις βόλτες. Μπορεί κάθε service να πονάει, αλλα μία στο τόσο που θα βγώ για βόλτα, γουστάρω.

    Η εναλλακτική του να συμβιβαστώ με κάτι μικρό βάσει των καθημερινών μου αναγκών, θα με έκανε, και να ξενερώνω κάθε μέρα που οδηγώ κάτι το οποίο δεν με χαροποιεί, και σε ενδεχόμενη βόλτα να μην την απολαμβάνω.

    Δεν θα ήμουν ποτέ "χαρούμενος".

  8. #1073
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Όταν έχεις οικογένεια και παιδιά, είναι διαφορετικά. Εκτιμάς το κάθε δευτερόλεπτο που είσαι μόνος, την κάθε σταγόνα ελευθερίας, γιατί είναι κάτι που συνήθως δεν έχεις. Εγώ δεν έχω τέτοια ανάγκη. Είμαι πάντα ελεύθερος. Αν θέλω, πάω αύριο και αγοράζω ένα GSXR1000.
    Life begins at 45°.

  9. #1074
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    και βρίσκεσαι ξαφνικά να χαζεύεις καλάμια ψαρέματος.
    Εκεί να δείς carbon , τιτάνιο , μαγνήσιο και άλλα εξωτικά υλικά



    Υ.Γ. Το ψάρεμα μπορεί να σου δώσει αδρεναλίνη που δεν μπορείς να φανταστείς ! https://www.youtube.com/watch?v=lI1opmyp52U

  10. #1075
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν θέλω, πάω αύριο και αγοράζω ένα GSXR1000.
    Και πόσες μέρες θα το κρατήσεις?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #1076
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν έχεις οικογένεια και παιδιά, είναι διαφορετικά. Εκτιμάς το κάθε δευτερόλεπτο που είσαι μόνος, την κάθε σταγόνα ελευθερίας, γιατί είναι κάτι που συνήθως δεν έχεις. Εγώ δεν έχω τέτοια ανάγκη. Είμαι πάντα ελεύθερος. Αν θέλω, πάω αύριο και αγοράζω ένα GSXR1000.


    Κοίτα, καταλαβαίνω τη λογική σου, όμως απο τη δικιά μου μεριά το ίδιο θα ίσχυε ακόμα και άν δεν είχα οικογένεια.
    Την επιλογή των τελευταίων μοτοσυκλετών μου, την έκανα με την ίδια λογική, παρόλο που ούτε παντρεμένος ήμουν, ούτε παιδί είχα.

    Παλαιότερα, πηγαίναμε πολλές φορές με τη γυναίκα βόλτες και αυτό επηρέασε την επιλογή μου μόνο στο θέμα άνεσης συνεπιβάτη.
    Άν επέλεγα τώρα, το μόνο που θα άλλαζε, θα ήταν οτι δεν θα με ένοιαζε η θέση του συνοδηγού (παρόλα αυτά, κατα 99%, δεν θα άλλαζα την μηχανή που πήρα τελευταία).

  12. #1077
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Και πόσες ΩΡΕΣ θα το κρατήσεις?

    FIXED
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #1078
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν έχεις οικογένεια και παιδιά, είναι διαφορετικά. Εκτιμάς το κάθε δευτερόλεπτο που είσαι μόνος, την κάθε σταγόνα ελευθερίας, γιατί είναι κάτι που συνήθως δεν έχεις. Εγώ δεν έχω τέτοια ανάγκη. Είμαι πάντα ελεύθερος. Αν θέλω, πάω αύριο και αγοράζω ένα GSXR1000.
    Δεύτερο σοβαρό ποστ εδώ και χρόνια ...

  14. #1079
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, καταλαβαίνω τη λογική σου, όμως απο τη δικιά μου μεριά το ίδιο θα ίσχυε ακόμα και άν δεν είχα οικογένεια.
    Την επιλογή των τελευταίων μοτοσυκλετών μου, την έκανα με την ίδια λογική, παρόλο που ούτε παντρεμένος ήμουν, ούτε παιδί είχα.

    Παλαιότερα, πηγαίναμε πολλές φορές με τη γυναίκα βόλτες και αυτό επηρέασε την επιλογή μου μόνο στο θέμα άνεσης συνεπιβάτη.
    Άν επέλεγα τώρα, το μόνο που θα άλλαζε, θα ήταν οτι δεν θα με ένοιαζε η θέση του συνοδηγού (παρόλα αυτά, κατα 99%, δεν θα άλλαζα την μηχανή που πήρα τελευταία).
    Καταλαβαίνω τι λες. Απλά σκεφτόμαστε διαφορετικά. Δε νιώθω ότι συμβιβάζομαι πάντως. Απλά αυτό θέλω τώρα. "Συμβιβάζομαι" ίσως από την άποψη ότι δε βγάζω 5 χιλιάρικα τον μήνα, ώστε να έχω 10 διαφορετικά μηχανάκια να κάθονται στο γκαράζ μου, και να μη δίνω δεκάρα αν μου στοιχίζουν κι αν κινούνται ή όχι. Δυστυχώς δεν μπορώ να το έχω αυτό. Οπότε απλά κάνω αυτό που νιώθω ανά περίοδο.
    Life begins at 45°.

  15. #1080
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Σε βλέπω να αγοράζεις πάλι το beverly

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 18:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF