Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: Επιγονατίδες για καθημερινή χρήση σπίτι/δουλειά (commuting), επιλογές & συμβουλές

  1. #31
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ευχαριστώ lleonida,ναι ,τις είδα και πιο πίσω που αναφέρθηκαν και το σκέφτηκα και εγώ,με προβληματίζει το γεγονός πως κατεβαίνουν πολύ χαμηλά και θα πρέπει μάλλον να τις φοράω από μέσα.Και το παντελόνι και αυτές μεσα στην μπότα δεν ξέρω πόσο ευχάριστο θα είναι.Δυστυχώς δεν τις βλέπω κάπου ετοιμοπαράδοτες στην Πάτρα ώστε να τις δοκιμάσω.
    Το πρόβλημα μου είναι κυρίως αν ένα παντελόνι low budget είναι καλύτερη λύση από μία επιγονατίδα mid range ας πούμε.
    porca miseria.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Κι εμενα μου φαινεται περιεργη επιλογη η επιγονατιδα ΜΧ για street χρηση. Επειδη τις Impact Evo τις εχω (τις φορουσα σε προπονηση stunting), να σου πω οτι δεν ειναι και ο,τι πιο ευχρηστο. Επισης ιδρωνα αρκετα οταν τις φορουσα (ΟΚ, δεν τις φορουσα για χαλαρη βολτουλα, αλλα και παλι). Εκτος κι αν εχεις καποιον παλιοτερο τραυματισμο στα γονατα και εχεις λογο να πας σε κατι τοσο ενισχυμενο κι εγω πιστευω οτι κατι σαν κι αυτο που ποσταρε ο Λεωνιδας ειναι πιο καταλληλο για το δρομο. Και καλυτερα αεριζομενο.

    Προσωπικα θα επελεγα το παντελονι παντως. Δε βλεπω λογο να εστιασεις τοσο στα γονατα μονο και να αφησεις εκτεθειμενο το δερμα σου. Ή αν ψαχτεις απο αγγελιες μπορεις να τα παρεις και τα δυο με το ποσο που εχεις.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Καλοκαιρινό παντελόνι από μένα.
    Έχω τζην με ενισχύσεις και προστασίες, μια χαρά αλλά το καλοκαίρι δεν παλεύεται, είναι ζεστό. Ενώ ένα καλοκαιρινό παντελόνι μπορείς να το φορέσεις και σε πιο κρύο καιρό με το κατάλληλο ισοθερμικό/αντιανεμικό.
    Επιγονατίδες πήρα κάτι φθηνές αλλά δεν μου φαίνονται πολύ βολικές, τα κλιπ που πιάνουν σε "κόβουν" (σε συνδιασμό με την γωνία στα γόνατα) από λίγη ώρα.

  4. #34
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Σας ευχαριστώ όλους για την γνώμη σας, τελικά μόλις παρήγγειλα παντελόνι γιατί ο σκοπός μου είναι μεγάλες βόλτες.
    Επιγονατίδες δεν θα έπαιρνα από τις πολύ φτηνές με τίποτα,μοιάζουν με παιδικό παιχνίδι ,έβλεπα αυτές από 70-100ε.Κρίμα και μου αρέσουν πολύ σαν αξεσουάρ αυτές οι ρομποτικές χοντροκομμένες
    Άσχετο με το θέμα,βρήκα εδώ Ελλάδα το revit airwave 2 (έχει βγει το 3 τώρα) με 99 μόνο ευρό όσο τα Nordcap δηλαδή για αυτό σταμάτησα να βλέπω επιγονατίδες.Αν ενδιαφέρετε κανείς το ψάχνει ή του λέω και πάλι ευχαριστώ
    porca miseria.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Για πες...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Το τσίμπησα και εγώ το revit!
    Στα ίδια περίπου λεφτά με το nordcode, φαίνεται λίγο πιο ποιοτικό. Δοκίμασα και τα δύο, τα nordcode έχουν λίγο πιο στενή γραμμή και επίσης έχουν αφαιρούμενη εσωτερική επένδυση (καλό αυτό) αλλά είναι κοντά στο μήκος για μένα. Το Revit XXL ήταν σχεδόν οκ στο μήκος, είναι όμως λίγο πιο άνετο σαν μέγεθος. Ιδανικά, θα ήθελα την φόρμα του nordcode με το μήκος του Revit.
    Ρόλο επίσης έπαιξε το γεγονός ότι έχω ήδη Revit μπουφάν και μπορώ να τα συνδέσω με φερμουάρ.

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2022
    Μηνύματα
    66
    Το υφασμα αφαιρείται για να το βαλεις στο πλυντήριο;

    ΥΓ Πως διαολο εφτασε απ τα 55 στα 82€;

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2022
    Μηνύματα
    66
    KNEE V E1 DAINESE

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Aδιάβροχο μπουφάν 100% για καθημερινή χρήση?
    από GIXXERAKIAS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2015, 22:21
  2. Παλια μηχανη για καθημερινη χρηση
    από Corvo στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2011, 16:53
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ Bmw F650 Dakar H Transalp 650 ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ
    από NDIAKAK στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2011, 05:41
  4. Μηχανή Enduro σκυλί για καθημερινή χρήση
    από AfragkosEnduras στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2009, 11:43
  5. Μπότες για καθημερινή χρήση...
    από chr1s_86 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 21:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF