Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 112

Θέμα: Αγορά Tiger 1050

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Ερώτηση προς ειδικούς αγγελιολόγους με ντοκτορά στα οικονομικά μοντέλα μειούμενης αξίας αγαθών:

    Πόσα λεφτά να δώσει κάποιος για αγορά Tiger Sport 2013+

































    Ρωτάω για έναν φίλο...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  2. #62
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    11 αγγελίες έχει στην Αθήνα.. προσωπικά θα κοίταζα αυτές μεταξύ 8 και 9.000 που πιάνει και χρονολογίες μοντέλων '16

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...=pra&rg=3&hi=1

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση προς ειδικούς αγγελιολόγους με ντοκτορά στα οικονομικά μοντέλα μειούμενης αξίας αγαθών:
    Πόσα λεφτά να δώσει κάποιος για αγορά Tiger Sport 2013+
    Ρωτάω για έναν φίλο...
    Επειδή κυκλοφορούν ελάχιστα Triumph στην κατηγορία ον/οφ που ειναι και η πιο δημοφιλής οι τιμές Ελλάδα είναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ!!
    Αγορά από Αγγλία με τα ΜΙΣΑ χιλιόμετρα , βαλίτσες , κλπ και να σας μείνουν και ψιλά για ΜΠΥΡΕΣ , ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΥΡΕΣ!!

    https://www.gumtree.com/search?featu...t_first&page=1

    Αν μου έλεγες να κάνω προσφορές σε αυτούς του car , 6100-6300 max με βάση τα χιλιόμετρα που βλέπω και την έλλειψη έξτρα.
    https://www.gumtree.com/p/triumph-mo...ore/1379962522

    Φιλικά

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Επειδή κυκλοφορούν ελάχιστα Triumph στην κατηγορία ον/οφ που ειναι και η πιο δημοφιλής οι τιμές Ελλάδα είναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ!!
    Αγορά από Αγγλία με τα ΜΙΣΑ χιλιόμετρα , βαλίτσες , κλπ και να σας μείνουν και ψιλά για ΜΠΥΡΕΣ , ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΥΡΕΣ!!

    https://www.gumtree.com/search?featu...t_first&page=1

    Αν μου έλεγες να κάνω προσφορές σε αυτούς του car , 6100-6300 max με βάση τα χιλιόμετρα που βλέπω και την έλλειψη έξτρα.
    https://www.gumtree.com/p/triumph-mo...ore/1379962522

    Φιλικά
    Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις, πόσο θα έρθουν αυτά εδώ?

  5. #65
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Εγώ θα κοιταγα τα δύο στην Λάρισα ,το λευκό κ το κόκκινο..

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις, πόσο θα έρθουν αυτά εδώ?
    Κοιτά η τελευταία αγγελία που σου έστειλα από σχετικά μερακλή ιδιώτη με αρκετά έξτρα , βαλίτσες και μόλις 21.000km είναι 6.400EUR.
    Δες πόσο θα σου κόστιζε κάτι αντίστοιχο από το car , αν βρεις και θα καταλάβεις αυτά που εξηγούσα και στο άλλο θέμα με τις αγγελίες.

    Ο φίλος σου λοιπόν εφόσον θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τη συγκεκριμένη μηχανή η οποία Ελλάδα για τον Α-Β λόγο είναι πανάκριβη έχει 2 δρόμους.

    1. Θα κάνει προσφορές σε μηχανές που θεωρεί ότι του κάνουν από το car.gr με βάση τις τιμές που υπάρχουν έξω. Για αυτό ανέφερα τα 6.100-6.300 προφανώς για χειρότερες περιπτώσεις από την αγγελία από Αγγλία. Πληρώνεις κάτι παραπάνω για χειρότερο προϊόν εν γνώση σου αλλά όχι και 7.000. Είναι σα να πέταξε ένα χιλιάρικο από τη μια στιγμή στην άλλη.

    2. Εισαγωγή από Αγγλία. Για μηχανή που έχει κλείσει 7 χρόνια , υπολογίζεις τέλος ταξινόμησης στο Tiger.
    Για τιμή χονδρικής χωρίς ΦΠΑ 9.000-10.500 (δεν ξέρω πόσο ακριβώς ήταν) έχουμε τέλος ταξινόμησης 12% αφού μειώσουμε την τιμή κατά 42% λόγω παλαιότητας.
    Στην περίπτωση μας έχουμε τέλος ταξινόμησης 626.4EUR-730.8EUR
    Αν βαριέστε να τη φέρετε (εγώ θα έκανα τη βόλτα) υπολογίζεις το κόστος μεταφοράς και τις πινακίδες (υπάρχουν 1-2 εταιρίες).
    Τον εκτελωνισμό μόνοι σας , θα σας πάρει μια μέρα.

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα κοιταγα τα δύο στην Λάρισα ,το λευκό κ το κόκκινο..
    Η λευκή δεν είναι κακή περίπτωση.
    Θα έκανα προσφορά στα 7.200

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Κοιτά η τελευταία αγγελία που σου έστειλα από σχετικά μερακλή ιδιώτη με αρκετά έξτρα , βαλίτσες και μόλις 21.000km είναι 6.400EUR.
    Δες πόσο θα σου κόστιζε κάτι αντίστοιχο από το car , αν βρεις και θα καταλάβεις αυτά που εξηγούσα και στο άλλο θέμα με τις αγγελίες.

    Ο φίλος σου λοιπόν εφόσον θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τη συγκεκριμένη μηχανή η οποία Ελλάδα για τον Α-Β λόγο είναι πανάκριβη έχει 2 δρόμους.

    1. Θα κάνει προσφορές σε μηχανές που θεωρεί ότι του κάνουν από το car.gr με βάση τις τιμές που υπάρχουν έξω. Για αυτό ανέφερα τα 6.100-6.300 προφανώς για χειρότερες περιπτώσεις από την αγγελία από Αγγλία. Πληρώνεις κάτι παραπάνω για χειρότερο προϊόν εν γνώση σου αλλά όχι και 7.000. Είναι σα να πέταξε ένα χιλιάρικο από τη μια στιγμή στην άλλη.

    2. Εισαγωγή από Αγγλία. Για μηχανή που έχει κλείσει 7 χρόνια , υπολογίζεις τέλος ταξινόμησης στο Tiger.
    Για τιμή χονδρικής χωρίς ΦΠΑ 9.000-10.500 (δεν ξέρω πόσο ακριβώς ήταν) έχουμε τέλος ταξινόμησης 12% αφού μειώσουμε την τιμή κατά 42% λόγω παλαιότητας.
    Στην περίπτωση μας έχουμε τέλος ταξινόμησης 626.4EUR-730.8EUR
    Αν βαριέστε να τη φέρετε (εγώ θα έκανα τη βόλτα) υπολογίζεις το κόστος μεταφοράς και τις πινακίδες (υπάρχουν 1-2 εταιρίες).
    Τον εκτελωνισμό μόνοι σας , θα σας πάρει μια μέρα.
    Άρα δηλαδή, με τα 6400 που κοστίζει εκεί, συν τα 680 περίπου του εκτελωνισμού, πάμε στα 7100 περίπου. Για μεταφορά τι υπολογίζεις, γιατί βλέπω ότι πλησιάζουμε τις τιμές Ελλάδας...

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Η λευκή δεν είναι κακή περίπτωση.
    Θα έκανα προσφορά στα 7.200
    Κάτσε, περίμενε γιατί εμένα μου γράφεις παραπάνω ότι πάνω από 6100-6300 δεν θα έκανες προσφορά....

    Με μπερδεύεις και θέλω να ξέρω τι προσφορά να κάνω.

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Άρα δηλαδή, με τα 6400 που κοστίζει εκεί, συν τα 680 περίπου του εκτελωνισμού, πάμε στα 7100 περίπου. Για μεταφορά τι υπολογίζεις, γιατί βλέπω ότι πλησιάζουμε τις τιμές Ελλάδας...
    Στα 6.400 θα έκανα ένα πολύ μικρό παζάρι ώστε να πάει στα 6.200 (6370 ήταν για την ακρίβεια..
    Οπότε πάμε χοντρά στα 7.500 με μεταφορά , τέλος , πινακίδες και εκτελωνισμό από εσάς.

    Στα 7.500 παίρνεις μηχανή με 21.000 χιλιόμετρα και τα παρακάτω έξτρα
    - 2 Box pannier kit with lining bags (uses ignition key)
    - Centre stand
    - Engine protection bars
    - Handguard kit
    - Heated grips
    - Tank pad
    - Data tag

    Στο car 8.100 παίζει ένα μόνο σε αυτά τα χιλιόμετρα και χωρίς τα έξτρα.

    Τις βαλίτσες μόνο να βάλεις σε αγγελία αν δεν τις χρειάζεσαι θα πάρεις αρκετά χρήματα πίσω.

    Η μόνη μηχανή που ψιλοαξίζει είναι η μία στη Λάρισα που ανέφερε και ο φίλος.
    Τρίτο χέρι μίνιμουμ και με 45.000km και μικροσημάδια αλλά μια τιμή στα 7.200 αν ο φίλος σου θέλει τις βαλίτσες μπορεί να του ταιριάξει.

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Κάτσε, περίμενε γιατί εμένα μου γράφεις παραπάνω ότι πάνω από 6100-6300 δεν θα έκανες προσφορά....

    Με μπερδεύεις και θέλω να ξέρω τι προσφορά να κάνω.
    Η τιμή αυτή αφορά τις αγγελίες που είδα Αθήνα στα 7.000 με αρκετά χιλιόμετρα , χωρίς βαλίτσες και επιπλέον έξτρα.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Στα 6.400 θα έκανα ένα πολύ μικρό παζάρι ώστε να πάει στα 6.200 (6370 ήταν για την ακρίβεια..
    Οπότε πάμε χοντρά στα 7.500 με μεταφορά , τέλος , πινακίδες και εκτελωνισμό από εσάς.

    Στα 7.500 παίρνεις μηχανή με 21.000 χιλιόμετρα και τα παρακάτω έξτρα
    - 2 Box pannier kit with lining bags (uses ignition key)
    - Centre stand
    - Engine protection bars
    - Handguard kit
    - Heated grips
    - Tank pad
    - Data tag

    Στο car 8.100 παίζει ένα μόνο σε αυτά τα χιλιόμετρα και χωρίς τα έξτρα.

    Τις βαλίτσες μόνο να βάλεις σε αγγελία αν δεν τις χρειάζεσαι θα πάρεις αρκετά χρήματα πίσω.

    Η μόνη μηχανή που ψιλοαξίζει είναι η μία στη Λάρισα που ανέφερε και ο φίλος.
    Τρίτο χέρι μίνιμουμ και με 45.000km και μικροσημάδια αλλά μια τιμή στα 7.200 αν ο φίλος σου θέλει τις βαλίτσες μπορεί να του ταιριάξει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Η τιμή αυτή αφορά τις αγγελίες που είδα Αθήνα στα 7.000 με αρκετά χιλιόμετρα , χωρίς βαλίτσες και επιπλέον έξτρα.
    Θα στο γράψω εδώ γιατί στο άλλο θέμα με τις αγγελίες δεν ήθελα να χαλάσω (κι άλλο) το νήμα.

    Είσαι παντελώς άσχετος αλλά το παίζεις και ξερόλας. Κακός συνδιασμός.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  13. #73
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση προς ειδικούς αγγελιολόγους με ντοκτορά στα οικονομικά μοντέλα μειούμενης αξίας αγαθών:

    Πόσα λεφτά να δώσει κάποιος για αγορά Tiger Sport 2013+

































    Ρωτάω για έναν φίλο...
    ψηλε,επειδη αυτο το μοντελο με το μονομπρατσο εχει βγει καλο,7000ε νομιζω ειναι μια καλη τιμη
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Θα στο γράψω εδώ γιατί στο άλλο θέμα με τις αγγελίες δεν ήθελα να χαλάσω (κι άλλο) το νήμα.

    Είσαι παντελώς άσχετος αλλά το παίζεις και ξερόλας. Κακός συνδιασμός.
    Του χαρακτηρισμούς κρατα τους για το σπίτι σου. Προσπέρασα αρκετές από τις εμφανείς ειρωνίες σου αλλά εσυ αποθρασύνεσαι ακόμα περισσότερο.

    Ασχολησου με τπτ άλλο.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ψηλε,επειδη αυτο το μοντελο με το μονομπρατσο εχει βγει καλο,7000ε νομιζω ειναι μια καλη τιμη
    Έτσι νομίζω και εγώ, 7000 είναι μια καλή τιμή, οτίδηποτε βρέθει κάτω από αυτό θα είναι ευκαιρία! Βέβαια, σε περίπου αυτά τα χρήματα (7Κ) ξεκινούν και τα Tracer, που ενώ έχουν τελείως διαφορετικό χαρακτήρα, δεν παύουν να είναι πιο σύγχρονα και περισσότερο μεταπωλήσιμα. Οι πωλητές βέβαια είναι πιο λιγότερο συζητήσιμοι.

    Δίλημμα....
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Tiger 1050 se ...
    από Kokhs362 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2018, 10:59
  2. Eρωτηση πριν την αγορα tiger 1050
    από phaethon77 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2011, 09:24
  3. Triumph Tiger 1050 2007
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2008, 21:13
  4. test ride Triumph Tiger 1050
    από el_hymador στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 02:39
  5. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF