Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Α.μ.Ε.Α (με αφορμή το ποστ του Λεωνίδα)

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ναι, θεάρεστο έργο, τι να λέμε...

    9/10 κάνουν το φανάρι
    Ούτε καν. Σκάνε 5 λεπτά πριν είναι να περάσει το μερσεντικό με τα φιμέ, του ανοίγουν το δρόμο και εξαφανίζονται.
    safety doesn't happen by accident

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    πολύ καλα τα λες σε κληση στο 100 για παρκάρισμα τιποτα 2η τριτη τεταρτη λεω δως μου το τηλ του εισαγγελεα υπερεσιας,όπως το περιμενετε δεν απαντα ουδεις ξαναπερνω λεω παλει τα ιδια για πεμτη φορα μονο που λεω στον ανθρωπο ότι ερχεστε μονο όταν πεφτουν σφαιρες...σε ποση ωρα ηρθαν τα δυο περιπολικα 3λεπτα ισως και λιγοτερο μαλιστα ο ενας αρχισε και λιγο επιθετικα εναντιον μου σπρωχνωντας με το σωμα εσπρωξα και εγω λιγο πεσανε οι υπολοιποι στην μεση....απλα είναι θεμα αρχων...δεν ανταποκρίνονται όπως πρεπει στους νομους .....τοτε θα αλλαξουν όλα..
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  3. #33
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    πολύ καλα τα λες σε κληση στο 100 για παρκάρισμα τιποτα 2η τριτη τεταρτη λεω δως μου το τηλ του εισαγγελεα υπερεσιας,όπως το περιμενετε δεν απαντα ουδεις ξαναπερνω λεω παλει τα ιδια για πεμτη φορα μονο που λεω στον ανθρωπο ότι ερχεστε μονο όταν πεφτουν σφαιρες...σε ποση ωρα ηρθαν τα δυο περιπολικα 3λεπτα ισως και λιγοτερο μαλιστα ο ενας αρχισε και λιγο επιθετικα εναντιον μου σπρωχνωντας με το σωμα εσπρωξα και εγω λιγο πεσανε οι υπολοιποι στην μεση....απλα είναι θεμα αρχων...δεν ανταποκρίνονται όπως πρεπει στους νομους .....τοτε θα αλλαξουν όλα..
    Καλά πρέπει να έχουμε στο νού μας την ελέω μνημονίων περιορισμένη διαθεσιμότητα περιπολικών και την αυξημένη εγκληματικότητα.
    Τι θες να κάνει το περιπολικό;Να έρθει πρώτα στην παράνομη στάθμευση η να πάει στην ληστεία που μπορεί να μετραπεί σε ανθρωποκτονία;
    ίσως εκείνη την ώρα είχαν πιο επέιγοντα περιστατικά.

  4. #34
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Οταν οι μπατσοι παρκάρουν τα τζιπακια και τις κλουβες, π.χ. στην Καλλιδρομιου, μπροστα στις ραμπες τοτε ξερουμε οτι δεν υπαρχει σωτηρια!!!
    Καπου στο "σε ειδα" ειχα ανεβασει και αντίστοιχη φωτο.
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Να συμπληρωσω οτι ναι μεν εχω 11 χρονια υπηρεσιας αλλα δεν εχω κανει τροχονομικη υπηρεσια. Τον αν θα παρει καποιος το 100 να κανει καταγγελια δεν ειναι θεμα ιδιοτητας. Το κανει ο οποιοσδηποτε. Ναι φυσικα υποχρεουμαι να το κανω απλα μεχρι προχθες σεβομουν οικονομικη κριση και τετοια σκηνικα λυπουμενος που στερουνται τετοια χρηματα... Αλλα εδω μιλαμε για κατα συρροη ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ. Οποτε ζωγραφισμα πλεον.
    Εδω ρε παιδια στο Υπουργειο Δημοσιας Ταξης που κανω υπηρεσια ερχονται οι ντελιβεραδες ξεκρανωτοι και ενας συγκεκριμενα χωρις πινακιδα νομιζωντας οτι απολαμβανει ασυλια. Του λεω... "Το κεφαλι σου καντο οτι θες αλλα εδω που ερχεσαι πινακιδα θα εχεις."
    Μαθαινω οτι ξαναρχεται παλι χωρις... Ε οταν τη φαει θα φταιει ο κακος ο μπατσος?

    Mπράβο φίλε καλά του είπες.Ελπίζω να λες το ίδιο και στους συναδέλφους σου που κυκλοφορούν στο μεγαλύτερο ποσοστό τους χωρίς πινακίδα,ή με φουλ φιμέ πινακίδα.


    oh wait...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Το τι κανουν οι συναδελφοι μου ειναι κακο του κεφαλιου τους.
    Προσωπικα παντα ειμαι με κρανος και ειδικα οταν φοραω τη στολη.
    Εχω τσακωθει παμπολες φορες για τις πινακιδες και ειδικα στην υπηρεσια μου τους απαγορευουμε να μπουνε χωρις αυτη μεσα στις εγκαταστασεις. Η προταση μου ηταν να υπάρχει σταθερη τροχαια και να μοιραζει προστιμα ωστε να βαλουν μυαλο. Το να σε βλεπει ο πολιτης να εισαι παρανομος και να μπαινεις μεσα στο Υπουργειο ειναι μεγαλη μαλακια και προσωπικα ντρεπομαι.

    Ομως ξαναλεω.
    Μην βγαζετε τα εσωψυχα σας... Τα δικαιολογημενα... Προς την αστυνομια.
    Καντε το πρεπον οταν ερθει η ωρα και το οτι υπαρχουν καλοι και κακοι συναδελφοινθα το διαπιστωσετε.

    Οσο για αμαξια που τρωνε κοκκινα... Πηγαίνοντας υοηρεσια πρωι πεφτω σε πορσε που καβλαντιζει και παει την ανοδο της Β. Σοφιας απο δεξι σε αριστερο ρευμα και γενικα ειναι επικίνδυνος.
    Του λεω σε φαναρι να σταματησει και με ακολουθει... Και γενικα μιλαει απαξιωτικα οπως... "Τι θα κανεις κουκλε??"... Και τετοια. Ακολουθα του λεω να τα πουμε...
    Φυσικα δεν. Αλλα μεχρι να παρω τηλ να δωσω... Παει αυτος.
    Τι ψαχνετε να βρειτε... Οταν θες εναν δεν τον βρίσκεις... Και οταν δεν χρειαζεται πλακωνουν ολοι μαζι οι συναδελφοι. Τεσπα μην το κουραζουμε και κανει κανα 200σελιδο το αρχικο ποστ...

  7. #37
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ας μην παρεκκλίνουμε πολυ απο το θέμα παρακαλώ.
    Δεν φταίει η τροχαία επειδή εμείς είμαστε γαϊδούρια
    Σε ένα ποσοστό η τροχαία με την αδράνειά της μας έκανε γαιδούρια....Δεκαετία 80 δε τολμούσες να σφάξεις κόκκινο με το σημερινό θράσος και άποψη....κάπου χαλάρωσαν τα πράγματα,αυξήθηκε ο κόσμος που είναι στους δρόμους ε δε θέλει και πολύ να γίνει μπάχαλο....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    λιγο εξω από το βασικο θεμα...όταν ερχονται ξενοι βλεπε μερκελ που βρίσκονται τοσες χιλιαδες αστυνομικοι στο δρομο ενώ καθημερινα αν τους μετρήσουμε βγαινουν λιγοι ελάχιστοι...ερχομαι κάθε πρωι πειραια σπανιότατα βλεπω τροχονομο στο φαναρι εισοδου ουτε μια στις 15 μετα χανονται και αυτοι...μαλλον πρεπει να βγουν από τα γραφεια και να πανε στο δρομο εκει τους θελουμε...τωρα οι δικαιολογιες του τυπου εργασιες ΓΡΑΦΕΙΟΥ ας κανουν και μετατάξεις από εκει που περισευουν..
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Πολλοί απασχολούνται σε "επισήμους". Η ζωή τους και η ευκολία τους αξίζουν πολύ περισσότερο από τις δικές σου.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Μην το κάνουμε κούγκι για ενα θέμα που ξεκίνησε για το πως αντιμετωπίζουμε τα ΑμΕΑ.
    Παρακαλείστε όπως ξαναμπείτε ον τοπικ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #41
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Για AMEA μιλάμε ακόμα.







    ΣΚΑΩ.
    Life begins at 45°.

  12. #42
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Του λεω... "Αστυνομικος ειμαι... Θες να με πετυχεις τωρα και να κανεις Πρωτοχρονια στο κρατητηριο???"
    1η φορα κανω κατι τετοιο και ειμαι 11 χρονια στο Σωμα.
    Μάλλον γιατί είσαι αστυνομικός ήρθαν οι συνάδερφοι σου γιατί στο χωριό που μένω,μεγαλούτσικο χωριό,είναι κλειστές οι διαβάσεις αμεα από αυτοκίνητα κάθε μέρα και 2 μόνιμα από καρέκλες καφετέριας.
    Όταν αποφάσισα σαν νόμιμος πολίτης να πάω ο ίδιος να κάνω καταγγελία στο τοπικό τμήμα ,το όργανο (τώρα μπουζούκι ήταν,μπαγλαμάς ήταν,θα σε γελάσω) απαντούσε με την φράση ''έχουν άδεια για τις καρέκλες'' κάθε φορά που του έλεγα πως βλέπω αμεα με καροτσάκι και μανάδες να κατεβαίνουν στον δρόμο γιατί είναι κλειστές οι διαβάσεις.
    Φυσικά δεν έκαναν κάτι.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 11/01/2019 στις 23:47.
    porca miseria.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Δεν μπαινω στο τρυπακι να απολογηθω για το τι γινεται στον δρομο... Ειδικα στην επαρχια.
    Τραβα κανε μια αναφορα για αυτο που λες στο τμημα και ζητα αριθμο πρωτοκόλλου περιμενωντας επίσημη απαντηση και μετα θα σου πω εγω αν γελαει οταν θα ξαναγινει καταγγελια.
    Το κεντρο της Αμεσης Δρασης οταν διαβιβαζει να παει οχημα στην καταγγελια... Ειδικα οταν ειναι επωνυμη... Επιμενει γιατι αν αγνοηθει υπαρχει και το ενδεχομενο μηνυσης.

  14. #44
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλημέρα,όχι φυσικά δεν το ειπα για να απολογηθείς εσύ ούτε ότι φταις για κάτι,συγνώμη αν φάνηκε έτσι.
    Θα το κάνω αυτό που μου είπες και σε ευχαριστώ για την συμβουλή,ακόμα και αυτή τη στιγμή που γράφω οι διαβάσεις αμεα είναι κλειστές από καρέκλες καφετέριας.
    porca miseria.

  15. #45
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Δεν μπαινω στο τρυπακι να απολογηθω για το τι γινεται στον δρομο... Ειδικα στην επαρχια.
    Τραβα κανε μια αναφορα για αυτο που λες στο τμημα και ζητα αριθμο πρωτοκόλλου περιμενωντας επίσημη απαντηση και μετα θα σου πω εγω αν γελαει οταν θα ξαναγινει καταγγελια.
    Το κεντρο της Αμεσης Δρασης οταν διαβιβαζει να παει οχημα στην καταγγελια... Ειδικα οταν ειναι επωνυμη... Επιμενει γιατι αν αγνοηθει υπαρχει και το ενδεχομενο μηνυσης.
    Σαν γιος αστυνομικού θα πω το εξής: Ο παλιός "μπατσος" που όλοι τρέμαμε πέθανε...Δυστυχώς τότε κατάχρηση εξουσίας σε light επίπεδο (καμιά σφαλιάρα κλπ) την έκαναν οι χαμηλόβαθμοι συνήθως αλλά η ουσία στο χρόνο δεν αλλάζει: Ο μπάτσος είναι εκεί όχι (τόσο) να σε τιμωρήσει ή να σε φοβίζει όπως με το λάθος τρόπο τότε αλλά να σου υπενθυμίζει πως οι ατασθαλίες μεταξύ πολιτών πρέπει να περιορίζονται ή να προλαμβάνονται....Πιθανόν να είμαι και λάθος αλλά έτσι το θεωρώ σωστό.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 11:22
  2. Με αφορμή το Top Gear...
    από villy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 11:34
  3. Με αφορμή το ατύχημα...
    από The Martian στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2005, 12:29
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 14:19
  5. με αφορμή το z750...
    από frapes στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 18:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF