Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 112

Θέμα: Αγορά Tiger 1050

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    E, καλά...Σιγά μην ασχοληθεί ένα συνεργείο με το να σου στήνει τις αναρτήσεις! Γενικά για τον Κόντη ακούγονται καλά πράγματα. Αν και εμένα δεν με βολεύει να το πηγαίνω εκεί λόγω ότι μένω προς Νότια.
    Δεν λεω να σου στησει / ρυθμίσει, λεω να σου πει τι να κανεις για να το βελτιώσεις.

    Και ναι υπαρχουν και συνεργεια που στο στήνουν αλλα πρεπει ο μηχανικος να εχει καλη εμπειρία απο οδηγηση


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Γενικά, βρίσκω τα SMT πολύ υπερτιμημένα, ειδικά από όταν πλέον υπάρχει στην αγορά το Tracer αλλά και τα 1190. Που πας ρε φίλε να πουλήσεις SMT του 2009, του 2010, του 2011 8 και 9Κ όταν από 7 (και κάτι) ξεκινάνε τα Tracer ( 2015+ μοντέλα, φουλ ηλεκτρονικά, japan=μεγαλύτερη ευκολία μεταπώλησης) και με 11Κ παίρνεις 1190?
    Αυτο ειναι γενικο χαρακτηριστικο και δεν ειναι μονο ελληνικο, θεωρω οτι οι ΚΤΜακιδες το θεωρουν μοντελο σταθμο και κρατάει πολυ τιμή.

    Σκεψου οτι εξωτερικο το πουλανε 7Κ οταν το 1190 εχει 8-9Κ αλλα το ιδιο ισχύει και με το 990 που αναλογικα με τα χρονια του η τιμη του ειναι ψηλα (οταν το βρίσκεις μιας και οι κατοχοι δεν τα δινουν ευκολα)

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Γενικά, βρίσκω τα SMT πολύ υπερτιμημένα, ειδικά από όταν πλέον υπάρχει στην αγορά το Tracer αλλά και τα 1190. Που πας ρε φίλε να πουλήσεις SMT του 2009, του 2010, του 2011 8 και 9Κ όταν από 7 (και κάτι) ξεκινάνε τα Tracer ( 2015+ μοντέλα, φουλ ηλεκτρονικά, japan=μεγαλύτερη ευκολία μεταπώλησης) και με 11Κ παίρνεις 1190?
    (Ασε Σταυρο, το'χω εγω...)

    Τωρα συγκρινεις μηχανες με σκουτεροπαπα™...


    On a serious note, αν εισαι αποφασισμενος για Triumph ισως αξιζει να κοιτας και προς Αγγλια μερια.

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    (Ασε Σταυρο, το'χω εγω...)
    εισαι σε καλό δρομο

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    (Ασε Σταυρο, το'χω εγω...)

    αρχικα ειναι "σκουτερόπαπιες"...
    δευτερευοντως, τα KTM εχουν σαφως ανωτερα περιφερειακα απο τα tracer...

    αλλα οντως δεν δικαιολογειται η τιμη τους (των ΚΤΜ) γιατι ειναι παλια και εχουν βγαλει και αυτα καποια θεματακια με τις τρομπες τους κλπ...
    οπως και των tracer δεν δικαιολογειται η τιμη τους, οχι τοσο για το κουνημα, οσο για την αρχικη τιμη που το ειχαν παρει οι κατοχοι...


    οκ, οκ...θα μου πειτει οτι το μεν SMT κραταει τιμη γιατι πουλησε λιγα κομματια αρα οι λιγοι κατοχοι εχουν κατι σαν "λομπυ" που δεν αφηνει την τιμη να πεσει...(δεν ξερεις βεβαια ποτε ποιος απο αυτους θα "σπασει" και στις μεγαλες αφραγκιες στο δωσει με 6 χιλιαρικα)...
    και τα δε tracer, ακριβως επειδη πουλησαν και γενικα εχουν κοινο, η τιμη τους ειναι ψηλα...αν και τωρα εχει αρχισει να μπαινει σε καλη τροχια...δλδ τα 6500-7000 ειναι μια καλη τιμη για να παρεις ενα μηχανακι του 2015 με 20-25χιλ χλμ που αρχικη ειχε 10000...

    επισης δεν μπορεις να εχεις μεταχειρισμενα με 9500 και 9800, οταν πλεον καινουργιο εχει 9150 και 9450...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tracer.jpg 
Προβολές:	308 
Μέγεθος:	79,4 KB 
ID:	402167

  5. #50
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Απο εμπειρια μπορω να επιβεβαιωσω οτι ο Σακης ειναι καλό παιδι, τίμιος και κανει καλη δουλεια.



    Αλλα οτι του πεις εσυ να σου κανει θα στο κανει σωστα.
    Εχμμ καλα μην παιρνεις και ορκο.......απο εμπειρία και εγω.....
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Εχμμ καλα μην παιρνεις και ορκο.......απο εμπειρία και εγω.....
    Καλα ναι, εννοείται !

    Εννοω οτι δεν θα σ' αρπαξει - τουλαχιστον το 2013-14 που πηγαινα - αλλα οπως ειπα, μεχρι εκει.

    Γενικα ειναι μια οχι κακη επιλογή και με το επιπεδο συνεργείων που εχεις διαθεσιμα στην triumph αλλα φυσικα δεν ειναι η κορυφαία συγκρίνωντας γενικα.

    Απο εκει και περα

  7. #52
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Δεν ξερω τι εκανε παλιοτερα αλλα επειδη πιανει το ματι μου και επειδη ξερω 10 πραγματα δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος.......υπαρχει πολυ καλυτερο συνεργείο για τραιουμφ οχι εξουσιοδοτημενο βεβαια αλλα ετη φωτος καλυτερο στα νοτια...
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ψηλέ μου δες το μτ-09 που ειναι πιο άνετο σε σχέση με τουονο/σ1000ρ και κοστίζει 8 χιλιάρικα.

    αλλιώς άμα κάνεις βόλτες 300+ χλμ ή/και δικάβαλα πήγαινε σε τρεισερ στα 9+ χιλιάρικα

    με τέτοιες τιμές δεν αξίζουν τα μτχ

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω τι εκανε παλιοτερα αλλα επειδη πιανει το ματι μου και επειδη ξερω 10 πραγματα δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος.......υπαρχει πολυ καλυτερο συνεργείο για τραιουμφ οχι εξουσιοδοτημενο βεβαια αλλα ετη φωτος καλυτερο στα νοτια...
    Ειναι που έχει βάλει agusta μέσα; Δεν έχω πάει εκεί καθόλου.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Ψηλέ μου δες το μτ-09 που ειναι πιο άνετο σε σχέση με τουονο/σ1000ρ και κοστίζει 8 χιλιάρικα.

    αλλιώς άμα κάνεις βόλτες 300+ χλμ ή/και δικάβαλα πήγαινε σε τρεισερ στα 9+ χιλιάρικα

    με τέτοιες τιμές δεν αξίζουν τα μτχ
    Μπάμπη, 8-9Κ δεν παίζουν. Έκανα την μαλακία 1 φορά που πήρα το BMW και το μετάνοιωσα. ΠΟΛΛΑ λεφτά για μένα για να κάθονται στο γκαράζ για 1 βόλτα τον μήνα ΚΑΙ ΑΝ.

    Ιδανικά, δεν θα ήθελα να ξεφύγω από τα 6Κ οπότε για το tracer θα πρέπει να κάνω την υπέρβαση, είναι καλή επιλογή πάντως... Και με την προυπόθεση να πουληθεί το adv και να έχω τα λεφτά στο χέρι. Αλλιώς άμα κάτσει καμιά καλή ανταλλαγή

    ΜΤ-09 δεν κοιτάω, το θέλω λίγο πιο all rounder. Νομίζω πάντως ότι είναι value for money για κάποιον που θέλει όσο το δυνατόν πιο καινούργιο μηχανάκι με αξιόλογες δυνατότητες (για μτχ πάντα)

  11. #56
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Aυτο παντως με τα συνεργεια ειναι μεγαλη μαλακια της εταιριας .
    τα εξουσιοδοτημενα θα πρεπει να ειναι καθετες μοναδες με εκθεση ,σερΒις και αλλα .
    Σε ολοκληρη την Κρητη οταν ειχα το 675 ειχε μονο ενα στα Χανια ενω εγω ημουν στην αλλη ακρη .
    Αν επιτρέπεται ποιο μοντελο είχες? ποιας χρονιάς?

  12. #57
    Εγω ειχα ενα street triple του 08 , αλλα δεν βλεπω το λογο της ερωτησης .

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Εγω ειχα ενα street triple του 08 , αλλα δεν βλεπω το λογο της ερωτησης .
    Υποψηφιος αγοραστης. Ακουσε τοσα καλα για τα Triumph και τρεχει κι αυτος μη χασει...



    (προς αποφυγη παρεξηγησεων με τον Καπεταν Αργο γνωριζομαστε προσωπικα και τον πειραζω)

  14. #59
    Τα τοπικα συνεργεια λιγο πολυ μου ειχαν πει .....που να μλεκουμε τωρα με τράιουμφ ...πηγαινε το αλλου.

    Το πηγαινα στο Ηρακλειο , στον πρωην επισιμο .

    Απροβληματιστο μηχανακι , μου αρεσε πολυ . Οταν ηρθε η ωρα αλαγης καηγοριας ημουν ψημενος για tiger ,αλλα οντας μελος του τραιουμφ φορουμ,
    ειδα τις περιπετειες των κατοχων με τα πιστονια και εκανα πισω.

  15. #60

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Tiger 1050 se ...
    από Kokhs362 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2018, 11:59
  2. Eρωτηση πριν την αγορα tiger 1050
    από phaethon77 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2011, 10:24
  3. Triumph Tiger 1050 2007
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2008, 22:13
  4. test ride Triumph Tiger 1050
    από el_hymador στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 03:39
  5. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 14:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF