Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 149

Θέμα: Που τρωμε? Τι? (τα καλυτερα "πιατα" με σχεση ποσότητας/ποιότητας/τιμής)

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις μου πιάσατε τη Νίτσα και τον Μπατζαβάλη, αφού οι μισοί και πλέον Αθήνα κινούμαστε...

    Ένας διαχωρισμός που πρέπει να γίνει είναι για τι φαγητό μιλάμε

    Κοψίδια ;

    Ψάρι ;

    Μεζεδοπωλείο ;

    Διεθνή κουζίνα ;

    Μετά το συζητάμε πιο αναλυτικά για που και τι :P :P

    ειπαμε!!!

    ποιο πιατο τρώμε που??

    ξερεις κανα μερος για μπακαλιαρακι? αμα στο ιδιο μερος αξιζει να φαω και πριζολα γραψε , εκει φαε μπακαλιαρακια και πριζολα χοιρινη, μην φας καλαμαρακια, για καλαμαρακια πηγενε διπλα στον Χ.

  2. #107
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    29 Superb Burgers & Buns Καλλιθεα. μια χαρα συμβαδίζουν!
    Ε δεν έχει 5€.

  3. #108
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ειπαμε!!!

    ποιο πιατο τρώμε που??

    ξερεις κανα μερος για μπακαλιαρακι? αμα στο ιδιο μερος αξιζει να φαω και πριζολα γραψε , εκει φαε μπακαλιαρακια και πριζολα χοιρινη, μην φας καλαμαρακια, για καλαμαρακια πηγενε διπλα στον Χ.
    Ρε συ δε πάει έτσι, δε θα πάω σε ένα μαγαζί για να φάω ένα πιάτο...

    Για μένα εξαιρετική ψαροταβέρνα π.χ. είναι ο Γιάννης στο Χατζηκυριάκειο, δε πάω με τη λογική να φάω όμως κάτι συγκεκριμένο, πάω γιατί ξέρω πως ότι κι αν πάρω, κατά 90% θα με ικανοποιήσει...

    Σκοπός του thread φαντάζομαι είναι να προτείνουμε 5-10-20 μαγαζιά που αξίζουν το 20αρικο που θα δώσεις, αν πάμε σε πιο low budget σίγουρα ξεκινάμε τις εκπτώσεις...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε δεν έχει 5€.


    ποιος ειπε για 5€? αλλα ειναι μια χαρα στο ποιοτητα/ποσοτητα/τιμη

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ρε συ δε πάει έτσι, δε θα πάω σε ένα μαγαζί για να φάω ένα πιάτο...

    Για μένα εξαιρετική ψαροταβέρνα π.χ. είναι ο Γιάννης στο Χατζηκυριάκειο, δε πάω με τη λογική να φάω όμως κάτι συγκεκριμένο, πάω γιατί ξέρω πως ότι κι αν πάρω, κατά 90% θα με ικανοποιήσει...

    Σκοπός του thread φαντάζομαι είναι να προτείνουμε 5-10-20 μαγαζιά που αξίζουν το 20αρικο που θα δώσεις, αν πάμε σε πιο low budget σίγουρα ξεκινάμε τις εκπτώσεις...

    οχι δεν αξιζουν ολα τα πιατα σε ενα μαγαζι , εχω να σου πω παραδειγμα μαγαζιων με 3 στενα διαφορα που εχουν ακριβως την ιδια ποιοτητα σε ενα πολυ σιγκεκριμενο πιατο, αλλα ειναι 5€ ποιο ακριβο και μικροτερη η μεριδα. ισως γιατι ο μαγειρας του βαριετε να το φτιαχνει και το κοστολογει ακριβα.

    ετσι λοιπον αν θες να φας ενα πολυ καλο πιατο καπου ναι θα πας και δεν θα φας τιποτα αλλο.

    να προτείνουμε 5-10-20 μαγαζιά που αξιζουν παμε σε αλλο καπελο και οχι δεν ηταν αυτη η αρχικη προθεση μου

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    ...είπε ο άνθρωπος. που τρώει σε τουριστική ψαροταβέρνα, 15 κιλά τηγανιτά καλαμάρια, μαζεμένα από 15 διαφορετικά πιάτα. (Καλά τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση.)
    Γιατί τον εκθέτεις ρε αφού πασχίζει να χτίσει προφίλ εκλεπτυσμένου καλοφαγά, τρομάρα του
    5 ήταν τα ξένα πιάτα ,αν θέτε βάζω και ονόματα
    I Stavros

  6. #111
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Sent from me using a computer.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Γιατί τον εκθέτεις ρε αφού πασχίζει να χτίσει προφίλ εκλεπτυσμένου καλοφαγά, τρομάρα του
    5 ήταν τα ξένα πιάτα ,αν θέτε βάζω και ονόματα
    I Stavros
    Ναι ρε συ...όταν παραγγελνω χοιρινή μπριζόλα και μου φέρνουν το τελευταίο παΐδι από 20κιλο γουρουνάκι λογικό είναι να πειναω μετά...
    Επίσης είχαμε πει ότι θα φαμε...εσεις κατσατε και τσιμπησατε 2-3 πραγματάκια αριστερά δεξιά λες και είσαστε μοντέλα και τρεφεστε με μαρουλια.. Η πλάκα είναι ότι εμφανισιακά εγώ είμαι το μοντέλο που τρώω σαν π0υστης και εσείς που δεν τρώτε είστε κοιλαραδες...
    Ε, έκατσα και έκανα μια εκκαθάριση πιάτων ως οφείλα σαν σωστός tazmanian devil...κυριλέ πράγματα...

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε συ...όταν παραγγελνω χοιρινή μπριζόλα και μου φέρνουν το τελευταίο παΐδι από 20κιλο γουρουνάκι λογικό είναι να πειναω μετά...
    Επίσης είχαμε πει ότι θα φαμε...εσεις κατσατε και τσιμπησατε 2-3 πραγματάκια αριστερά δεξιά λες και είσαστε μοντέλα και τρεφεστε με μαρουλια.. Η πλάκα είναι ότι εμφανισιακά εγώ είμαι το μοντέλο που τρώω σαν π0υστης και εσείς που δεν τρώτε είστε κοιλαραδες...
    Ε, έκατσα και έκανα μια εκκαθάριση πιάτων ως οφείλα σαν σωστός tazmanian devil...κυριλέ πράγματα...
    Γι αυτό σου βαλα καρδούλα

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Γι αυτό σου βαλα καρδούλα


    Aχ, αγαπη μου...

  10. #115
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Περίεργο που δεν έχει πάρει θέση ο Βασίλης (vaska) ακόμα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Περίεργο που δεν έχει πάρει θέση ο Βασίλης (vaska) ακόμα.....
    Λογικά αυτός και ο Mikes θα γράψουν όταν θα είναι να έχουμε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για να κλείσει το θρεντακι..

  12. #117
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Λογικά αυτός και ο Mikes θα γράψουν όταν θα είναι να έχουμε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για να κλείσει το θρεντακι..
    ο μικες τελευταια εχει παρατηρησει οτι τα περισσοτερα μαγαζια ξεκιναν δειλα δειλα με πολυ καλη ποιοτητα, και μολις κανουν ονομα και ανεβει καμποσο η δουλεια, ξαφνικα η ποιοτητα παει περιπατο και οτι και να παραγγειλει ειναι σα να τρωει τηγανιτη σαμπρελα.. συνεπως προκειμενου να συνεχισει να τρωει σχετικα καλα στο μπατζετ που διαθετει, ΔΕΝ θα προτεινει καποιο μαγαζι..

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ο μικες τελευταια εχει παρατηρησει οτι τα περισσοτερα μαγαζια ξεκιναν δειλα δειλα με πολυ καλη ποιοτητα, και μολις κανουν ονομα και ανεβει καμποσο η δουλεια, ξαφνικα η ποιοτητα παει περιπατο και οτι και να παραγγειλει ειναι σα να τρωει τηγανιτη σαμπρελα.. συνεπως προκειμενου να συνεχισει να τρωει σχετικα καλα στο μπατζετ που διαθετει, ΔΕΝ θα προτεινει καποιο μαγαζι..
    σωστος ο mikes αλλα εχω λυση παλικαρι μου.!! ειναι 35 χρονια εκει και ειναι αγεροχος και ποιοτητα και τιμες οποτε θες πμ. (προσωπικό μήνυμα ή πάμε μαζί)

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ο μικες τελευταια εχει παρατηρησει οτι τα περισσοτερα μαγαζια ξεκιναν δειλα δειλα με πολυ καλη ποιοτητα, και μολις κανουν ονομα και ανεβει καμποσο η δουλεια, ξαφνικα η ποιοτητα παει περιπατο και οτι και να παραγγειλει ειναι σα να τρωει τηγανιτη σαμπρελα.. συνεπως προκειμενου να συνεχισει να τρωει σχετικα καλα στο μπατζετ που διαθετει, ΔΕΝ θα προτεινει καποιο μαγαζι..
    Μοναχοφαη...

  15. #120
    Αγρίνιο Μιχαλακοπούλου. Βέβαια παλιότερα ήταν πολύ καλύτερο αλλά και τώρα το επισκέπτομαι κάθε φορά που κατεβαίνω Αθήνα.

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2015, 13:23
  2. Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2013, 01:18
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2004, 00:16
  4. Από τα καλύτερα... Εστάλει με e-mail
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:07
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 14:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF