Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: τιμες μεταχειρισμενων

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007

    τιμες μεταχειρισμενων

    Απο το 2010 που αρχισε η κριση μεχρι σημερα ,ποτε νομιζετε οτι ειχαν τις χαμηλοτερες τιμες τα μεταχειρισμενα??
    Γιατι εγω νομιζω οτι τον τελευταιο χρονο οι τιμες στα μεταχειρισμενα εχουν παρει την ανηφορα και ο καθενας ζηταει οτι του λειπει απο την τσεπη??Μηπως ηρθε η αναπτυξη και δεν την βλεπω??
    ΓΝΩΜΕΣ παρακαλω αν δεν σας κανει κοπο
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Στα χρόνια της κρίσης, εγω τα μόνα που έχω δει να ζητάνε παράλογα πολλά είναι τα μικρά μηχανάκια που πάνε για εργατες. παπακια κυριως και μικρά ψευδοεντουράκια.
    Σε πιο μεγάλα μηχανάκια, νομίζω υπάρχει μια σχετική λογική στις ζητούμενες τιμές. τονίζω το σχετική,γιατί πάντα θα βρεθεί ο ένας που νομίζει ότι πουλάει χρυσελεφάντινο βεστρόμ ευκαιρίαμονογιαγνωστες στα 7,5Κ μοντέλο '05...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Γενικά,μοντέλα που πούλησαν σαν ζεστό ψωμί και δεν βγαίνουν πια νομίζω πως κρατάνε πολύ υψηλές τιμές,όταν είναι καλομεταχειρισμένα.Vstrom,z750,tdm κλπ κλπ

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Τα πρώτα χρόνια της κρίσης είχε ευκαιρίες και κυρίως στα αυτοκίνητα μεγάλου κυβισμού και όσα ήταν με δάνειο (μηχανές - αυτοκίνητα).

    Τώρα πια έχει σκεσκαρτάρει και οποίος έδωσε έδωσε !!

    Ιδίως σε μηχανάκια είναι λογικό να ζητάνε ότι τους λείπει αφού δεν έχουν το προσθετο να πάρουν αυτό που θα ήθελαν, όποτε λένε αν φύγει σε αυτή την τιμη έχει καλως μιας και έχω το συμπλήρωμα να πάρω αυτό που θέλω ΑΛΛΙΩΣ άστο

    Δεν είναι παράλογο

  5. #5
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Στα χρόνια της κρίσης, εγω τα μόνα που έχω δει να ζητάνε παράλογα πολλά είναι τα μικρά μηχανάκια που πάνε για εργατες. παπακια κυριως και μικρά ψευδοεντουράκια.
    Σε πιο μεγάλα μηχανάκια, νομίζω υπάρχει μια σχετική λογική στις ζητούμενες τιμές. τονίζω το σχετική,γιατί πάντα θα βρεθεί ο ένας που νομίζει ότι πουλάει χρυσελεφάντινο βεστρόμ ευκαιρίαμονογιαγνωστες στα 7,5Κ μοντέλο '05...
    Αυτός που θα το αγοράσει θα είναι ο μπ(ρ)ουκλης της πλεμπας;



    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτός που θα το αγοράσει θα είναι ο μπ(ρ)ουκλης της πλεμπας;



    Μπα..απλά μαλάκα τον λέμε αυτόν...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτός που θα το αγοράσει θα είναι ο μπ(ρ)ουκλης της πλεμπας;



    Ρε λαμόγιο η κρίση βλέπω ότι μαστίζει ακόμα και τ' αστεία σου
    Και ο άλλος ο αχαίρευτος από κάτω καιροφυλακτεί εννοείται ...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2016
    Μηνύματα
    9
    Πρωτα απο ολα γεια σε ολους σας. Εδω και πολυ καιρο διαβαζω μονο, δεν γραφω για πολους λογους, Εχω μια αποροια απο ποτε την τιμη πωλησης την αποφασιζει ο αγοραστης?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    η μοδα προστάζει on-off εκει οι τιμες ολο και ανεβαίνουν. μοτο πχ kle με 700€ πηγαν 900€ και σημερα στα 1300-1400€ (το δικο μου που ηταν αριστο το εδωσα 1400€ και τωρα βλεπω σκουπιδια στα 1400€ σημερα με τον παρων ανταγωνισμο θα επρεπε να το ειχα στα 1700€ αλλα ας ειμαστε και λιγο σοβαροι. ενα μοτο που εκανε 4500€ οταν βγηκε δεν γινετε μετα απο 15-17 χρονια να πωλειτε τοσο ακριβα)

    επίσης παπιά πάντα ηταν ψηλα στις προτιμήσεις.

    στα υπολοιπα δεν παρακολουθώ. δεν ξερω στα ποιο καινουργια

  10. #10
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από michael 75 Προβολή μηνύματος
    Πρωτα απο ολα γεια σε ολους σας. Εδω και πολυ καιρο διαβαζω μονο, δεν γραφω για πολους λογους, Εχω μια αποροια απο ποτε την τιμη πωλησης την αποφασιζει ο αγοραστης?
    Γεια σου και σενα.
    Δεν την αποφασίζει άμεσα αλλά έμμεσα.
    Έστω ότι εσύ πουλάς ένα μηχανάκι σχετικά δημοφιλές.
    Το βάζεις μια τιμή που στο κεφάλι σου λες τόσα θέλω γιατι το΄χω λουλούδι/πένα/κλπ.
    Το τηλεφωνο όμως δεν χτυπάει.
    Τι θα κάνεις αν θες να πουλήσεις; Δεν θα ρίξεις την τιμή;
    Βλέπεις που πάω ελπίζω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν παράλογα ακριβά μηχανάκια στις αγγελίες αλλά από την αλλη ο καθένας προσπαθεί να αγοράσει όσο πιο πάτο γίνεται. Κάπου εκεί λοιπόν κολλάει το θέμα και βλέπεις τις ίδιες αγγελίες 1-1,5 χρόνο...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κάποιοι πωλητές απλά βάζουν μια αγγελία στο ανώτατο όριο της τιμής που θα μπορούσαν να ζητήσουν και αν τσιμπήσει κάποιος, οκ...ειδάλλως δεν έγινε και τίποτα.Υπάρχουν όμως και πωλητές οι οποίοι όντως θέλουν να πουλήσουν.Αυτοί είτε προσφέρουν μια συμπαθητική αρχική τιμή είτε η τιμή τους στο car είναι από συζητήσιμη έως πολύ συζητήσιμη, αρκεί ο υποψήφιος αγοραστής να επιδείξει μια στοιχειώδη αξιοπρέπεια και να μη ζητάει παραλογισμούς ως προς το τελικό ποσό της συμφωνίας.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από michael 75 Προβολή μηνύματος
    Πρωτα απο ολα γεια σε ολους σας. Εδω και πολυ καιρο διαβαζω μονο, δεν γραφω για πολους λογους, Εχω μια αποροια απο ποτε την τιμη πωλησης την αποφασιζει ο αγοραστης?
    Εχεις δικιο και αδικο μαζι. Την τιμη της αγγελιας την αποφασιζει ο πωλητης. Την τιμη της πωλησης ο αγοραστης.

  14. #14
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Νομίζω ότι οι τιμές μεταχειρισμένων στην Ελλάδα είναι γενικά υψηλές διότι δεν ανανεώνουμε τα οχήματά με την ίδια συχνότητα όπως στις οικονομικά πιο εύρωστες χώρες. Μετά δε από χρόνια κρίσης, όπου κρατάμε τα οχήματα ακόμα περισσότερο νομίζω ότι τα πράγματα έχουν χειροτερέψει. Εξαίρεση τα οχήματα μεγάλου κυβισμού που αγοράστηκαν από άτομα που δε μπορούν πλέον να τα συντηρήσουν μετά τα χαράτσια που έπεσαν.

    Βάλε και το ότι ο μέσος Έλληνας είναι ξεπεσμένος λόρδος που νομίζει ότι πουλάει θησαυρό και όχι χρέπι εικοσαετίας...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Βάλε και το ότι ο μέσος Έλληνας είναι ξεπεσμένος λόρδος που νομίζει ότι πουλάει θησαυρό και όχι χρέπι εικοσαετίας...
    Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμες μεταχειρισμενων
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2011, 18:59
  2. Τιμές
    από apav στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 09:31
  3. Τιμες Moto
    από alex14 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2004, 15:30
  4. ΑΘΗΝΑ - ΑΙΓΙΝΑ [Τιμές ΑΓ. ΝΕΚΤΑΡΙΟ]
    από jimbar στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2004, 09:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF