Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Αγορά παπιου , πρώτο οχημα

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360

    Παπια DAYTONA γνώμες?

    Σκέφτομαι να πάρω ένα παπί Daytona , είμαι άπειρος και θα είναι το πρώτο μου όχημα , παρακαλώ γνώμες από κατόχους τους , θετικές και αρνητικές

    Συγκεκριμένα σκέφτομαι να πάω για το βελος το πιο καινούργιο , η το σπριντερ

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360

    Αγορά παπιου , πρώτο οχημα

    Είμαι 18 και θέλω να πάρω παπί , διαθέτω Μαξ 2000 αν το προσπαθήσω αρκετά , καμία ιδέα για το τι να πάρω?Δεν εχω καμία ιδέα από αυτά , και θέλω καινούργιο

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.254
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Είμαι 18 και θέλω να πάρω παπί , διαθέτω Μαξ 2000 αν το προσπαθήσω αρκετά , καμία ιδέα για το τι να πάρω?Δεν εχω καμία ιδέα από αυτά , και θέλω καινούργιο
    Δε λες τίποτα ρε αγόρι ,γιατί θέλεις καταρχην να πάρεις μηχανάκι?Τι δίπλωμα έχεις?Εξοπλισμό διαθέτεις η θα αγοράσεις?Μένεις σε αστικό κέντρο η σε επαρχία?Τι χρήση θα κάνεις στο μηχανάκι?
    Ολα αυτά είναι χρήσιμα για να σου δώσουν μια απάντηση που θα σε βοηθήσει.Καλώς ήρθες.

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δε λες τίποτα ρε αγόρι ,γιατί θέλεις καταρχην να πάρεις μηχανάκι?Τι δίπλωμα έχεις?Εξοπλισμό διαθέτεις η θα αγοράσεις?Μένεις σε αστικό κέντρο η σε επαρχία?Τι χρήση θα κάνεις στο μηχανάκι?
    Ολα αυτά είναι χρήσιμα για να σου δώσουν μια απάντηση που θα σε βοηθήσει.Καλώς ήρθες.
    Είμαι 18 , Α1 (μέχρι 125 κυβικά) , εξοπλισμό εχω , μένω κέντρο Αθήνας και το θέλω για να έχω μέσο μεταφοράς

  5. #5
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Καλώς ήρθες λοιπόν στο φόρουμ.Στα θα πρέπει να αφαιρέσεις ένα ποσό απο το budget σου για εξοπλισμό.
    Kαι πάμε τώρα στα παπιά.Θες σονυ και ντε να πάρεις daytona?
    Στα 1800 υπάρχει το Sym Magic 125 SR που το έχω και θα σου πρότεινα να το αποφύγεις πάση θυσία μιας και έχει αρκετά θέματα.
    Για τα daytona δεν έχω ακούσει καλές γνώμες γενικά.Ούτε απο συναδελφπυς ντελιβεράδες ούτε από άλλους κατόχους.Μέτρια μηχανάκια με ημερομηνία λήξης τα χαρακτηρίζουν.
    Στα λεφτά που διαθέτεις μπορείς να πάρεις ένα ιαπωνικό και να ξενοιάσεις απο θέμα βλαβών.
    Πάρκιν έχεις ή θα είναι στο δρόμο το μηχανάκι;

  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Το honda wave καινούριο δεν είχε κοντά στα 18 κατοσταρικα ή θυμάμαι λάθος;
    κι εγω θα έλεγα να μην μπλέξεις με ντεητονια.
    Με 2 χιλιάρικα θα βρεις σωστό Ιαπωνα ειτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    To Velos ούτε καν. Αν είναι δυνατόν να φτάσεις στα 1800 για να πάρεις το Κινέζικο κολαζ του εισαγωγέα. Είδα πρόσφατα άδεια από sprinter και αν θυμάμαι καλά γράφει dayang-nipponia-truva.

    To Truva είναι καλλιτεχνικό της Lifan. Έτσι λειτουργεί το μαγαζί. Πάει Κίνα, ταιριάζει από αριστερά και δεξιά και πουλάει. Αν θέλεις daytona (τα έχουμε πει, ΔΕΝ υπάρχει daytona. Αγοράζει από όπου βρει και βάζει ένα όνομα που ακούγεται όμορφα), πάρε το dayang dy125rs.

    Τουλάχιστον θα πάρεις κάτι που είναι dayang σκέτο. Ακόμα καλύτερα αν το πάρεις με την ονομασία dayang από κατάστημα σαν του Νομικού στα 1200€.

    Μέχρι εκεί. Αν φτάσεις μέχρι τα 1800 για το Velos, άλλαξε δρόμο και πάρε το νέο crypton.

    Εναλλακτικά το νέο keeway 125i. Πολύ καλύτερο παπί από το φασόν daytona.

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    το νεο κρυπτον s, ναι ρε!
    το πέτυχα προχτες στο δρόμο και το χάζευα.
    φιλε μην ασχοληθείς με κινέζους και λοιπούς συγγενείς.
    Αυτό (ας) ειναι το νέο σου μεταφορικό.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες λοιπόν στο φόρουμ.Στα θα πρέπει να αφαιρέσεις ένα ποσό απο το budget σου για εξοπλισμό.
    Kαι πάμε τώρα στα παπιά.Θες σονυ και ντε να πάρεις daytona?
    Στα 1800 υπάρχει το Sym Magic 125 SR που το έχω και θα σου πρότεινα να το αποφύγεις πάση θυσία μιας και έχει αρκετά θέματα.
    Για τα daytona δεν έχω ακούσει καλές γνώμες γενικά.Ούτε απο συναδελφπυς ντελιβεράδες ούτε από άλλους κατόχους.Μέτρια μηχανάκια με ημερομηνία λήξης τα χαρακτηρίζουν.
    Στα λεφτά που διαθέτεις μπορείς να πάρεις ένα ιαπωνικό και να ξενοιάσεις απο θέμα βλαβών.
    Πάρκιν έχεις ή θα είναι στο δρόμο το μηχανάκι;
    Ναι αλλά το βέλος έχει 3 χρόνια εγγύηση και 2 σερβις , αν το προσέχω δεν θα αντέξει? Πάρκινγκ δεν έχω και για αυτό φοβάμαι τους Ιάπωνες

  10. #10
    παρε οτι πιο μαλακια και τζαμπα σχετικα ματαχειρο και κλαψτο προκαταβολικα.... και οσο δε στο κλεψουν να το χαρεις .

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360

    Γνώμες για τα DAYTONA? (ΑΠΟ ΚΑΤΌΧΟΥΣ)

    Καλημέρα , θα ήθελα να ακούσω γνώμες για τα παπιά Daytona μιας και θα κάνω σύντομα αγορά και δεν έχω καταλήξει ακόμα στο ποια μάρκα να πάρω , παρακαλώ γνώμες και παρατηρήσεις από κατόχους , όχι από μη κατόχους που υποστηρίζουν φανατικά Ιαπωνία χωρίς να έχουν την εμπειρία μιας άλλης μάρκας , αν πάω Daytona θα πάω για οικονομικούς λόγους

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Φιλε επειδη εχεις ανοιξει πολλα θεματα για το συγκεκριμενο....απ'οσο ξερω κανεις εδω δεν εχει daytona sprinder... η παπι γενικοτερα daytona.
    Eγω στην θεση σου οπου εβλεπα ντελιβερα με τετοια θα τον σταματουσα να ρωτησω..πιστευω ειναι το πιο σωστο αντικρυσμα!
    Αν με ρωτησεις...θα πω το REMIX !!
    DAYTONA μεν.....αλλο στυλ ομως !

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Έλα εδώ πακέτο, 3 daytona στην δουλειά ένα suzuki και δύο crypton, το daytona έχει κραδασμούς σαν το kle μου, τα μοτέρ 20.000 πέταμα, ηλεκτρολογικα νεκρά, πλαστικά σπασμένα, κιτρίνισμα ότι έχει από κοντέρ κ φώτα, πριν μια βδομάδα ξαπλωθηκα με το cryptonr και δεν έχει ούτε γρατζουνιές που λέει ο λόγος, αν ήταν daytona θα θέλαμε καινούργιο κοστούμι.

  14. #14
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Αφού θες σονυ και ντε Κινέζο πουλάω το δικό μου. Αγορασμένο 1800 κούτα στις 10/7/2018 με 7000 χλμ στο αφήνω στα 1300 με 18 μήνες εργοστασιακή εγγύηση υπολοιπο. Sym magic 125 SR. Μιας και ανέφερες οικονομικούς λόγους.Μπαταρία λιθιου φοράω πάνω και φρέσκα αλυσιδογραναζα afam και φρέσκα λάστιχα Michelin city pro.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Αφού θες σονυ και ντε Κινέζο πουλάω το δικό μου. Αγορασμένο 1800 κούτα στις 10/7/2018 με 7000 χλμ στο αφήνω στα 1300 με 18 μήνες εργοστασιακή εγγύηση υπολοιπο. Sym magic 125 SR. Μιας και ανέφερες οικονομικούς λόγους.Μπαταρία λιθιου φοράω πάνω και φρέσκα αλυσιδογραναζα afam και φρέσκα λάστιχα Michelin city pro.
    Nospecialname....Τσιμπα-το......θα γνωρισεις και τον τσολια απο κοντα !!
    (εγω θα το'περνα !)
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 27/12/2018 στις 18:22.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα παπιου
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2009, 17:40
  2. αγορα παπιου 125
    από ΙΠΟΚΡΑΤΗΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2007, 16:51
  3. Αγορά Παπιού
    από duffy duck στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 17:20
  4. Αγορά παπιού
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2006, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF