Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 160

Θέμα: Μπρουκληδες και Πλέμπα...

  1. #16
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Εγω το αντελήφθηκα Πλέμπα οδηγικά και οχι Κοινωνιο-οικονομικά !

    Οποτε ΝΑΙ η οδηγικά Πλέμπα θα παρει καινουργιο το ΜΤ αντι για μεταχείρο ενα μηχανακι που αξίζει.

    Οπως αγόραζε παλαια το Hyundai καινούργιο (τωρα βεβαια εχει βελτιωθεί αλλα λέμε) και οχι Skoda ή VW μεταχείρο
    Εσύ δεν είσαι που αγοράζεις μηχανάκια των 18 χιλιάρικων και τα πετάς στα χαντάκια;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Από τα 9450 στα 12 που κάνει κούτα είναι 2500 διαφορά, διόλου ευκαταφρόνητο ποσό για κάποιον που και την όρεξη του ικανοποιεί αλλά και την αδυναμία του να φτάσει τα 12. Κάποιος που μπορεί να πάρει το απλό αλλά ονειρεύεται RS? Etc etc...
    Αυτό ακριβώς. Απλά ο ντέβιλς και οι λοιποί λεφτάδες ήθελαν να πουν την εξυπνάδα τους περί πλέμπας κτλ. Φυσικά, όποιος έχει άνεση, δε θα πάρει το μεταχειρισμένο. Κι αυτός που δεν έχει άνεση, δύσκολα θα δώσει 9,5 για μεταχειρισμένο. Ό,τι είπα από την αρχή δηλαδή, απλά έπρεπε να γίνει θέμα, να περάσει η ώρα.
    Life begins at 45°.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω ιδέα από πού ξεφύτρωσε αυτός ο συνειρμός και δε βγάζει απολύτως κανένα νόημα, οπότε απλά θα το προσπεράσω.

    Η συζήτηση είναι για το Street Triple. Κάποιος που έχει λεφτά, θα αγοράσει το Street Triple καινούριο.

    θελει λιγο συνδυαστικη σκεψη, που πιστευα οτι την ειχες...οκ..my bad...

    απανταω απο κατω....γλιτωνεις 2,5 και παιρνεις ουσιαστικα αστρωτο μηχανακι...γιατι οχι?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Αυτός που σκοπεύει να πάρει rs γιατί να μη βάλει ένα χιλιάρικο παραπάνω να το πάρει κούτα από το να σκάσει 9500 για κάτι
    χρησιμοποιημένο?
    δεν κανει ενα χιλιαρικο παραπανω...κανει 2,5 και με λιγο παζαρι μπορει να το παρεις και 9..που σημαινει 3 παραπανω..
    αυτα μεταφραζονται σε εξατμιση ολΑκερη και 2-3 ζευγαρια λαστιχα...οποτε γιατι οχι?

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κακώς. Πληβείοι -> Πλέμπα.

    Τι είμαστε δλδ; Εφοπλισταί ή βιομήχανοι και συζητάμε αν θα πάρουμε yaris καινούριο ή μεταχερισμένο;
    Είναι υποτιμητική λέξη για τον λαο τη φτωχολογια που λέμε και εγώ στα ίδια είμαι αλλά η πλέμπα οπως και το αφεντικά μου ανάβουν τα λαμπάκια

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Γιατί μπορεί να θέλει καινουριο μηχανάκι, με 0 χλμ, με πλήρη εγγύηση κλπ Ή δεν είναι πλέμπα.

    και αυτο που θα παρει θα εχει εγγυηση, αλλα θα ειναι 1 χρονου και οχι 2...και?
    το βαζει κατω, το σκιζει και οτι ειναι να βγαλει θα το βγαλει...


    για μενα καινουργιο αγοραζουν οι μη γνωστες ή αυτοι που εχουν αηδιαστικα πολλα λεφτα, οποτε ναι εκει δεν τους νοιαζει καθολου...

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Εντωμταξύ μιλάμε εδώ αυτοί που έχουν μηχανάκια 8ετίας+ χωρίς ορίζοντα αλλαγης τους, ο αυτοκινητάκης και ο απόδημος Ελληνισμός.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εσύ δεν είσαι που αγοράζεις μηχανάκια των 18 χιλιάρικων και τα πετάς στα χαντάκια;
    εμ να μην είμαι

    Εις ΔΙΠΛΟΥΝ !

    Και γιατι το V4 το πήρα μεταχείρο 7Κ (ενεκα 37Κ χιλ) και γιατι οδηγικά πηγα να το αυτοκτονήσω


    Και by the way, το 18Κ ειναι πολυ μακρυα απο το οσο κανει το 1290

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θελει λιγο συνδυαστικη σκεψη, που πιστευα οτι την ειχες...οκ..my bad...

    απανταω απο κατω....γλιτωνεις 2,5 και παιρνεις ουσιαστικα αστρωτο μηχανακι...γιατι οχι?



    δεν κανει ενα χιλιαρικο παραπανω...κανει 2,5 και με λιγο παζαρι μπορει να το παρεις και 9..που σημαινει 3 παραπανω..
    αυτα μεταφραζονται σε εξατμιση ολΑκερη και 2-3 ζευγαρια λαστιχα...οποτε γιατι οχι?
    Προσωπικά μιλώντας αν είχα να δώσω 9500 θα δανειζόμουν και θα το έπαιρνα παρθενο

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Εγω το αντελήφθηκα Πλέμπα οδηγικά και οχι Κοινωνιο-οικονομικά !

    Οποτε ΝΑΙ η οδηγικά Πλέμπα θα παρει καινουργιο το ΜΤ αντι για μεταχείρο ενα μηχανακι που αξίζει.

    Οπως αγόραζε παλαια το Hyundai καινούργιο (τωρα βεβαια εχει βελτιωθεί αλλα λέμε) και οχι Skoda ή VW μεταχείρο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Από τα 9450 στα 12 που κάνει κούτα είναι 2500 διαφορά, διόλου ευκαταφρόνητο ποσό για κάποιον που και την όρεξη του ικανοποιεί αλλά και την αδυναμία του να φτάσει τα 12. Κάποιος που μπορεί να πάρει το απλό αλλά ονειρεύεται RS? Etc etc...
    exactly my point..

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Είναι υποτιμητική λέξη για τον λαο τη φτωχολογια που λέμε και εγώ στα ίδια είμαι αλλά η πλέμπα οπως και το αφεντικά μου ανάβουν τα λαμπάκια
    Κακώς. Εκτός αν θεωρείς το ότι είσαι απλός λαϊκός και χωρίς λεφτά είναι κάτι υποτιμητικό.

    Και όπως μου είπε και ο Byron

    O φτωχός δεν έχει λεφτά.
    Που τα διαβάζει....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κακώς. Εκτός αν θεωρείς το ότι είσαι απλός λαϊκός και χωρίς λεφτά είναι κάτι υποτιμητικό.

    Και όπως μου είπε και ο Byron



    Που τα διαβάζει....
    Η λέξη δε μαρεσει οχι το απλός -λαικός αφού μια απο τα ιδια ειμαι

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά μιλώντας αν είχα να δώσω 9500 θα δανειζόμουν και θα το έπαιρνα παρθενο
    Εξαρτάται, δεν υπαρχει σωστο και λαθος αλλα επιλογες.

    Το 2014 αγορασα Multi με λιγα χιλιομετρα στα 10,2Κ και το πουλησα το 2015 στα 11,5Κ

    Εχασα? ΟΧΙ,

    Κέρδισα, στην ουσια το κοστος συντηρησης και να το κανω παλι μηχανακι μιας και ο ταλαιπωρος που το ειχε αγορασει με δοσεις το ειχε αφησει στην μοίρα του (οπως και το 2λιτρο SUV στο γκαραζ του με κατατεθημένες πινακίδες).

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά μιλώντας αν είχα να δώσω 9500 θα δανειζόμουν και θα το έπαιρνα παρθενο
    να, κατι που δεν με βρισκει συμφωνο...
    γιατι ουσιαστικα το δανειο ή οι δοσεις ειναι περα απο το παπλωμα που δεν μπορεις να βγαλεις τα ποδια σου...

    και αν εσυ το παρεις με δανεικα...ή δοσεις (το ιδιο ειναι), δεν θα μπορεις με την ιδια ευκολια να το σπασεις, να το καψεις ή να στο κλεψουν γιατι δεν θα ειναι δικο σου...και μετα θα ποναει πολυ...


    η φραση "σιγουλια, σιγουλια γιατι ακομα το χρωσταω" εχει καψει τον Ελληνα...

    η προσωπικη μου γνωμη παντα...

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θελει λιγο συνδυαστικη σκεψη, που πιστευα οτι την ειχες...οκ..my bad...
    Όχι, δεν κατάλαβα πού θες να το πας και ΠΡΟΦΑΝΩΣ το ΜΤ07 και όλα τα οχήματα κάτω των 10 χιλιάρικων τα αγοράζει "η πλέμπα". Είναι αυτονόητο, οπότε ούτε αυτό κατάλαβα γιατί έπρεπε να γραφτεί.

    Αν το νόημα ήταν "καλύτερα μεταχειρισμένο γαμάτο μηχανάκι των 9,5, παρά καινούριο ΜΤ των 6", ναι, χαίρω πολύ, αλλά 3,5 χιλιάρικα διαφορά.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    εμ να μην είμαι

    Εις ΔΙΠΛΟΥΝ !

    Και γιατι το V4 το πήρα μεταχείρο 7Κ (ενεκα 37Κ χιλ) και γιατι οδηγικά πηγα να το αυτοκτονήσω


    Και by the way, το 18Κ ειναι πολυ μακρυα απο το οσο κανει το 1290
    Whatever. Όσο κάνουν αυτά που αγοράζεις. Για το Απρίλια το έγραψα, κάπου εκεί έχει καινούριο. Έτσι κι αλλιώς δεν ήταν ο ακριβής αριθμός το πόιντ.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εσύ δεν είσαι που αγοράζεις μηχανάκια των 18 χιλιάρικων και τα πετάς στα χαντάκια;
    Α και να μην ξεχάσω, εγω δεν θέλω 25+ σελιδες να ψαχνω μηχανακι ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Α και να μην ξεχάσω, εγω δεν θέλω 25+ σελιδες να ψαχνω μηχανακι ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ
    Κάτσε, δεν έχει τελειώσει ακόμα.

    Εγώ ξεκαθάρισα από την αρχή ότι είναι φανταστικό σενάριο πάντως, απλά για συζήτηση.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  2. Kαλημέρα και ευλογημένα MotoGp...
    από BICILINDRICO στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:17
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF