Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: Daytona Rockstar 400i ABS έμποροι?

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    O Bίνιος χαλαρός πάντως ε ?
    ===========================================
    Μαλλον γι'αυτο εχει 4-5 μαγαζια...και αλλοι πολεμανε για ενα...τι να πει κανεις...εγω παντως απο'κει εχω κανει ολες τις αγορες μου..και εχω πετυχει πολυ καλυτερες τιμες απο τους αλλους !

  2. #47
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos159 Προβολή μηνύματος
    Παίδες το μηχανάκι είναι στα 1600 ευρώ και θα το πάρω με δόση της τάξης του 60ευρου του μήνα από έμπορο. Οπότε μήπως δεν πρέπει να δηλώσω ολόκληρο το ποσό μιας και δε θα το καταβάλω ντούκου?? Και επίσης μιας και μιλάμε για χρηματοδότηση από τράπεζα δε θα φαίνεται λογικά κάπου αυτο? Δεν ξέρω, προφανώς ένας λογιστής θα μας έλυνε τις απορίες Επίσης το εισόδημα που θα δηλώσω για 2018 θα είναι στα ~1400 (καθαρά).
    Αν το κάνεις με δόσεις, το συνολικό ποσό που θα δώσεις φέτος, θα δηλωθεί για το 2018, και το συνολικό ποσό που θα δώσεις του χρόνου, θα δηλωθεί για το 2019 κοκ.
    Life begins at 45°.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της RENZ
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εγω απο την αλλη εχω το δικαίωμα να επιφυλάσσομαι και να μη πιστεύω οτι "κάποιος ειπε σε κάποιον" για προβλήματα ποιότητας κατασκευής σε rockstar 125(μαλλον oldtown θα ηθελε να πει)
    Και δεν τα πιστεύω αυτα τα σχολια γιατι ειναι πολλα κινεζικα παπακια και λοιπά μικρα δικυκλα κατασκευης απο αρχες '00 και παρα τα χρονια τους συναντας στο δρομο σε λειτουργια και δε σκόρπισαν στο δρομο. Ειναι σε αντιθεση με αυτο που υποστηρίζετε.

    Αν ξερεις τι αγοραζεις το συντηρεις on time και πιάνουν τα χερια σου αυτη η τοσο απλη κατασκευή μονοκυλινδρο αερο 4βαλβιδο δεν θα παθει τιποτα σοβαρό αξιο αναφοράς. Η ποιοτητα βαφης σιγουρα ειναι υποδεέστερη ομως δε θα γινει κόκκινο απο μπλε που το πήρε κάποιος.
    Για του λόγου το αληθές:
    ζουμάρετε για να δείτε. Οι φωτογραφίες είναι μετά από σχετική "περιποίηση" με wd40 και σπρέι σιλικόνης. To μηχανάκι είναι το rock II.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20181203_130918b.jpg 
Προβολές:	406 
Μέγεθος:	96,8 KB 
ID:	401788
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20181203_130932b.jpg 
Προβολές:	403 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	401789Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20181203_130958b.jpg 
Προβολές:	401 
Μέγεθος:	106,1 KB 
ID:	401790Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20181203_131006b.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	401791Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20181203_131041b.jpg 
Προβολές:	399 
Μέγεθος:	98,6 KB 
ID:	401792

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Ε εντάξει, σε 2-3 χρόνια, θα δείχνει σαν Ιαπωνικό δεκαετίας '80 που έχει παρατηθεί εδώ και 15 χρόνια στον δρόμο.

    Κινέζος ρε, τι να σε βάζει να περιμένεις χρόνια να ωριμάσει; τσακ μπαμ δουλειές...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RENZ Προβολή μηνύματος
    Για του λόγου το αληθές:
    ζουμάρετε για να δείτε. Οι φωτογραφίες είναι μετά από σχετική "περιποίηση" με wd40 και σπρέι σιλικόνης. To μηχανάκι είναι το rock II.


    Σκεφτομαι το κωμικοτραγικο σεναριο να θελει να πουλησει ο ερμος τον μεταχειρισμενο κινεζο του και να μην τον πιστευει κανενας οτι ειναι αληθινα τα χιλιομετρα που γραφει το κοντερ.
    "Ασε μας ρε φιλε, ετσι ειναι τα μηχανακια με 2000χλμ; Πού τα πουλας αυτα;"

    Βρηκαμε λοιπον το μηχανακι οπου η κλασικη μαλακια που διαβαζουμε στις αγγελιες "δεν το εχει ακουμπησει νερο/βροχη" εχει πλεον νοημα, και ειναι πρακτικα επαληθευσιμη.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ε εντάξει, σε 2-3 χρόνια, θα δείχνει σαν Ιαπωνικό δεκαετίας '80 που έχει παρατηθεί εδώ και 15 χρόνια σε νησί.

    Κινέζος ρε, τι να σε βάζει να περιμένεις χρόνια να ωριμάσει; τσακ μπαμ δουλειές...
    Φιξντ

  7. #52
    Επειδη το εψαχνα και εγω το συγκεκριμενο μηχανακι ( post μου εδω ) , τελικα αποφασισα οτι δεν , καπου ακουσα οτι δεν θα συνεχισει και την εισαγωγη ο γκοργκολης και γιαυτο τα σπρωχνει πιο φτηνα .
    Εαν τωρα θες ευκολιες κλπ μπορει να σε εξυπηρετήσει χαλαρά το κατάστημα Motorex στον πειραια που κανει μεχρι και γραμματια και εχει και ενα πρασινο δαυτον ετοιμο στο μαγαζι ( ηταν να το παρω εγω γιαυτο το ξερω )

  8. #53
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από villasg Προβολή μηνύματος
    Επειδη το εψαχνα και εγω το συγκεκριμενο μηχανακι ( post μου εδω ) , τελικα αποφασισα οτι δεν , καπου ακουσα οτι δεν θα συνεχισει και την εισαγωγη ο γκοργκολης και γιαυτο τα σπρωχνει πιο φτηνα .
    Εαν τωρα θες ευκολιες κλπ μπορει να σε εξυπηρετήσει χαλαρά το κατάστημα Motorex στον πειραια που κανει μεχρι και γραμματια και εχει και ενα πρασινο δαυτον ετοιμο στο μαγαζι ( ηταν να το παρω εγω γιαυτο το ξερω )
    Προφανώς δεν διαβάζεις....ο άνθρωπος είπε ότι ήδη πήρε άλλο μηχανάκι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Προφανώς δεν διαβάζεις....ο άνθρωπος είπε ότι ήδη πήρε άλλο μηχανάκι.....
    E, δεν πειραζει. Το παρακατω ειναι χρησιμη πληροφορια και για οποιον αλλον πεσει πανω σ'αυτο το νημα ψαχνοντας για το συγκεκριμενο μηχανακι.

    καπου ακουσα οτι δεν θα συνεχισει και την εισαγωγη ο γκοργκολης και γιαυτο τα σπρωχνει πιο φτηνα

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Προφανώς δεν διαβάζεις....ο άνθρωπος είπε ότι ήδη πήρε άλλο μηχανάκι.....
    O panagos159 ειπε οτι εκανε αιτηση και περιμενει για cbf250 , δεν ειπε ποτε οτι τελικα εγκριθηκε και το αγορασε .

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    50
    Παίδες έχετε γενικά κάποια άποψη για moto vinios? Έψαχνα για κρανάκι και πέτυχα ένα παιδί που όπως τα συζητάγαμε μου τα πε λίγο περιέργα και με απέτρεψε από το να πάρω γενικά από έμπορο μεταχειρισμένο αλλά και ακόμα πιο ειδικά από το συγκεκριμένο (μου πε οτι πειράζουν τα χιλιόμετρα, καβαλάνε τα μηχανάκια με δοκιμαστικές πινακίδες και άλλα ωραία) και κάπως με ξενέρωσε. Έχω σκοπό να το πάω σε μηχανικό να το δει πρώτα αλλά με έβαλε σε σκέψεις. Γνώμες??

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagos159 Προβολή μηνύματος
    Παίδες έχετε γενικά κάποια άποψη για moto vinios? Έψαχνα για κρανάκι και πέτυχα ένα παιδί που όπως τα συζητάγαμε μου τα πε λίγο περιέργα και με απέτρεψε από το να πάρω γενικά από έμπορο μεταχειρισμένο αλλά και ακόμα πιο ειδικά από το συγκεκριμένο (μου πε οτι πειράζουν τα χιλιόμετρα, καβαλάνε τα μηχανάκια με δοκιμαστικές πινακίδες και άλλα ωραία) και κάπως με ξενέρωσε. Έχω σκοπό να το πάω σε μηχανικό να το δει πρώτα αλλά με έβαλε σε σκέψεις. Γνώμες??

    Καλα στα ειπε , μακρυα απο αυτον για ΜΤΧ

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Για καινουριο...θεωρω ειναι ο καλυτερος !!
    Για μτχ.....εχω τις ενστασεις μου...αν οχι για τον βυνιο...αλλα για ολους !!
    εγω για εμπορο δεν εχω απολυτη εμπιστοσυνη σε κανενα
    το οτι ακουγοντε παντως πολλα για τον βυνιο εμενα με βαζει σε υποψια ..... για τους αλλους καθως μπορει ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ να εχουν βγαλει βρωμα οι αλλοι εμποροι για τον βυνιο επειδη πουλαει περισσοτερο..
    καλο θα ηταν ομως παντα ενας ελενχος απο τον μηχανικο σου !

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Aυτο που ειπε ο drako. Μην εμπιστευεσαι πολυ τους εμπορους στα μεταχειρισμενα. Η εποχη ειναι μονο για να αγορασεις κατι κουτα η απο γνωστο και να ξερεις το μηχανακι. Οποιος βριζει τον Βυνιο για τα μεταχειρισμενα του ζει με μεγαλες αυταπατες διοτι ολοι οι εμποροι των μεταχειρισμενων πανω κατω τα ιδια κανουν. Και σε αυτο δεν φταινε οι εμποροι αλλα το κρατος που δεν εχει φτιαξει ενα πλαισιο για να λειτουργει η αγορα. Στα αυτοκινητα δε η κατασταση εχει ξεφυγει τελειως.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Για καινουριο...θεωρω ειναι ο καλυτερος !!
    Για μτχ.....εχω τις ενστασεις μου...αν οχι για τον .....αλλα για ολους !!
    εγω για εμπορο δεν εχω απολυτη εμπιστοσυνη σε κανενα
    το οτι ακουγοντε παντως πολλα για τον βυνιο εμενα με βαζει σε υποψια ..... για τους αλλους καθως μπορει ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ να εχουν βγαλει βρωμα οι αλλοι εμποροι για τον βυνιο επειδη πουλαει περισσοτερο..
    καλο θα ηταν ομως παντα ενας ελενχος απο τον μηχανικο σου !
    Εγώ κάποτε που έψαχνα metahiro
    είχα πάει στον μίστερ Vino και σκέφτηκα
    ότι είναι μεγάλος χιουμορίστας !

    Δεν ξαναπήγα και ούτε θα ξαναπάω ποτέ. '
    ανανήψαντας

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cb500x ή xciting 400i abs
    από Vang_kak στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2014, 22:49
  2. Abs
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 14:55
  3. ETV 1000 ABS(11.500ευρο)H VARADERO ABS(13.000ευρο)
    από mentos1825 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2004, 10:57
  4. pedia ta fota sas gia daytona 600 2004
    από dras. στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 13:54
  5. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 17:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF