Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Αγορά μεσαίας κατηγορίας, σε απόγνωση :/

  1. #16
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    "καλύτερα κινέζικο, παρά ιταλικό".
    Σατανά
    porca miseria.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2018
    Μηνύματα
    5
    Γέλασα με το ρητό....τέλειο

    Λυπάμαι που άλλαξαν έτσι τα πράγματα(Από τότε) με τους κυλίνδρους και με την ιπποδύναμη...
    Θυμήθηκα την ER6n που ο διάδοχός της (Ζ650) έχει λιγότερα άλογα.... μάλλον είμαι τα "παλιά μυαλά" που σκέφτομαι 50 άλογα που να κουνήσουν μια κυρία 600 "κιλών"...
    Όχι πως τρέχω, ούτε πως μου αρέσει, είμαι πολύ συντηρητικός κ σέβομαι τη δύναμη (έμαθα να την σέβομαι) ... απλά 50 είναι λίγα στα μάτια μου. Ίσως πέφτω κ έξω

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NotisX Προβολή μηνύματος
    Γέλασα με το ρητό....τέλειο

    Λυπάμαι που άλλαξαν έτσι τα πράγματα(Από τότε) με τους κυλίνδρους και με την ιπποδύναμη...
    Θυμήθηκα την ER6n που ο διάδοχός της (Ζ650) έχει λιγότερα άλογα.... μάλλον είμαι τα "παλιά μυαλά" που σκέφτομαι 50 άλογα που να κουνήσουν μια κυρία 600 "κιλών"...
    Όχι πως τρέχω, ούτε πως μου αρέσει, είμαι πολύ συντηρητικός κ σέβομαι τη δύναμη (έμαθα να την σέβομαι) ... απλά 50 είναι λίγα στα μάτια μου. Ίσως πέφτω κ έξω
    Το z650 έχει 68 και το er6n 71. Αμελητέα η διαφορά. Προσωπικά στα 6300 κι εγώ το mt θα έπαιρνα, αλλά εγώ είμαι ξεκάθαρα προκατηλειμμενος.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NotisX Προβολή μηνύματος
    Γενικά μετά από τόσα χρόνια αποχής βλέπω πως τα άλογα έπεσαν στα ανάλογα κυβικά, οφείλεται στα νέα διπλώματα απ' ότι κατάλαβα...κρίμα

    Και το TRK gerokost ωραίο, αλλά το βουνό με στροφή θα το ανεβαίνει με συνεπιβάτη;
    Τα άλογα πέσαν στα ανάλογα κυβικά κυρίως για να εναρμονιστούν στα αντίστοιχα "Euro". Τώρα βλέπεις καταλύτες, ABS σε 125άρια κτλ. Όλα αυτά προσθέτουν βάρος , κόστος και "κόψιμο" στην απόδοση για να βγούν τα νούμερα στα co2 emissions κτλ.

    Όσο για το TRK, ναι μωρέ, γιατί να μην ανεβαίνει. Σιγά. Εδώ μικροί κάναμε ταξίδια 4μελής οικογένοια σε χιλιάρι
    ps: Προφανώς δεν θα το ανεβαίνει όπως ένα μουλτιστράντα 950, έτσι ?

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    έχει τόσες ομορφιές οι κρήτη σε επαρχιακό και ορεινό δίκτυο ενώ πάσχει απο αυτοκινητοδρόμους και έχει πολλούς οδηγούς με χάλια νοοτροπία, βρες ενα προσεγμένο μεταχειρισμένο μεσαίο OnOff και πήγαινε να τις ανακαλύψεις χαλαρά και με ασφάλεια, xlv650, xt660z, pegaso trail650,f650dakar κάποια απο αυτά
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    έχει τόσες ομορφιές οι κρήτη σε επαρχιακό και ορεινό δίκτυο ενώ πάσχει απο αυτοκινητοδρόμους και έχει πολλούς οδηγούς με χάλια νοοτροπία, βρες ενα προσεγμένο μεταχειρισμένο μεσαίο OnOff και πήγαινε να τις ανακαλύψεις χαλαρά και με ασφάλεια, xlv650, xt660z, pegaso trail650,f650dakar κάποια απο αυτά
    Οτι ειπε ο απο πανω,για την κρητη οτιδηποτε αλλο ειναι υπερβολη,με τους δρομους που εχει,και δεν θα ξεπαραδιαστεις κιολας ,αν και αυτο μαλλον δεν θα σε νοιαζει απ οτι φαινεται.Κατα τα αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.Για μενα ολα τα νησια ειναι μονο για το παλιως λεγομενο και οριζομενο στην εποχη μου ΨΕΥΤΟ-ΕΝΤΟΥΡΟ η το σημερινα λεγομενο ΟΝ-OFF και για τιποτα παραπανω.Ολα τα αλλα ειναι πεταμενα λεφτα.
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ βεβαιως βεβαιως.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    το benelli είναι κινέζικο να ξέρεις.
    Παιδιά προσοχή με τα benneli όπως λέει και ο φίλος,είναι κινεζική εταιρία που εξαγόρασε την ονομασία και την ιστορία της benneli!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2009, 19:50
  2. SoS βρισκομαι σε απογνωση
    από beatrix στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2008, 10:50
  3. ΠΕΖΟΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2008, 12:05
  4. Σε απογνωση!!!
    από myselfathens στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF