Σελίδα 40 από 46 ΠρώτοΠρώτο ... 303536373839404142434445 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 586 έως 600 από 680

Θέμα: Ντελιβεραδες : νέα εγκύκλιος του υπουργείου Εργασίας

  1. #586
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    AN και την εχω κανει την συγκεκριμένη δουλειά στο πολυ παρελθόν, ΑΝ και δεν αφηνω ποτε κάτω απο €1 φιλοδώρημα (οταν ημουν/ειμαι Ελλαδα), αξίζει πιστεύω να γινόταν η παρακάτω σύγκριση:

    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / κόστος παραγγελίας για Delivery / τεμ βάρδιας
    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / τραπέζι ταβέρνας για 4 άτομα / τεμ βάρδιας

    Ο ενας παραδίδει με τα πόδια αλλα πολλα πιατα, ποτήρια, πολλές φορές, οτι του ζητήσουν, μαζεύει, κλπ

    Ο άλλος παραδίδει μια παραγγελία ΑΛΛΑ οδηγώντας και πολλές φορές αν όχι τις περισσότερες φορές κατω απο αντίξοες συνθηκες (κρυο-ζεστη-βροχή-βραδυ-κλπ).

    Ποιος ειναι αραγε ρηγμένος

  2. #587
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Ποιος ειναι αραγε ρηγμένος
    Από προσωπική εμπειρία και στα δύο, στο τέλος της βραδιάς ήμουν ένα αυτοκινούμενο ράκος.

    Δεν έχω απάντηση, εξαρτάται από πολλά.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #588
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    AN και την εχω κανει την συγκεκριμένη δουλειά στο πολυ παρελθόν, ΑΝ και δεν αφηνω ποτε κάτω απο €1 φιλοδώρημα (οταν ημουν/ειμαι Ελλαδα), αξίζει πιστεύω να γινόταν η παρακάτω σύγκριση:

    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / κόστος παραγγελίας για Delivery / τεμ βάρδιας
    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / τραπέζι ταβέρνας για 4 άτομα / τεμ βάρδιας

    Ο ενας παραδίδει με τα πόδια αλλα πολλα πιατα, ποτήρια, πολλές φορές, οτι του ζητήσουν, μαζεύει, κλπ

    Ο άλλος παραδίδει μια παραγγελία ΑΛΛΑ οδηγώντας και πολλές φορές αν όχι τις περισσότερες φορές κατω απο αντίξοες συνθηκες (κρυο-ζεστη-βροχή-βραδυ-κλπ).

    Ποιος ειναι αραγε ρηγμένος
    Για τι ακριβώς αξίζει να γίνει η σύγκριση;

    Το τελικό ερώτημα τι νόημα/σκοπό έχει; με δεδομένο ότι συγκρίνεις μήλα με αχλάδια. φρούτα μεν και τα δυο αλλά...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #589
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Για τι ακριβώς αξίζει να γίνει η σύγκριση;

    Το τελικό ερώτημα τι νόημα/σκοπό έχει; με δεδομένο ότι συγκρίνεις μήλα με αχλάδια. φρούτα μεν και τα δυο αλλά...
    Δεν ξερω αν ειναι μηλα με αχλάδια μιας και οι 2 περιπτώσεις ειναι στην εστίαση, σερβίρουν και μερος του αναμενόμενου εισοδηματος ειναι απο τα φιλοδωρήματα.

    Η συγκριση ισως δειξει οτι δεν ειναι και τοσο μαυρα τα πραγματα, λεω ίσως - δεν ξέρω ......................

  5. #590
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Ξέρεις πολλούς σερβιτόρους που σκοτώθηκαν δουλεύοντας;
    για να στο πω όσο πιο ευθέως μπορώ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #591
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    AN και την εχω κανει την συγκεκριμένη δουλειά στο πολυ παρελθόν, ΑΝ και δεν αφηνω ποτε κάτω απο €1 φιλοδώρημα (οταν ημουν/ειμαι Ελλαδα), αξίζει πιστεύω να γινόταν η παρακάτω σύγκριση:

    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / κόστος παραγγελίας για Delivery / τεμ βάρδιας
    - Μέσο όρο φιλοδώρημα / τραπέζι ταβέρνας για 4 άτομα / τεμ βάρδιας

    Ο ενας παραδίδει με τα πόδια αλλα πολλα πιατα, ποτήρια, πολλές φορές, οτι του ζητήσουν, μαζεύει, κλπ

    Ο άλλος παραδίδει μια παραγγελία ΑΛΛΑ οδηγώντας και πολλές φορές αν όχι τις περισσότερες φορές κατω απο αντίξοες συνθηκες (κρυο-ζεστη-βροχή-βραδυ-κλπ).

    Ποιος ειναι αραγε ρηγμένος
    Εγώ που είμαι διανομέας δεν αφήνω σε σερβιτόρους.
    Αμα ήμουν σερβιτόρος δεν θα άφηνα σε διανομείς.
    Αμα δεν κάνω καμία απ΄τις 2 δουλειές , σε κανέναν.

    Και τις παραγγελίες τις παραδίδω όλες με τα πόδια, όχι καβάλα

    Δεν την παλεύετε μερικοί

  7. #592
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις πολλούς σερβιτόρους που σκοτώθηκαν δουλεύοντας;
    για να στο πω όσο πιο ευθέως μπορώ.
    Το τελευταιο παλικάρι στην Αγια Παρασκευή που με τα ποδια πηγε τον καφε στο ΙΚΑ απενταντι και απο οτι διαβασα εκανε παραδόσεις μονο με τα ποδια στα περιξ

    Δεν ειναι εκει ομως το θεμα .................. Αλλωστε δεν διαβασα καπου οτι το προβλημα ειναι οτι ειναι επικίνδυνο παρα μονο στο να τιμολογηθεί με εξτρα λεφτα.

    Αυτο που κυρίως διαβασα ειναι για χαμηλο ωρομίσθιο, ελλειψη προστατευτικού εξοπλισμού, αποζημίωση για χρηση ιδίου οχήματος, ελλειψη ασφάλισης.

    Τεσπα, αν οι ειδικοί θεωρουν ακυρη την συγκριση αστο να παει

  8. #593
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Για να γίνεις ντελιβερας θέλει πολλα πράγματα.
    Θέλεις
    1)χαρτι υγειονομικού
    2)Πιστοποιηση ΕΦΕΤ (ειδικα μαθηματα)
    3)Γερο στομάχι
    4)Ευγενεια
    και αυτα μονο για αρχη...
    Πολλοι έχουν ενα κουτι απανω και το παιζουν ντελιβεραδες.Ε και;
    Και γω παω και μπαινω πιστα και το παιζω γρηγορος.Αλλα ειμαι πιο αργος απο την καθυστερηση.

    Υ.Γ. Καλος ντελιβερας δεν ειναι αυτος που θα παει πιο γρηγορα την παραγγελια στον πελατη.Καλος ντελιβερας ειναι αυτος που θα μεινει ο πελατης ευχαριστημενος ακομα και αν αργησει η παραγγελια.Υπάρχουν τροποι για ολα.
    Το να βγαινω στο δρόμο και να σφαζω τα κοκκινα σαν να μην υπάρχει αυριο...ισως οντως δεν υπαρξει αυριο καποια στιγμη...Πρεπει να μπορεις να λυνεις πολλα προβληματα επιτοπου χωρις να χρονοτριβεις και χωρις να χανεις πολυ χρονο.
    Ενα παραδειγμα προσφατο...Ερχεται παραγγελια τηλεφωνικη απο πελατη που αγοραζει πρωτη φορα απο εμας.Διευθυνση Δηλμπου μαγαζι δεξια τζαμαρια.Η εν λογω οδος εχει μηκος 1 μονο οικοδομικου τετραγώνου και εχει 7-8 μαγαζια.Ωρα περιπου 7 το απογευμα καθημερινης.Ξερεις που να πας να παραδώσεις;Προφανώς οχι.Μπορεις να το λυσεις ευκολα με κοστος σε χρονο κατω απο 1 λεπτό;Σκέψου μονος σου.Στα υποψιν το ένα μαγαζι ειναι γωνιακο καφενειο.
    Σε πια χώρα θέλει χαρτί ΕΦΕΤ και χαρτί υγειονομικού;;

    Πολύ βασικό η Ευγενία δυστυχώς πολλοί ντιλιβεραδες δεν την έχουν θυμάμαι είχα αφήσει 2 ευρώ φιλοδώρημα και δεν είπε ένα ευχαριστώ.. εμένα 10 λεπτά μου αφήνουν και λέω ευχαριστώ.. πραγματικά μου την έσπασε ο τύπος.. είχε το στυλ μαγκια κλανιά

    Συμφωνώ δεν είναι επαγγελματίας αυτός που σφάζει κόκκινα και πάει σαν τον τρελό άμα έχεις έναν Ρυθμό και σκέφτεσαι την καλύτερη διαδρομή τότε δεν χρειάζεται καμία παράβαση για να φτάσεις στην ώρα σου.

    για να έχουμε απαιτήσεις πρέπει πρώτα να γίνουμε σωστοί οι ίδιοι.

  9. #594
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    Σε πια χώρα θέλει χαρτί ΕΦΕΤ και χαρτί υγειονομικού;;

    Πολύ βασικό η Ευγενία δυστυχώς πολλοί ντιλιβεραδες δεν την έχουν θυμάμαι είχα αφήσει 2 ευρώ φιλοδώρημα και δεν είπε ένα ευχαριστώ.. εμένα 10 λεπτά μου αφήνουν και λέω ευχαριστώ.. πραγματικά μου την έσπασε ο τύπος.. είχε το στυλ μαγκια κλανιά

    πρέπει πρώτα να γίνουμε σωστοί οι ίδιοι.
    Oταν μου αφήνουν 10 λεπτά τους επιστρέφω 20 και λέω :ευχαστώ πολύ Κύριε. Μετά ξαναπαραγγέλνουν για να επιστρέψουν τα 10 λεπτά στον επόμενο διανομέα

  10. #595
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    Σε πια χώρα θέλει χαρτί ΕΦΕΤ και χαρτί υγειονομικού;;
    Φιλε αυτο να το απαντήσει αυτος που το εγραψε μιας και εγω το διαβασα και δεν το πιστευω να ειμαι ειλικρινής - κατι λαθος εγινε στην παραθεση που εκανες και εβγαλε το ονομα μου μιας και δεν το εγραψα εγω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    Πολύ βασικό η Ευγενία δυστυχώς πολλοί ντιλιβεραδες δεν την έχουν θυμάμαι είχα αφήσει 2 ευρώ φιλοδώρημα και δεν είπε ένα ευχαριστώ.. εμένα 10 λεπτά μου αφήνουν και λέω ευχαριστώ.. πραγματικά μου την έσπασε ο τύπος.. είχε το στυλ μαγκια κλανιά

    Συμφωνώ δεν είναι επαγγελματίας αυτός που σφάζει κόκκινα και πάει σαν τον τρελό άμα έχεις έναν Ρυθμό και σκέφτεσαι την καλύτερη διαδρομή τότε δεν χρειάζεται καμία παράβαση για να φτάσεις στην ώρα σου.

    για να έχουμε απαιτήσεις πρέπει πρώτα να γίνουμε σωστοί οι ίδιοι.
    Κατα τα αλλα συμφωνω 100%, προσωπικά δινω το φιλοδώρημα για τον εαυτό μου αλλα καλο θα ειναι ο διανομέας (οχι το "παιδι" που λενε ολοι και με κανει εξαλο) να εχει αυτα που περιγράφεις οπως καθε ανθρωπος που προσφέρει μια υπηρεσία (της μεταφοράς στην προκειμένη περίπτωση)

  11. #596
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Oταν μου αφήνουν 10 λεπτά τους επιστρέφω 20 και λέω :ευχαστώ πολύ Κύριε. Μετά ξαναπαραγγέλνουν για να επιστρέψουν τα 10 λεπτά στον επόμενο διανομέα
    εντάξει λίγο γραφικό ότι θέλει αφήνει ο καθένας. Εγώ λέω ευχαριστώ γιατί κάτι άφησε άμα είναι 4.90 και μου δίνει 5 ευρώ το ευχαριστώ είναι ότι είμαι ευγενικός δεν του το παίζω ιστορία.εκει που δεν μιλάω καθόλου είναι όταν ρίχνει καρέκλες δεν αφήνει τίποτα από φιλοδώρημα και με γεμίζει 20 λεπτά 50 λεπτά.. εκεί τρώει πολύ βρισιμο χωρίς να το ακούει χαχα

    gogoslux ναι έγραψα αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το έδειξε σωστά είμαι από το κινητό έγραψα για το φιλοδώρημα ότι στον ντιλιβερα έπρεπε να αφήνουν παραπάνω γιατί βάζει βενζίνη συντήρηση και είναι εκτεθειμένος σε καιρικά φαινόμενα αλλά και στον δρόμο.. γι'αυτα και μόνο θα έπρεπε να του δίνουν πιο πολλά.

  12. #597
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Το τελευταιο παλικάρι στην Αγια Παρασκευή που με τα ποδια πηγε τον καφε στο ΙΚΑ απενταντι και απο οτι διαβασα εκανε παραδόσεις μονο με τα ποδια στα περιξ

    Δεν ειναι εκει ομως το θεμα .................. Αλλωστε δεν διαβασα καπου οτι το προβλημα ειναι οτι ειναι επικίνδυνο παρα μονο στο να τιμολογηθεί με εξτρα λεφτα.

    Αυτο που κυρίως διαβασα ειναι για χαμηλο ωρομίσθιο, ελλειψη προστατευτικού εξοπλισμού, αποζημίωση για χρηση ιδίου οχήματος, ελλειψη ασφάλισης.

    Τεσπα, αν οι ειδικοί θεωρουν ακυρη την συγκριση αστο να παει
    Δεν σου έγραψα ως "ειδικός" σε οτιδήποτε, δεν ξέρω γιατι το αναφέρεις.
    ότι έχω γραψει εδώ μέσα, είναι βασισμένο ΚΑΙ στην προσωπική μου εμπειρία στο επάγγελμα. Αυτό δεν με καθιστά ειδικό σε εισαγωγικά, μου δίνει όμως μια έξτρα γνώση που "εσύ" που δεν το εξάσκησες δεν μπορείς να την έχεις. Τόσο απλά.Λογικό δεν είναι;
    Συνεχίζω να θεωρώ άκυρη τη σύγκριση και το παράδειγμα που σου έδωσα πριν με τα δυο φρούτα το περιγράφει όσο καλύτερα μπορώ.
    Το θρεντ δεν μιλάει για όλα τα κακώς κείμενα που αντιμετωπίζουν όλοι οι εργαζόμενοι.
    Αν πιστεύεις ότι δεν διάβασες για την επικινδυνότητα, τότε ή δε τα διάβασες όλα ή δεν έδωσες βάση σε όλα.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 15/04/2019 στις 18:37.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #598
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    έγραψα για το φιλοδώρημα ότι στον ντιλιβερα έπρεπε να αφήνουν παραπάνω γιατί βάζει βενζίνη συντήρηση και είναι εκτεθειμένος σε καιρικά φαινόμενα αλλά και στον δρόμο.. γι'αυτα και μόνο θα έπρεπε να του δίνουν πιο πολλά.
    Εδώ διαφωνώ.. δεν υπάρχει πρέπει στο φιλοδώρημα.. Αν είναι πρέπει, γίνεται μπαχτσισι...

    https://el.m.wikipedia.org/wiki/Πουρμπουάρ

    Είναι επίσης λάθος κατά την γνώμη μου να περιμένει ο διανομέας να "συμπληρώσει" το εισόδημα του από τα φιλοδωρήματα. Πρέπει ο μισθός του να είναι "σωστός" εξ αρχής. Πρέπει οι συνθήκες εργασίας να είναι σωστές και πρέπει ο ίδιος πάνω απ' όλα να φροντίσει για την προσωπική του ασφάλεια.

  14. #599
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Εδώ διαφωνώ.. δεν υπάρχει πρέπει στο φιλοδώρημα.. Αν είναι πρέπει, γίνεται μπαχτσισι...

    https://el.m.wikipedia.org/wiki/Πουρμπουάρ

    Ε
    Εγώ πάλι διαφωνώ γιατί είμαι Αμερικάνος και εμείς στο χωρίο μου στο μισσισιπη που ομιλούμε και Γαλλικά φαρσί το λέμε Tip ...Obligatory

  15. #600
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δεν σου έγραψα ως "ειδικός" σε οτιδήποτε, δεν ξέρω γιατι το αναφέρεις.
    ότι έχω γραψει εδώ μέσα, είναι βασισμένο ΚΑΙ στην προσωπική μου εμπειρία στο επάγγελμα.
    Φιλε (χωρις εισαγωγικά) gavre, δεν σε ειπα ειδικό μιας και δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλα εγραψα γενικώς ας εκφερουν γνώμη οι ειδικοί.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν με καθιστά ειδικό σε εισαγωγικά, μου δίνει όμως μια έξτρα γνώση που "εσύ" που δεν το εξάσκησες δεν μπορείς να την έχεις. Τόσο απλά.Λογικό δεν είναι;
    Εγω το εξασκησα το επαγγελμα στο παρελθόν, 1996 - 2000, μαλιστα σε διπλοβαρδια απο το πρωί 8-4 εξωτερικές εργασίες σε λογιστική εταιρία και μετά 20:00 με 1-2 το βαρδυ σε πιτσαρία και τα Σαββατο πρωι παραδόσεις telemarketing.

    Απλα το εκανα "περιστασιακά" για καποια χρόνια μονο μιας και ηταν το μεσο και οχι ο σκοπός - πες οτι ειχα την ευκαρία μετα να βρω πιο κυριλέ δουλεια στον ιδιωτικο τομέα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Συνεχίζω να θεωρώ άκυρη τη σύγκριση και το παράδειγμα που σου έδωσα πριν με τα δυο φρούτα το περιγράφει όσο καλύτερα μπορώ.
    Το οτι θεωρείς ακυρη την σύγκριση ειναι γνώμη σου και σεβαστή, δεν επιδιώκω να στην αλλαξω - αλλωστε οπως εγραψα και εγω αναρωτιέμαι ΚΑΙ δεν εγραψα καμια βεβαιότητα αποψης

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Το θρεντ δεν μιλάει για όλα τα κακώς κείμενα που αντιμετωπίζουν όλοι οι εργαζόμενοι.
    Αυτο ειναι το κακο, αν δεν τα δουμε ολα συνολικά δεν βλεπω γιατι ενας κλαδος μισθωτής εργασίας ιδιωτικού δικαίου να παει καλυτερα απο εναν αλλον, αν ειναι ζουγλα ειναι για ολους απλα καποιους τρωνε γρηγορότερα τα θηρία.

    Οσα μετρα και αν νομοθετήσουν δεν γινεται τιποτα αν δεν ελέγχονται, αν δεν ελέγχονται οι ΜΕΝ επιχειρήσεις δεν θα ελεγθούν και οι ΔΕ, οποτε ολοι στο ιδιο καζανι βράζουν

    ΟΚ το θρεντ λεει για τον συγκεκριμένο κλάδο και δεν ειμαι εγω αυτος που θα πει ποιο ειναι το σωστό να γίνει αλλα αν δεν ανοιξει η ομπρέλα δεν νομιζω να γινει κατι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν πιστεύεις ότι δεν διάβασες για την επικινδυνότητα, τότε ή δε τα διάβασες όλα ή δεν έδωσες βάση σε όλα.
    Ειπα οτι διαβασα αλλα οτι την μεταφράζουν σε χρημα, αρα αν πληρώνεται λιγο περισσότερο ειναι ΟΚ ?

    Και στο κάτω κατω της γραφής και αλλα επαγγελματα ειναι ακρως πιο επικίνδυνα και χειρότερα πληρωμενα, βλεπε δικυκλα αστυνομιας που ανεξαρτήτως συμπάθειας παιρνουν 3,60 και ειναι σε χειρότερη μοιρα, θεωρώ.

    Αρα οποιος αποφασίζει να το κανει το ξέρει και το ζυγίζει, ή δεν το ζυγίζει γιατι εχει ανάγκη.

    Η απαντηση σε αυτο ειναι η βελτίωση της παιδείας της οδηγίκής αλλα και συνολικά, σαμπως σκοτώνονται λιγοι απο αυτοκίνητα ή μηχανες χωρις κουτί πίσω???


    ΑΥΤΑ και κουβεντα κανουμε ..............

    φιλικά

Παρόμοια θέματα

  1. η νεα μηχανή του robocop!!!
    από Billymuse στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2012, 19:36
  2. νεα εκτελεση του Trooper!!
    από SpineshankD στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2008, 06:53
  3. Η νεα Αφισσα του Δημοσθενη Βεργη!
    από OrEsTiS82 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 13:50
  4. Απαντήσεις: 133
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 14:05
  5. Οι γελοίοι του υπουργείου
    από toyota στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 12:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF