Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Ατμοσφαιρικη μολυνση και υγεια αναβατων.

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Εγώ κάποια στιγμή θα την κάνω την δοκιμή και θα πάρω από την ιστοσελίδα που προτάθηκε. Το ποδήλατο το έκοψα τελείως γιατί γίνομαι χάλια τέτοια εποχή με ποδήλατο στην πόλη.

  2. #17
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    σε μιας χρήσης ότι καλύτερό έχω βάλει

    https://www.digas.gr/el/maska-prosta...iltro-3m-1873v
    δεν ξέρω λόγο σχεδιάσεις εάν μπαίνει κράνος
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    σε μιας χρήσης ότι καλύτερό έχω βάλει

    https://www.digas.gr/el/maska-prosta...iltro-3m-1873v
    δεν ξέρω λόγο σχεδιάσεις εάν μπαίνει κράνος
    Ε δεν είμαστε κροίσοι

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Πάτερ μου μη φοβάσαι για τον πλανήτη, δεν έχει πρόβλημα αυτός. Εμείς έχουμε!
    Ο πλανήτης έχει περάσει και χειρότερα.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 03/12/2018 στις 08:50.
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πάτερ μου μη φοβάσαι για τον πλανήτη, δεν έχει πρόβλημα η γη. Εμείς έχουμε!
    Ο πλανήτης έχει περάσει και χειρότερα.
    Αυτό θα είχε ενδιαφέρον σαν συζήτηση και πραγματικά θα ήθελα να ακούσω την άποψη αυτή.

    Το σάιτ που προτάθηκε (και αγνοούσα) παρουσιάζει ενδιαφέρον. Αν έμενα μόνιμα Αθήνα κεντρο, θα το έψαχνα πολύ.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πάτερ μου μη φοβάσαι για τον πλανήτη, δεν έχει πρόβλημα η γη. Εμείς έχουμε!
    Ο πλανήτης έχει περάσει και χειρότερα.
    Αυτό ακριβώς. Η Γη ήταν εδώ πριν και θα είναι και μετά. Εμείς μπορεί να εξαφανιστούμε, και όλη η υπόλοιπη ζωή. Δε θα κάνει καμία απολύτως διαφορά για τον πλανήτη.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ναι ΠΑΠΑΣΟΥΖΑ μου από τα αρχαία χρόνια καίγανε ξύλα αλλά δεν ήταν εκατομμύρια κόσμος μαζεμένος ανάμεσα σε κτίρια 20-30 μέτρων.Όσον αφορά τα pollution masks ,πήρα ένα πριν χρόνια να το φοράω όταν οδηγώ εδώ τριγύρω την Άνοιξη γιατί υποφέρω από αλλεργίες (χωρίς ανταλλακτικό φίλτρο,το πλένεις), είναι γεμάτο καλλιέργειες.Κάτι κάνει αλλά δεν βολεύει με fullface κράνος οπότε φοράω αναγκαστικά flip up για λίγους μήνες.
    porca miseria.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ο πλανήτης έχει περάσει και χειρότερα.
    Για πες... Ατλαντίδα κι ετσ?
    Έριχ φον Ντένικεν ????
    Και γαμώ ρίξε φως στην υπόθεση !
    ανανήψαντας

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παιδια συγνωμη που αργησα να απαντησω.Σχολασα και μετα πηγα σε μια γιορτη και εμπλεξα.Καταλαβενετε ε?
    Ανυπομονουσα πολυ να ερθω σπητη να μπω στο φορουμ να απαντησω...


    Θελετε να πειτε οτι ενα τζακι κανει το ιδιο κακο με ενα αυτοκινητο που καει ορυκτα απο τη γη επεξεργασμενα(συνθετικα)(φουλ οκτανια)???? Κανει το ιδιο κακο στο πλανητη μας που οπως λετε δε πεθαινει???
    Ο πλανητης και βεβαια δε θα εκραγει η θα κοψει στη μεση η θα βγει εκτος τροχιας εξετειας της μοληνσης του περιβαλοντος.Αλλα ο πλανητης μας ηδη εχει ξεκινησει και νωσει...Τα εδαφη του.Οταν τα εδαφη αρωστησουν και οι ακτινες του ηλιου μπαινουν μεσα ανενοχλητες και αφιλτραριστες τοτε θα μιλαμε για εναν πλανητη μη βιωσιμο.Εναν πλανητη κατεστραμενο.Οποτε σας εχω νεα.Ο πλανητης καταστρεφεται...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Παιδια συγνωμη που αργησα να απαντησω.Σχολασα και μετα πηγα σε μια γιορτη και εμπλεξα.Καταλαβενετε ε?
    Ανυπομονουσα πολυ να ερθω σπητη να μπω στο φορουμ να απαντησω...


    Θελετε να πειτε οτι ενα τζακι κανει το ιδιο κακο με ενα αυτοκινητο που καει ορυκτα απο τη γη επεξεργασμενα(συνθετικα)(φουλ οκτανια)???? Κανει το ιδιο κακο στο πλανητη μας που οπως λετε δε πεθαινει???
    Ο πλανητης και βεβαια δε θα εκραγει η θα κοψει στη μεση η θα βγει εκτος τροχιας εξετειας της μοληνσης του περιβαλοντος.Αλλα ο πλανητης μας ηδη εχει ξεκινησει και νωσει...Τα εδαφη του.Οταν τα εδαφη αρωστησουν και οι ακτινες του ηλιου μπαινουν μεσα ανενοχλητες και αφιλτραριστες τοτε θα μιλαμε για εναν πλανητη μη βιωσιμο.Εναν πλανητη κατεστραμενο.Οποτε σας εχω νεα.Ο πλανητης καταστρεφεται...
    Φίλε παπασούζα είμαστε σε ένα μοτοφόρουμ και ώς επί το πλείστον καβαλάμε μηχανές και κάποιοι έχουν και αμάξια και ναι καινε πετρέλαιο και παράγωγα του πετρελαίου και ναι παράγουν καυσαέρια που
    βγαίνουν απο τις εξατμίσεις και ναι μολύνουμε το περιβάλλον.Αν βγω να το πω δεν θα είναι λίγο υποκριτικό εφόσον καβαλάω κάθε μέρα?Αν ήμασταν σε φόρουμ με ποδήλατα και εναλλακτικούς τρόπους μεταφοράς να κράζαμε όσο θες αλλά τώρα
    τι να πούμε?Το νήμα δε νομίζω να έχει να κάνει με τη μόλυνση εν γένει αλλά πως μπορούμε να προστατευτούμε απο αυτήν .Ευλόγησον

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Φίλε παπασούζα είμαστε σε ένα μοτοφόρουμ και ώς επί το πλείστον καβαλάμε μηχανές και κάποιοι έχουν και αμάξια και ναι καινε πετρέλαιο και παράγωγα του πετρελαίου και ναι παράγουν καυσαέρια που
    βγαίνουν απο τις εξατμίσεις και ναι μολύνουμε το περιβάλλον.Αν βγω να το πω δεν θα είναι λίγο υποκριτικό εφόσον καβαλάω κάθε μέρα?Αν ήμασταν σε φόρουμ με ποδήλατα και εναλλακτικούς τρόπους μεταφοράς να κράζαμε όσο θες αλλά τώρα
    τι να πούμε?Το νήμα δε νομίζω να έχει να κάνει με τη μόλυνση εν γένει αλλά πως μπορούμε να προστατευτούμε απο αυτήν .Ευλόγησον
    Ναι αλλα παταω πανω σε αυτο που ηπωθηκε παραπανω.Οτι τη ιδια ζημεια κανουν τα τζακια με τα αυτοκινητα.
    Την ευλογια μου
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #27
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα παταω πανω σε αυτο που ηπωθηκε παραπανω.Οτι τη ιδια ζημεια κανουν τα τζακια με τα αυτοκινητα.
    Βασικά τα τζάκια κάνουν χειρότερη (τα μη ενεργειακά και όσων δεν ξέρουν να τα λειτουργούν).
    Επίσης, τα τζάκια δεν έχουν καταλύτη, δεν περνάνε κτέο και δεν λειτουργούν με 1,5€/λίτρο, αλλά με 200€/τόνο -ενίοτε και με δωρεάν σκουπίδια-.
    Βγαίνεις μια βόλτα 15 λεπτά και θες μπάνιο και πλυντήριο. Σταματήσαμε τις καφετέριες, πάει και η βόλτα για κόψιμο τώρα.

    On topic, εδώ και εδώ μπορείς να πάρεις πληροφορίες.

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Για πες... Ατλαντίδα κι ετσ?
    Έριχ φον Ντένικεν ????
    Και γαμώ ρίξε φως στην υπόθεση !
    Εκτός από σεισμούς, βομβαρδισμό κομητών και μετεωριτών για χιλιάδες χρόνια, μαγνητικές θύελλες, συγκρούσεις πλακών, περιόδους παγετώνων, πλημμυρών, πυρκαγιών, ηλιακές εκρήξεις, κ.α πολλά, τίποτε ιδιαίτερο!
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christoi Προβολή μηνύματος
    Βασικά τα τζάκια κάνουν χειρότερη (τα μη ενεργειακά και όσων δεν ξέρουν να τα λειτουργούν).
    Επίσης, τα τζάκια δεν έχουν καταλύτη, δεν περνάνε κτέο και δεν λειτουργούν με 1,5€/λίτρο, αλλά με 200€/τόνο -ενίοτε και με δωρεάν σκουπίδια-.
    Βγαίνεις μια βόλτα 15 λεπτά και θες μπάνιο και πλυντήριο. Σταματήσαμε τις καφετέριες, πάει και η βόλτα για κόψιμο τώρα.

    On topic, εδώ και εδώ μπορείς να πάρεις πληροφορίες.
    ΧμμμΕχω τις αμφιβολιες μου.Αλλα ας μην βγαζω το νημα εκτος θεματος...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christoi Προβολή μηνύματος
    Βασικά τα τζάκια κάνουν χειρότερη (τα μη ενεργειακά και όσων δεν ξέρουν να τα λειτουργούν).
    Επίσης, τα τζάκια δεν έχουν καταλύτη, δεν περνάνε κτέο και δεν λειτουργούν με 1,5€/λίτρο, αλλά με 200€/τόνο -ενίοτε και με δωρεάν σκουπίδια-.
    Βγαίνεις μια βόλτα 15 λεπτά και θες μπάνιο και πλυντήριο. Σταματήσαμε τις καφετέριες, πάει και η βόλτα για κόψιμο τώρα.

    On topic, εδώ και εδώ μπορείς να πάρεις πληροφορίες.
    εντωμεταξυ αν κάνεις πολλα χλμ σε μια μερα δεν εχεις ρουχα που να μην βρωμάνε. αν την γλυτωσανε δηλαδη οταν βγηκαν για απλωμα...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ασύρματη τεχνολογία και υγεία
    από nikos_abel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2012, 10:51
  2. ΣΧετικα Με Το ΑτυΧημα Και Την Υγεια Του Διονυση
    από fire στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 17:38
  3. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 16:41
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 12:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF