Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 102

Θέμα: Α.μ.Ε.Α (με αφορμή το ποστ του Λεωνίδα)

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Όταν ο νόμος δημιουργεί ανηθικότητα είναι υποχρέωση μας να κινηθούμε εναντίον του.
    παρα πολυ ΣΩΣΤΑ ,ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι

  2. #77
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    παρα πολυ ΣΩΣΤΑ ,ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι
    Σε ποιόν νόμο αναφέρεστε τώρα? Δεν έχω καταλάβει που ακριβώς κολλάει αυτό.
    Sent from me using a computer.

  3. #78
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σε ποιόν νόμο αναφέρεστε τώρα? Δεν έχω καταλάβει που ακριβώς κολλάει αυτό.
    Προφανώς εννοεί την.... Ακινησία του νόμου σε κατάφορες παραβάσεις..
    Παίρνεις, π.χ. την τροχαία για τον μ@λ@κ@ που πάρκαρε σε θέση αμεα και σου λένε ωχου ρε κι εσύ τώρα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σε ποιόν νόμο αναφέρεστε τώρα? Δεν έχω καταλάβει που ακριβώς κολλάει αυτό.
    τι δεν καταλαβαίνεις ....οι (αστείοι κ γελοίοι ) νόμοι στην ελλάδα υποστηριζουν πάντα τους παρανομους παρα τους νομιμους πολίτες ,χθες προχθες επιασαν μια συμμορία ρομά η γυφτους (λέει ο λαος) οι οποίοι εχουν κατακλέψει γεροντακια κανοντας τους υπαλληλους της δεη κλπ ,τους πιανουν κ τους αφηνουν ελευθερους κ ξανα τα ιδια ,το ιδιο ισχυει κ για τους πορτοφολαδες στα μμμ τους πιανουν τους ξαναπιανουν κ ολο εξω ειναι η ελλάδα καταντησε ο παραδεισος του κάθε εγκληματία .... μια γειτονοπουλα τότε 22 χρονων ντελιβεράς πριν 3 χρονια σταματημενη σε φαναρι με SH150 σχεδόν καινουργιο δεχτηκε επιθεση απο 3 ατομα πανω σε μηχανες χωρις πινακιδες φυσικά , της εκλεψαν το μοτο το τσαντακι της κ την χτυπησαν με γροθιες κλπ ,αυτη ειχε στο μπουφαν της spray πιπεριού κ το χρησιμοποιησε για την αμυνα της ,τις ασκηθηκε διωξη για παρανομη οπλοφορία κ περασε αυτοφωρο μαλιστα ....χαχαχα να κλαίς απ τα γέλια δηλαδή , η αποζημιωση 15.000 ευρω για πιο πανω ειναι αληθινο περιστατικο κ βρηκε τον μπελα της η γυναικα λογω του νομου περι προσωπικων δεδομενων ....που χειροτερος νομος αποκλειεται να υπαρχει παγκοσμίως κ φυσικα δημιυργηθηκε για να προστατευει τα λαμόγια κλεφτες απατεωνες ,αλλά σε μια χωρα που εχει καταρευσει οικονομικα ηθικα πνευματικά τι καλυτερο να περιμένεις ,η αλλη μανταμ σημερα στην παρελαση εβαλε τον γκομενο της διπλα της στην παρελαση κ κυκλοφορησαν κ φωτο να καθοταν σταυροπόδι την ωρα που γινοταν η παρελαση ....ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕ

  5. #80
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Και τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση της 'απουσιας' του νόμου?
    Τον παιρνετε εσείς στα χέρια σας?

  6. #81
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Και τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση της 'απουσιας' του νόμου?
    Τον παιρνετε εσείς στα χέρια σας?
    Διακριτικά.....δεν 'κακό....................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #82
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    η αλλη μανταμ σημερα στην παρελαση εβαλε τον γκομενο της διπλα της στην παρελαση κ κυκλοφορησαν κ φωτο να καθοταν σταυροπόδι την ωρα που γινοταν η παρελαση ....ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕ
    Φωτό στο fb άμεσα για δημόσιο λιθοβολισμό!

    Απλά διαφωνούμε σε όλα! Κι αν όχι σε όλα, στα κυριότερα.
    Sent from me using a computer.

  8. #83
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    τι δεν καταλαβαίνεις ....οι (αστείοι κ γελοίοι ) νόμοι στην ελλάδα υποστηριζουν πάντα τους παρανομους παρα τους νομιμους πολίτες ,χθες προχθες επιασαν μια συμμορία ρομά η γυφτους (λέει ο λαος) οι οποίοι εχουν κατακλέψει γεροντακια κανοντας τους υπαλληλους της δεη κλπ ,τους πιανουν κ τους αφηνουν ελευθερους κ ξανα τα ιδια ,το ιδιο ισχυει κ για τους πορτοφολαδες στα μμμ τους πιανουν τους ξαναπιανουν κ ολο εξω ειναι η ελλάδα καταντησε ο παραδεισος του κάθε εγκληματία .... μια γειτονοπουλα τότε 22 χρονων ντελιβεράς πριν 3 χρονια σταματημενη σε φαναρι με SH150 σχεδόν καινουργιο δεχτηκε επιθεση απο 3 ατομα πανω σε μηχανες χωρις πινακιδες φυσικά , της εκλεψαν το μοτο το τσαντακι της κ την χτυπησαν με γροθιες κλπ ,αυτη ειχε στο μπουφαν της spray πιπεριού κ το χρησιμοποιησε για την αμυνα της ,τις ασκηθηκε διωξη για παρανομη οπλοφορία κ περασε αυτοφωρο μαλιστα ....χαχαχα να κλαίς απ τα γέλια δηλαδή , η αποζημιωση 15.000 ευρω για πιο πανω ειναι αληθινο περιστατικο κ βρηκε τον μπελα της η γυναικα λογω του νομου περι προσωπικων δεδομενων ....που χειροτερος νομος αποκλειεται να υπαρχει παγκοσμίως κ φυσικα δημιυργηθηκε για να προστατευει τα λαμόγια κλεφτες απατεωνες ,αλλά σε μια χωρα που εχει καταρευσει οικονομικα ηθικα πνευματικά τι καλυτερο να περιμένεις ,η αλλη μανταμ σημερα στην παρελαση εβαλε τον γκομενο της διπλα της στην παρελαση κ κυκλοφορησαν κ φωτο να καθοταν σταυροπόδι την ωρα που γινοταν η παρελαση ....ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕ
    Στις πρώτες παραγράφους με βρίσκεις σύμφωνο
    Όμως στα περί προσωπικών δεδομένων κάθετα αντίθετο...
    Δηλώνεις/ω, ας πούμε στην γυναίκα ότι πας/ω για ψάρεμα και βλέπει την επόμενη, τυχαία, στο φατσοβιβλίο, ας πούμε, το αμάξι σου/μου φόρα παρτίδα στραβά παρκαρισμένο πέριξ ενός.... Ξενοδοχείου...
    Καταλαβαίνεις που το πάω, νομίζω
    Γι'αυτό λέγονται ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεδομένα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #84
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    η αλλη μανταμ σημερα στην παρελαση εβαλε τον γκομενο της διπλα της στην παρελαση κ κυκλοφορησαν κ φωτο να καθοταν σταυροπόδι την ωρα που γινοταν η παρελαση ....ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕ
    Μακελειό διαβάζεις;
    Τελευταία τροποποίηση από Dr.Monty; 25/03/2021 στις 22:50.

  10. #85
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    παιδιά την έχω κάνει κι εγώ την βλακεία μου , στην Αθήνα με το αυτοκίνητο παρκάρω για πέντε λεπτά για δουλειά στην εταιρεία που δούλευα και ο πίσω τροχός κλείνει για πολύ λίγο διάβαση ΑΜΕΑ , δεν είχα πάρει χαμπάρι με το τρέξιμο της δουλειάς , πάω να πάρω το αμάξι και μόλις είδα την κλήση το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν πόσο ηλίθιος είμαι που έκλεισα έστω και λίγο τον δρόμο στους ανθρώπους , ούτε η κλήση με πείραξε ούτε τίποτα , η απροσεξία μου με πείραξε και μια άλλη φορά σε επαρχία πάω να παρκάρω σε ένα σαν εμπορικό ας το πούμε για να παραλάβω ένα δέμα και όπως είναι οι θέσεις στάθμευσης παρκάρω χωρίς να δω όπως μπήκα την σήμανση για ΑΜΕΑ στον δρόμο , είχα τον πατέρα μου μέσα που το είδε και μου λέει ρε ΑΜΕΑ , με την μια δεν με ένοιαζε αν θα έβρισκα αλλού να παρκάρω παίρνω το αυτοκίνητο από εκεί χωρίς δεύτερη σκέψη . Ούτε βίντεο είχα δει ούτε για ΑΜΕΑ ούτε τίποτα . Όταν είχα πάρει το δίπλωμα της μοτο πρώτα και μετά του αυτοκινήτου έμαθα στην σχολή - το προφανές - ότι δεν κλείνουμε διαβάσεις πεζών , ΑΜΕΑ και τέλος πάντων δεν κάνουμε δύσκολη την ζωή των συμπολιτών μας . Δεν νομίζω ότι έχω κανα τρελό δείκτη ευφυίας , ούτε το πουλέν της ευαισθησίας είμαι και εγώ σε αυτήν την χώρα μεγάλωσα , αλλά από την πρώτη μέρα που έπιασα μηχανάκι στα χέρια μου πριν 24 χρόνια το θεωρώ δεδομένο να παρκάρω πάντα είτε με το αυτοκίνητο είτε με την μηχανή με τρόπο που να μην ενοχλώ κανέναν συνάνθρωπο μου , πεζό , άλλους οδηγούς και εκατό φορές περισσότερο ανθρώπους ΑΜΕΑ και αν κάτσει η στραβή και κάνω βλακεία ασυναίσθητα και δεν το πάρω χαμπάρι νοιώθω αμέσως ενοχές και εννοείται θα αντιμετωπίσω τις όποιες συνέπειες και πόσο μάλλον αν κάποιος συνάνθρωπος μου πει κάτι θα ζητήσω ένα εκατομμύριο φορές συγνώμη. Εντάξει δεν είμαι η Μητέρα Τερέζα , αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο είναι τόσο απλά πράγματα κάποιοι άνθρωποι να μην μπορούν να τα σκεφτούν , δηλαδή πόσο δύσκολο είναι ρε φίλε ? πρέπει να φας ποινή για να συνειδητοποιήσεις ότι απλά δεν πρέπει να κάνεις την ζωή των γύρω σου μαύρη ? ή πρέπει να το σπουδάσεις αυτό το πράγμα , ειλικρινά κάποια πράγματα ακόμα δεν μπορώ να τα χωνέψω .
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Μακελειό διαβάζεις;
    αν απευθυνεσαι αδελφε σε εμένα....
    μόνο makelio ....
    στο σαλονι εχω 5 τηλεορασεις κ ταυτοχρονα βλεπω σε ολες ειδησεις ...
    φοβαμαι μην χασω καποια ειδηση που αφορα τον κουλη κ μου ξεφυγει κ τι θα κανω μετά...
    βλέπω λοιπον ταυτοχρονα ....skai mega ant1 alpha star ...
    ειχα κ μια tv αποκλειστικα να ζουμαρει τη φατσα κ γενικα τις κινησεις καποιας σακελ/ρου η καπως ετσι....αλλα δυστυχως μου καηκε αμεσως η τηλεοραση μολις την πρωτοεδειξε...

  12. #87
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Στην Ελλάδα οι νόμοι ισχύουν για τους μισούς
    οι άλλοι ανάλογα παίρνουν από ένα ποσοστό.
    Για το αφεντικό μου ας πούμε ισχύουν ελάχιστοι νόμοι
    Για μένα αρκετοί παραπάνω
    και για την κυρία από τη Βουλγαρία που δουλεύει στην παραγωγή ΟΛΟΙ

    Αυτό γεννά αυτοδικία από μόνο του
    που μπορεί να είναι από διασυρμός στο διαδίκτυο
    καρπαζιές επί τόπου ή μπιστολιά στο δικαστήριο
    Κρήτη στάιλ

    Σκέφτομαι εκείνο τον πατέρα πχ που το σκότωσαν την κόρη στη Ρόδο
    και μετά γελάγανε στο δικαστήριο.
    Σκέφτομαι ότι και ο υπουργός την είπε στην Εισαγγελέα για την αγόρευση
    Ότι σε 8 χρόνια οι φονιάδες θα είναι έξω.
    Σκέφτομαι αν ήταν η αδερφή μου εκείνη η κοπέλα (στην ίδια ηλικία είναι)

    Δεν είναι πάντα τόσο απλά τα πράγματα πάντως και ΜΑΚΡΙΑ από εμάς.

    Θα ήθελα να μην ήταν έτσι όμως.

  13. #88
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    ρε σεις, εδω τους αμεα δε τους σεβεται η ιδια η πολιτεια, και περιμενετε να τους σεβαστουν οι πολιτες?
    ζουμε στη χωρα που οι δημοι φτιαχνουν ραμπες αμεα, και τις κλεινον με κολωνακια για να μη παρκαρουν
    τα αυτοκινητα.. η φτιαχνουν πεζοδρομια με πλακες καθοδηγησης τυφλων που η διακοποτονται απο δεντρα
    η δινουν αδεια στα καφε να στησουν τραπεζοκαθισματα ακριβως πανω τους για να αυξησουν τα δημοτικα εσοδα..
    νταξ, τι να λεμε τωρα...

  14. #89
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε σεις, εδω τους αμεα δε τους σεβεται η ιδια η πολιτεια, και περιμενετε να τους σεβαστουν οι πολιτες?
    ζουμε στη χωρα που οι δημοι φτιαχνουν ραμπες αμεα, και τις κλεινον με κολωνακια για να μη παρκαρουν
    τα αυτοκινητα.. η φτιαχνουν πεζοδρομια με πλακες καθοδηγησης τυφλων που η διακοποτονται απο δεντρα
    η δινουν αδεια στα καφε να στησουν τραπεζοκαθισματα ακριβως πανω τους για να αυξησουν τα δημοτικα εσοδα..
    νταξ, τι να λεμε τωρα...
    Τα είπες όλα.... Καμιά ελπίδα.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Και η πολιτεία ποιοι είναι ρε μάγκες;
    Πάλι εμείς δεν είμαστε;
    Ο δήμος δίνει άδεια για τραπέζια ο μαγαζατορας τη ζητάει κι ο πελάτης πάει και καθεται

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 10:22
  2. Με αφορμή το Top Gear...
    από villy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 10:34
  3. Με αφορμή το ατύχημα...
    από The Martian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2005, 11:29
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 13:19
  5. με αφορμή το z750...
    από frapes στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 17:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF