Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: YAMAHA XT600

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/12/2018
    Μηνύματα
    2

    YAMAHA XT600

    Καλησπέρα παιδιά.
    Σέφτομαι τον τελευταίο καιρό να αγοράσω μια μηχανουλα. Εχω αλλαξει 2-3 παπια γενικα αλλα μηχανη δεν εχω ξανακαβαλησει ποτε μου.
    Και σκεφτομαι να παω για YAMAHA XT600. Υπολογιζα εκει γυρω στο 1μιση χιλιαρικο για κατι αξιοπιστο και μιλουσα με ενα φιλο τις προαλλες και μου πε για ενα xt που χει ενας δικος του στην Χιο
    πολυ προσεγμενο και επειδη δεν το κουναει και πολυ και χρειαζεται και λεφτα το δινει 550 ευρώ για να παω να το παρω απο Χιο !!! Τωρα θα μου πεις μονο τοσα? Κατι βρωμαει
    Αλλα υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ μας και ειναι καλοι φιλοι οποτε ειμαι σιγουρος πως ειναι οπως τα λεει.
    Καλη φαση.
    Ξερετε μηπως ποσο κοστιζει η μεταβιβαση μιας τετοιας μηχανης στο ονομα μου? Και η ασφαλεια?
    Οχι οτι με νοιαζει κιολας πολυ γιατι τα 550 ειναι πολυ κατω απο οσα υπολογιζα

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zaosde Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά.
    Σέφτομαι τον τελευταίο καιρό να αγοράσω μια μηχανουλα. Εχω αλλαξει 2-3 παπια γενικα αλλα μηχανη δεν εχω ξανακαβαλησει ποτε μου.
    Και σκεφτομαι να παω για YAMAHA XT600. Υπολογιζα εκει γυρω στο 1μιση χιλιαρικο για κατι αξιοπιστο και μιλουσα με ενα φιλο τις προαλλες και μου πε για ενα xt που χει ενας δικος του στην Χιο
    πολυ προσεγμενο και επειδη δεν το κουναει και πολυ και χρειαζεται και λεφτα το δινει 550 ευρώ για να παω να το παρω απο Χιο !!! Τωρα θα μου πεις μονο τοσα? Κατι βρωμαει
    Αλλα υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ μας και ειναι καλοι φιλοι οποτε ειμαι σιγουρος πως ειναι οπως τα λεει.
    Καλη φαση.
    Ξερετε μηπως ποσο κοστιζει η μεταβιβαση μιας τετοιας μηχανης στο ονομα μου? Και η ασφαλεια?
    Οχι οτι με νοιαζει κιολας πολυ γιατι τα 550 ειναι πολυ κατω απο οσα υπολογιζα
    Θα είναι σε αρκετά κακή κατάσταση για να την δίνει τόσο. Λογικά θα έχει πάνω από 100κ χλμ, θα θέλει μεγάλο σερβις, πολλά περιφερειακά, λάστιχα κλπ κλπ

    Η ασφάλεια δεν θα έχει μεγάλη διαφορά από τα παπιά που είχες 10-20 ευρώ πάνω αναλόγως και των κριτηρίων σου βέβαια. Η μεταβίβαση κοστίζει 54 ευρώ.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε του λες να σου στηλει 2-3 φοτο και καμια πληροφορια απ το τηλεφονο πριν χαλασεις τα λεφτα σου στα καραβια και πας εκει και φας ξενερα?
    Βεβαια καμια φορα το φτηνο δε σημενει οτι ειναι και κακο...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Εκτός κι αν έχει καμία πολύ βαρβατη ζημιά,εγώ θα το χτυπαγα.
    Σε τέτοια τιμή πάτωμα,το συνεφερνεις με τα λεφτά του αρχικού σου μπατζετ και μένουν και ρέστα (αρκετα).
    Απλα να ξέρεις ότι και το να κάθεται καιρό ένα μηχανάκι προκαλεί θεματάκια.
    Οχι πραγματα που δε λύνονται βέβαια.
    Αλλα Και πάλι είναι τόσο λίγα τα 550 που αν δε το θες Εσύ,στείλε το τηλέφωνο του φίλου σου
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλή επιλογή για την μετάβαση από πάπια.ΧΤ λέω και κλαίω.
    porca miseria.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Με 550 ευρώ, τα ΜΟΝΑ που θα με απασχολούσαν είναι τα εξής:

    1. Να έχει χαρτιά και να μην έχει γίνει καμιά μαιμουδιά με πάντρεμα πλαισίου με κινητήρα από άλλο μηχανάκι

    2. Να μην έχει φάει καμιά στούκα σε σημείο που να έχει στραβώσει το πλαίσιο

    3. Να γυρίζει ο στρόφαλος.


    ΥΓ Δες τί γίνεται με τα σήματα... Μήπως χρωστάει αρκετά και γιαυτό το δίνει τόσο??
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Μιλάμε για μηχανάκι από νησί. Με δεδομένη την ακινησία του και το πόσο προσεκτικός είναι ο μέσος όρος ιδιοκτητών κατά την μακροχρόνια αποθήκευση ( το παρατάω όπως το πάρκαρα ένα απόγευμα) αυτό που θα δεις θα είναι κάτι μεταξύ Τιτανικού και Μπισμαρκ.

    Παρόλα αυτά ανέβασε καμιά φωτό μήπως είναι καλή περίπτωση ώστε να ασχοληθείς.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Εννοείται καλός έλεγχος σε άδεια χαρτιά κλπ πολλά είναι τα παιδιά που το έχουν "για το χωρίο" το μηχανάκι.

Παρόμοια θέματα

  1. Crash Test Yamaha XT600 vs Peugeot 106 Rally
    από PacMan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 19:57
  2. Yamaha Xt600
    από MANT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 21:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF