Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 72 από 72

Θέμα: Βροχη.Παλι τα ιδια ρε πστμ

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Δεν μας τα δινεις τα λεφτα που γλυτωσες να πατσισουμε, γκροσο μοντο, αυτα που δωσαμε εμεις στους Νευρολογους..??
    Τα λεφτα θα τα παρουν οι αλλοι...Εσενα δε σε ειδα πουθενα να βοηθας...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #62
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τα λεφτα θα τα παρουν οι αλλοι...Εσενα δε σε ειδα πουθενα να βοηθας...
    Το οτι διατηρησα την ψυχραιμια μου σε αξιοθαυμαστα επιπεδα, μαλλον δεν το θεωρεις "βοηθεια"...


    Never mind, θα ξαναρθεις να ρωτησεις τπτ σαν: " Η ασφαλεια μπαινει πριν ή μετα την μπαταρία ..??", οπότε επιφυλασσομαι..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τα καλωδια τα ξηλωσα ναι.Θα τα κολισω παλι με καλαι.
    Λοιπον.Το θεμα λυθηκε.Πηγα στο μαγαζι με τα ανταλακτικα και ειπα στον ανθρωπο να μου δωσει το ρελε τις μιζας και αν δε μου κανει να του το παω αμεσως πισω.Φυσικα δε του το πηγα αφου το προβλημα το ειχε το ρελε τις μιζας.Τωρα το μονο που μενει ειναι να επαναφερω το διακοπτη στα συγκαλα του
    Ευχαρηστω πολυ παιδια για αλλη μια φορα.Αληθεια λεω.Αν δεν ησασταν εσεις θα ειχα δωσει ενα σκασμο λεφτα...
    Με όλο το σεβασμό, δεν λέω, λύση βρήκες, και καλό είναι αυτό και για εσένα και για όλους.

    Όμως όταν σου λένε κάποιοι άνθρωποι, κάνε το Α για να δεις αν ισχύει το Β, ώστε να αποκλείσεις την περίπτωση να ισχύει το Γ, συγκεκριμένα, εξηγημένα, αναλυοντάς σου και το σχέδιο όλων αυτών, και εσύ πας και κάνεις ένα Χ και πετυχαίνεις ένα Υ, δεν θεωρείται βοήθεια. Τύχη θεωρείται.

    Καμιά μέρα, με τον αψυχολόγητο τρόπο που αντιλαμβάνεσαι και κινείσαι, θα κάνεις μεγαλύτερη ζημειά, θα κάψεις καμιά ηλεκτρονική, θα βάλεις καμιά φωτιά, θα κάψεις καλωδίωση, και θα λες, αυτοί εκεί στο φόρουμ, μου κάνανε ζημειά.

    Μήπως να άλλαζες λίγο στάση ζωής και αντίληψης; Όταν ζητάς βοήθεια, κάνεις ότι σου λέει η βοήθεια, και αναφέρεις αποτελέσματα, δεν αυτοσχεδιάζεις. Επίσης προσπάθησε να είσαι ακριβής στις εκφράσεις σου, και να είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι σου είπαν, ποιό εξάρτημα σου περιέγραψαν, ποιά διαδικασία σου πρότειναν, 1000 φορές να ρωτήσεις διευκρίνιση, παρά αυτό που σου λέει ένας κάτι και πας και καταλαβαίνεις κάτι άλλο.

    Αυτά, καλές βόλτες.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #64
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Οταν εση θα μου δωσεις μια λαθος συμβουλη που δε θα μου φενετε και μενα σωστη ενοειτε οτι δε θα το κανω.Στη προκειμενη περιπτωση μου ειπαν να παρακαμψω το ρελε.Μου ειπαν πως να το κανω.Ειδα οτι ο τροπος αυτος ισως εχει αποτελεσμα και ετσι εγινε.
    Με το σκευτικο σου φιλε vaska κανεις εδω μεσα δεν επρεπε να ζηταει βοηθεια απο το πληκτρολογιο.
    Μια εμπειρια μικρη την εχω.Δουλευα σε συνεργειο ενα 2μηνο και τουλαχιστον εχω μαθει 2 πραγματα.Απο ηλεκτρικα δε ξερω.Αλλα με οτι εχω καταπιαστει με τη βοηθεια σας τα εχω καταφερει και εχω γλυτωσει λεφτα...
    Τωρα το παραδειγμα σου με το γιατρο που ειπες ηταν στοχευμενο και πετηχημενο.
    Γιαυτο ενα βρουμ απο μενα...
    Κάνεις μέγα λάθος, δεν είπα να μην ζητάει κανείς βοήθεια, να ζητάμε βοήθεια και να την παίρνουμε όποτε μας δίνεται (αυτό ομολογουμένως ακούστηκε κίνκι), άλλωστε είναι μία από τις κύριες αιτίες ύπαρξης των φόρουμς ( η άλλη είναι για μαζώξεις με τσίπουρα, ρακές και μεζέδες). Αυτό που είπα είναι ότι χρειάζεται μια κάποια γνώση βασικών πραγμάτων πάνω στα μηχανάκια εν προκειμένω, για να μπορείς να ξεχωρίσεις το λάθος από το σωστό ή την μαλ@κία από το σοβαρό.
    Πραγματικά αν δεις τι μαργαριτάρια γράφονται σε ομάδες που ασχολούνται με τεχνικά - επισκευές - κατασκευές στο φβ θα πάθεις πλάκα. Και καλά είναι όλοι γνώστες, ότι έχει επάνω του ηλεκτρονικό εξάρτημα είναι "πλακέτα" και όλες ταιριάζουν με όλες και επισκευάζονται με αντικατάσταση πυκνωτών. Μη σου πω για κτιριακές εγκαταστάσεις που οι περισσότεροι από όσους γράφουν νομίζουν ότι είναι τουλάχιστον ανώτεροι από πολιτικό μηχανικό και σε γνώση και σε εμπειρία.
    Πάρα πολλές φορές η φάση ξεφεύγει από το αστείο και αυτό που προτείνουν είναι τουλάχιστον επικίνδυνο.
    Και στην δικιά σου περίπτωση έπρεπε να παίξεις με ρεύματα και μάλιστα μεγάλης έντασης βλ. μίζα, και χωρίς προστασίες βλ. bypass ασφαλειών. Σκέφτηκα λοιπόν να σε προφυλάξω μιας και κατά δήλωσή σου δεν το έχεις με τα ρεύματα κι έχεις και πεθερό ξεροκέφαλο.
    Αυτά.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #65
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Με όλο το σεβασμό, δεν λέω, λύση βρήκες, και καλό είναι αυτό και για εσένα και για όλους.

    Όμως όταν σου λένε κάποιοι άνθρωποι, κάνε το Α για να δεις αν ισχύει το Β, ώστε να αποκλείσεις την περίπτωση να ισχύει το Γ, συγκεκριμένα, εξηγημένα, αναλυοντάς σου και το σχέδιο όλων αυτών, και εσύ πας και κάνεις ένα Χ και πετυχαίνεις ένα Υ, δεν θεωρείται βοήθεια. Τύχη θεωρείται.

    Καμιά μέρα, με τον αψυχολόγητο τρόπο που αντιλαμβάνεσαι και κινείσαι, θα κάνεις μεγαλύτερη ζημειά, θα κάψεις καμιά ηλεκτρονική, θα βάλεις καμιά φωτιά, θα κάψεις καλωδίωση, και θα λες, αυτοί εκεί στο φόρουμ, μου κάνανε ζημειά.

    Μήπως να άλλαζες λίγο στάση ζωής και αντίληψης; Όταν ζητάς βοήθεια, κάνεις ότι σου λέει η βοήθεια, και αναφέρεις αποτελέσματα, δεν αυτοσχεδιάζεις. Επίσης προσπάθησε να είσαι ακριβής στις εκφράσεις σου, και να είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι σου είπαν, ποιό εξάρτημα σου περιέγραψαν, ποιά διαδικασία σου πρότειναν, 1000 φορές να ρωτήσεις διευκρίνιση, παρά αυτό που σου λέει ένας κάτι και πας και καταλαβαίνεις κάτι άλλο.

    Αυτά, καλές βόλτες.

    αυτό ακριβώς!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Με όλο το σεβασμό, δεν λέω, λύση βρήκες, και καλό είναι αυτό και για εσένα και για όλους.

    Όμως όταν σου λένε κάποιοι άνθρωποι, κάνε το Α για να δεις αν ισχύει το Β, ώστε να αποκλείσεις την περίπτωση να ισχύει το Γ, συγκεκριμένα, εξηγημένα, αναλυοντάς σου και το σχέδιο όλων αυτών, και εσύ πας και κάνεις ένα Χ και πετυχαίνεις ένα Υ, δεν θεωρείται βοήθεια. Τύχη θεωρείται.

    Καμιά μέρα, με τον αψυχολόγητο τρόπο που αντιλαμβάνεσαι και κινείσαι, θα κάνεις μεγαλύτερη ζημειά, θα κάψεις καμιά ηλεκτρονική, θα βάλεις καμιά φωτιά, θα κάψεις καλωδίωση, και θα λες, αυτοί εκεί στο φόρουμ, μου κάνανε ζημειά.

    Μήπως να άλλαζες λίγο στάση ζωής και αντίληψης; Όταν ζητάς βοήθεια, κάνεις ότι σου λέει η βοήθεια, και αναφέρεις αποτελέσματα, δεν αυτοσχεδιάζεις. Επίσης προσπάθησε να είσαι ακριβής στις εκφράσεις σου, και να είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι σου είπαν, ποιό εξάρτημα σου περιέγραψαν, ποιά διαδικασία σου πρότειναν, 1000 φορές να ρωτήσεις διευκρίνιση, παρά αυτό που σου λέει ένας κάτι και πας και καταλαβαίνεις κάτι άλλο.

    Αυτά, καλές βόλτες.
    Φυλε τελεγονε.Αφου πηγα στη σελιδα του μανουαλ που ειπε το μελος παραπανω και ειδα και το σχεδειαγραμα δεν εβγαλα γρι.Ειχα 3 επιλογες.Ή να κατσω μπροστα απο το κινητο να σας στελνω και να μου στελνετε ή να δοκιμασω αυτο με το ρελε ή να τη παω σε μαστορα.Πρωτιμησα να δοκιμασω με ενα καινουριο ρελε μιας και τη μηχανη τη χρειαζομουν στις 16:00 για να παω τη γυναικα μου στη δουλεια.Και βεβεα δεν αψηφησα καμια συμβουλη που μου ειπε καποιος απο εδω μεσα.Γιαυτο αλωστε το εφτιαξα.
    Καταλαβαινω τα γραφωμενα και εσενα και του vaska.
    Ειναι μονο για καλο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Το οτι διατηρησα την ψυχραιμια μου σε αξιοθαυμαστα επιπεδα, μαλλον δεν το θεωρεις "βοηθεια"...


    Never mind, θα ξαναρθεις να ρωτησεις τπτ σαν: " Η ασφαλεια μπαινει πριν ή μετα την μπαταρία ..??", οπότε επιφυλασσομαι..
    Πλακα κανω βρε.Απλα ξεχασα να βαλω εμοσιον
    Οταν κατεβει καποιος προς τα εδω μια ρακι θα τη πιουμε.Σπητη μου δε βαζω τον καθενα αλλα σε κατι ωραια μεροι που ξερω και θα σας αρεσουν σιγουρα μια ρακη θα τη κοπανισουμε
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #68
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πλακα κανω βρε.Απλα ξεχασα να βαλω εμοσιον
    Οταν κατεβει καποιος προς τα εδω μια ρακι θα τη πιουμε.Σπητη μου δε βαζω τον καθενα αλλα σε κατι ωραια μεροι που ξερω και θα σας αρεσουν σιγουρα μια ρακη θα τη κοπανισουμε
    Ωραία τα λες. Μέχρι να σε βοηθήσουν τα παιδιά ήταν τα φιλαράκια σου, μόλις πήρες ότι ήθελες έγιναν ο καθένας. Μάιστα!

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μου φενετε οτι σημερα τα χετε βαλει με τους κρητικους μια παρτη
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ωραία τα λες. Μέχρι να σε βοηθήσουν τα παιδιά ήταν τα φιλαράκια σου, μόλις πήρες ότι ήθελες έγιναν ο καθένας. Μάιστα!

    Εσύ δηλαδή ήθελες να σε σπιτώσει ο Κρητικός ? Περίεργο, τόσα χρόνια άλλη εντύπωση είχα αποκομίσει για πάρτη σου

  11. #71
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εσύ δηλαδή ήθελες να σε σπιτώσει ο Κρητικός ? Περίεργο, τόσα χρόνια άλλη εντύπωση είχα αποκομίσει για πάρτη σου
    είναι φιλόξενα παιδιά και το ρακόμελο, η ρακή, η μαραθόπιτα και το απάκι πολύ με αρέσουν
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    είναι φιλόξενα παιδιά και το ρακόμελο, η ρακή, η μαραθόπιτα και το απάκι πολύ με αρέσουν
    Μπα να σαρεσει και πραμ'αλλο???
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. παλι τα ιδια
    από orizontas στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2007, 12:54
  2. Παλι τα ιδια
    από alex14 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2006, 11:53
  3. ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ
    από zeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 12:18
  4. Πάλι τα ίδια ???
    από OldMan στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 12:49
  5. Πάλι τα ίδια...
    από adam_tsouk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 15:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF