Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: αγορά μεταχειρισμένου παπιού

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Πάντα υπάρχουν ευκαιρίες. Όσα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα έχω πάρει ήταν vfm. Δεν είναι απίθανο να έχει 29k μόνο καλοκαίρι το έβγαζε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Δεν κοιτάω τα χιλιόμετρα κοιτάω την κατάσταση έτσι έκανα και στα αυτοκίνητα. Άριστο μέσα έξω = προσεγμένο. Έτσι και το παπί οι φωτογραφίες που μου έστειλε ο ιδιοκτήτης. Είναι λες και είναι καινούργιο άρα καλοδιατηρημένο απλή λογική. Τώρα να πάρω χρεπι και να το κάνω μηχανάκι. Δεν υπάρχει περίπτωση. Αύριο θα κάνουμε τα χαρτιά λογικα : )

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Καλόβολτο και να το χαρείς, αυτα είναι σκυλιά, το είχα και ξέρω
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    στα 7 κατοσταρικα που ψαχνεις,δύσκολο να βρεις το αξιόλογο.
    αν το μπάτζετ ήταν τοσο χαμηλό, εγω θα κοιτούσα να βρω κάποιο με ζημιά (εντάξει,όχι να έχει πέσει βόμβα πάνω του).
    Κάτι με 200-300€ αγορα και με τα υπόλοιπα το μάζευα.
    Τα παπια ~15ετίας,συνεφέρνονται με σχετικά πολύ λιγα λεφτά και έχεις στα χέρια σου κατι αξιοπιστο.



    γιατι ζόρικο;
    το δικό μου το πήρα το 2011 κούτα, και έχει γυρίσει το κοντέρ πάνω απο 1 χρόνο τωρα.
    Μόνο ντελιβεράς κάνει τόσα χλμ με παπί. Αλλά στην αγγελία δεν φαίνεται να του έχουν πιει τόσο πολύ το αίμα. Αν μετά από 129.000χλμ το μηχανάκι είναι σε κατάσταση βιτρίνας τότε να το πάρει άφοβα γτ ποιος ξέρει πόσο το πρόσεχε ο τύπος.
    Πάτα το 0

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Το θέμα είναι ότι το μηχανάκι μάλλον το πούλησε άλλου γιατί ο ιδιοκτήτης είναι άφαντος κορόιδευε. Βρήκα ένα modenas krisis πήγα τσάμπα να το δω. Έπεσα σε λαμόγιο που ζηταγε προκαταβολή και ταχαμ να κάνουμε την Δευτέρα τα χαρτιά.ενω μπορούσαμε στα ΚΕΠ. Τελικά πήρα ένα modena kristar από μαγαζί που κάνει σέρβις και πουλάει μηχανάκια μου εξωτερικά φαίνεται καλό αλλά στα πρώτα μου 20 30 άπειρα διαπίστωσα οτι Κοπαναει σαν τρελό στης λακούβες φαίνεται να έχει θέμα με τον διακόπτη της μίζας η με μπαταρία. Νεκρός ο δείκτης καυσίμου και δέν τραβάει καλά. Όταν ζεστενεται άκουσα βαλβίδες ο μάστορατζας μου είπε ότι μηχανικό πάθει θα το φτιάξει... Ότι επειδή άλλαξε σωθηκα θέλει στρώσιμο και καλά και μετά από 1500χιλ να πάω να μου ρυθμίσει της βαλβίδες... Μάλλον μ δουλεύει γιατί το μηχανάκι δεν τραβάει . Κανει Κούλα σκασιματα Τι να πω ξενέρωσα βιαστηκα να πάρω μηχανάκι και την πάτησα σαν χαζός.. θα πάω αύριο σε μάστορα να μου πει τι θέλει το μηχανάκι. Εάν δεν αξίζει θα πάρει πόδι μαζεύω ενάμιση χιλιάρικο και περνώ σε κατάσταση βιτρίνας. Προσοχή στης αγορές πολλά λαμόγια ζητάνε προκαταβολές ταχαμ να καπαρωσεις την ευκαιρία... Υπάρχουν ευκαιρίες για λίγους..

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    φίλε korkod συγνώμη αλλά αγόρασες μηχανάκι χωρίς να το κάνεις πρώτα βόλτα ?
    φίλε εσύ φταίς κ οχι ο μαστοροεμποροαπατεώνας ...

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Φιλε Το έκανα μικρή βόλτα έχει πεζόδρομο εκεί εξω και δεν το πήγα μακριά η να το ανοίξω μλκια μου.. όταν το πήρα μετά από μερικά χιλιόμετρα φάνηκαν τα προβλήματα. Ψηλά δεν τραβάει και κάνει σκασιματα η εξάτμιση που μπορεί να οφείλεται αυτό?

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Τελικά ήταν ηλεκτρονική την άλλαξε δωρεάν αυτός που την πήρα έφτιαξε και την μιζα.οι κραδασμοί μειώθηκαν στο 80% μετά από αλλαγή ελαστικών . Καθόταν για μήνες και είχαν ξεραθεί. Τώρα το μηχανάκι τραβάει πολύ καλά και έχει καλό πάτημα!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Άρα βασικά εσύ δεν ήξερες τι είχε το μηχανάκι κ σ έκανε ότι σου έκανε. 1ον θέλει προσοχή όσον αφορά την αγορά μεταχειρισμένου και 2ον μην βγάζετε γρήγορα συμπεράσματα όταν δεν ξέρετε.
    Από εμένα +1 για τον μάστορα. Είπε οτι θα στο φτιάξει ότι βγάλει (δεν μπορεί κανένας να ξέρει τι θα πάθει το μηχανάκι σου) και το έκανε. Άρα κάθε άλλο παρά λαμόγιο είναι.
    Καλές βόλτες να κάνεις και να χαρείς το νέο σου απόκτημα.
    Πάτα το 0

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Εξ αρχής είχε αυτά τα προβλήματα απλά δεν το έκανα μεγάλη βόλτα για να τα καταλάβω πρίν το αγοράσω . Ο μάστορας έλεγε ότι δεν έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα. (Ενώ ήξερε τι προβλήματα έχει) Πήγα μετά την αγορά και του είπα όμορφα και ωραία ότι δεν είναι όπως μου τα είπε. ότι έχει αυτό και αυτό. Μετά από αντιπαράθεση φιλοτιμηθικε να τα φτιάξει .

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μεταχειρισμενου παπιου για ντελιβερι
    από GREG στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2018, 01:29
  2. Αγορα ΜεταΧειρισμενου
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:27
  3. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2005, 00:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2005, 18:12
  5. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 16:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF