Σελίδα 9 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στα 5-6 χιλιάρικα παίρνεις εκπληκτικά μηχανάκια και χάνεις ελάχιστα έως καθόλου στην αλλαγή.
    καλά κάνεις. Δυστυχως (ευτυχως για εμάς ομως) λίγοι βλέπουν τα μηχανάκια σαν "εμπόριο". Μπορεις να αλλάζεις μηχανάκια μία ζωη και να δίνεις ελάχιστα χρήματα κάθε χρονο χωρις να κάνεις τρελλές εκταμιευσεις αλλα πρεπει να συμβιβαστείς με την ιδεα οτι δεν θα εχεις ποτε ενα καινουργιο ακριβο μηχανημα του κουτιου.

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    [...]αλλα πρεπει να συμβιβαστείς με την ιδεα οτι δεν θα εχεις ποτε ενα καινουργιο ακριβο μηχανημα του κουτιου.
    Ναι, ισχύει, φυσικά. Γι'αυτό ποτέ δεν αγοράζω καινούριο μηχανάκι. Γιατί ξέρω πολύ καλά ποιος είμαι και τι κάνω. Μια φορά στη ζωή μου δοκίμασα να αγοράσω καινούριο, φθηνό φυσικά (το ΜΤ), είπαμε, δεν ξεχνάω τι είμαι, και το έδωσα πριν καν λήξει η εγγύηση. Οπότε όχι, δεν είμαι ούτε για καινούρια, ούτε για ακριβά.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, ισχύει, φυσικά. Γι'αυτό ποτέ δεν αγοράζω καινούριο μηχανάκι. Γιατί ξέρω πολύ καλά ποιος είμαι και τι κάνω. Μια φορά στη ζωή μου δοκίμασα να αγοράσω καινούριο, φθηνό φυσικά (το ΜΤ), είπαμε, δεν ξεχνάω τι είμαι, και το έδωσα πριν καν λήξει η εγγύηση. Οπότε όχι, δεν είμαι ούτε για καινούρια, ούτε για ακριβά.
    είχα πει ότι θα αλλΆξω το Κ6 μόνο όταν βάλουν εξελιγμένα ηλεκτρονικά στα ςς. τώρα με τις τιμές που έχουν τα καινούρια, λέω ότι αν χρειαστεί επισκευούλα, εύκολα πάει στα 180 τροχό .

    μου περνάει και η σκέψη να το ανταλλάξω με 600άρι για αποκλειστική χρήση εντός Σερρών
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    είχα πει ότι θα αλλΆξω το Κ6 μόνο όταν βάλουν εξελιγμένα ηλεκτρονικά στα ςς. τώρα με τις τιμές που έχουν τα καινούρια, λέω ότι αν χρειαστεί επισκευούλα, εύκολα πάει στα 180 τροχό .

    μου περνάει και η σκέψη να το ανταλλάξω με 600άρι για αποκλειστική χρήση εντός Σερρών
    εγω το άλλαξα δε χαρντ γουει με το 675 που ειχα και αποθημένο. δεν το μετανιωνω αλλα το γκάζι δυστυχως δεν εχει καμια σχεση. Παντα θα σου λειπει. Ευτυχως σιγα σιγα παμε στα 800.

  5. #125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εγω το άλλαξα δε χαρντ γουει με το 675 που ειχα και αποθημένο. δεν το μετανιωνω αλλα το γκάζι δυστυχως δεν εχει καμια σχεση. Παντα θα σου λειπει. Ευτυχως σιγα σιγα παμε στα 800.
    ε,ναι,το 1000 είναι για την καφρίλα,αφού. το 600-636-675 θα λάμψει μέσα στις Σέρρες

    υγ: τι εννοάς "δε χαρντ γουέι?"
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    ε,ναι,το 1000 είναι για την καφρίλα,αφού. το 600-636-675 θα λάμψει μέσα στις Σέρρες

    υγ: τι εννοάς "δε χαρντ γουέι?"
    στουκα και κομμενο πλαισιο

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τέλειο είναι αυτό! Κατά προτίμηση σε αυτή την έκδοση:

    Συνημμένο 401293





    ΥΓ. To συγκεκριμένο με τις ζάντες αυτοκινήτου και τα 9 άλογα, πάντως, σίγουρα θα αρέσει στον buckley, είναι στην κατηγορία του.
    Μηχανάκι που να τελειώνει πίσω πριν τον άξονα του τροχού ο Μπάκλης δεν έχει καβαλήσει ακόμα και δεν σκοπεύει στο εγγύς μέλλον ...
    Τώρα για τους ίππους εκτός αν εννοείς φορολογήσιμους

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, ισχύει, φυσικά. Γι'αυτό ποτέ δεν αγοράζω καινούριο μηχανάκι. Γιατί ξέρω πολύ καλά ποιος είμαι και τι κάνω. Μια φορά στη ζωή μου δοκίμασα να αγοράσω καινούριο, φθηνό φυσικά (το ΜΤ), είπαμε, δεν ξεχνάω τι είμαι, και το έδωσα πριν καν λήξει η εγγύηση. Οπότε όχι, δεν είμαι ούτε για καινούρια, ούτε για ακριβά.
    Σόρρυ ρε μόρτη ,αλλά δεν κρατήθηκα λέμε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	blitz.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	74,3 KB 
ID:	401295

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    και 220 κιλά στεγνό
    Ετσι γράφει το motorcycle specs αλλά είναι γεμάτο 217 κιλά.Τόνισα όμως οτι εκτός απο τα πραγματικά κιλά παίζουν τεράστιο ρόλο τα γεωμετρικά χαρακτηριστικά του και η κατανομή βάρους.Και το Ζ1000 που ειχα 220 κιλά γεμάτο ήταν αλλά αν δεν στο έλεγαν και οδηγούσες και τα 2 θα ορκιζόσουν οτι το CB είναι -30 κιλά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Αν είναι να πας σε τετρακύλινδρο, παίρνεις με δυο χιλιάρικα κάνα R6/636 με χτυπημένα πλαστικά και το κάνεις street fighter. Τέρμα κοντό γρανάζωμα να τελικιάζει στα 200-220 και έχεις μηχανάκι πανάλαφρο, που οδηγικά θα πυροβολάει και θα σηκώνεται και με τετάρτη.

  11. #131
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν είναι να πας σε τετρακύλινδρο, παίρνεις με δυο χιλιάρικα κάνα R6/636 με χτυπημένα πλαστικά και το κάνεις street fighter. Τέρμα κοντό γρανάζωμα να τελικιάζει στα 200-220 και έχεις μηχανάκι πανάλαφρο, που οδηγικά θα πυροβολάει και θα σηκώνεται και με τετάρτη.
    Είπαμε είναι καγκουρας αλλά όχι τόσο....ελεος...Σαν τους γυφτοχαζοαμερικανους...
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #132
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Είπαμε είναι καγκουρας αλλά όχι τόσο....ελεος...Σαν τους γυφτοχαζοαμερικανους...
    Αναλόγως αν σε νοιάζει η εμφάνιση ή η ουσία. Προσωπικά θα του γ@μουσα τα πρέκια πολύ ευχαρίστως. Δεν ξέρω αν με κάνει γυφτοχαζοέλληνα και δε με νοιάζει κιόλας.

    Συν ότι σου φεύγει το άγχος της πτώσης. Τα έχουμε ζήσει όλοι μας...


    edit: Αντε, αν σε νοιαζει τοσο πολυ η εικονα και τι θα λενε οι αλλοι, παιρνεις αυτο. Με δυο γραναζακια εισαι ετοιμος.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 16/11/2018 στις 18:35.

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    κανε υπομονη στην σελιδα 132 θα εχουν πεσει οι τιμες και θα παρεις ΜΤ09

  15. #135
    sv 650 με βελτιωμένες αναρτήσεις-φρένα. θα καταλάβεις και γιατί το λένε "σβούρα"

    ΑΜΑ βρεις Raptor 1000 μην κοιτάς για τίποτα άλλο.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 9 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 18:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF