Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 103

Θέμα: Όλοι οι γνώστες εδω!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41

    Όλοι οι γνώστες εδω!

    Καλησπερα,

    βάζω ψαρωτικο τίτλο γιατι πρώτον χρειάζομαι συμμετοχή και δεύτερον όσοι γράψουν θελω να ειναι πραγματικοί γνώστες (κατι που δεν ειμαι εγω).

    Λοιπον εχουμε και λεμε...

    Ειμαι 25 χρονων και εχω τρακάρει πιτσιρίκος 17 χρονων με πάπια. Κροταφικο σπάσιμο κάτω γνάθου (χωρίς κράνος ήμουν και πετάχτηκε απο στοπ), ραματα γλώσσα, πιγούνι κλπ με απολογισμό 12 μέρες νοσοκομείο.

    Απο το τρακάρισμα και έπειτα εχω οδηγήσει με επιτυχία (και πολυ περισσότερη προσοχή πλέον) διαφορες μηχανές απο 250 μέχρι 850 το μεγαλύτερο που ήταν ενα bmw gs850 που μου ήταν βαρύ όσο ναναι στα πόδια λογο ύψους (ειμαι 1.70).

    Αντικειμενικά θα σας πω οτι εχω ταλέντο με τις μηχανές (αν και εχω μικρή εμπειρία διότι μετα το τρακάρισμα δεν εχω αγοράσει κατι δικό μου) και οποίος με ξέρει εχει να το λεει!!!! Ομως γνωρίζω πως όσο ταλέντο και να εχω πρέπει να ειμαι συνειδητοποιημένος με το τι θα αγορασω...

    Μικρή εμπειρία λοιπον σε μηχανές μεγάλου κυβισμού αλλα ειμαι απο τους ανθρώπους που γεννήθηκαν για να καβαλάνε μηχανή και καταλαβαίνετε σίγουρα τι εννοώ όσοι διαβζετε κρατήστε αυτα που έγραψα μέχρι τωρα και παμε στο τι ζηταω τωρα....

    Καταρχάς να σας πω οτι αν μου λέγατε τωρα ποια μηχανή θες να σου φέρουνε κάτω απο το σπιτι σου θα σας ελεγα την s1000xr χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς καθολου ψάξιμο και συγκρίσεις!!!!!!!!! Επειδη ομως αξίζει 20αρικο αμα βάλεις και τα έξτρα δε νομίζω πως θα ήταν καλή επιλογή για χρηματοδότηση για εναν ανθρωπο που δεν είχε ποτε τέτοιο γκάζι... σωστά; Ειναι απόλυτο αυτο που λεω η κάπως καταπινεται;

    Το κακο βέβαια με αυτη τη μηχανή ειναι οτι δεν ειναι για πολλα στενα και γκάζι φρένο.... και εγω μένω κέντρο Αθήνας! Ακομα και το σκατο μου παξιμάδι να έκανα δηλαδη για κάποια χρονια να τη παρω με χρηματοδότηση (δεν ειμαι λεφτάς απλα θελω πλέον να αγορασω μηχανή ο κόσμος να χαλάσει και να παρω κατι αξιόλογο απο κάθε άποψη) πιστεύω πως μάλλον θα έκανα λαθος για πολλούς λόγους!

    Λοιποοοοον τι ζηταω; Τις γνώσεις σας και τη βοήθεια σας... με βάση αυτο που ονειρεύομαι τι μπορω να εχω; Θελω όσα κανει (κατα προσέγγιση) η s1000xr... παιχνιδιάρικη δηλαδη, ενα με το σώμα μου, για ταξίδια απροβλημάτιστα κλπ κλπ κλπ που ομως να συνδυάζεται με την κίνηση στη πόλη Ανετα χωρίς προβλήματα.

    Αν δεν εχω γινει κατανοητός ρωτήστε με οτι θέλετε και οτιδήποτε πιστεύετε οτι θ με βοηθούσε να ξεμπερδευω πείτε το και αυτο

    Προτάσεις λοιπον για μεταχειρισμένη ειτε καινούργια μηχανή λαμβάνοντας παντα υπόψη οτι δεν εχω καλή οδηγική εμπειρία με μηχανές μεγάλου κυβισμού. Ζηταω ταξίδια, παιχνίδια, άνεση, να υπακούει, να εχει φοβερά φρένα, να μπαίνει στα στενα απροβλημάτιστα και για ωρα κλπ κλπ κλπ.... δε ξερω τι αλλο να γράψω βοήθησε και εσείς λιγο

  2. #2
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Ποιο είναι ακριβώς το ταλέντο;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Δε μπορω να στο εξηγήσω.. απο όταν οδήγησα μπομπο πρώτη φορα στα 11 το ειχα με τα μηχανάκια! Ανέβηκα ξαφνικά στο gs850 και το πήγα λες και το οδηγούσα χρονια. Στις σφήνες, στις αλλαγές ταχυτήτων, στα φρεναρίσματα κλπ ενας άνθρωπος που εχει «ταλέντο» με τη μηχανή φαίνεται.Ποσους μηχανόβιους βλέπεις στο δρόμο που δεν έπρεπε να οδηγάνε ουτε ποδηλατο; Θελω να πω οτι κάποιοι άνθρωποι γεννήθηκαν για να οδηγάνε μηχανή και θεωρω απο όσα ακούω οτι ειμαι απο αυτούς.

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosRios Προβολή μηνύματος
    Δε μπορω να στο εξηγήσω.. απο όταν οδήγησα μπομπο πρώτη φορα στα 11 το ειχα με τα μηχανάκια! Ανέβηκα ξαφνικά στο gs850 και το πήγα λες και το οδηγούσα χρονια. Στις σφήνες, στις αλλαγές ταχυτήτων, στα φρεναρίσματα κλπ ενας άνθρωπος που εχει «ταλέντο» με τη μηχανή φαίνεται.
    Ο επόμενος Μarc Marquez ειναι στην Ελλάδα και τον λένε Μάριο...γατακι Marc ηρθε η ωρα σου....τέρμα τα δίφραγκα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosRios Προβολή μηνύματος
    Δε μπορω να στο εξηγήσω.. απο όταν οδήγησα μπομπο πρώτη φορα στα 11 το ειχα με τα μηχανάκια! Ανέβηκα ξαφνικά στο gs850 και το πήγα λες και το οδηγούσα χρονια. Στις σφήνες, στις αλλαγές ταχυτήτων, στα φρεναρίσματα κλπ ενας άνθρωπος που εχει «ταλέντο» με τη μηχανή φαίνεται.Ποσους μηχανόβιους βλέπεις στο δρόμο που δεν έπρεπε να οδηγάνε ουτε ποδηλατο;
    Βέβαια συνήθως το κρίνουν οι άλλοι,γιατί το να το πιστεύεις εσύ ασούμε
    δεν αρκεί.
    Αλλά είσαι στο σωστό φόρουμ...

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Πως έβγαλες εσυ συμπέρασμα τωρα οτι την είδα μαρκεζ δε μπορω να καταλάβω. Παρόλα αυτα εχεις να πεις κατι σε αυτο που ρώτησα;

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Βέβαια συνήθως το κρίνουν οι άλλοι,γιατί το να το πιστεύεις εσύ ασούμε
    δεν αρκεί.
    Αλλά είσαι στο σωστό φόρουμ...
    Μα δε το λεω εγω μόνο... οι φίλοι μου έχουν να το λένε για μενα. Το έγραψα πιο πανω

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosRios Προβολή μηνύματος
    Μα δε το λεω εγω μόνο... οι φίλοι μου έχουν να το λένε για μενα. Το έγραψα πιο πανω
    Α,δεν το είδα
    My bad

  9. #9
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Διάβασε το ποστ σου ταλέντο και θα καταλάβεις...ότι σου είπε ο ο κύριος steal πιο πάνω....καλως ηρθες......άλλη φορά κράνος...Πόσο χρονών είσαι ειπαμε??Δεν είπαμε εε?

    Τάκης ο σουζας??Μπάμπης ο ορθοπεταλιας?Γιάννης ο εντος?
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Το βλεπω το νημα να καταληγει σε φωτογραφιες με πατημενα λαστιχα. Ειναι κι ο teos εδω, το΄χουμε...

  11. #11
    εγω καταλαβαινω τι ενοεις γιατι το ιδιο ταλεντο εχω και εγω . Απλα εγω το εχω παντου ,οχι μονο στις μηχανες .

    ποσα δινεις και τι διπλωμα εχεις ;

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Διάβασε το ποστ σου ταλέντο και θα καταλάβεις...ότι σου είπε ο ο κύριος steal πιο πάνω....καλως ηρθες......άλλη φορά κράνος...Πόσο χρονών είσαι ειπαμε??Δεν είπαμε εε?
    Στο ποστ μου γράφω και την ηλικία μου και αλλα πολλα που δε παρατησες νομίζω. Καλως σα βρήκα αμφιβαλεις εάν ειμαι ταλέντο; Γιατι επειδη το έγραψα απο μόνος μου;

  13. #13
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το βλεπω το νημα να καταληγει σε φωτογραφιες με πατημενα λαστιχα. Ειναι κι ο teos εδω, το΄χουμε...
    ...μα πως με πιάνεις....Πώς με πιάνεις...
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #14
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosRios Προβολή μηνύματος
    Στο ποστ μου γράφω και την ηλικία μου και αλλα πολλα που δε παρατησες νομίζω. Καλως σα βρήκα αμφιβαλεις εάν ειμαι ταλέντο; Γιατι επειδη το έγραψα απο μόνος μου;
    Αααα μαι μπαντ...Η ηλικία βλέπεις....δε βλέπεις όπως παλιά....Δεν πας όπως παλιά....άστα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    εγω καταλαβαινω τι ενοεις γιατι το ιδιο ταλεντο εχω και εγω . Απλα εγω το εχω παντου ,οχι μονο στις μηχανες .

    ποσα δινεις και τι διπλωμα εχεις ;
    Της ίδιας φύσης ταλέντο εχω και με το enduro mtb και τις καταβάσεις γενικότερα. Έγραψα «ταλέντο» οχι για να τη δω πιλότος αλλα για να καταλάβουν όσοι διαβάζουν οτι εχω μια άνεση με τις μηχανές απο μικρός. Χαίρομαι που κατάλαβες τι εννοώ

    Στα χρήματα θα πίνω αναλογα... μεταχειρισμένο η καινούργιο εχεις να προτεινεις;

    Δίπλωμα Α απεριόριστα

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μαθηματα για το συνεπιβατη (ολοι οι καλοι χωρανε)
    από nassosxlvbros στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 13:09
  2. Όλοι οι cbfάδες από ένα οικοπεδάκι ?
    από johnpan στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 18:05
  3. ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΑΔΙΟΦΟΝΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
    από CHIOS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 09:29
  4. Για Ελατε Ολοι Οι Αμαρτωλοι
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 18:32
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF