Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Δε σεβόμαστε τίποτα πια.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    προφανως δεν ισχυει για ολους το "η τιμη, τιμη δεν εχει"...
    Έδωσες ένα παράδειγμα με τριτοκοσμική χώρα και αυτό σχολίασα,ότι
    η τριτοκοσμική χώρα ΔΕΝ θα ήταν τριτοκοσμική αν οι φραγκάτοι δυτικοί
    είχαν τιμή.
    Μπαίνουμε σε άλλη συζήτηση βέβαια.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Σταυρο.Εαν στον πολεμο σκοτωθει ο διπλανος σου και φοραει αρβυλα και ση για καποιο λογο δεν εχεις θα τα βγαλεις απο αυτον και θα τα βαλεις εση.Κατι που θα εκανε και αυτος σε εσενα.Επιβιωση.Οχι πλιατσικο.Μεγαλο παιδι εισαι.Μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα..

    Για το αεροπλανο θα σου απαντουσα οπως ο taisteal.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Έδωσες ένα παράδειγμα με τριτοκοσμική χώρα και αυτό σχολίασα,ότι
    η τριτοκοσμική χώρα ΔΕΝ θα ήταν τριτοκοσμική αν οι φραγκάτοι δυτικοί
    είχαν τιμή.
    Μπαίνουμε σε άλλη συζήτηση βέβαια.

    ρε συ Γιωργο λεμε το ιδιο πραγμα...
    αν θεωρησουμε λοιπον οτι ο Χ γυφτος που πηρε το πορτοφολι του Υ τυπου στο νοσοκομειο ειναι στην ανεχεια ΛΟΓΩ του Υ, καλα κανει και τον κλεβει οταν τον βλεπει να ψυχοραγει στο κρεβατι...

    δυστυχως δεν παει ετσι...

    καποιοι εχουν την τυχη και καποιοι αλλοι παραλληλα την ατυχια να γεννηθουν σε μια χωρα/πολη/περιοχη...
    δεν σημαινει οτι λογω της ατυχιας των δευτερων, αναγκαστικα μπορει να φταινε οι πρωτοι...

    και φυσικα δεν δικαιολογει να κανουν πλιατσικο σε νεκρους..ανεξαρτητως απο που ειναι, τι δουλεια εκαναν και τι συνθηκες επικρατουν γυρω τους...


    δλδ αν το αεροπλανο ειναι απο την νοτια Ιταλια, (δυτικοι κατ'εσε, αλλα ολοι ξερουμε οτι οι περισσοτεροι ειναι πειναλεοι) και πεσει στην Ζιμπαμπουε να τους παρουν τα σωβρακα...
    αλλα αν το αεροπλανο ειναι απο το Κονγκο και πεσει παλι στην Ζιμπαμπουε, να μην τους παρουν τιποτα...

    δεν ειναι λογικη αυτη...
    αυτο λεω...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Σταυρο.Εαν στον πολεμο σκοτωθει ο διπλανος σου και φοραει αρβυλα και ση για καποιο λογο δεν εχεις θα τα βγαλεις απο αυτον και θα τα βαλεις εση.Κατι που θα εκανε και αυτος σε εσενα.Επιβιωση.Οχι πλιατσικο.Μεγαλο παιδι εισαι.Μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα..

    Για το αεροπλανο θα σου απαντουσα οπως ο taisteal.


    ρε Κωστα αυτο που βλεπουμε στις ταινιες δεν σημαινει οτι συμβαινει κιολας...
    ναι, ο πολεμος ειναι η χειροτερη ισως κατασταση που μπορει να βρεθει ο ανθρωπος, αλλα παραλληλα πρεπει να σεβαστεις και αυτον που μολις εχει πεθανει διπλα σου...

    και γιατι να μην του παρεις και την βερα του, να την πουλησεις και να παρεις κατι να φας? εφοσον πεινας...
    και γιατι να μην παρεις και το ρολοι του?
    και γιατι να μην παρεις και την χλενη του...εσυ μπορει να εχεις αλλα να θελει καποιος αλλος και να του την ανταλλαξεις με κατι αλλο...
    και καπως ετσι γινεσαι μαυραγοριτης και βγαζεις πολυ περισσοτερα απ'οτι στην κανονικη σου ζωη πριν τον πολεμο...

    αυτο που λεω ειναι οτι ειναι πολυ ευκολο να "ξεφυγεις" με προσχημα την δυσκολη κατασταση που ζεις (πολεμος, ανεχεια, ρατσισμος, κλπ)...

    και γι'αυτο υποστηριζω αυτο που εγραψε ο παλιανθρωπας σε σχεση με την ηθικη και το οριο....

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    πρόβλημα υπάρχει και στα νοσοκομεία ειδικά στα επείγοντα,όταν φτάνουν άνθρωποι εκεί ,ειδικά ασυνόδευτοι ,που πονάνε είναι χτυπημένοι, ζαλισμένοι ,που
    να έχουν και τη συγκέντρωση που χρειάζεται για να προφυλάξουν τα υπαρχοντά τους.Πάνε τα λαμόγια και τους κλέβουν
    κι εγώ νόμιζα πως 'εχει σεκιούριτι το νοσοκομείο....

    Πάντως θα ήθελα να πιάσω άλλον ένα αν και πια πονάνε οι πλάτες μου
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 24/11/2018 στις 14:47.
    ανανήψαντας

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/12/2017
    Μηνύματα
    29
    [QUOTE=borgiriadis1;2966115]Φιλαράκι μου τρακάρει με το μηχανάκι κ σπάει την κλείδα κ το πόδι. Πετάγεται ένας πουσταράς τραβάει το κλειδί από το μηχανάκι και του ζητούσε ενα 5ευρω για να τον σηκώσει απο κάτω και να του δώσει το κλειδί. Το κορυφαίο είναι οτι ο φίλος μου είχε 10αρικο και αφού τον σήκωσε πήγε το χάλασε και γύρισε με το κλειδί κ του έδωσε κ τα ρέστα.[/QUO

    αστειο ή πραγμτικοτητα?

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ρε Κωστα αυτο που βλεπουμε στις ταινιες δεν σημαινει οτι συμβαινει κιολας...
    ναι, ο πολεμος ειναι η χειροτερη ισως κατασταση που μπορει να βρεθει ο ανθρωπος, αλλα παραλληλα πρεπει να σεβαστεις και αυτον που μολις εχει πεθανει διπλα σου...

    και γιατι να μην του παρεις και την βερα του, να την πουλησεις και να παρεις κατι να φας? εφοσον πεινας...
    και γιατι να μην παρεις και το ρολοι του?
    και γιατι να μην παρεις και την χλενη του...εσυ μπορει να εχεις αλλα να θελει καποιος αλλος και να του την ανταλλαξεις με κατι αλλο...
    και καπως ετσι γινεσαι μαυραγοριτης και βγαζεις πολυ περισσοτερα απ'οτι στην κανονικη σου ζωη πριν τον πολεμο...

    αυτο που λεω ειναι οτι ειναι πολυ ευκολο να "ξεφυγεις" με προσχημα την δυσκολη κατασταση που ζεις (πολεμος, ανεχεια, ρατσισμος, κλπ)...

    και γι'αυτο υποστηριζω αυτο που εγραψε ο παλιανθρωπας σε σχεση με την ηθικη και το οριο....
    Ο πόλεμος και η ανέχεια είναι κάτι που δεν έχουμε ζήσει και εύχομαι να μην το ζήσουμε ποτέ . Είναι μια ξεχωριστή κατάσταση που δεν μπορεί να συγκριθεί με το θέμα που έχει ανοιχθεί .
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #23
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Στουκα. Τραυματίας χωρίς αισθήσεις. Περαστικός λέει τον γνωρίζω τον τραυματία, θα έρθω μαζί στο ασθενοφόρο. Αντίο προσωπικά είδη κατόπιν άφιξης - παράδοσης στο νοσοκομείο.

    Ίδιο σενάριο. Οι διασώστες στον τόπο, εξυπνάκιας σουφρωνει τα πράγματα των διασωστών από τη καμπίνα.

    Προσωπική εμπειρία. Βοηθάω έναν τοξικομανη, και ο φίλος του μου τσεπώνει το GPS από το μηχανάκι.

    Με λίγα λόγια, μη περιμένετε προκοπή. Για να μην πέφτετε από τα σύννεφα, γίνετε απλά, χειρότεροι σε σημείο απάθειας έστω και θεωρητικά.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Στουκα. Τραυματίας χωρίς αισθήσεις. Περαστικός λέει τον γνωρίζω τον τραυματία, θα έρθω μαζί στο ασθενοφόρο. Αντίο προσωπικά είδη κατόπιν άφιξης - παράδοσης στο νοσοκομείο.

    Ίδιο σενάριο. Οι διασώστες στον τόπο, εξυπνάκιας σουφρωνει τα πράγματα των διασωστών από τη καμπίνα.

    Προσωπική εμπειρία. Βοηθάω έναν τοξικομανη, και ο φίλος του μου τσεπώνει το GPS από το μηχανάκι.

    Με λίγα λόγια, μη περιμένετε προκοπή. Για να μην πέφτετε από τα σύννεφα, γίνετε απλά, χειρότεροι σε σημείο απάθειας έστω και θεωρητικά.
    Επειδή πριν κανα 2 χρόνια μπήκανε στο σπίτι μου και το κάνανε φύλλο και φτερό από τότε ότι χρήσιμο έχω από χαρτιά-χρήματα κάρτες -κλειδιά τα κουβαλάω όλα πάνω μου.
    Οπότε σκέφτομαι τι μαλακία μπορεί να γίνει σε ανάλογη περίπτωση.Το να μου τα πάρουν δηλαδή ενώ είμαι χτυπημένος και ανήμπορος θα είναι τραγικό.
    Θα μου πείς αν χτυπήσεις τα υλικά θα σε νοιάξουν στην αρχή όχι αλλά μετά?

  10. #25
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Γουσταρω που βαζετε κριτηρια και ορια στην "ηθικη"..
    Δε ξέρω για κριτήρια και όρια, αλλά όσο και να ΜΗΝ θέλω να το πιστεύω έτσι όπως γίναμε η ηθική είναι θέμα χρόνου.....

    υγ.Δεν είναι κάτι καινούργιο η κλοπή της αναμπουμπoύλας και πανικού......εδώ γειτόνισσες από μικρές μαζί στο χωριό και αν κάποια πεθάνει την ψειρίζει η γειτόνισσα....
    Και btw άλλο επιβίωση (πόλεμος αποκλεισμός στο πουθενά κλπ κλπ) άλλο κλεψιά.Αυτό.
    Τελευταία τροποποίηση από nassosxlvbros; 04/12/2018 στις 10:26.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  11. #26
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Φιλαράκι μου τρακάρει με το μηχανάκι κ σπάει την κλείδα κ το πόδι. Πετάγεται ένας πουσταράς τραβάει το κλειδί από το μηχανάκι και του ζητούσε ενα 5ευρω για να τον σηκώσει απο κάτω και να του δώσει το κλειδί. Το κορυφαίο είναι οτι ο φίλος μου είχε 10αρικο και αφού τον σήκωσε πήγε το χάλασε και γύρισε με το κλειδί κ του έδωσε κ τα ρέστα.
    Είμαι 47 ετών και εκπλήσσομαι δύσκολα πλέον, αλλά αυτό με έστειλε!

    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanosgp Προβολή μηνύματος
    Είμαι 47 ετών και εκπλήσσομαι δύσκολα πλέον, αλλά αυτό με έστειλε!

    Σιγα μην εγινε.
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 09:09
  2. o Κόλιν ΜακΡέι δε ζει πια!
    από KaTaNaS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 02:50
  3. δε λεω τιποτα....
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2006, 10:13
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 16:30
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 14:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF