Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Εξοπλισμός - προδιαγραφές - ποιότητες!

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    edit: Το μετανιωσα που ασχοληθηκα παραπανω. Ας βαζει ο καθενας ο,τι θελει. Δικα του τα ευρω, δικα του και τα γονατα.

    Συγγνωμη που δεν προλαβα το σφουγγαρισμα daz.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 29/11/2018 στις 19:30.

  2. #17
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Αφού πιάσατε αυτή τη κουβέντα να πω και εγώ την παπαριά μου.Πριν λίγες μέρες που έψαχνα αδιάβροχα ρώτησα τον πωλητή γιατί να δώσω 70 για αυτά και όχι 45 για τα agvpro,αξίζει η διαφορά δηλαδή επί της ουσίας;
    Μου είπε ''Κοίτα φίλε αυτά είναι παραγγελίες από Ελλάδα,φτιάχνονται σε κάτι Πακιστάν με χαμηλές προδιαγραφές,θα μπορούσα να πουλάω και εγώ αλλά δεν με καλύπτει η ποιότητα τους ούτε για entry level'' πάνω κάτω.
    Θα μου πεις τι θα έλεγε ,απλά ίσως έχει ένα δίκιο στο θα μπορούσα να τα πουλάω και εγώ όμως τα θεωρώ low.
    Δεν υιοθετώ την άποψη του γιατί δεν γνωρίζω λεπτομέρειες απλά παραθέτω την γνώμη του.
    porca miseria.

  3. #18
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    edit: Το μετανιωσα που ασχοληθηκα παραπανω. Ας βαζει ο καθενας ο,τι θελει. Δικα του τα ευρω, δικα του και τα γονατα.

    Συγγνωμη που δεν προλαβα το σφουγγαρισμα daz.
    Το πρόλαβες. Γράφεις σε αυτό!

    Είμαστε σε καινούριο θέμα και μπορείτε να συνεχίσετε ανενόχλητοι.
    Sent from me using a computer.

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Εδώ ταιριάζει γάντι το "ότι πλΕρώνεις παίρνεις" οκ, υπάρχουν (ελάχιστες) εξαιρέσεις αλλά ο κανόνας αυτός είναι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αφού πιάσατε αυτή τη κουβέντα να πω και εγώ την παπαριά μου.Πριν λίγες μέρες που έψαχνα αδιάβροχα ρώτησα τον πωλητή γιατί να δώσω 70 για αυτά και όχι 45 για τα agvpro,αξίζει η διαφορά δηλαδή επί της ουσίας;
    Μου είπε ''Κοίτα φίλε αυτά είναι παραγγελίες από Ελλάδα,φτιάχνονται σε κάτι Πακιστάν με χαμηλές προδιαγραφές,θα μπορούσα να πουλάω και εγώ αλλά δεν με καλύπτει η ποιότητα τους ούτε για entry level'' πάνω κάτω.
    Θα μου πεις τι θα έλεγε ,απλά ίσως έχει ένα δίκιο στο θα μπορούσα να τα πουλάω και εγώ όμως τα θεωρώ low.
    Δεν υιοθετώ την άποψη του γιατί δεν γνωρίζω λεπτομέρειες απλά παραθέτω την γνώμη του.
    τι πηρες ομως με 70€? δεν μας ειπες γιατι αν δεν πηρες Anorak παλι κοτσο σε επιασε ο πωλητης και πηρες κατι 99% ιδιο με το AGVpro.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ο ανταγωνισμός δεν σηκώνει μαιμου ECE, Dot, CE πέφτουν καταγγελίες αυτο να εχετε στο νου σας. αν ειναι CE EN 1621 (ή αλλιως level 1) είναι δεν παν να λεγετε dainese , nordcap, kyrmhtsos,marika κτλπ κτλπ.

    στα CE ο Conformité Européene (Ευρωπαϊκή Συμφωνία) και ο οργανισμός που κάνει τις σχετικές δοκιμές ονομάζεται: Consultants Europe: www.ce-marking.nl εχει τις εξεις διαβαθμίσεις Κωδικοποίηση CE
    CE EN 343 - Αφορά αδιαβροχοποίηση και αναπνευστικότητα των ρούχων
    CE ECE 22-05 - Αφορά τα κράνη για τους μοτοσικλετιστές
    CE EN 1621 - Αφορά προστατευτικά
    CE EN 13634 - Αφορά μπότες και παπούτσια σχεδιασμένα για επαγγελματική χρήση αναβατών
    CE EN 13594:2002 - Αφορά γάντια για επαγγελματική χρήση αναβατών
    CE EN 1938:1999 - Αφορά προστατευτικά για τα μάτια
    CE EN 13595-1:2002 - Αφορά τα ρούχα για τους μοτοσικλετιστές, μπουφάν, παντελόνια και ολόσωμες ή διαιρούμενες φόρμες
    CE EN 13595-2:2002 - Αφορά τα ρούχα για τους μοτοσικλετιστές, μπουφάν, παντελόνια και ολόσωμες ή διαιρούμενες φόρμες
    CE EN 13595-3:2002 - Αφορά τα ρούχα για τους μοτοσικλετιστές, μπουφάν, παντελόνια και ολόσωμες ή διαιρούμενες φόρμες
    CE EN 13595-4:2002 - Αφορά τα ρούχα για τους μοτοσικλετιστές, μπουφάν, παντελόνια και ολόσωμες ή διαιρούμενες φόρμες

    και αυτά ειναι τα μίνιμουμ στάνταρ που δίνει η ευρωπαϊκή ένωση ή το περνάνε ή όχι.

    στα κράνη προσπάθησε η Sharp να κάνει βαθμονόμιση αλλα δεν ειναι έμπιστη μιας και ειναι ιδιώτες/οργανισμός και μπορει να χρηματιστούν για να ανεβάσουν κάποιο μοντέλο.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Πολλές φορές βρίσκουμε ένα προιόν με 70 ευρώ και θεωρούμε οτι είναι καλύτερο από ένα άλλο με 50. Τις περισσότερες φορές θα πέσουμε μέσα. Αλλες φορές με μια μικρή έρευνα αγοράς, θα διαπιστώσουμε οτι και τα δυο προιόντα έχουν 50 ευρώ (ή τέλος πάντων οτι η διαφορά είναι πολύ μικρότερη) αλλά κάποιος θέλησε να το πουλήσει ακριβότερα.
    Τις φορές εκείνες που θα πέσουμε μέσα και η διαφορά τιμής θα έχει αντίκρισμα, μπορεί αυτό να μην είναι καν ορατό.
    Και εξηγώ!
    Είμαι η dainese και παίρνω απ' τον κινέζο αυτό το κάτι που όταν έρθει στην Ιταλία του κοτσάρω επάνω τη φίρμα μου. 2 στα 10 απ' αυτά τα κάτι, έχουν στραβές ραφές! Σε ποσοστό μεταφράζεται στο 20%. Επειδή είμαι η μεγαλύτερη φίρμα της Ιταλίας δεν γουστάρω να βγάλω στην αγορά κάτι τέτοιο και πουλάω μόνο το 80% αυτών που πλήρωσα. Αυτό το 80% θα επιβαρυνθεί και τα έξοδα των υπολοίπων. Οπότε αυτό που θα γράφει dainese δε θα έχει στραβή ραφή. Αυτό που θα γράφει "μ' έκαψες" πάλι δε θα έχει στραβή ραφή (εκτός και αν πέσω στο 20%) και θα είναι ακριβώς ίδιο με το dainese.

    Αυτό απ' τους περισσότερους μεταφράζεται σε.. "πληρώνεις τη μάρκα"! Ναι, τη μάρκα πληρώνεις, αλλά όχι έτσι όπως το εννοούν οι περισσότεροι.
    Επίσης σε μια επώνυμη μάρκα περιμένεις μια συνέπεια στην ποιότητα όπως επίσης και το after sale service!

    Τις περισσότερες φορές δεν είμαστε τόσο ειδικοί ώστε να μπορούμε να κρίνουμε με ασφάλεια τις διαφορές που έχουν δυο όμοια προιόντα. Κορντούρα το ένα κορτούρα και το άλλο αλλά η μια έναι η cordura R της invista και η άλλη χωρίς πιστοποιήσεις ποιότητας. Ποιότητες υπάρχουν στις κολλήσεις των αδιάβροχων, στην κλωστή που θα χρησιμοποιηθεί, στη μάρκα των φερμουάρ, στην ποιότητα των ελαστικών μερών που είναι τα πρώτα που χαλάνε. κ.α πολλά! Μετά είναι η ποιότητα της εργασίας, ο ποιοτικός έλεγχος κτλ.


    Όσο για τις πιστοποιήσεις ο sonone δεν έχει άδικο. Αν είναι πιστοποιημένο σου παρέχει την προστασία που επιβάλει η πιστοποίησή του. Στην προστασία δεν είναι η άνεση φυσικά! Και δυστυχώς δεν είναι και η αντοχή. Όσο είναι καινούριο σου παρέχει την προστασία που επιβάλει η πιστοποίηση, όταν παλιώσει, όχι! Πόσο θα αντέξει λοιπόν και πόσο άνετο είναι σε σχέση με ένα άλλο? Αυτό εξαρτάται απ' την τιμή! Φυσικά υπάρχουν και τα προιόντα που υπερκαλύπτουν τα στανταρ των πιστοποιήσεων που φέρουν.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 30/11/2018 στις 15:05.
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Η cordura R της invista έχει μεγαλύτερα ποσοστά αντοχής στην τριβή απ' την κινέζικη κορντούρα. Σε όλα τα άλλα είναι ίδια. Εμφάνιση, αντοχή στον εφελκισμό κτλ δεν έχουν διαφορές.

    Η cordura της invista είναι ακριβότερη.

    Η επίστρωση που θα έχει απ' την μέσα μεριά προσδίδει και αντοχή στο νερό (δεν την κάνει αδιάβροχη) αλλά και στην ανθεκτικότητα στον εφελκισμό. Κάποιες επιστρώσεις είναι ακριβότερες από άλλες και πιο αποτελεσματικές! Κάποιοι δε βάζουν καθόλου τέτοια επίστρωση. Όλα αυτά είναι αόρατα τις περισσότερες φορές εκτός και αν ξέρεις να τα βλέπεις και να τα ψάχνεις στα σαιτ των κατασκευαστών οι οποίοι τις περισσοτερες φορές δε θέλουν να δίνουν λεπτομέρειες.

    Πχ άλλο να λέει cordura και άλλο να λέει cordura nylon.

    Ναι, η cordura είναι nylon. Και οι δύο είναι nylon! Αλλά απ' τις παραπάνω η πρώτη είναι η γνήσια!

    Κάποιοι δε θέλουν τη γνήσια! Καλά κάνουν!
    Και οι δύο αν χρησιμοποιηθούν σωστά, θα καλύψουν και θα υπερβούν τα στανταρ. Αλλά η μία θα αντέξει παραπάνω σε μια πτώση. Και αν η κλωστή που θα ραφτεί είναι mil spec δε θα αρχίσει να ξηλώνεται απ' τον ήλιο/βροχή/ήλιο/βροχή. Όχι τόσο γρήγορα τουλάχιστον.

    Κάποιοι άλλοι γράφουν απλά 600D. A λέει κάποιος αυτό είναι από 600D ενώ το άλλο από 500D. Σίγουρα θα είναι καλύτερο! Όχι, γιατί το 600D μπορεί να είναι πολυεστέρας (όχι μπορεί, είναι!) ενώ το 500D είναι nylon. Το cordura δεν είναι τίποτε άλλο από εμπορική ονομασία ενός υφάσματος απ' την πρώην dupont, τώρα πια invista.
    Το ένα λοιπόν έχει τη διπλάσια τιμή σε σχέση με το άλλο και τις διπλάσιες αντοχές, το λιγότερο!

    Κάποια λοιπόν φθηνά κινέζικα προιόντα μπορεί να χρησιμοποιούν πολυεστέρα και να είναι πανομοιότυπα με κάποια άλλα που χρησιμοποιούν nylon. Και κάποια άλλα πανάκριβα να χρησιμοποιούν γνήσια cordura και εμείς να μη μπορούμε να καταλάβουμε τι διαφορές έχουν!
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Απ'ολα τα spidi που εχω , μόνο τα γάντια ήταν made in China και ήταν τα μόνα που χάλασαν γρήγορα/εύκολα . Έλιωσαν απο τη χρήση . Οι στολές και το μπουφάν (δερμάτινα) ειναι ραμμένα σε ευρωπαϊκές χώρες ,δεν θυμαμαι ακριβώς ,οχι πάντως Ιταλία ,Σλοβενία νομιζω.
    Και τα γάντια held με τα οποία αντικατέστησα τα spidi ειναι ραμμένα στην Ευρώπη και πολυ ποιοτικά .
    Μπορει να μην εχει καμία σημασία το που κατασκευάστηκαν , το άναφερω έτσι για την ιστορία .
    Μέχρι στιγμης τα δερμάτινα ειναι άψογα , τα περιποιούμαι βέβαια με κιτ συντήρησης .

    Όσο πιο δημοφιλές ενα προϊόν ,τόσο πιθανότερο να μαϊμουδιαστεί. Βλέπε Dainese
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Άρα, πιάσε το αυγό και κούρεψε το......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Τα πραγματα παλι ειναι τραγικα απλα και τα κανετε τραγικα δυσκολα..πιαστε ενα οριτζιναλ νταινεζε η αλπαιν σταρς στα χερια σας και ενα agvpro η nordcap με τις ιδιες πιστοποιησεις...εκει θα τελειωσει και η κουβεντα και ο προβληματισμος
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Τα πραγματα παλι ειναι τραγικα απλα και τα κανετε τραγικα δυσκολα..πιαστε ενα οριτζιναλ νταινεζε η αλπαιν σταρς στα χερια σας και ενα agvpro η nordcap με τις ιδιες πιστοποιησεις...εκει θα τελειωσει και η κουβεντα και ο προβληματισμος
    φυσικά ρε τεο αλα το ενα ειναι της ταξης των 500€ και το αλλο της ταξης των 100€

    ΑΝ όμως η nordcap βγάλει ενα ιδιο προϊόν με το alpine θα κανει 350€ και οχι 500€.. θα το αγόραζες? οχι φυσικά γιατι θα κοιτούσες να βρεις το προηγούμενο μοντέλο της αλπινε να δώσεις 400€ για το επονυμο προιον ομως στην ουσια μπορεις να κανεις την δουλεια σου με λιγότερα χρήματα. ετσι λοιπον η nordcap και η agvpro δεν βγαζουν τετοια κοματια ή αν βγαλουν πανε στα αζήτητα γιατι ειναι περισσότεροι αυτοι που θελουν να κανουν την δουλεια τους με ασφαλεια και μπορουν να την κανουν με 100€ ε και αμα πεσει χέστηκε αν γινει φιτίλια και μετα το πετάξει και του χρόνου παρει αλλο, εσυ κρατα το 10χρονια και 10 πτώσεις στο βάθος χρονου τα ιδια χρήματα θα εχετε δώσει. και αυτος θα εχει καινούργιο μπουφάν καθε χρόνο.

    τωρα αν θες να βαθμονομησεις την ασφάλεια που σου παρεχει ενα ήδη πιστοποιημένο προιον πρεπει να το κανει καποιος οργανισμός επίσημος και οχι το χερι σου και το χερι μου.

  13. #28
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    φυσικά ρε τεο αλα το ενα ειναι της ταξης των 500€ και το αλλο της ταξης των 100€

    ΑΝ όμως η nordcap βγάλει ενα ιδιο προϊόν με το alpine θα κανει 350€ και οχι 500€.. θα το αγόραζες? οχι φυσικά γιατι θα κοιτούσες να βρεις το προηγούμενο μοντέλο της αλπινε να δώσεις 400€ για το επονυμο προιον ομως στην ουσια μπορεις να κανεις την δουλεια σου με λιγότερα χρήματα. ετσι λοιπον η nordcap και η agvpro δεν βγαζουν τετοια κοματια ή αν βγαλουν πανε στα αζήτητα γιατι ειναι περισσότεροι αυτοι που θελουν να κανουν την δουλεια τους με ασφαλεια και μπορουν να την κανουν με 100€ ε και αμα πεσει χέστηκε αν γινει φιτίλια και μετα το πετάξει και του χρόνου παρει αλλο, εσυ κρατα το 10χρονια και 10 πτώσεις στο βάθος χρονου τα ιδια χρήματα θα εχετε δώσει. και αυτος θα εχει καινούργιο μπουφάν καθε χρόνο.

    τωρα αν θες να βαθμονομησεις την ασφάλεια που σου παρεχει ενα ήδη πιστοποιημένο προιον πρεπει να το κανει καποιος οργανισμός επίσημος και οχι το χερι σου και το χερι μου.
    Θα μπορουσα να σου απαντησω τζορτζ αλλα μετα θα κανω παλι διάλεξη περι οικονομίας και χρημάτων και διάθεσης αυτών και δε λεει..ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ καλυτερα 300-400-500 και το κεφαλι μου ησυχο οτι ΔΕΝ θα γινει φιτιλια σε πτήση και θα με προστατεύσει και τα δινω ξανα μετα,κοστολογώ την ασφαλεια μου πολυ περισσοτερο απο 2 καφεδες και 2 φαγητα εξω που θα αναγκαστώ να κοψω για να παρω το ακριβό της ταξεως των 200-250 εναντι των 100..το καλοκαιρινο της νταινεζε μπαι δε γουει επειτα απο την πτώση που ειχα δεν επαθε σχεδον τιποτα οπως δεν επαθα και εγω....δε θα θελα να ξερω τι θα παθαινε ενα νορντκαπ...
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    συμφωνω απολυτα με τον teo...

    οταν μιλαμε για θεματα ασφαλειας προσπαθεις να παρεις οτι καλυτερο εχει βγει...κατα 99% δεν θα απογοητευτεις...
    κοστιζει πολλα? σαφως...αλλα ξερεις οτι θα εχεις και ποιοτητα και προστασια και after sales και....και...και...

    και στην τελικη καταμετρηση θα αξιζει 100% το παραπανω κοστος...

    δεν εχω στην ντουλαπα μου κατι "δευτερο" απο μαρκα...ποτε δεν ειχα και ουτε θα εχω...
    μπορει να μην εχω παντα το κορυφαιο κορυφαιο μοντελο της dainese ή της alpinestars, αλλα σιγουρα θα εχω το αμεσως επομενο...
    σε κρανη απο καποιο σημειο και μετα επαιρνα μονο rx7 corsair, rx7GP, shoei x-spirit, κλπ..κλπ...


    το μονο στραβο που ειχε τυχει ηταν να διαλυθουν σε πολυ λιγο χρονο (βεβαια ειχα και καποιες πτωσεις) τα κορυφαια γαντια της dainese (και καλα τα ιδια που φοραγε ο rossi)...οποτε αλλαξα σε alpinestars και κρατανε τον διπλο και παραπανω χρονο...


    πολλοι που καβαλανε μοτοσυκλετα δεν εχουν καταλαβει οτι οι "λαμαρινες" που τους προστατευουν ειναι αυτα που φορανε...
    αν θες να παιξεις με την τυχη σου, δεν φορας τιποτα...
    αν θες να εισαι υποτυπωδως προστατευμενος φορας κατι δευτεροτριτο...
    αν θες να εισαι σωστος με την συνειδηση και τον εαυτο σου φορας κατι επωνυμο και παραλληλα ακριβο...

    απειρες οι περιπτωσεις με καλα κρανη που εχουν ζησει οι αναβατες...
    και θα ξαναδωσω παραδειγμα με αγωνιζομενους...απο την στιγμη που εμπιστευονται την σωματικη τους ακεραιοτητα σε συγκεκριμενες μαρκες και σε συγκεκριμενα μοντελα, ενω εχουν αυξημενες πιθανοτητες να σαβουριαστουν λογω επαγγελματος, λεει πολλα...

    τελος κανείς δεν ειπε οτι το να καβαλας μηχανη ειναι κατι φθηνο...
    αν θες να το κανεις σωστα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ...

    και εννοειται συμφωνω και με αυτα που εγραψε ο daz για τις ποιοτητες...μπορει οντως καποια ακριβα και επωνυμα πραγματα να μην εχουν διαφορα απο καποια αλλα φθηνα και no name...αλλα δεν θα κατσω να το διαπιστωσω εγω προσωπικα...και ειδικα για 100-200-300-400€...οποιος αλλος θελει ειναι, εννοειται, ελευθερος να το πραξει...

    my 2 cents..

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    οπως καταλαβες daz εδω τα παιδια δεν καταλαβαίνουν απο πρότυπα ασφαλειας πιστοποιησεις κτλπ κτλπ. δινεις στοιχεια παραδείγματα αναφερεις κοστοι και αυτοι εκει το δικο τους ... οι παρωπίδες ειναι προνομιο των οπαδων και δυστηχως και των μοτοσυκλετιστων. ενδ οφ στορυ απο εμενα ναι φοράτε μονο μαρκες μονο αυτες προστατεύουν τελος. τα αλλα ειναι 2 καφεδες και φαγητο που λεει και ο τεος. αντιο

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. εξοπλισμος
    από ruyjin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 23:04
  2. Νεες προδιαγραφες για κρανη
    από tifoefs στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 23:25
  3. Εξοπλισμος εκτος ρουχων-κρανων
    από Giannis_L στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2005, 21:31
  4. Προδιαγραφές κράνους
    από downhill στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2005, 19:41
  5. Εξοπλισμός camping...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF