Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 111

Θέμα: Επόμενη μηχανή: Επιχείρηση Orange Trellis Frame.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτός με το CBR 1000 (αν είδα καλά), που τον περνάει στην ευθεία, δεν ντράπηκε καθόλου;
    Ποιον λες αυτόν με το Χόνδα το 1000 που τον επέρασε ένα μονοκύλινδρο μηχανάκι με καθρέφτες και ταμπελάκι χρωματοπωλείου στο κλειδί ?
    Κάτσε λίγο να σκεφτώ ποιος καβαλάει τέτοιο να πει μια γνώμη ...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλα δεν ειναι και κανα Nuda, τεσσερα εχει αυτη τη στιγμη το car (απλα οι τρεις δεν εχουν βαλει σωστα τον τιτλο). Τα τρια ειναι κατω απο 4000€.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/14427130/
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/18278061/
    https://www.car.gr/17857734-ktm-690-sm-super

    Και το τεταρτο που ειναι μονο για γνωστες.
    https://www.car.gr/18067257-ktm-690-supermoto







    Δεν εχω θεμα. Μου αρεσει το γονατο κατω αλλα και να δοκιμασω κατι διαφορετικο δε με χαλαει. ΚΤΜ και αγωνιαρικο το φοβαμαι πολυ ρε γμτ, δεν ξερω... Δε θα'πρεπε;


    Για αυτο που λετε οτι ΚΤΜ δεκαετιας εχει το ρισκο του, το σκεφτομαι κι εγω σιγουρα... Θα'θελα να οδηγησω και το IV να δω, τοσο μαπα ειναι πια;
    το 4 είναι καλύτερο απο το 3 απλα ειναι άσχημο. Αν μου άρεσε θα το ειχα αγοράσει παλιότερα. 450sm δεν εννοω απαραιτητα ktm αλλα αν τα προσεχεις δεν παθαινουν κάτι. Αν τα δίνεις βολτα σε γκασμάδες φίλους σου ή πας για καφε και σουπερ μαρκετ με 42 βαθμους κελσίου εξω μάλλον δεν ειναι για σένα.

  3. #18
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το 4 είναι καλύτερο απο το 3 απλα ειναι άσχημο.
    Αυτό θα'λεγα κι εγώ. Δεν το έχω καβαλήσει μεν, αλλά έχει το ίδιο και καλύτερο μοτέρ, απλά με πολύ αδιάφορη εμφάνιση. Δε νομίζω ότι έχει κάτι χειρότερο από το ΙΙΙ, εκτός της εμφάνισης. Θα το επέλεγα εύκολα για επόμενο μηχανάκι, αν ήθελα all-around μονοκύλινδρο.
    Life begins at 45°.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αναφέρεσαι στην εταιρεία που βγάζει 1050, 1090, 1190, 1290 ή κάποια άλλη;
    Αναφέρομαι στον Πέτρο που έχει ήδη ένα 250 και πάει να πάρει ένα άλλο 140 κυβικά μεγαλύτερο...
    Που ναι μεν είναι άλλο μηχανάκι αλλά παραμένει μικρό...

  5. #20
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Α. Κατάλαβα ότι αναφερόσουν στις κατηγορίες κυβικών που έχει καθιερώσει η ΚΤΜ, που όντως το έχει παρακάνει.
    Life begins at 45°.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Για το IV εχω διαβασει επανειλημμενως οτι δεν εχει την "αλητεια"του ΙΙΙ, αυτο το μισο street μισο sumo χαρακτηρα. Το παρομοιαζουν με ενα μονοκυλινδρο ΜΤ-07 βασικα. Οπως εγραψα ομως, υποψιαζομαι οτι το μαμα γραναζωμα ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο γι'αυτο. 16/40 αν δεν κανω λαθος, που ειναι πολυ μακρυ για μηχανακι που δεν εχει λογο να πηγαινει πανω απο 170χαω. Γιατι κατα τ'αλλα το μοτερ ειναι οπως λετε το 690 και μαλιστα βελτιωμενο στα σημεια. Η εμφανιση ειναι οντως ο,τι να'ναι, αλλα προσωπικα δεν ειναι παραγοντας για μενα. Οδηγουσα ανετα και τρακαρισμενο ss ως streetfighter με μπαρα led μπροστα για φαναρι. Δεν εχω τετοιες ευαισθησιες.

    Σταυρο για το 390, ΟΚ μικρο αλλα δεν ειναι και ιδιο με το GN. Διπλα αλογα. Και μιλαμε για μηχανακι που μπορει να χανει στην τελικη αλλα γυρναει ανετα κατω απο 1:30 Σερρες και κατω απο 50 Ρυσιο. Δεν ειναι κατι που θα με περιορισει δηλαδη στο να εξελιχθω. Απλα δε θα ειμαι ο πιο γρηγορος στα φαναρια, κλάιν μάιν.

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Για το IV εχω διαβασει επανειλημμενως οτι δεν εχει την "αλητεια"του ΙΙΙ, αυτο το μισο street μισο sumo χαρακτηρα. Το παρομοιαζουν με ενα μονοκυλινδρο ΜΤ-07 βασικα. Οπως εγραψα ομως, υποψιαζομαι οτι το μαμα γραναζωμα ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο γι'αυτο. 16/40 αν δεν κανω λαθος, που ειναι πολυ μακρυ για μηχανακι που δεν εχει λογο να πηγαινει πανω απο 170χαω. Γιατι κατα τ'αλλα το μοτερ ειναι οπως λετε το 690 και μαλιστα βελτιωμενο στα σημεια. Η εμφανιση ειναι οντως ο,τι να'ναι, αλλα προσωπικα δεν ειναι παραγοντας για μενα. Οδηγουσα ανετα και τρακαρισμενο ss ως streetfighter με μπαρα led μπροστα για φαναρι. Δεν εχω τετοιες ευαισθησιες.
    Μια χαρά αλητεία έχει το 07.

    Όλα τα παραπάνω σε βολεύουν στη συγκεκριμένη περίπτωση, αφού εξαιτίας τους πωλείται σε εξαιρετικά καλές τιμές.
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Εφόσον υπάρχουν τα χρήματα για το smc δεν θα ασχολούμουν προσωπικά με το smr.Μετά είναι καθαρά το τι θέλεις εσύ όπως είπε κι ο Blitzer.Τέρμα αλητεία και ενός είδους παιχνίδι το ένα.Τέρμα αλητεία και άλλου είδους παιχνίδι το άλλο.Ευτυχία είναι αυτά τα διλήμματα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Για το IV εχω διαβασει επανειλημμενως οτι δεν εχει την "αλητεια"του ΙΙΙ, αυτο το μισο street μισο sumo χαρακτηρα. Το παρομοιαζουν με ενα μονοκυλινδρο ΜΤ-07 βασικα. Οπως εγραψα ομως, υποψιαζομαι οτι το μαμα γραναζωμα ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο γι'αυτο. 16/40 αν δεν κανω λαθος, που ειναι πολυ μακρυ για μηχανακι που δεν εχει λογο να πηγαινει πανω απο 170χαω. Γιατι κατα τ'αλλα το μοτερ ειναι οπως λετε το 690 και μαλιστα βελτιωμενο στα σημεια. Η εμφανιση ειναι οντως ο,τι να'ναι, αλλα προσωπικα δεν ειναι παραγοντας για μενα. Οδηγουσα ανετα και τρακαρισμενο ss ως streetfighter με μπαρα led μπροστα για φαναρι. Δεν εχω τετοιες ευαισθησιες.

    Σταυρο για το 390, ΟΚ μικρο αλλα δεν ειναι και ιδιο με το GN. Διπλα αλογα. Και μιλαμε για μηχανακι που μπορει να χανει στην τελικη αλλα γυρναει ανετα κατω απο 1:30 Σερρες και κατω απο 50 Ρυσιο. Δεν ειναι κατι που θα με περιορισει δηλαδη στο να εξελιχθω. Απλα δε θα ειμαι ο πιο γρηγορος στα φαναρια, κλάιν μάιν.


    Και απο εμένα RC 390 φίλε.Για αυτό που το θέλεις είναι σούπερ.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Εφόσον υπάρχουν τα χρήματα για το smc δεν θα ασχολούμουν προσωπικά με το smr.Μετά είναι καθαρά το τι θέλεις εσύ όπως είπε κι ο Blitzer.Τέρμα αλητεία και ενός είδους παιχνίδι το ένα.Τέρμα αλητεία και άλλου είδους παιχνίδι το άλλο.Ευτυχία είναι αυτά τα διλήμματα.
    Ναι, το SMR μπαινει λιγο τσοντα ειναι η αληθεια, αλλα το βασικο του πλεονεκτημα ειναι οτι τα κανει ολα και συμφερει. Δηλαδη λιγο SM, λιγο πιστα (με τις καλες αναρτησεις και φρενα) και βασικοτατο πολυ καλη τιμη. Ενα απο τα τρια του car πιθανοτατα θα κατεβαινει στα 3500. Που ειναι καλη τιμη και του χρονου παλι τοσο θα πουλιεται. Το RC ναι μεν οικονομικο κι αυτο αλλα εχω την αισθηση οτι θα με ζορισει πολυ στη μεταπωληση. Δεν κινουνται καθολου τα συγκεκριμενα, απευθυνονται σε πολυ συγκεκριμενο κοινο.

    Σιγουρα ευχαριστος πονοκεφαλος και χωρις ιδιαιτερο αγχος αφου ξερω πως ολα θα με καλυψουν σε ενα 80% τουλαχιστον γι'αυτο που εχω στο μυαλο μου. Δεν υπαρχει δηλαδη λαθος αγορα. Αλλα σιγουρα καποια ειναι πιο σωστη απο τις αλλες.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ναι, το SMR μπαινει λιγο τσοντα ειναι η αληθεια, αλλα το βασικο του πλεονεκτημα ειναι οτι τα κανει ολα και συμφερει. Δηλαδη λιγο SM, λιγο πιστα (με τις καλες αναρτησεις και φρενα) και βασικοτατο πολυ καλη τιμη. Ενα απο τα τρια του car πιθανοτατα θα κατεβαινει στα 3500. Που ειναι καλη τιμη και του χρονου παλι τοσο θα πουλιεται. Το RC ναι μεν οικονομικο κι αυτο αλλα εχω την αισθηση οτι θα με ζορισει πολυ στη μεταπωληση. Δεν κινουνται καθολου τα συγκεκριμενα, απευθυνονται σε πολυ συγκεκριμενο κοινο.

    Σιγουρα ευχαριστος πονοκεφαλος και χωρις ιδιαιτερο αγχος αφου ξερω πως ολα θα με καλυψουν σε ενα 80% τουλαχιστον γι'αυτο που εχω στο μυαλο μου. Δεν υπαρχει δηλαδη λαθος αγορα. Αλλα σιγουρα καποια ειναι πιο σωστη απο τις αλλες.
    Το rc το θεωρώ ιδανικό.Δεν ξέρω πόσο σκληρές αναρτήσεις έχει βέβαια και πόσο άνετο θα είναι στους καρόδρομους της Ελλάδας,καθώς και πόσο άνετα θα κάθεται ο συνεπιβάτης,αν θες να πας για καναν καφέ λίγο προς τα έξω πχ,αλλά από στάση σώματος,βάρος,δύναμη,μέγεθος το θεωρώ ό,τι πρέπει.Σίγουρα δεν είναι smr,αλλά στην θέση σου δεν θα έμενα σε ημίμετρα,ειδικά εφόσον έχεις και το gn.

  12. #27
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ειναι αυτο που ειπε ενα παληκαρι πιο πριν τι στυλ θες... εγω ψηφιζω smc και αλητεια και πιστα και βολτα και απ ολα! τωρα για το μηχανακι 10ετιας κτλ ε γι αυτο θελει ψαξιμο η αγορα πριν καταληξεις καπου δε σημαινει οτι ολα τα 1Οετιας εστω και ΚΤΜ ειναι γαμημενα ελεος δλδ!

    Υ.γ φιλε για μενα τη συγκινηση του 690 SMC ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ απο ΚΑΝΕΝΑ απο τα αλλα δυο που αναφερεσαι ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    γυρναει ανετα κατω απο 1:30 Σερρες και κατω απο 50 Ρυσιο
    Καλά, κόψε κάτι. Τόσο το γύρναγαν οι 2 πρώτοι αγωνιζόμενοι της κατηγορίας στο πρωτάθλημα, δεν πα να πει, ότι ο μέσος απλά σβέλτος οδηγός, θα το πάρει και θα γυρίσει τόσο. Άμα κατέβει από το 1'50'' καλά θα είναι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Καλά, βάλε κάτι. Τόσο το γύρναγαν οι 2 πρώτοι αγωνιζόμενοι της κατηγορίας στο πρωτάθλημα, δεν πα να πει, ότι ο μέσος απλά σβέλτος οδηγός, θα το πάρει και θα γυρίσει τόσο. Άμα κατέβει από το 1'50'' καλά θα είναι.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Καλά, κόψε κάτι. Τόσο το γύρναγαν οι 2 πρώτοι αγωνιζόμενοι της κατηγορίας στο πρωτάθλημα, δεν πα να πει, ότι ο μέσος απλά σβέλτος οδηγός, θα το πάρει και θα γυρίσει τόσο. Άμα κατέβει από το 1'50'' καλά θα είναι.
    Για να σου δώσω την ευχαρίστηση (γιατί ξέρω ότι τη βρίσκεις με τέτοια) οντως το άνετα είναι υπερβολή. Χθες μιλούσα με αγωνιζόμενο και μου έλεγε πως έχει γυρίσει μέχρι 1:26 για την ακρίβεια το μηχανάκι. Σε μια πίστα που το ρεκόρ είναι λίγο κάτω από το 1:20, νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι ότι δεν είναι κάνα αργό.

    Το τι κάνουμε εμείς είναι άλλη ιστορία, μιλαω για τις δυνατότητες της μηχανής. Εσύ μπορεί να μπεις με r1 και να γυρνάς στο δίλεπτο, άσχετο με τις δυνατότητες της μηχανής. Δεν είναι σίγουρα πάντως μηχανάκι που θα βρω τα όριά του ώστε να με περιορίσει.

    Μιας και σου αρέσει τόσο πολύ η ακρίβεια πάντως, το 1:50 που λες είναι πολύ λάθος να ξέρεις. 1:40 γυρνάνε απλοί ερασιτέχνες με rs125.

    Α, και ευχαριστώ για την ουσιαστική συνεισφορά στο θέμα.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 05/12/2018 στις 12:24.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποια θα είναι η επόμενη μηχανή;
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2007, 11:32
  2. Ποια θα είναι η επόμενη μηχανή;
    από SnakeMJK στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2007, 08:51
  3. Κόντρα αμάξι-μηχανή
    από jp929rr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 09:20
  4. Γυναικα Και ΜηΧανη
    από motopower στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 00:46
  5. ΣΚ χωρίς μηχανή
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 20:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF