Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 112

Θέμα: Αγορά Tiger 1050

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Προφανώς ο Βασίλης αναφέρεται στο 990 SMT και στο πόσο κοντινό είναι στο 990 Adv. Συμφωνώ, γι' αυτό και γράφω πως δεν το βρίσκω λογικό να δώσω πολλά λεφτά παραπάνω για την αλλαγή. Παρόλα αυτά, ΔΕΝ είναι ακριβώς το ίδιο. Το Adventure λάστιχα έχει δρόμου, οι αναρτήσεις είναι ΟΚ (μαλακές σίγουρα, αλλά ΟΚ), τα φρένα του όμως δείχνουν την "εντουράδικη" καταγωγή...Σίγουρα για το 80% των βολτών είναι μια χαρά, είναι και θέμα μυαλού (μου).

    Τώρα για την κατανάλωση, διάβασα και εγώ ότι καίει κτλ. Ε, λοιπόν το έχω μετρήσει κανά δυο φορές και βλέπω κάτι παραπάνω από 7λτ/100χλμ. Έχω βάλει custom χάρτη, δεν το λιώνω, δεν το κυκλοφορώ στην Αθήνα, δεν κάνω εντουράδες. Βολτίτσες σε επαρχειακό και την απαραίτητη Εθνική, με χαλαρό ή σβέλτο ρυθμό. Δεν μου βγάζει την ανάγκη να το κυνηγήσω οπότε και δεν έχω κανένα παράπονο από την κατανάλωση.

  2. #32
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    το smt εχει καμια 15αρια αλογα τροχισια παραπανω και ειναι καμια 15-20αρια ελαφρυτερο απο το adv..
    αλλο μηχανακι ειναι τελειως...ειδικα οι εκδοσεις απο το 2011 με abs ειναι πολυ καλα μηχανακια....
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #33
    Εχω τον τιγρη απο το 09. Με περιπου 85Κ χλμ. Εχω αλλαξει το πισω ελατηριο και ανοικτη ΤΟΡ εξατμιση με προγραμμα και φιλτρο. Τον κυκλοφορουσα χρονια με βροχες χιονια λιακαδες και σαν βλαβες εκανα περιελιξη πηνιων στα 5 χρονια περιπου,μετα τσιμπαγε λαδι και αλλαξα τσιμουχακια βαλβιδων και ελατηρια αν θυμαμαι καλα περιπου στα 70Κ χλμ και πριν 2,5 χρονια περιπου οποτε και λυθηκε το προβλημα.
    Περα απο αυτο εχει μικρη μπαταρια βαλμενη οριζοντια μονο και για μενα ειναι μικρη για το μηχανακι. Αλλοι εχουν βαλει λιθιου και ειναι καλυτερα.
    Γνωριζω ατομα που εχουν παρει στα χερια το μοτερ και αλλους που δεν εχουν θεμα με αυτο. Καποιες παρτιδες ειχαν θεμα τελικα και μιλαω για της πρωτης γενιας μετα δεν ξερω τι και αν αλλαξαν. Το θεμα με τα συνεργεια ειναι καπως αν και εγω εχω βολευτει αυτον στο πολυγωνο. Αν εισαι ΑΘηνα θα βρεις ακρη επαρχια ειναι πολυ δυσκολο.
    Νομιζω στα 5-6 χιλιαρικα μεταχειρω ειναι τιμια επιλογη. Και το SMT που αναφερθηκε ειναι πολυ καλη επιλογη

  4. #34
    Aυτο παντως με τα συνεργεια ειναι μεγαλη μαλακια της εταιριας .
    τα εξουσιοδοτημενα θα πρεπει να ειναι καθετες μοναδες με εκθεση ,σερΒις και αλλα .
    Σε ολοκληρη την Κρητη οταν ειχα το 675 ειχε μονο ενα στα Χανια ενω εγω ημουν στην αλλη ακρη .

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Γι'αυτό πουλάνε 3 κομμάτια ανά έτος.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    Αυτην την εποχή ένας καλός μηχανικός που ξέρει τα μηχανάκια της Τriumph και της κάθε εταίρειας που θα βρει χρήμα να κάνει κάθετη μονάδα;;
    Ας άφηναν στην επαρχία τους μηχανικούς που είχαν σαν εξουσιοδοτημένα συνεργεία και βάλτους να κάνουν σεμινάρια για μηχανικούς. Μη τους αναγκάσεις να βάλουν εμπόρευμα και να πουλάνε. Γνώμη μου όσο αφορά τα συνεργεία και μόνο

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Δυστυχώς στην επαρχία υπάρχει θέμα και λογικό μιας και υπάρχει το κοινό που θα μπορούσε να υποστηρίξει κάθετες μονάδες κτλ...
    Δεν ξέρω αν θα έπαιρνα ευρωπαϊκό στην επαρχία, εάν δεν τύχαινε να υπάρχει αντιπροσωπεία κοντά.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Στην επαρχία σπάνια θα βρεις καλό μηχανικό γενικά...
    Ζουν στην καρακοσμάρα τους και για αυτό πολλά παιδά τρέχουν στις μεγάλες πόλεις για σερβις
    (και καλά κάνουν)

    ΚΤΜ ΣΜΤ δεν έχω δει κανένα φορτωμένο χλμ
    να δούμε τη ψάρια πιάνει.
    Όσα ξέρω μέχρι 60000 το πολύ πήγαν
    Άγνωστο γιατί.
    ανανήψαντας

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Στην επαρχία σπάνια θα βρεις καλό μηχανικό γενικά...
    Ζουν στην καρακοσμάρα τους και για αυτό πολλά παιδά τρέχουν στις μεγάλες πόλεις για σερβις
    (και καλά κάνουν)
    Δεν είναι απόλυτο αυτό Νίκο,στην επαρχία αν είσαι άσχετος ή απατεώνας είναι
    λίγα τα ψωμιά σου γιατί η πόλη είναι μικρή και μαθαίνονται όλα,
    και έρχεται η στιγμή που σε τρώει το μαύρο σκοτάδι
    Τελευταία τροποποίηση από taisteal; 18/12/2018 στις 01:03.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimV Προβολή μηνύματος
    εχω βολευτει αυτον στο πολυγωνο
    Αν λες τον Κόντη, μόνο 10 χρόνια έχει που έχει φύγει από το Πολύγωνο και έχει πάει στα Τουρκοβούνια, τώρα κοντά δλδ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #41
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Στην επαρχία σπάνια θα βρεις καλό μηχανικό γενικά...
    Ζουν στην καρακοσμάρα τους και για αυτό πολλά παιδά τρέχουν στις μεγάλες πόλεις για σερβις
    (και καλά κάνουν)

    ΚΤΜ ΣΜΤ δεν έχω δει κανένα φορτωμένο χλμ
    να δούμε τη ψάρια πιάνει.
    Όσα ξέρω μέχρι 60000 το πολύ πήγαν
    Άγνωστο γιατί.
    και πολυ παραπανω απο 60000 υπαρχουν..
    ειδικα οι εκδοσεις με το abs φορανε τα τελευταια 990 μοτερ και ειναι και το τελευταιο μηχανακι παραγωγης απο την κτμ το 2013 που φοραγε 990 μοτερ,εκδοση με πορτοκαλι σκελετο.Μιλαμε για καινουριο μοντελο,οχι στοκ.Στην πιατσα ειναι δυσευρετο το μοντελο με abs και οσα βγαινουν κατα καιρους ειναι τσιμπημενα σαν μεταχειρω,πολλες φορες υπερβολικα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αν λες τον Κόντη, μόνο 10 χρόνια έχει που έχει φύγει από το Πολύγωνο και έχει πάει στα Τουρκοβούνια, τώρα κοντά δλδ.
    Αυτόν...εγκο Ντεν ξερει...μειντ ιν Πειραιεύς. Μην με μπερδεύεται με σύνορα εκεί..χανομαι

  13. #43
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αν λες τον Κόντη, μόνο 10 χρόνια έχει που έχει φύγει από το Πολύγωνο και έχει πάει στα Τουρκοβούνια, τώρα κοντά δλδ.
    Ο Σακης ειναι καλος μηχανικος κ δεν κανει ''διαφορα'' λογω κρισης.
    Εχω ξαδερφο που δουλευε χρονια εκει μεσα κ τον ξερει πολυ καλα.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ο Σακης ειναι καλος μηχανικος κ δεν κανει ''διαφορα'' λογω κρισης.
    Εχω ξαδερφο που δουλευε χρονια εκει μεσα κ τον ξερει πολυ καλα.
    Απο εμπειρια μπορω να επιβεβαιωσω οτι ο Σακης ειναι καλό παιδι, τίμιος και κανει καλη δουλεια.

    Απλα ειναι συνεργειο, δεν ειναι να σου στήσει το μηχανακι οπως το θες με εμπειρία και γνωση.
    Δηλ δεν θα του πεις το νιώθω έτσι και θα σου πει "ωραια πρεπει να κανουμε αυτο π.χ. στις αναρτήσεις".

    Αλλα οτι του πεις εσυ να σου κανει θα στο κανει σωστα.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    E, καλά...Σιγά μην ασχοληθεί ένα συνεργείο με το να σου στήνει τις αναρτήσεις! Γενικά για τον Κόντη ακούγονται καλά πράγματα. Αν και εμένα δεν με βολεύει να το πηγαίνω εκεί λόγω ότι μένω προς Νότια.

    Γενικά, βρίσκω τα SMT πολύ υπερτιμημένα, ειδικά από όταν πλέον υπάρχει στην αγορά το Tracer αλλά και τα 1190. Που πας ρε φίλε να πουλήσεις SMT του 2009, του 2010, του 2011 8 και 9Κ όταν από 7 (και κάτι) ξεκινάνε τα Tracer ( 2015+ μοντέλα, φουλ ηλεκτρονικά, japan=μεγαλύτερη ευκολία μεταπώλησης) και με 11Κ παίρνεις 1190?

    Άσε που εγώ τα βάζω στην ίδια κατηγορία (τα SMT) με το Tiger. Ουσιαστικά ίδια μηχανάκια είναι σε δυνατότητες, επιδόσεις, τεχνολογία απλά με διαφορετικό χαρακτήρα....

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Tiger 1050 se ...
    από Kokhs362 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2018, 10:59
  2. Eρωτηση πριν την αγορα tiger 1050
    από phaethon77 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2011, 09:24
  3. Triumph Tiger 1050 2007
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2008, 21:13
  4. test ride Triumph Tiger 1050
    από el_hymador στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 02:39
  5. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF