Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Αγορά FZS 1000 για παιχνίδι

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Αντε να σας δω να το καβαλατε με ένα απλό σερβισακι και να 200ριζετε...
    Και γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν αγοράζεις 1000άρι με 2 χιλιάρικα.
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    650€ δεν κάνουν ούτε τα βασικά για μηχανακι που κάθεται 2 χρόνια δίπλα σε θάλασσα...
    .
    Αντε να σας δω να το καβαλατε με ένα απλό σερβισακι και να 200ριζετε...
    650 χωρίς το ψυγείο ,αν δεν έχει πάρει και αντλία η αρμύρα
    Επίσης δεν βλάπτει και κανα ρουλεμάν στον λαιμό τροχούς

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Πάντως μιλάμε για παντρειά, έτσι?

    Ένα hornet 900, xjr 1300, cb1300, bandit 1250 ή zrx 12000, θα το δώσεις πιο εύκολα μετά.
    Γιατί αν είσαι κάτω των 45, δε νομίζω ότι θες παντρειές...
    ίσα ίσα σε αυτή την ηλικία βλέπω γνωστούς να τα αλλάζουν μοτο κάθε 6 μήνες λόγω κρίσης ηλικίας
    Χαχαχαχα, καλά λες. Κρίση ηλικίας περνάω, γι αυτό και σκέφτομαι ένα κάρο μαλακίες...

    Μεγάλα γυμνά ΔΕΝ ψήνομαι, είναι αρκετά ακριβά χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Ούτε πιστεύω πως θα φύγουν εύκολα, είναι μια κατηγορία που αργοπεθαίνει... Το Fazer έχει μια μοντέρνα αισθητική για μηχανάκι 15ετιας και ειναι ΦΘΗΝΟ, άριστη επιλογή λοιπον για πρότζεκτ τύπου ασχολούμαι να περνάει η ώρα.
    Καθημερινά κυκλοφορώ με σκούτερ και πιθανότατα αν κάνω το βήμα, θα υπάρχει και άλλο μηχανάκι (τώρα είναι το 990 adventure).

    Αλλιώς παίρνω ένα tracer/tiger/multi και τα κάνω ολα και συμφέρω

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Αυτά που γράφει ο τελεγονος είναι ανέκδοτα...
    650€ δεν κάνουν ούτε τα βασικά για μηχανακι που κάθεται 2 χρόνια δίπλα σε θάλασσα...
    Αυτό που λες στον άλλον, τι έχει δώσει από την τσέπη του λες και είσαι λογιστής του ή η γκομενά του που τον τρέφει ξέρω γω, να το κοιτάξεις.

    Τέσπα, πάρε εσύ 2000 ευρώ FZS1000 και ρίξε άλλα 2000 γιατί σου φαίνεται καλή ιδέα.

    Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε, λεφτά μας είναι, όπου θέλετε ρίχτε τα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #35
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Δεν λεμε τι εχεις δωσει απο την τσεπη σου εσυ, λεμε τι χρειαζεται ενα μηχανακι για να ειναι στοιχειωδως ασφαλες και ποσο θα κοστισει αυτο.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    πες μας και τι εδωσες στον μαστορα...
    ή μηπως τα εκανες μονος σου και μιλας ετσι αερατα?

    γιατι οι περισσοτεροι μαστορες μονο για ανεβα, κατεβα μοτερ θελουν ενα 350ρικο...

    επισης οταν μιλας για "πληρη μαχιμοτητα" τι εννοεις?
    δεν μας λες τι εκανες και ποσο κοστισε...

    οταν με ενα ζευγαρι λαστιχα και ενα σετ αλυσιδογραναζα μαζι με εργατικα φτανεις στα 400€ δεν νομιζω οτι ειναι υπερβολικο το κοστος που ειπα...

    εκτος αν εσυ ετσι τα λαστιχα και τα αλυσιδογραναζα τα αφησες ιδια, ενω οπως ειπες ηταν προσβεβλημενες ολες οι επιφανειες απο θαλασσα 2 χρονια...

    δλδ ενταξει...ουτε μαγικα...
    +675 Για αλλαγή φλάτζας στο 696 στον πίσω (κάθετο) κύλινδρο έδωσα 180 ευρώ μόνο τα περαστικά,και επειδη το παιδι στο probike
    με ήξερε.Σε άλλο γνωστό συνεργείο μου είπαν 300.Τα περαστικά δυστυχώς τα βαράνε στο κεφάλι.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    +675 Για αλλαγή φλάτζας στο 696 στον πίσω (κάθετο) κύλινδρο έδωσα 180 ευρώ μόνο τα περαστικά,και επειδη το παιδι στο probike
    με ήξερε.Σε άλλο γνωστό συνεργείο μου είπαν 300.Τα περαστικά δυστυχώς τα βαράνε στο κεφάλι.
    Σε ducati?

    Πάντως φλάντζα μεταξύ κεφαλής και κυλίνδρου δεν υπάρχει, εκτός αν εννοείς τη φλάντζα βάσης κυλίνδρου που είναι μεταλλική.
    Και για να αλλαχθεί στα περισσότερα, για να μην πω σε όλα τα duc, πρέπει να κατέβει το μοτέρ.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Σε ducati?

    Πάντως φλάντζα μεταξύ κεφαλής και κυλίνδρου δεν υπάρχει, εκτός αν εννοείς τη φλάντζα βάσης κυλίνδρου που είναι μεταλλική.
    Και για να αλλαχθεί στα περισσότερα, για να μην πω σε όλα τα duc, πρέπει να κατέβει το μοτέρ.
    Μπράβο ρε φίλε φλάτζα βάσης σωστά.Το μοτέρ απο οτι μου είχε πει ο μηχανικός χρειάζεται να κατέβει για τον κάθετο κύλινδρο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Σου κατέβασαν κινητήρα με 180 ευρώ?

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Σου κατέβασαν κινητήρα με 180 ευρώ?
    Ναι τόσο έδωσα για περαστικά αλλά τον μηχανικό τον ξέρω

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Aνέβα-κατέβα μοτέρ και ειδικά σε ducati που το μηχανάκι κόβεται σε 3 μέρη (ψαλιδι-πισω τροχός/μοτέρ/χωροδικτυωμα-μπροστινό) παίζει από 350-500 ευρώ.
    Σου εξηγήθηκε πολύ ομόρφα ο τύπος και ειδικά το probike ξέρω ότι βαράει πολύ στις τιμές.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Aνέβα-κατέβα μοτέρ και ειδικά σε ducati που το μηχανάκι κόβεται σε 3 μέρη (ψαλιδι-πισω τροχός/μοτέρ/χωροδικτυωμα-μπροστινό) παίζει από 350-500 ευρώ.
    Σου εξηγήθηκε πολύ ομόρφα ο τύπος και ειδικά το probike ξέρω ότι βαράει πολύ στις τιμές.
    Φίλε μου ο Γιάννης ο μηχανικός είναι παιδί τζιμάνι ώρες δούλευε το παλικάρι και μου έδειξε και φωτογραφίες.Εχει μεγάλη
    εμπειριά στα ντουκάτι για αυτο και τον εμπιστεύομαι πολύ.Αυτός ειναι και ο κύριος λόγος που πάω τη μοτοσικλέτα μου εκέι.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αυτό που λες στον άλλον, τι έχει δώσει από την τσέπη του λες και είσαι λογιστής του ή η γκομενά του που τον τρέφει ξέρω γω, να το κοιτάξεις.

    Τέσπα, πάρε εσύ 2000 ευρώ FZS1000 και ρίξε άλλα 2000 γιατί σου φαίνεται καλή ιδέα.

    Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε, λεφτά μας είναι, όπου θέλετε ρίχτε τα.
    Από την στιγμή που δεν στοιχειοθετεις επαρκώς τα λεγομενα σου, δημιουργούνται αυτά τα ξεμπροστιασματα...
    Μηχανακι 1000αρι, τετρακυλινδρο που κάθεται 2 χρόνια κοντά σε θάλασσα και μαζευεται με 650€ σε σημείο μάλιστα να πηγαίνει και Παρίσι, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!
    Εκτός αν τα ανταλλακτικά και τα αναλωσιμα δεν τα πληρώνεις...
    ή δεν είσαι επαρκώς ασφαλης (δλδ έχεις αφήσει τα ίδια λάστιχα πάνω)...

    Οπότε ή γράψε σωστά πράγματα ή μην γράφεις καθόλου γιατί παραπλανεις κοσμο...

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    Οπότε ή γράψε σωστά πράγματα ή μην γράφεις καθόλου γιατί παραπλανεις κοσμο...
    O κόσμος που θα παραπλανηθεί είναι ο κόσμος που δε γνωρίζει ότι:

    - ένα ζευγάρι λάστιχα έχει μ.ο τιμής 250 ευρω
    - τα αλυσ/ζα περίπου 150 ευρώ
    - τακάκια ένα 100ρικο επιεικώς
    - λάδια-φίλτρα-μπουζί-σωληνάκια βενζίνης-υγρά φρένων-μπαταρία κλπ κλπ ένα 200αρι λίαν επιεικώς πάλι.

    Δεν υπάρχει λόγος νομίζω να το συνεχίζετε 1η μέρα του χρόνου...παρατημένα 1000ρια όχι για να πάμε Πειραιά-Κηφισιά, αλλά για να βγούμε Ε.Ο και να πηγαίνουμε και με καμιά 160αρα θέλουν χρήμα...ειδικά με καρμπυρατέρ.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    O κόσμος που θα παραπλανηθεί είναι ο κόσμος που δε γνωρίζει ότι:

    - ένα ζευγάρι λάστιχα έχει μ.ο τιμής 250 ευρω
    - τα αλυσ/ζα περίπου 150 ευρώ
    - τακάκια ένα 100ρικο επιεικώς
    - λάδια-φίλτρα-μπουζί-σωληνάκια βενζίνης-υγρά φρένων-μπαταρία κλπ κλπ ένα 200αρι λίαν επιεικώς πάλι.

    Δεν υπάρχει λόγος νομίζω να το συνεχίζετε 1η μέρα του χρόνου...παρατημένα 1000ρια όχι για να πάμε Πειραιά-Κηφισιά, αλλά για να βγούμε Ε.Ο και να πηγαίνουμε και με καμιά 160αρα θέλουν χρήμα...ειδικά με καρμπυρατέρ.
    Μην τα λες σε εμενα...
    Εγώ έγραψα την άποψή μου και την υποστήριξα λεπτομερώς γράφοντας συγκεκριμένα κοστολογια...(τουλάχιστον για τα ανταλλακτικά...γιατί η εργασία διαφέρει από συνεργείο σε συνεργείο αλλά και εκεί υπάρχουν μέσες τιμές)...
    Άλλοι κάνουν τα θαύματα και φτιάχνουν με 650€ μηχανακι παρατημένο 2 χρόνια...

    Οπότε κάποιος που όντως δεν ξέρει μπερδευεται και παραπλανειται...

    Αλλά δεν ξαφνιαζομαι και πολύ...
    Πολύς κόσμος που αυτοαποκαλουνται και "μάστορες" είναι σε φάση: "φιλλλλαρακι, πάρε εσύ το 1000αρι το καρμπυρατερατο και θα στο κανω εγώ λουλούδι με 3-4 κατοσταρικα"...
    Και βγαίνουν οι χαροι στον δρόμο, και στην στραβή δεν ξέρουμε ποιον να κατηγορησουμε.. Τον ιδιοκτήτη? Τον μάστορα/καστορα? Το κτεο που το πέρασε?

    Αυτοί είμαστε...
    Καλή χρονιά...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκέψεις για αγορά FZR 1000 exup
    από Dalt0n στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2015, 08:28
  2. Καλό Site για αγορά PCIII USB για Vstrom DL 1000 K4
    από WWW στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2009, 12:02
  3. ΑΓΟΡΑ Fazer 1000
    από smavrid στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF