Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 54

Θέμα: Πρόβλημα με τον μηχανικό και το μοτερακι

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Πρίζωσέ τον τώρα και εσύ
    Άσε αδερφέ έχουν βαλθεί όλοι να με ξενερώσουν
    Περίμενα και την κλασική απάντηση μην ασχολείσαι πουλα το πάρε κάτι άλλο αλλά ευτυχώς δεν το έχω δει ακόμα

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos_7 Προβολή μηνύματος
    Μήπως απλά επειδή ο προηγούμενος το είχε σε μια αποθήκη και καθόταν κάτι χρονακια απλά έχει χάσει την δύναμη του το μοτέρ;
    Τενοντίτιδα είναι ,ξεκούραση και βιταμίνες

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Τενοντίτιδα είναι ,ξεκούραση και βιταμίνες
    Ε δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω βρε φιλαράκι μου

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos_7 Προβολή μηνύματος
    Ε δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω βρε φιλαράκι μου
    Σε καταλαβαίνω ,θέλεις το παπάκι σου λειτουργικό,ο τηλέγονος καλά στα λέει αλλα αφού δεν πολυσκαμπάζεις πάνε σε
    ένα σοβαρό μηχανικό να σε αναλάβει.
    Μη μασάς για το παπί ότι και να έχει φτιάχνεται

  5. #20
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos_7 Προβολή μηνύματος
    Άσε αδερφέ έχουν βαλθεί όλοι να με ξενερώσουν
    Περίμενα και την κλασική απάντηση μην ασχολείσαι πουλα το πάρε κάτι άλλο αλλά ευτυχώς δεν το έχω δει ακόμα
    Πούλα το και μην ασχολείσαι.












    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Χαχαχα να στε καλά παιδιά ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλό βράδυ!
    Και ενημερωτικά στο λέω Τεό μου τα λαδακια αλλάχτηκαν 400μλ είχε μέσα. (Δεν χρειάζεται απάντηση μια ενημέρωση έκανα )

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Πες μας καταρχήν κ αλλά στοιχεία όπως την στρόφαλο μπιέλα φοραει(διαδρομή) έπειτα τι κεφαλή φοράει για να ξέρουμε τι μπορούμε να σου προτείνουμε.αυτα τα χλμ που λες πάνε τα 50αρια,μην σου πω ποσό πηγαίνε το δικό μου 52 χιλιοστά με διαδρομή 54 χιλιοστά πριν 20 χρόνια γιατί θα πάθεις κατάθλιψη.Α!κ βρες έναν μηχανικό της Προκοπης που να ξέρει απο βελτιωσεις(κοστίζουν εχε το στο νου σου)

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Christos ktm R Προβολή μηνύματος
    Πες μας καταρχήν κ αλλά στοιχεία όπως την στρόφαλο μπιέλα φοραει(διαδρομή) έπειτα τι κεφαλή φοράει για να ξέρουμε τι μπορούμε να σου προτείνουμε.αυτα τα χλμ που λες πάνε τα 50αρια,μην σου πω ποσό πηγαίνε το δικό μου 52 χιλιοστά με διαδρομή 54 χιλιοστά πριν 20 χρόνια γιατί θα πάθεις κατάθλιψη.Α!κ βρες έναν μηχανικό της Προκοπης που να ξέρει απο βελτιωσεις(κοστίζουν εχε το στο νου σου)
    Αυτό ακριβώς λέω Χρηστάρα δεν γίνεται ένα 100αρι μοτέρ (110 πλέον) να βγάζει τόσο λίγο ακόμα και μαμά
    Όλο το μοτέρ είναι μαμά άστρα δηλαδή μαμά κύλινδρο, μπιέλα, κεφαλή κτλπ εκτός από το ρεκτιφιε που έγινε στα 52χιλ ένα 18αρι καρμπυρατέρ (γνήσιο άστρα είπε αλλά δεν μου μοιάζει και τόσο) και την σεμπρικ
    Οπότε διαδρομη έχει όσο ένα μαμά αστρα δεν γνωρίζω πόσο είναι για αυτό και δεν σε απαντάω με σίγουρο αριθμό
    Πιστόνι είπε έβαλε Ναρίτα (εγώ έκανα βλακεία και τον άφησα να τα αγοράσει αυτός) αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος για αυτό γιατί όταν του ζήτησα να δω μια απόδειξη η έστω ένα κουτί κάτι που να δείχνει τι είναι τέλος πάντων μου το έπαιξε ιστορία σήκωσε τσαμπουκα και ξεκίνησε τα: εγώ έχω ένα όνομα στην πιάτσα, δεν φεύγει από εδώ πελάτης παραπονεμενος (μόνο γδαρμενος από ότι κατάλαβα), δεν γίνεται κάποιος να έρθει εδώ συστημένος από τον τάδε (ναι συστημένος πήγα) (αργότερα έμαθα ότι αυτοί είναι οι χειρότεροι από φόρουμ και από πρώτη εμπειρία) και να μην έχει το αποτέλεσμα που θέλει και τα λοιπά που λένε οι υπόλοιποι

    Να σημειωθεί επίσης ότι για κάποια περιφερειακά που άλλαξε όπως σιαγόνες,ανορθωτη ακόμα και τις λάμπες είχε για όλα το κουτάκι το οποίο ήταν μέσα το κάθε τι μόνο για το πιστόνι δεν μου έδωσε

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Αν το γρανάζωμα είναι μαμά και η τελική σου θα είναι λίγο κάτω από το μαμά.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Αν το γρανάζωμα είναι μαμά και η τελική σου θα είναι λίγο κάτω από το μαμά.
    Με γραναζωμα 14-36 που νομίζω ότι έτσι βγαίνουν τα άστρα δεν θα έπρεπε να βγάζει κάτι παραπάνω από 70;

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos_7 Προβολή μηνύματος
    Μήπως απλά επειδή ο προηγούμενος το είχε σε μια αποθήκη και καθόταν κάτι χρονακια απλά έχει χάσει την δύναμη του το μοτέρ;
    Που το είχαν στην αποθήκη; Δίπλα σε κρυπτονιτη;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos_7 Προβολή μηνύματος
    Με γραναζωμα 14-36 που νομίζω ότι έτσι βγαίνουν τα άστρα δεν θα έπρεπε να βγάζει κάτι παραπάνω από 70;
    Είπες ότι πριν την επέμβαση είχες τελική 78 σε κατηφόρα.
    Οπότε λογικά είσαι πάνω κάτω στην τελική που είχες.
    Απομένει να το μακρύνεις λίγο να πάρεις τελική και να χάσεις άρπαγμα.
    Από εκεί και πέρα και κάποιος που ξέρει από τα σημερινά παπιά (εγώ έχω μείνει πίσω)
    , με πληροφορίες "μου είπε ότι είναι glx αλλά είναι άστρα κ.τ.λ.
    φαντάζομαι δεν θα βγάλει και κάνα συμπέρασμα για να σε βοηθήσει.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    50*49.5 είναι οι μαμά διαστάσεις αν δεν κάνω λάθος, πράγμα που δίνει κυβισμό 97cc.

    Στα 52*49.5 ο κυβισμός είναι 105cc.

    Θυμίζω V= π*Δ^2*δ/4 όπου π=3,14 , Δ=διάμετρος σε εκατοστά, δ=διαδρομή σε εκατοστά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Τώρα στα σοβαρά φοράς σε ένα οποιοδήποτε μηχανάκι 100cc κινητήρα και μάλιστα ψιλοπειραγμένο και πιάνεις 70χλμ?
    ΑΛΛΑΞΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ πριν αρχίσουν να σε περνάνε και τα 50αρια. Στάνταρ έκανε μλκια. Από την περιγραφή σου δεν καταλαβαίνω πρακτικά τη μετατροπή έγινε (τι πάει να πει έχει μικρότερο κάρτερ το glx αφού άλλαξες κινητήρα?) άλλα έγινε τελείως λάθος.
    Ίσως να βοηθήσει να ανεβάσεις μερικές φώτο (κυρίως απο τον κινητήρα, όχι καλυτεχνικές) μπα και καταλάβουμε (οι πιο έμπειροι απο εμένα) τι παίζει.
    Πάτα το 0

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2018
    Μηνύματα
    25
    Λοιπόν καταρχάς να πω συγνώμη που σας έχω μπερδέψει όλους και κυρίως τον τελεγονο που αγανάκτησε
    Ο μηχανικός μου είχε πει όταν το πήρα πριν 5 μήνες που το πήγα για ένα συμαζεμα οτι το καρτερ είναι από glx και όλα τα υπόλοιπα από άστρα δηλαδή κεφαλή στροφαλομπιελο κύλινδρος και τα λοιπά για αυτό δεν έχει την ίδια δύναμη με ένα 100αρι.
    Ψάχνοντας το με φίλο (αφού έγινε 52χιλ και δεν έμεινα ευχαριστημένος) είδαμε ότι όλο το μοτέρ είναι άστρα και τα καρτερ και ολα (φαντάζομαι καταλαβαίνετε πως έγινε νόμιμο)
    Την αλλαγή στο μοτέρ την είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης
    Χθες ήμουν με ένα φίλο που έχει και αυτός glx με: 90αρι μοτέρ 53χιλ τετραταχυτο
    Οταν ήμασταν στον δρόμο εγώ ήμουν με σπασμένη τεταρτη αυτός με χαλαρή τρίτη και δυκαβαλο και δεν τον έφτανα με τίποτα
    Μου κάνει εντύπωση επειδή όταν οδήγησα το glxακι του φίλου δεν είχε καμία σχέση με το δικό μου
    Και ρωτάω εγω τώρα τι είναι αυτό που κόβει την δύναμη από το παπί;
    Εκτός αν η τελική σε ένα απλό 52 είναι τέτοια οπότε το πρόβλημα το έχω εγώ και όχι το μηχανάκι

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με τον spyball
    από AXL954 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 14:37
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 22:56
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 11:35
  4. Η πρωτη καλη βολτα στην Β.Εβοια με τον DoctorS και τον brother...
    από Runner Ducati στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 05:56
  5. power commander και προβλημα με τον αντιπροσωπο του
    από zaharakis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 15:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF