Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 149 από 149

Θέμα: Προτάσεις για μτχ moto, αποφάσισε η κόρη ....

  1. #136
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Με πετάλι το πήγαινες ρε ή με 20 χαω??? ......

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Χθεσινή βόλτα στο Αγρίνιο με την mpla mpla mpla

    Ωραία πέρασες υποθέτω.
    Κρίμα μόνο που δεν έχει γουρουνοπούλες το Αγρίνιο
    ανανήψαντας

  3. #138
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ωραία πέρασες υποθέτω.
    Κρίμα μόνο που δεν έχει γουρουνοπούλες το Αγρίνιο
    Μια χαρά ήταν Νικόλα και χωρίς γουρουνοπούλες. Από τις σπάνιες φορές που είχα και τις δυο καψούρες μου την μικρή και την μεγάλη για ώρες κοντά μου. Βολταραμε, κουβεντιάσαμε, ήπιαμε καφεδάκι και φάγαμε όλοι μαζί. Πολύ καλά ήταν.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #139
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Με πετάλι το πήγαινες ρε ή με 20 χαω??? Εμείς το βαρέσαμε λίγο το μικρό, είχα και το μικρό τέρας την Ιωάννα ΑΚΑ tsupi που ήθελε κι άλλο κι άλλο κι άλλο. Άνιωθο αυτό το παιδί
    Να το προσέχετε αυτό με τους ενθουσιώδεις συνεπιβάτες και να μην τους αφήνετε να σας παρασέρνουν. Μου έχει τύχει μερικές φορές με κοπέλες να ενθουσιάζονται με την επιτάχυνση και την ταχύτητα και είναι πειρασμός να δώσεις περισσότερο. Εκεί όμως είναι που πρέπει να συγκρατηθείς και να αναλογιστείς διπλά τις ευθύνες σου απέναντι σε όσες σε εμπιστεύονται.

    Να χαίρεσαι το μοτοσακό της κόρης σου! Μου θυμίζεις τους μπαμπάδες που έπαιρναν τρενάκια στα παιδιά τους, για να παίζουν οι ίδιοι.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #140
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μου έχει τύχει μερικές φορές με κοπέλες να ενθουσιάζονται με την επιτάχυνση και την ταχύτητα
    Στην κατηφόρα με το ποδήλατο εννοείς;
    Life begins at 45°.

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στην κατηφόρα με το ποδήλατο εννοείς;
    Χωρις τη σελα.

  7. #142
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στην κατηφόρα με το ποδήλατο εννοείς;
    Με το μηχανάκι. Όταν δε μπιάνει το ABS στις κατηφόρες, ξεπερνάω τα 50 km/h...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #143
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Να το προσέχετε αυτό με τους ενθουσιώδεις συνεπιβάτες και να μην τους αφήνετε να σας παρασέρνουν. Μου έχει τύχει μερικές φορές με κοπέλες να ενθουσιάζονται με την επιτάχυνση και την ταχύτητα και είναι πειρασμός να δώσεις περισσότερο. Εκεί όμως είναι που πρέπει να συγκρατηθείς και να αναλογιστείς διπλά τις ευθύνες σου απέναντι σε όσες σε εμπιστεύονται.

    Να χαίρεσαι το μοτοσακό της κόρης σου! Μου θυμίζεις τους μπαμπάδες που έπαιρναν τρενάκια στα παιδιά τους, για να παίζουν οι ίδιοι.
    Το λοιπόν και για να αποφευχθούν στο μέλλον τέτοιου τύπου νουθεσίες. Είμαι από τους πρώτους που φωνάζω για την ασφάλεια όλων όσων ανεβαίνουν σε δίκυκλο αλλά από την άλλη φροντίζω να το περάσω και στην οικογένειά μου αυτό. Η αλήθεια είναι ότι έχω συναντήσει αρκετές φορές δυσκολία πχ η MILFάρα μου έχει έρθει ετήσια με γόβα και η μεγάλη κόρη φορούσε το κράνος όσο την έβλεπα, μόλις έστριβε στη γωνία σταματούσε και το έβαζε στην μπαγκαζιέρα. Και στις δύο περιπτώσεις πάρθηκαν μέτρα τα οποία καρποφόρησαν.
    Χθες λοιπόν σε μία Ιόνια οδό αδειανή από κυκλοφορία με την παρότρυνση της μικρής που όμως είναι τυπικότατη αναβάτης και με άψογη συμπεριφορά στην σέλα, είδα κοντερίσια 230km/h, σε μια ατέλειωτη ευθεία, πρωί με διαύγεια στην ατμόσφαιρα και άριστη ορατότητα με ένα μηχανάκι που 15 μέρες τώρα το οδηγώ καθημερινά, του άλλαξα ντίζα συμπλέκτη και λάδια φίλτρο, του έβαλα αέρα στα λάστιχα, τσεκάρισα μπροστινό για τζόγους ρύθμισα αναρτήσεις. Το οδήγησα και σε στεγνό και σε βρεγμένο,έπαιξα με τα φρένα και γενικά ασχολήθηκα να το μάθω.
    Κοντολογίς δεν παρασύρθηκα από τον ενθουσιασμό της μικρής απλά θεώρησα ότι αν κάπου μπορείς να ανοίξεις ένα μηχανάκι, η χθεσινή Ιόνια οδός ήταν ιδανική.

    Και όχι δεν είμαι από τους μπαμπάδες που παίρνουν παιχνίδια στα παιδιά τους για να τα χαίρονται οι ίδιοι. Χάρηκα είναι η αλήθεια για την σωστή αγορά που έγινε για λογαριασμό της κόρης, της το πήγα το μηχανάκι να το δει γιατί όπως και να το κάνεις είναι άσχημο να έχεις πληρώσει 2600 και να μην το έχεις καν ακουμπήσει, της το έδωσα σε περιοχή άδεια από κίνηση και περαστικούς και χάρηκα 100 φορές με το χαμόγελο που είδα στο πρόσωπό της.

    Το μηχανάκι ήδη από σήμερα το πρωί είναι πάλι στο γκαράζ μου κι εγώ θα συνεχίσω να χαίρομαι σαν μικρό παιδί καβαλώντας τα δικά μου μηχανάκια είτε το DR για να πηγαίνω σε κανένα βουνό, είτε το ΙΤ για να βρομοκοπάω μετά σαν καπνιστός ρέγκος αλλά να έχουν μακρύνει λίγο τα χέρια μου είτε την αρχόντισσα την χοντρή για να γράψω χιλιόμετρα με φίλους.

    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 11/02/2019 στις 23:43.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά ήταν Νικόλα και χωρίς γουρουνοπούλες. Από τις σπάνιες φορές που είχα και τις δυο καψούρες μου την μικρή και την μεγάλη για ώρες κοντά μου. Βολταραμε, κουβεντιάσαμε, ήπιαμε καφεδάκι και φάγαμε όλοι μαζί. Πολύ καλά ήταν.
    καλά την επόμενη φέρε και τις κόρες για γουρουνοπούλες....
    ανανήψαντας

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Να το προσέχετε αυτό με τους ενθουσιώδεις συνεπιβάτες και να μην τους αφήνετε να σας παρασέρνουν. Μου έχει τύχει μερικές φορές με κοπέλες να ενθουσιάζονται με την επιτάχυνση και την ταχύτητα και είναι πειρασμός να δώσεις περισσότερο. Εκεί όμως είναι που πρέπει να συγκρατηθείς και να αναλογιστείς διπλά τις ευθύνες σου απέναντι σε όσες σε εμπιστεύονται.


    https://youtu.be/qRl14sHsXlk
    ανανήψαντας

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Χθες λοιπόν σε μία Ιόνια οδό αδειανή από κυκλοφορία με την παρότρυνση της μικρής που όμως είναι τυπικότατη αναβάτης και με άψογη συμπεριφορά στην σέλα, είδα κοντερίσια 230km/h, σε μια ατέλειωτη ευθεία, πρωί με διαύγεια στην ατμόσφαιρα και άριστη ορατότητα με ένα μηχανάκι που 15 μέρες τώρα το οδηγώ καθημερινά, του άλλαξα ντίζα συμπλέκτη και λάδια φίλτρο, του έβαλα αέρα στα λάστιχα, τσεκάρισα μπροστινό για τζόγους ρύθμισα αναρτήσεις.

    Πλάκα με κανεις τώρα.... είδες με το το πρώην μηχανακι μου 230km/h? Δεν έχω δει ποτέ μα ποτέ πάνω από 210. Και αυτά μια ή δυο φορές βαρια

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Πλάκα με κανεις τώρα.... είδες με το το πρώην μηχανακι μου 230km/h? Δεν έχω δει ποτέ μα ποτέ πάνω από 210. Και αυτά μια ή δυο φορές βαρια
    Του χει μεινει απο οταν ψαρευε... Τσιπουρα χτυπαγε, ροφο την εβγαζε

  13. #148
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Πλάκα με κανεις τώρα.... είδες με το το πρώην μηχανακι μου 230km/h? Δεν έχω δει ποτέ μα ποτέ πάνω από 210. Και αυτά μια ή δυο φορές βαρια
    Ιόνια, κατηφορίτσα και μετά από αρκετή ώρα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #149
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Του χει μεινει απο οταν ψαρευε... Σπάρο χτυπαγε, ροφο την εβγαζε

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 11:40
  2. Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto
    από ChrisDerbi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2011, 10:46
  3. Προτάσεις για 50cc-80cc
    από George-3- στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2004, 18:50
  4. Για Dirty Moto
    από SpyrosTDM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 16:22
  5. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF