Σελίδα 18 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819202122232868 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #256
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Ducati hypermotard 796 ψάχνεις(?)!
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Το μόνο μοταρ κάτω από 200 κιλά και 2 κύλινδρο είναι το aprilia που είναι ν2
    Του το πρωτειναμε. Ειπε θελει πιο πολιτικο...Και καλλα οχι τοσο αγωνιαρικο πολεμικο και τουρμπο ενοει...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #258
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Του το πρωτειναμε. Ειπε θελει πιο πολιτικο...Και καλλα οχι τοσο αγωνιαρικο πολεμικο και τουρμπο ενοει...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bmw.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	83,8 KB 
ID:	401373
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #259
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    ΠΟΥΘΕΝΑ στο αρχικό ποστ, δεν έγραψα ότι θέλω motard. Και ο λόγος είναι ακριβώς ότι ΔΕΝ υπάρχει δικύλινδρο motard, εκτός από το sxv. Δεν έγραψα τυχαία πράγματα που μου κατέβηκαν στο μυαλό ένα βράδυ που έτρωγα πίτσα. Έγραψα τα χαρακτηριστικά που ΥΠΑΡΧΟΥΝ εκεί έξω σε κάποια μηχανάκια, απλά είναι σπάνια και όχι ιδιαίτερα δημοφιλή.
    Life begins at 45°.

  5. #260
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Του το πρωτειναμε. Ειπε θελει πιο πολιτικο...Και καλλα οχι τοσο αγωνιαρικο πολεμικο και τουρμπο ενοει...
    Εδώ άλλα μας λέει...

    Μοτέρ:
    Θέλω να έχει 2 κυλίνδρους. Άντε, πάω μέχρι 3, μέγιστο. Πρέπει να έχει ροπή από χαμηλά. Η ροπή είναι το παν. Δε θέλω πολλά άλογα. Ευθείες και τελικές δε με απασχολούν. V
    Διαστάσεις: Πρέπει να είναι μαζεμένο, σχετικά ελαφρύ και με σχετικά χαμηλή σέλα. Με έμφαση στο "σχετικά". Αν και κάποιοι θεωρούν ελαφριά τα μηχανάκια των 220 κιλών. Δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 200 κιλά. Γεμάτο. Οτιδήποτε πάνω από αυτό, δεν είναι μοτοσικλέτα, μη λέμε τα ίδια. Όσο για το ύψος, ναι, είχα και 640 SM με 910 mm σέλα χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά προτιμώ κάτι χαμηλότερο. Ας πούμε μέχρι ~820 mm.V
    Τύπος: Πρέπει να είναι διασκεδαστικό, ευέλικτο, παιχνιδιάρικο. Να μπορεί να κινηθεί με άνεση μέσα στην πόλη της Αθήνας και να χαζοχαίρεσαι ακόμα κι όταν πας στο περίπτερο. Ιδανικά, κάτι μεταξύ motard και street.V
    Χρήση: Το μηχανάκι θα χρησιμοποιείται κυρίως ως κανίβαλος εντός Αττικής και για μια βόλτα το μήνα, ίσως λιγότερο, εκτός νομού.V
    Άνεση: Ανέσεις, ανεμοκαλύψεις, μπαγκάζια κτλ δε με αφορούν, τα αφήνω για τους τουρίστες.V
    Εξοπλισμός: Θα προτιμούσα κάτι καλοστημένο, με καλά περιφερειακά, έτοιμο για πόλεμο, αλλά αν δεν έρχεται με Ohlins και Brembo από το εργοστάσιο, οκ, δεν είναι ακριβώς deal breaker.V
    Ηλεκτρονικά: Όσο λιγότερα (ή και καθόλου), τόσο καλύτερα. Αν έχει ABS, ΠΡΕΠΕΙ να απενεργοποιείται τουλάχιστον το πίσω.V
    Αξιοπιστία: Πρέπει να είναι επαρκώς αξιόπιστο και να μην είμαι στο συνεργείο κάθε 2 βδομάδες. Ξέρω ότι κυρίως ψάχνω για ευρωπαϊκό μηχανάκι, αλλά μη μου προτείνετε μηχανάκια που θέλουν 1500€ συντήρηση/έτος για να δουλεύουν.

    • Ηλικία/τιμή: Πρέπει να είναι μηχανάκι της τελευταίας 10ετίας και να βρίσκεται γύρω στα 5 χιλιάρικα, μεταχειρισμένο, σε άψογη κατάσταση. Ας πούμε μέχρι 6 για κάτι εξαιρετικό, με πολλά χρήσιμα έξτρα (πχ καλή εξάτμιση).V



    Oυσιαστικά (πλην αξιοπιστίας που αυτό είναι σχετικό) "φωτογραφίζεις" το 796!Για ξανα δες το λίγο....
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 20/11/2018 στις 00:52.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  6. #261
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    TDR 250. Το μαζεύεις, του φοράς κ ένα ζευγάρι JL κ τελείωσε!
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  7. #262
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Εδώ άλλα μας λέει...

    Μοτέρ:
    Θέλω να έχει 2 κυλίνδρους. Άντε, πάω μέχρι 3, μέγιστο. Πρέπει να έχει ροπή από χαμηλά. Η ροπή είναι το παν. Δε θέλω πολλά άλογα. Ευθείες και τελικές δε με απασχολούν. V
    Διαστάσεις: Πρέπει να είναι μαζεμένο, σχετικά ελαφρύ και με σχετικά χαμηλή σέλα. Με έμφαση στο "σχετικά". Αν και κάποιοι θεωρούν ελαφριά τα μηχανάκια των 220 κιλών. Δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 200 κιλά. Γεμάτο. Οτιδήποτε πάνω από αυτό, δεν είναι μοτοσικλέτα, μη λέμε τα ίδια. Όσο για το ύψος, ναι, είχα και 640 SM με 910 mm σέλα χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά προτιμώ κάτι χαμηλότερο. Ας πούμε μέχρι ~820 mm.V
    Τύπος: Πρέπει να είναι διασκεδαστικό, ευέλικτο, παιχνιδιάρικο. Να μπορεί να κινηθεί με άνεση μέσα στην πόλη της Αθήνας και να χαζοχαίρεσαι ακόμα κι όταν πας στο περίπτερο. Ιδανικά, κάτι μεταξύ motard και street.V
    Χρήση: Το μηχανάκι θα χρησιμοποιείται κυρίως ως κανίβαλος εντός Αττικής και για μια βόλτα το μήνα, ίσως λιγότερο, εκτός νομού.V
    Άνεση: Ανέσεις, ανεμοκαλύψεις, μπαγκάζια κτλ δε με αφορούν, τα αφήνω για τους τουρίστες.V
    Εξοπλισμός: Θα προτιμούσα κάτι καλοστημένο, με καλά περιφερειακά, έτοιμο για πόλεμο, αλλά αν δεν έρχεται με Ohlins και Brembo από το εργοστάσιο, οκ, δεν είναι ακριβώς deal breaker.V
    Ηλεκτρονικά: Όσο λιγότερα (ή και καθόλου), τόσο καλύτερα. Αν έχει ABS, ΠΡΕΠΕΙ να απενεργοποιείται τουλάχιστον το πίσω.V
    Αξιοπιστία: Πρέπει να είναι επαρκώς αξιόπιστο και να μην είμαι στο συνεργείο κάθε 2 βδομάδες. Ξέρω ότι κυρίως ψάχνω για ευρωπαϊκό μηχανάκι, αλλά μη μου προτείνετε μηχανάκια που θέλουν 1500€ συντήρηση/έτος για να δουλεύουν.

    • Ηλικία/τιμή: Πρέπει να είναι μηχανάκι της τελευταίας 10ετίας και να βρίσκεται γύρω στα 5 χιλιάρικα, μεταχειρισμένο, σε άψογη κατάσταση. Ας πούμε μέχρι 6 για κάτι εξαιρετικό, με πολλά χρήσιμα έξτρα (πχ καλή εξάτμιση).V



    Oυσιαστικά (πλην αξιοπιστίας που αυτό είναι σχετικό) "φωτογραφίζεις" το 796!Για ξανα δες το λίγο....
    Το ξερω οτι εχεις δικιο.Με αυτα τα στοιχεια καιγω εφερα στο μιαλο μου το sxv και το πρωτεινα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Τελικά τι αποφασίστηκε?
    Θα ήταν ενδιαφέρον αν μας έλεγες και ποιά μηχανάκια θεωρείς εσύ ότι καλύπτουν τις προδιαγραφές που έχεις δώσει!

  9. #264
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    TDR 250. Το μαζεύεις, του φοράς κ ένα ζευγάρι JL κ τελείωσε!
    Το ένα του μυρίζει, το άλλο του βρωμάει και συ προτίνεις δίχρονο?

    (Μηχανάρα το TDR !!!)

  10. #265
    Το τηλ αυτού στον οποίο πούλησες το MT το έχεις; για ρώτα τον αμα το πουλάει;
    The R is for Respect.

  11. #266
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Τι να αποφασίσω; Δεν είπαμε; Σιγά μην αλλάξω το ST με μηχανάκι, ειδικά τώρα που χειμώνιασε.

  12. #267
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι να αποφασίσω; Δεν είπαμε; Σιγά μην αλλάξω το ST με μηχανάκι, ειδικά τώρα που χειμώνιασε.
    Ρε παλιοτρολ....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #268
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Το τηλ αυτού στον οποίο πούλησες το MT το έχεις; για ρώτα τον αμα το πουλάει;
    Το ΜΤ δεν είναι αρκετά ψηλό για τα γούστα μου.
    Life begins at 45°.

  14. #269
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Η τιμή μη σε απασχολεί , εννοείται ότι θα τα βρούμε ρε φίλος.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/16483074/

  15. #270
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Δεν κάνει. Είναι χωρίς ανατροπή.
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 11:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 19:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 20:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 11:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF