Σελίδα 74 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 24646970717273747576777879 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.096 έως 1.110 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #1096
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Κρίμα, κι' είσαι νέο παιδί.................

    Πιο πίσω να πας να διαβάσεις εσύ

  2. #1097
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    για μενα το 80%της χαρας κτησης μιας μοτο ειναι να καθεται στο γκαραζ.και να εχω στη ακρη του μυαλου μου πως ΟΠΟΤΕ γουσταρω καβαλαω και παω βολτα!μπορει μια τη βδομαδα μπορει μια το μηνα...
    εχω μια ψυχικη ηρεμια με το να ξερω πως υπαρχει εκει και με περιμενει...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #1098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    για μενα το 80%της χαρας κτησης μιας μοτο ειναι να καθεται στο γκαραζ.και να εχω στη ακρη του μυαλου μου πως ΟΠΟΤΕ γουσταρω καβαλαω και παω βολτα!μπορει μια τη βδομαδα μπορει μια το μηνα...
    εχω μια ψυχικη ηρεμια με το να ξερω πως υπαρχει εκει και με περιμενει...
    αυτό είναι επένδυση με 100% επιστροφή και συμφωνώ 100%
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #1099
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω σκοπό να απέχω από τον μοτοσικλετισμό γενικότερα. Πιθανότατα θα αγοράσω κάτι πρακτικό, για καθημερινή μετακίνηση και καμιά σύντομη βολτούλα*. Αλλά σίγουρα θα απέχω από το είδος του μοτοσικλετισμού που με συγκινούσε πριν 3, 5, 10 χρόνια.



    * Όχι NC.
    εγω τα ελεγα, αλλα το περασατε ολοι στο ντουκου.....

    μονο ποτε θα πεθανω δε ξερω ρε πστμ..

  5. #1100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    για μενα το 80%της χαρας κτησης μιας μοτο ειναι να καθεται στο γκαραζ.και να εχω στη ακρη του μυαλου μου πως ΟΠΟΤΕ γουσταρω καβαλαω και παω βολτα!μπορει μια τη βδομαδα μπορει μια το μηνα...
    εχω μια ψυχικη ηρεμια με το να ξερω πως υπαρχει εκει και με περιμενει...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #1101
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Εγώ, οπότε γουστάρω, πηγαίνω αγοράζω μία και καβαλάω. Και δεν έχω πάγια έξοδα, άγχη κλοπής κτλ. Δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας.

  7. #1102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ, οπότε γουστάρω, πηγαίνω αγοράζω μία και καβαλάω. Και δεν έχω πάγια έξοδα, άγχη κλοπής κτλ. Δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας.
    Δεν είναι έκρηξη ρε φίλε!
    Είναι καθαρά θέμα οπτικής.
    Σε καταλαβαίνω 100% και πολύ καλά κάνεις αυτό που κάνεις.
    Απλά εγώ αισθάνομαι "άδειος" χωρίς ss (όχι απλώς μοτοσυκλέτα )
    Άσε που είχα την διορατικότητα να αποκτήσω το καλύτερο ss όλωνε των εποχώνε. Το ένα και μοναδικό λέτζενταρυ, μετ'απ'αυτό το χάος
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #1103
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Ναι μωρέ, πλάκα κάνω. Προφανώς αυτά είναι υποκειμενικά. Ο καθένας καβαλάει (ή όχι) για διαφορετικούς λόγους.

  9. #1104
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Παρόλο που δεν έχει κανένα νόημα η συζήτηση, μιας και όντως είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα και ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά, σκέψου και το εξής.
    Εσυ, έχεις ένα κεφάλαιο με το οποίο κάνεις την αγορά οπότε θες.
    Εγώ πχ, δεν είχα ποτέ το κεφάλαιο και για να αγοράσω την πρωτη μοτοσυκλέτα μου δανείστηκα.
    Αν είχα ένα κεφάλαιο στην άκρη, πιθανόν να είχα ένα 250αρι για να πηγαίνω στη δουλειά, και όντως όπως εσύ, να αγόραζα και να πουλαγα κάθε τόσο ένα μεγάλο.

    Επειδή όμως μένω 15 λεπτά με τη μηχανή από τη δουλειά μου, αλλά με το αμάξι κάνω 45 λεπτά, και με συγκοινωνία πρέπει να κάνω τον γύρο της Αθήνας για να φτάσω από Χαλάνδρι, νέα Ιωνία, πρέπει να έχω μηχανή.

    Δεδομένου ότι δεν μπορώ να συντηρω 2 μοτοσυκλέτες (βασικά, μιας και δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αναγκαιοτητα τους στη παντοφλα), έχω επιλέξει να έχω μια μεγάλη, που έχει τα πλεονεκτήματα που προαναφέρθηκαν, συν ότι είναι ευκολότερο να κρύβω το ποσό κάνει το service του ducati, από το να πρέπει να κάνω service σε 2 μηχανές...

    Αν είχα τη δυνατοτητα να μαζέψω ένα κεφάλαιο, το πιθανότερο πάντως, θα ήταν να πάρω ένα 2ο μεγάλο...
    Ένα ss Ίσως... (έχω βάλει στο μάτι το 848)

    Η αλήθεια είναι όμως, ότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς μοτοσυκλέτα καθόλου...
    Όταν δεν μπορούσα να καβαλησω και αναγκαζόμουν να πάρω το αμάξι για κάνα μηνα, τα νεύρα μου ήταν τόσα πολλά, που το ότι δεν σκότωσα κανέναν είναι θαύμα...

  10. #1105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Παρόλο που δεν έχει κανένα νόημα η συζήτηση, μιας και όντως είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα και ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά, σκέψου και το εξής.
    Εσυ, έχεις ένα κεφάλαιο με το οποίο κάνεις την αγορά οπότε θες.
    Εγώ πχ, δεν είχα ποτέ το κεφάλαιο και για να αγοράσω την πρωτη μοτοσυκλέτα μου δανείστηκα.
    Αν είχα ένα κεφάλαιο στην άκρη, πιθανόν να είχα ένα 250αρι για να πηγαίνω στη δουλειά, και όντως όπως εσύ, να αγόραζα και να πουλαγα κάθε τόσο ένα μεγάλο.

    Επειδή όμως μένω 15 λεπτά με τη μηχανή από τη δουλειά μου, αλλά με το αμάξι κάνω 45 λεπτά, και με συγκοινωνία πρέπει να κάνω τον γύρο της Αθήνας για να φτάσω από Χαλάνδρι, νέα Ιωνία, πρέπει να έχω μηχανή.

    Δεδομένου ότι δεν μπορώ να συντηρω 2 μοτοσυκλέτες (βασικά, μιας και δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αναγκαιοτητα τους στη παντοφλα), έχω επιλέξει να έχω μια μεγάλη, που έχει τα πλεονεκτήματα που προαναφέρθηκαν, συν ότι είναι ευκολότερο να κρύβω το ποσό κάνει το service του ducati, από το να πρέπει να κάνω service σε 2 μηχανές...

    Αν είχα τη δυνατοτητα να μαζέψω ένα κεφάλαιο, το πιθανότερο πάντως, θα ήταν να πάρω ένα 2ο μεγάλο...
    Ένα ss Ίσως... (έχω βάλει στο μάτι το 848)

    Η αλήθεια είναι όμως, ότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς μοτοσυκλέτα καθόλου...
    Όταν δεν μπορούσα να καβαλησω και αναγκαζόμουν να πάρω το αμάξι για κάνα μηνα, τα νεύρα μου ήταν τόσα πολλά, που το ότι δεν σκότωσα κανέναν είναι θαύμα...

  11. #1106
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Μην μου πεις για λεωφορεία τώρα εσύ...
    Ούτε να τα βλέπω δε θέλω...

    Για πες με το μετρό πως πρέπει να παω... + τα 10 λεπτά περπάτημα από το σπίτι στο μετρό και από το τραίνο στη δουλειά...

  12. #1107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Μην μου πεις για λεωφορεία τώρα εσύ...
    Ούτε να τα βλέπω δε θέλω...

    Για πες με το μετρό πως πρέπει να παω... + τα 10 λεπτά περπάτημα από το σπίτι στο μετρό και από το τραίνο στη δουλειά...
    Δεν είχες πάει ακόμα σχολείο όταν έκανα με το villa αυτό το δρομολόγιο
    Ναι και με το λεωφορείο ένα μήνα του χειμώνα του 93 που είχα μείνει από μανιβέλα
    Ακόμα το κάνω ε

  13. #1108
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Το 93 πάντως, ήμουν 5 και πήγαινα νήπιο.
    Το νήπιο είναι σχολείο γιατί μαθαίναμε την αλφάβητο...

    Εντωμεταξύ, δεν κατάλαβα τι κάνεις ακόμα... μένεις από μανιβελα;


  14. #1109
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Ούτε εγώ την παλεύω με αυτοκίνητο μόνο για καθημερινή μετακίνηση, και η δουλειά μου είναι 20 χλμ μακριά. Ευτυχώς δε χρειάζεται να πηγαίνω για λίγο καιρό ακόμα, οπότε αυτή τη στιγμή έχω την "πολυτέλεια" να μη χρειάζομαι μηχανάκι.

    Δεν υπάρχει καμία "κουβέντα". Δεν ξέρω καν πώς ξεκίνησε. Αυτό εδώ πρόκειται καθαρά για δικούς μου προβληματισμούς, για τις δικές μου ανάγκες και συνθήκες. Δεν περίμενα κάποιος να νιώθει το ίδιο ή να συμφωνήσει/διαφωνήσει.

  15. #1110
    Γραψε μια στα γρηγορα τα μηχανακια που εχεις αλλαξει

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 18:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF