Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 112

Θέμα: Αγορά Tiger 1050

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Από την έρευνα μου εγώ έχω καταλήξει ότι δεν συμφέρει απ' έξω μηχανή.. Ελλάδα κ πάλι Ελλάδα..Απλά θέλει υπομονή να το βρεις κοντά σου κ σε σωστή τιμή..Ας πούμε στην περίπτωση του tiger θα μίλαγα με τους δύο στην Λάρισα κ θα πήγαινε να τα έβλεπα κ οποίο μου έκανε το έπαιρνα..Οι τιμές φαίνονται σωστές, απλά σαν λαός είμαστε πονηροί,πολλοί λένε ψέματα από το τηλέφωνο κ όταν πας από κοντά βλέπεις άλλο μηχανάκι γιατί στις φωτογραφίες φαίνονται όλα άριστα..

  2. #77
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Από την έρευνα μου εγώ έχω καταλήξει ότι δεν συμφέρει απ' έξω μηχανή.. Ελλάδα κ πάλι Ελλάδα..Απλά θέλει υπομονή να το βρεις κοντά σου κ σε σωστή τιμή..Ας πούμε στην περίπτωση του tiger θα μίλαγα με τους δύο στην Λάρισα κ θα πήγαινε να τα έβλεπα κ οποίο μου έκανε το έπαιρνα..Οι τιμές φαίνονται σωστές, απλά σαν λαός είμαστε πονηροί,πολλοί λένε ψέματα από το τηλέφωνο κ όταν πας από κοντά βλέπεις άλλο μηχανάκι γιατί στις φωτογραφίες φαίνονται όλα άριστα..
    Το εξωτερικό (και ιδιαίτερα η Βρεττανία) συμφέρει όταν το μηχανάκι είναι ακριβό,από 10-12.000€ και πάνω δηλαδή,γιατί τα κόστη μεταφοράς-αμοιβές-εκτελωνισμοί κλπ ελαττώνονται σαν ποσοστό στην τελική τιμή.Δεν αξίζει δηλαδή να πάρεις μεσαίο ον οφ με 4-5.000 ευρώ και να έχεις καπάκι 400€ μεταφορά και 500€ αμοιβή του μεσολαβητή..

  3. #78
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Θα στο γράψω εδώ γιατί στο άλλο θέμα με τις αγγελίες δεν ήθελα να χαλάσω (κι άλλο) το νήμα.

    Είσαι παντελώς άσχετος αλλά το παίζεις και ξερόλας. Κακός συνδιασμός.
    Ψηλε στειλε ενα mail σε αυτους http://kamikazemotorcycles.co.uk/#market να ρωτησεις λεπτομερειες γτ ο Looter μπορει να μην ειναι και τοσο ασχετος τελικα,απλα ισως να υπολογιζει χοντρικα τα υπολοιπα κοστη(εκτελωνισμο,μεταφορα).Παντως και στην ιδια τιμη να σου βγει να ξερεις οτι το πιθανοτερο ειναι το μηχανημα απο το νησι να ειναι καλυτερη επιλογη απο την αγορα ενος στην Ελλαδα.

    Συνηθως τα συντηρουν καλα,δεν τα σκιζουν οπως οι Ελληνες καγκουρες,θα εχει σιγουρα περισσοτερα εξτρα στην ιδια τιμη και λιγοτερα χλμ.Το μονο θεμα ειναι οι σκουριες.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Σωστά, σε αυτά τα χρήματα οι τιμές έρχονται μια η άλλη. Βέβαια, βγαίνουν και ευκαρίες, συνήθως όμως με αρκετά χλμ...Η υπομονή είναι η αρετή που χρειάζεται αλλά είναι κάτι που δεν με χαρακτηρίζει (στα μηχανάκια)

    Ψάχνω πάντως φουλ μιας και επιτέλους έχω αποφασίσει τι μηχανή θα πάρω αυτή την φορά!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το εξωτερικό (και ιδιαίτερα η Βρεττανία) συμφέρει όταν το μηχανάκι είναι ακριβό,από 10-12.000€ και πάνω δηλαδή,γιατί τα κόστη μεταφοράς-αμοιβές-εκτελωνισμοί κλπ ελαττώνονται σαν ποσοστό στην τελική τιμή.Δεν αξίζει δηλαδή να πάρεις μεσαίο ον οφ με 4-5.000 ευρώ και να έχεις καπάκι 400€ μεταφορά και 500€ αμοιβή του μεσολαβητή..
    Νικο θα συμφωνησω σε γενικες γραμμες, αλλα υπαρχει και μια ακομα παραμετρος: το ποσο δυσκολο/σπανιο ειναι το μοντελο που ψαχνεις. Η Triumph ειδικα ειναι μαρκα που δεν τσουλαει και παρα πολυ στην Ελλαδα ενω ως βρετανικη πουλαει σαν τρελη στο UK. Αν ψαχνεις ενα Tracer υπαρχουν δεκαδες αγγελιες εδω, οποτε ενα απ΄ολα αυτα θα ταιριαζει στις αναγκες σου και θα βρεθει σε λογικη τιμη. Αλλα οταν ψανχεις για ενα Tiger / Daytona R / 765 κοκ οι επιλογες εδω περιοριζονται αρκετα. Αυτο πολυ συχνα σημαινει οτι ο καθενας ζηταει ο,τι του λειπει. Μπορει δηλαδη το εξωτερικο να αξιζει και για μικροτερα ποσα οχι μονο απο πλευρας οικονομιας αλλα και μονο απο πλευρας επιλογων (ακριβως το μοντελο που ψαχνεις, με εξοπλισμο που θα ηθελες, ακομα και στο χρωμα που το θες αν δινεις βαρυτητα σε τετοια πραγματα). Η σκεψη μου στηριζεται στην εμπειρια δυο φιλων που εφεραν απο Αγγλια Daytona R και Street Triple R και ηταν η σωστη κινηση ακομα κι αν το ποσο ηταν πενταψηφιο.

    Νομιζω κι εγω πως η επικοινωνια με τον kamikaze ειναι απαραιτητη.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 24/08/2020 στις 10:43.

  6. #81
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ψηλε στειλε ενα mail σε αυτους http://kamikazemotorcycles.co.uk/#market να ρωτησεις λεπτομερειες γτ ο Looter μπορει να μην ειναι και τοσο ασχετος τελικα,απλα ισως να υπολογιζει χοντρικα τα υπολοιπα κοστη(εκτελωνισμο,μεταφορα).Παντως και στην ιδια τιμη να σου βγει να ξερεις οτι το πιθανοτερο ειναι το μηχανημα απο το νησι να ειναι καλυτερη επιλογη απο την αγορα ενος στην Ελλαδα.

    Συνηθως τα συντηρουν καλα,δεν τα σκιζουν οπως οι Ελληνες καγκουρες,θα εχει σιγουρα περισσοτερα εξτρα στην ιδια τιμη και λιγοτερα χλμ.Το μονο θεμα ειναι οι σκουριες.
    Φίλε μου από τη στιγμή που βλέπεις μια μηχανή από έμπορο η οποία είναι εισαγωγής σημαίνει ότι υπάρχει περιθώριο κέρδους.
    Από μηχανές ξέρω ελάχιστα , για τα οικονομικά όμως δε σηκώνω μύγα στο σπαθί μου..

    Έχω φέρει 2 αυτοκίνητα τα τελευταία 10 χρόνια για προσωπική χρήση και αυτό που έχω να σου πω είναι ότι:

    1. Οι περισσότεροι που με απέτρεπαν ΔΕΝ το είχαν κάνει.
    2. Οι περισσότεροι που με προέτρεπαν την είχαν πατήσει από μάντρα ή έλληνα πωλητή.
    3. Εγώ που είμαι "σφιχτός" με τα οικονομικά , στην τελική πλήρωνα λιγότερα από όσα είχα υπολογίσει γιατί τα έκανα ΟΛΑ μόνος μου και δε δεχόμουν να πληρώσω τίποτα που δεν καταλάβαινα ως έξοδο.
    4. Η αξία της βόλτας είναι ανεκτίμητη αν έχεις το χρόνο.
    5. Μέρος του κέρδους που έχεις είναι η προσωπική εργασία. Αν πχ το να λείψεις μια μέρα από τη δουλεία σου έχει κόστος 250-300EUR στην τσέπη σου πιθανόν να μη σε συμφέρει.

    Γενικά επειδή έχω μείνει αρκετά χρόνια στο νησί και επειδή ως γνωστόν όταν αγοράζεις μηχανή αγοράζεις και τον προηγούμενο ιδιοκτήτη , θα αγόραζα προφίλ Άγγλου τυπικού με λίγα χιλιόμετρα και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο. ΟΧΙ ότι δε θα υπήρχε ρίσκο , αλλά πολύ μικρότερο.

    Αυτά και το κλείνω εδώ.

  7. #82
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου από τη στιγμή που βλέπεις μια μηχανή από έμπορο η οποία είναι εισαγωγής σημαίνει ότι υπάρχει περιθώριο κέρδους.
    Από μηχανές ξέρω ελάχιστα , για τα οικονομικά όμως δε σηκώνω μύγα στο σπαθί μου..

    Έχω φέρει 2 αυτοκίνητα τα τελευταία 10 χρόνια για προσωπική χρήση και αυτό που έχω να σου πω είναι ότι:

    1. Οι περισσότεροι που με απέτρεπαν ΔΕΝ το είχαν κάνει.
    2. Οι περισσότεροι που με προέτρεπαν την είχαν πατήσει από μάντρα ή έλληνα πωλητή.
    3. Εγώ που είμαι "σφιχτός" με τα οικονομικά , στην τελική πλήρωνα λιγότερα από όσα είχα υπολογίσει γιατί τα έκανα ΟΛΑ μόνος μου και δε δεχόμουν να πληρώσω τίποτα που δεν καταλάβαινα ως έξοδο.
    4. Η αξία της βόλτας είναι ανεκτίμητη αν έχεις το χρόνο.
    5. Μέρος του κέρδους που έχεις είναι η προσωπική εργασία. Αν πχ το να λείψεις μια μέρα από τη δουλεία σου έχει κόστος 250-300EUR στην τσέπη σου πιθανόν να μη σε συμφέρει.

    Γενικά επειδή έχω μείνει αρκετά χρόνια στο νησί και επειδή ως γνωστόν όταν αγοράζεις μηχανή αγοράζεις και τον προηγούμενο ιδιοκτήτη , θα αγόραζα προφίλ Άγγλου τυπικού με λίγα χιλιόμετρα και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο. ΟΧΙ ότι δε θα υπήρχε ρίσκο , αλλά πολύ μικρότερο.

    Αυτά και το κλείνω εδώ.
    Μην φρικαρεις σε παρακαλω.Συμφωνω μαζι σου.

    Επειδη τυχαινει να μενω εκει και γενικα παρακολουθω λιγο την αγορα μοτοσυκλετας και τους βλεπω πως συμπεριφερονται στον δρομο στο ιδιο συμπερασμα εχω καταληξει.Οτι συμφερει η αγορα μοτοσυκλετας απο το νησι.

    Το προφιλ του μεσου Αγγλου μειωνει κατα πολυ το ρισκο να φας φολα.Χομπιστας μοτοσυκλετιστης,με λεφτα που δεν λυπαται να τα σκασει για να κανει την συντηρηση που πρεπει,βιβλιο σερβις και ενα συστημα που δεν αφηνει και πολλα περιθωρια για μαμουνιες του στυλ ελα γραψε στο βιβλιο οτι εκανα την προβλεπομενη συντηρηση αλλα δεν εχω αλλαξει ουτε λαδια.Συν τα υπολοιπα που ειπα πιο πανω(λιγα χλμ πολλα εξτρα)

    Ειδικα αυτην την περιοδο με την συγκεκριμενη ισοτιμια αλλα και λογω ιου(επεσαν λιγο περισσοτερο οι τιμες αλλα δυστυχως μικρυνε λιγο η προσφορα) συμφερει φουλ να αγορασεις απο Αγγλια.


  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ψηλε στειλε ενα mail σε αυτους http://kamikazemotorcycles.co.uk/#market να ρωτησεις λεπτομερειες γτ ο Looter μπορει να μην ειναι και τοσο ασχετος τελικα,απλα ισως να υπολογιζει χοντρικα τα υπολοιπα κοστη(εκτελωνισμο,μεταφορα).Παντως και στην ιδια τιμη να σου βγει να ξερεις οτι το πιθανοτερο ειναι το μηχανημα απο το νησι να ειναι καλυτερη επιλογη απο την αγορα ενος στην Ελλαδα.

    Συνηθως τα συντηρουν καλα,δεν τα σκιζουν οπως οι Ελληνες καγκουρες,θα εχει σιγουρα περισσοτερα εξτρα στην ιδια τιμη και λιγοτερα χλμ.Το μονο θεμα ειναι οι σκουριες.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Νικο θα συμφωνησω σε γενικες γραμμες, αλλα υπαρχει και μια ακομα παραμετρος: το ποσο δυσκολο/σπανιο ειναι το μοντελο που ψαχνεις. Η Triumph ειδικα ειναι μαρκα που δεν τσουλαει και παρα πολυ στην Ελλαδα ενω ως βρετανικη πουλαει σαν τρελη στο UK. Αν ψαχνεις ενα Tracer υπαρχουν δεκαδες αγγελιες εδω, οποτε ενα απ΄ολα αυτα θα ταιριαζει στις αναγκες σου και θα βρεθει σε λογικη τιμη. Αλλα οταν ψανχεις για ενα Tiger / Daytona R / 765 κοκ οι επιλογες εδω περιοριζονται αρκετα. Αυτο πολυ συχνα σημαινει οτι ο καθενας ζηταει ο,τι του λειπει. Μπορει δηλαδη το εξωτερικο να αξιζει και για μικροτερα ποσα οχι μονο απο πλευρας οικονομιας αλλα και μονο απο πλευρας επιλογων (ακριβως το μοντελο που ψαχνεις, με εξοπλισμο που θα ηθελες, ακομα και στο χρωμα που το θες αν δινεις βαρυτητα σε τετοια πραγματα). Η σκεψη μου στηριζεται στην εμπειρια δυο φιλων που εφεραν απο Αγγλια Daytona R και Street Triple R και ηταν η σωστη κινηση ακομα κι αν το ποσο ηταν πενταψηφιο.

    Νομιζω κι εγω πως η επικοινωνια με τον kamikaze ειναι απαραιτητη.
    Είχα φέρει από UK το Multistrada μέσω του Kamikaze και όντως άξιζε μιας και η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη. Επίσης παρακολουθώ και τώρα την άγγλική αγορά και είμαι σε επικοινωνία με τον Σπύρο. Γνωρίζω λοιπόν τα επιπλέον κόστη για τα μοντέλα που κοιτάω και δυστυχώς δεν συμφέρει ή μάλλον δεν υπάρχει κάποιο όφελος πέραν, ίσως,της μεγαλύτερης ποικιλίας. Σίγουρα για "ειδικά" μηχανάκια όπως το Daytona R είναι μονόδρομος όμως.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Μην φρικαρεις σε παρακαλω.Συμφωνω μαζι σου.

    Επειδη τυχαινει να μενω εκει και γενικα παρακολουθω λιγο την αγορα μοτοσυκλετας και τους βλεπω πως συμπεριφερονται στον δρομο στο ιδιο συμπερασμα εχω καταληξει.Οτι συμφερει η αγορα μοτοσυκλετας απο το νησι.

    Το προφιλ του μεσου Αγγλου μειωνει κατα πολυ το ρισκο να φας φολα.Χομπιστας μοτοσυκλετιστης,με λεφτα που δεν λυπαται να τα σκασει για να κανει την συντηρηση που πρεπει,βιβλιο σερβις και ενα συστημα που δεν αφηνει και πολλα περιθωρια για μαμουνιες του στυλ ελα γραψε στο βιβλιο οτι εκανα την προβλεπομενη συντηρηση αλλα δεν εχω αλλαξει ουτε λαδια.Συν τα υπολοιπα που ειπα πιο πανω(λιγα χλμ πολλα εξτρα)

    Ειδικα αυτην την περιοδο με την συγκεκριμενη ισοτιμια αλλα και λογω ιου(επεσαν λιγο περισσοτερο οι τιμες αλλα δυστυχως μικρυνε λιγο η προσφορα) συμφερει φουλ να αγορασεις απο Αγγλια.

    Εγώ πάλι, επειδή παρακολουθώ από πέρσι την αγορά εκεί και κρατάω αρχείο, βλέπω πως οι τιμές δεν έχουν πέσει, ίσως και να είναι ελαφρώς τσιμπημένες (για μτχ πάντα). Μειονέκτημα επίσης είναι ότι από Αγγλία έχω την δυνατότητα να φέρω μόνο από μαγαζί και όχι από ιδιώτη (τουλάχιστον αυτός είναι ο κανόνας) μιας και ο kamikaze δεν ανεβαίνει πλέον και άρα προσπαθεί να είναι όσο το δυνατόν πιο σίγουρος (προφανώς εκεί οι μαντράδες είναι σοβαροί επαγγελματίες).
    Παρόλα αυτά, ενώ κάποιες φορές βγαίνουν καλές τιμές, δυστυχώς αυτές οι μοτοσυκλέτες έχουν πολλά χλμ (δεν με απασχολεί και τόσο) αλλά το κυριότερο, έχουν φαγωθεί αρκετά από τον αγγλικό χειμώνα.

    Και κάτι τελευταίο.
    Επειδή το έψαξα, ότι γλυτώνεις από το να φέρεις μια μοτοσυκλέτα μόνος σου, το πληρώνεις από την οικονομία κλίμακος που κάνει ο Kamikaze σε όλα τα υπόλοιπα (μεταφορές, εκτελωνισμός). Ενδεικτικά, είχα πάρει σε 3 μεταφορικές για Αγγλία- Ελλάδα και κάτω από 500αρικο δεν μου είπε καμιά. Επίσης, πρέπει να υπολογίσεις και την μεταφορά από τον μαντρά (ή ιδιώτη) σε κεντρικές αποθήκες των μεταφορικών. Εύκολα μπορεί να βρεις από τις αγγελίες στο eBay ότι χρεώνουν minimum 100 λίρες. Δεν το συζητώ καν για να ανέβεις με αεροπλάνο και να κατέβεις οδικώς....
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Επαναφέρω το θέμα και έχω τον ακόλουθο προβληματισμό:

    Tiger 1050 (όχι το sport, το προηγούμενο) ή ΚΤΜ 990 SMT? Αν υποθέσουμε ότι η αξία αγοράς τους είναι ίδια ή σχεδόν ίδια (5-6Κ από Αγγλία ή Ελλάδα), πιο από τα δυο να πάρω? Και οι δύο περιπτώσεις είναι ένας συμβιβασμός από αυτό που θα ήθελα χωρίς χρηματικό όριο. Το SMT μου αρέσει αλλά φοβάμαι ότι θα είναι μια από τα ίδια σε σχέση με τα Tuono που έχω αλλάξει, απλά στο πιο άνετο. Βέβαια, ενώ το δούλεμα του V2 του ΚΤΜ είναι πιο ομαλό από αυτό του aprilia, δεν παύω να σκέφτομαι μήπως τελικά πάλι ξενερώσω και μου φανεί παλιό.
    Το Tiger από την άλλη μου φαίνεται πολύ κοινό, πολυφορεμένο, φοβάμαι μήπως είναι "άχρωμο" αλλά η αλήθεια είναι πως θα μου άρεσε μια αλλαγή σε κάτι πιο άνετο και ραφιναρισμένο. Ο τρικύλινδρος κινητήρας μου αρέσει όπως δουλεύει και το όλο στήσιμο δεν θα με αναγκάζει να το πιέζω για να το ευχαριστιέμαι.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Γνώμη μου και με βάση το πώς σε έχω ψυχολογήσει όσο μου επιτρέπει ένα φόρουμ: αν πάρεις το 1050 θα έχεις σύντομα αγοραπωλησίες πάλι. Αρκετά ουδέτερο μηχανάκι, καλό για αυτό που είναι φυσικά αλλά δεν έχει αυτό το "κάτι". Όταν το οδήγησα δε μου άφησε κάτι ιδιαίτερο σαν ανάμνηση.

  12. #87
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Επαναφέρω το θέμα και έχω τον ακόλουθο προβληματισμό:

    Tiger 1050 (όχι το sport, το προηγούμενο) ή ΚΤΜ 990 SMT? Αν υποθέσουμε ότι η αξία αγοράς τους είναι ίδια ή σχεδόν ίδια (5-6Κ από Αγγλία ή Ελλάδα), πιο από τα δυο να πάρω? Και οι δύο περιπτώσεις είναι ένας συμβιβασμός από αυτό που θα ήθελα χωρίς χρηματικό όριο. Το SMT μου αρέσει αλλά φοβάμαι ότι θα είναι μια από τα ίδια σε σχέση με τα Tuono που έχω αλλάξει, απλά στο πιο άνετο. Βέβαια, ενώ το δούλεμα του V2 του ΚΤΜ είναι πιο ομαλό από αυτό του aprilia, δεν παύω να σκέφτομαι μήπως τελικά πάλι ξενερώσω και μου φανεί παλιό.
    Το Tiger από την άλλη μου φαίνεται πολύ κοινό, πολυφορεμένο, φοβάμαι μήπως είναι "άχρωμο" αλλά η αλήθεια είναι πως θα μου άρεσε μια αλλαγή σε κάτι πιο άνετο και ραφιναρισμένο. Ο τρικύλινδρος κινητήρας μου αρέσει όπως δουλεύει και το όλο στήσιμο δεν θα με αναγκάζει να το πιέζω για να το ευχαριστιέμαι.
    το smt ειναι μηχαναρα και τα μοντελα abs εχουν αλλη χαρτογραφηση...πιο καλη
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  13. #88
    Μια παρατήρηση για τα της Αγγλίας...πιο παλιά μηχανάκια συνήθως έχου σκουριά. Ο Σπύρος θα το επιβεβαιώσει ..

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    @ptc
    Το φοβάμαι και εγώ η αλήθεια είναι, φίλος μου είπε για τον Τίγρη ακριβώς τα ίδια αλλά έχει Tuono Factory. Απλά, επειδή τα Aprilia τα είχα και πλέον μου φαίνονται κουραστικά πλήν γρήγορης οδήγησης σε στροφιλίκι/πίστα, σκέφτομαι μήπως θέλω κάτι πιο χαλαρό για τώρα.

    @Πυξίδας
    θα το έχω υπόψην αλλά οικονομικά, πάνε πιο ψηλά. Με τα χρήματα αυτά πάω σε πιο καινούργια μοντέλα (Tiger Sport, Tracer). Φαντάζομαι ότι θα είναι καλό μηχανάκι αλλά σκέφτομαι μήπως είναι μια από τα -σχεδόν- ίδια με το Τουονο.

    @xaotikos
    Σίγουρα θέλει ψάξιμο, πόλλα είναι επιβαρυμένα, υπάρχουν όμως και μηχανές χωρίς σκουρία ή σε πολύ λίγα σημεία. Η διαφορά στην τιμή (ειδικά στα SMT- τα Tiger έχουν μικρές διαφορές) αξίζει την όποια μικροσκουριά.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Σαν πρώην ιδιοκτήτης Tiger 1050 2007, Θα σου έλεγα αν πας σε 1050 να δεις μόνο Sport.
    Καλύτερο μοτέρ (πιο γρηγορο αισθητά)
    καλύτερα φώτα (σημαντική διαφορά)
    πιο εργονομικό λόγω σέλας, τιμοιού
    Καλύτερη αεροδυναμική με συνεπιβάτη (πάλι λόγω σέλας)
    Γενικά ειναι ανώτερο σαν συνολο.

    Tracer - SMT δεν εχω οδηγήσει. Ημυν αναμεσα στο 1050 και το SMT τότε αλλά πήγα στο tiger λόγω μεγάλης διαφοράς στην τιμή. Γενικα το κτμ κρατουσε καύτερη τιμή για πολλά χρόνια.
    Τώρα δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Tiger 1050 se ...
    από Kokhs362 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2018, 10:59
  2. Eρωτηση πριν την αγορα tiger 1050
    από phaethon77 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2011, 09:24
  3. Triumph Tiger 1050 2007
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2008, 21:13
  4. test ride Triumph Tiger 1050
    από el_hymador στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 02:39
  5. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF