Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: αγορά μεταχειρισμένου παπιού

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83

    αγορά μεταχειρισμένου παπιού

    καλησπέρα χαιρετώ την παρέα

    η επαφή μου μέχρι στιγμής είναι με αυτοκίνητα αυτό σημαίνει ότι είμαι άσχετος απο μηχανάκια χρονιά ασχολούμαι με 4 ρόδες

    διαθέτω budget έως 700 ευρώ . θα ήθελα να αγοράσω ένα 125 αρι παπί για της βόλτες μου άλλα και για επαγγελματική χρήση δεν γνωρίζω καθόλου από μοντέλα , ξέρω ας πούμε οτι τα kaze R είναι σκυλιά άλλα βλέπω ότι οι τιμές τους είναι τσιμπημένες. . τι μάρκες μοντέλα προτείνεται στα λεφτά που ζητάω? ποια παπία θεωρούνται αξιόπιστα?καταλαβαίνω οτι στα λεφτά που διαθέτω δεν θα βρω καινούρια μοντέλα , δεν με ενδιαφέρει να είναι παλιό αρκεί να είναι όντως αξιόπιστο. σε γενικές γραμμές τι θα πρέπει να προσέξω πριν προβώ στην αγορά? απορία ποσά χιλιόμετρα βγάζει περίπου ένα μοτέρ από παπί?

    ευχαριστώ εκ τον προτέρων για της απαντήσεις.

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Αν δεν ανέβεις στο χιλιάρικο, δύσκολα θα βρεις κάποιο που να μην θέλει τα μαζεματα του...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    το μπάτζετ μπορεί να ανεβεί λίγο ακόμη , αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι της μάρκες μοντέλα

    kazer astra crypton είναι ασφαλής επιλογές?
    Τελευταία τροποποίηση από korkod; 02/12/2018 στις 20:55.

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    το μπάτζετ μπορεί να ανεβεί λίγο ακόμη , αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι της μάρκες μοντέλα

    kazer astra crypton είναι ασφαλής επιλογές?
    Και τα τρια που αναφέρεις είναι μια χαρά επιλογές. δοκιμάζεις, βλέπεις τι σου αρέσει και κάθεται καλά στα χέρια και....στον ποπό σου (δεν αστειεύομαι, το κρύπτον έχει κάπως σπορ/κατηφορική σέλα η οποία δεν βολεύει όλους) και αποφασίζεις
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Να ΜΗΝ πάρεις honda innova καρμπυρατερατο (μονο το ψεκαστό αξίζει),Να ΜΗΝ πάρεις sym magic 125 σίγουρα.
    Kawasaki Kazer,Ηonda astrea grand/supra 100cc,Yamaha Crypton R (Όχι το CRYPTON T),Yamaha town mate 80,Honda super cub 50cc,GLX είναι σίγουρα μηχανάκια που αποδείχτηκαν αξιόπιστα ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ.
    Πλέον όλα αυτά είναι παλιά,ταλαιπορημένα.Το πόσο ταλαιπορημένα είναι εξαρτάται απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη τους.

  6. #6

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    ωραιες περιπτωσεις και οι 2.Το μπλε εχει 20.000χλμ λιγοτερα.Αμελητεα ποσοτητα χλμ για παπι.
    Εγω θα χτυπουσα το μπλε...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Και εμένα για το μπλέ με κόβω μίλησα με τον ιδιοκτήτη μου είπε ότι είναι πεντακάθαρο. Ότι είναι μαμά τα πλαστικά σε άριστη κατάσταση μοτέρ κτλπ. Τώρα μένει να το δω και να το αγοράσω!! Να δω πως θα το φέρω που μένω στην άλλη άκρη της Αθήνας χαχα μόνο αυτόματα φίλων έχω οδηγήσει μέχρι τώρα

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    Και εμένα για το μπλέ με κόβω μίλησα με τον ιδιοκτήτη μου είπε ότι είναι πεντακάθαρο. Ότι είναι μαμά τα πλαστικά σε άριστη κατάσταση μοτέρ κτλπ. Τώρα μένει να το δω και να το αγοράσω!! Να δω πως θα το φέρω που μένω στην άλλη άκρη της Αθήνας χαχα μόνο αυτόματα φίλων έχω οδηγήσει μέχρι τώρα
    Ας το δει όμως και ένας μηχανικός πρώτα.

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Θα κοιτάξω να βρω μηχανικό από εκεί εάν γνωρίζει κανείς έμπιστο μηχανικό από Παιανία μεριά σας μου πει. Πέρα από τα φρένα αναρτήσεις εάν ακούγονται βαλβίδες εάν είναι ευθυγραμμισμένο εάν τραβάει καλά το μοτέρ λειτουργούν φώτα κτλπ τι άλλο μπορώ να κοιτάξω ? Σασμάν πως μπαίνουν οι ταχύτητες .όσα ψιλογνωριζω από μηχανικά είναι καθαρά από ενασχόληση με αυτοκίνητά

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Αν κοιταξεις ολλαυτα εισαι ο.κ.Ειπαμε.Δε παιρνεις και καινουριο.Μεταχειρα παιρνεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παπί 15ετιας και βάλε, 29.000 χλμ.; αν δεν προσθέσει κάτι θα σφαξω όλο το χωριό
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Και 29000 ειναι λιγα. Αλλα να γυρισε το κοντερ απ την αρχη κ αυτο ζορικο μου φαινεται

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παιζει να ειναι και ετσι.Τα 29.000 να ειναι αληθινα.Αναλογως τον οδηγο.Μπορει να ειναι καποιος που το χειμωνα να μη θελει να βρεχετε και να κρυωνει.Μπορει να ειναι καποιος που το θελει μονο για κεντρο...Ο κλειδαρας της γειτονιας μου εχει ενα sh 150.Μια μερα μου λεει (τοτε ειχα τον κινεζο) :ξερεις που πηγα με το σκουτερ?Αγια πελαγια(15 xλμ):Του ειχε χαλασει το αυτοκινητο και αναγκαστικά πηγε με το sh.Φοβηθηκε παρα πολυ μη τον αφησει το μηχανακι μιας και ειναι κατασκευασμενο μονο για πόλη...Οταν του ειπα οτι παω ταξιδια σε ολη τη κρητη με το παπι η εκφραση του μου θημησε καποιον που του ειπανε οτι επιασε το τζοκερ...

    Το μηχανακι μου το πηρα 17 χρονων με 40.000...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    στα 7 κατοσταρικα που ψαχνεις,δύσκολο να βρεις το αξιόλογο.
    αν το μπάτζετ ήταν τοσο χαμηλό, εγω θα κοιτούσα να βρω κάποιο με ζημιά (εντάξει,όχι να έχει πέσει βόμβα πάνω του).
    Κάτι με 200-300€ αγορα και με τα υπόλοιπα το μάζευα.
    Τα παπια ~15ετίας,συνεφέρνονται με σχετικά πολύ λιγα λεφτά και έχεις στα χέρια σου κατι αξιοπιστο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Και 29000 ειναι λιγα. Αλλα να γυρισε το κοντερ απ την αρχη κ αυτο ζορικο μου φαινεται
    γιατι ζόρικο;
    το δικό μου το πήρα το 2011 κούτα, και έχει γυρίσει το κοντέρ πάνω απο 1 χρόνο τωρα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μεταχειρισμενου παπιου για ντελιβερι
    από GREG στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2018, 00:29
  2. Αγορα ΜεταΧειρισμενου
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 14:27
  3. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 23:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2005, 17:12
  5. Αγορα μεταχειρισμενου
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2004, 15:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF