Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 112

Θέμα: Στρώσιμο καινούριας μηχανής 250.

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Φιλε εισαι εκτος θεματος απαντησε σε αυτο που ρωταει το παληκαρι ΑΝ ΘΕΣ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ (ειδαλως ασε αλλους να κανουν αυτη τη δουλεια) κι ασε την γνωμη σου για οταν σου ζητηθει.

    Κι οπως ειπες πιο πανω (χρησιμοποιω τα λογια σου) ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

    Φιλε @Poti καλοριζικο κανε ο,τι ακριβως σου ειπαν τα παιδια και το μανουαλι και να προσεχεις να την χαρεις! Υ.γ και μη πινεις οταν οδηγεις εννοειται
    Ειρήνη!!!!!! Χαχχα ούτε μπύρα δε κατεβάζω.... Ευχαριστώ φίλε μου πάντως!! Το μόνο ( έξω από εδώ και μακρυά) που με αγχώνει είναι η κλοπή. Αυτό λίγο δε με άφησε να κοιμηθώ εχτές χαχα

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    [QUOTE=νεοσσός;2972507]Καλοτάξιδη η μοτοσυκλέτα! Ποια είναι;

    Μου κάνει εντύπωση που σε 250άρι βάζει όριο τα 70 km/h στα πρώτα 1.000 km.

    Κάπου είχα ακούσει, αλλά δεν μπορώ να το τεκμηριώσω, ότι αν αγοράσεις αμάξι ή μοτοσυκλέτα το τελευταίο δεκαπενθήμερο του έτους, πληρώνεις απευθείας τα τέλη κυκλοφορίας του επόμενου έτους.[/QUOTE Ευχαριστώ φίλε μου. Λέγεται cf moto 250 NK μαύρο γκρι χρώμα. Ναι και μένα με εντυπωσιάζει αυτό με το όριο... Ο εμπορας μου το είπε αυτό.. Εγώ προσωπικά του 2019 πλήρωσα. Δεν ξέρω αν είναι κανόνας όμως φίλε μου ή το κάνει μόνο αυτός ο εμπορας αυτό..

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Akalestos δεν μου αρέσει ο αυταρχικός τρόπος ομιλίας σου.Αλλα αυτόν έχεις μάθει,τι να κάνουμε. Τώρα να σου εξηγήσω ότι αυτά που έγραψα, το έκανα περισσότερο για να έχει το νου του το παλικάρι ότι για κάποιες μέρες ίσως(αν δεν έχει πληρώσει τα τέλη 2018) θα είναι παράνομος,μάλλον δεν έχεις ΟΡΕΞΗ να καταλάβεις,δεν πειράζει να σε καλά.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τι μηχανή πήρες;
    Λέγεται cf Moto 250NK. Κατασκευαζεται στην Κίνα. Στην Ελλάδα αντιπρόσωπος της είναι η kawasaki. Είναι πολύ όμορφη εμφανισιακά. Αν δέσει και με το κομμάτι της αξιοπιστίας που αυτό είναι ένα ερωτηματικό θα είναι το ιδανικό! Αυτό που διαπίστωσα σήμερα είναι ότι τα ελαστικά που έχει μάλλον θέλουν αλλαγή. Μου φάνηκε να εμφανίζεται μια αστάθεια στις στροφές... Μετά από κάποια λεπτά επίσης στο σταματα ξεκινά στην κίνηση σαν να υπερθερμανθηκε... Γι αυτό το στρώσιμο καλό είναι να γίνεται βράδυ δίχως πολύ κίνηση... Τα φρένα καλά μου φαίνονται. Νευρο έχει και με το παραπάνω δηλαδή ανεβαζε γρήγορα στροφές ο κινητήρας ( 27 άλογα) που με βάζει σε πειρασμους να παραβλεψω λίγο το στρώσιμο

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    ( είπαμε πενηνταρι του 1975 οδηγουσα χαχα) Το φανάρι μπροστά έχει δυνατό φως και είναι σαν τα duke ( το αγαπημένο μου μέρος στη μότο). Οι αεραγωγοι είναι όμορφοι όπως και η TFT οθόνη. Αυτά από τη σημερινή μέρα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Και πάλι φίλε καλορίζικο. Πολύ μοντέρνο και όμορφο το μηχανάκι cf moto 250 NK που αγόρασες. Όλα τα λεφτά το καντράν του.
    Για το στρώσιμο, ακολούθησε ότι σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω.Εγω στο daytona remix διάλεγα δρόμους με στροφές και λίγη κίνηση για να ανεβοκατεβαζω ταχύτητες και στροφές κινητήρα στο στρώσιμο.

  7. #22
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πολύ όμορφο! Καλοτάξιδο!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Λέγεται cf Moto 250NK. Κατασκευαζεται στην Κίνα. Στην Ελλάδα αντιπρόσωπος της είναι η kawasaki. Είναι πολύ όμορφη εμφανισιακά. Αν δέσει και με το κομμάτι της αξιοπιστίας που αυτό είναι ένα ερωτηματικό θα είναι το ιδανικό! Αυτό που διαπίστωσα σήμερα είναι ότι τα ελαστικά που έχει μάλλον θέλουν αλλαγή. Μου φάνηκε να εμφανίζεται μια αστάθεια στις στροφές... Μετά από κάποια λεπτά επίσης στο σταματα ξεκινά στην κίνηση σαν να υπερθερμανθηκε... Γι αυτό το στρώσιμο καλό είναι να γίνεται βράδυ δίχως πολύ κίνηση... Τα φρένα καλά μου φαίνονται. Νευρο έχει και με το παραπάνω δηλαδή ανεβαζε γρήγορα στροφές ο κινητήρας ( 27 άλογα) που με βάζει σε πειρασμους να παραβλεψω λίγο το στρώσιμο
    Καλοριζικο φιλε μου και καλα χιλιομετρα!

    Για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες-εντυπωσεις γτ καπου εμπλεκεται και η ktm σε αυτο το μηχανακι.

  9. #24
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Λέγεται cf Moto 250NK. Κατασκευαζεται στην Κίνα. Στην Ελλάδα αντιπρόσωπος της είναι η kawasaki. Είναι πολύ όμορφη εμφανισιακά. Αν δέσει και με το κομμάτι της αξιοπιστίας που αυτό είναι ένα ερωτηματικό θα είναι το ιδανικό! Αυτό που διαπίστωσα σήμερα είναι ότι τα ελαστικά που έχει μάλλον θέλουν αλλαγή. Μου φάνηκε να εμφανίζεται μια αστάθεια στις στροφές... Μετά από κάποια λεπτά επίσης στο σταματα ξεκινά στην κίνηση σαν να υπερθερμανθηκε... Γι αυτό το στρώσιμο καλό είναι να γίνεται βράδυ δίχως πολύ κίνηση... Τα φρένα καλά μου φαίνονται. Νευρο έχει και με το παραπάνω δηλαδή ανεβαζε γρήγορα στροφές ο κινητήρας ( 27 άλογα) που με βάζει σε πειρασμους να παραβλεψω λίγο το στρώσιμο
    Καλορίζικο φίλε μου. Τι ελαστικά έχει πάνω απο μαμα? Τα καινούργια ελαστικά θέλουν κάπου 200χλμ για να φύγει η το προστατευτικό φιλμ απο πάνω τους να εχεις υπόψιν σου πάντως. Όσον αφορά αν υπερθερμάνθηκε δύσκολο εκτός αν το πήγαινες με 1η-2α με πολλές στροφές αλλά και πάλι διαβάζω οτι είναι υγρόψυκτο. Τι οδηγική εμπειρία έχεις?
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  10. #25
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Akalestos δεν μου αρέσει ο αυταρχικός τρόπος ομιλίας σου.Αλλα αυτόν έχεις μάθει,τι να κάνουμε. Τώρα να σου εξηγήσω ότι αυτά που έγραψα, το έκανα περισσότερο για να έχει το νου του το παλικάρι ότι για κάποιες μέρες ίσως(αν δεν έχει πληρώσει τα τέλη 2018) θα είναι παράνομος,μάλλον δεν έχεις ΟΡΕΞΗ να καταλάβεις,δεν πειράζει να σε καλά.
    δε καταλαβα ετσι φιλε μου...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Καλοριζικο.....να ξερεις ειμαι FAN του εναλακτικου και δη τετοιων δικυκλων που ξεφευγουν απο το κατεστημενο(ιαπωνικο)
    Θα δεις οτι θα το ευχαριστηθεις!
    Το κρανακι σου μπουφαν και τα ρεστα και βολταριζε...εδω θα ειμαστε να διαβασουμε οτι γραψεις...με πολυ περιεργεια καθως ειναι κατι νεο και διαφορετικο
    απο οτι κοιταμε συνηθως !
    =======================================

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Καλημερα.Καλοριζηκο φυλε μου.Ποσο το πηρες το μηχανακι?
    Οταν ηθελα να στροσω ενα κτμ που πηρα επειδη καθομουν σε αναμμενα καρβουνα τη κηριακη διαλεξα διαδρομη 400 χιλιομετρα(ηρακλειο-φαλασαρνα)και στο ρεπο μου (ηρακλειο-βαι)αλλα 400 χιλιομετρα.Ετσι σε μια βδομαδα το εστρωσα και ξεκινησα να το γαμω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Δεν ξέρω τι λάστιχα βάζει η συγκεκριμένη εταιρεία,αλλά τώρα πια ακόμα και τα μεγαλύτερα ονόματα βάζουν πλαστικά κινέζικα.Αν ισχύει αυτό και στο δικό σου,αλλάξέ τα χθες,είναι επικίνδυνα.

    Καλές βόλτες!

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Φιλε εισαι εκτος θεματος απαντησε σε αυτο που ρωταει το παληκαρι ΑΝ ΘΕΣ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ (ειδαλως ασε αλλους να κανουν αυτη τη δουλεια) κι ασε την γνωμη σου για οταν σου ζητηθει.

    Κι οπως ειπες πιο πανω (χρησιμοποιω τα λογια σου) ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

    Φιλε @Poti καλοριζικο κανε ο,τι ακριβως σου ειπαν τα παιδια και το μανουαλι και να προσεχεις να την χαρεις! Υ.γ και μη πινεις οταν οδηγεις εννοειται
    Φίλε ειναι δική μου δουλειά να δίνω οδηγίες στους χρήστες! Και για να βλέπεις οτι έχω απαντήσει στο θρεντ πριν από σένα, σημαίνει οτι έχω διαβάσει όλα τα μνμτα και είτε έχω ενεργήσει χωρίς να το βλέπεις, είτε δεν έκρινα οτι υπάρχει λόγος επέμβασης. Το ποστάκι σου είναι ο ορισμός του mini moding και είναι ένας απ' τους λόγους που δημιουργούνται εντάσεις μεταξύ χρηστών. Γιατί αν έμπαινε ο sebastian στη διαδικασία να σου απαντήσει βάζοντας και αυτός μερικά κεφαλαία γράμματα μέσα στις προτάσεις, θα το πηγαίνατε μπάλα το θρεντάκι.
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    297
    Καλορίζικο το εργαλειο να το χαρείς.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διαδικασία Αγοράς Καινούριας Μηχανής
    από vaggelis23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2015, 20:22
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2014, 23:10
  3. Συνοδευτικά καινούριας μηχανής;
    από fonzareli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 08:58
  4. Αγορα καινουριας μηχανης
    από Kawa-Z στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 00:41
  5. Στρώσιμο καινούριας μηχανής
    από ixnilatis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2005, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF