Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Δεύτερο βίντεο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2018
    Μηνύματα
    5

    Δεύτερο βίντεο

    Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα έβγαλα το δεύτερο βιντεάκι στο κανάλι μου.

    https://www.youtube.com/watch?v=jOLWa38NT8k

    Όταν είχα βάλει το πρώτο είχα ακούσει κάποια σχόλια για διάφορα λάθη που είχα κάνει. Ελπίζω να τα διόρθωσα αν όχι όλα τα περισσότερα.
    Αν σας αρέσει το βίντεο κάντε ενα like και ενα sub για να με βοηθείσετε σε αυτό που κάνω.
    Σας ευχαριστώ πολύ! Να έχετε μια καλή χρονιά!

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.064
    Φίλε, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί ακούγεσαι ευγενικό/συμπαθητικό παιδί και "λυπάμαι" λίγο που προσπαθείς μεν, αλλά μάλλον άδικα... ποιο το νόημα αυτών των μοτοβλόγκ ή όπως τα ονομάζετε; Δηλαδή την ιστορία που διηγείσαι, θα μπορούσες να τη διηγηθείς και καθισμένος σε μια πολυθρόνα, δίπλα σε ένα τζάκι, χωρίς να παιδεύεσαι με το μηχανάκι μέσα στο κρύο. Ιδιαίτερα τοπία ή ενδιαφέρουσες διαδρομές δε βλέπουμε, κάτι οδηγικό που να αξίζει επίσης δε βλέπουμε, γενικά δεν υπάρχει κάτι αξιοπρόσεκτο στο βίντεο, ειδικά για να σε κρατήσει για 10 ολόκληρα λεπτά. Ακόμα κι αν οι ιστορίες σου όντως ενδιαφέρουν κάποιους, μάλλον θα βάλουν να τις ακούν ενώ παρακολουθούν κάτι άλλο.

    Μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά αυτά σκεφτόμουν όσο έβλεπα το βιντεάκι. Φυσικά, συνέχισε να το κάνεις αν ευχαριστεί εσένα, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό των βίντεο αυτών.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί ακούγεσαι ευγενικό/συμπαθητικό παιδί και "λυπάμαι" λίγο που προσπαθείς μεν, αλλά μάλλον άδικα... ποιο το νόημα αυτών των μοτοβλόγκ ή όπως τα ονομάζετε; Δηλαδή την ιστορία που διηγείσαι, θα μπορούσες να τη διηγηθείς και καθισμένος σε μια πολυθρόνα, δίπλα σε ένα τζάκι, χωρίς να παιδεύεσαι με το μηχανάκι μέσα στο κρύο. Ιδιαίτερα τοπία ή ενδιαφέρουσες διαδρομές δε βλέπουμε, κάτι οδηγικό που να αξίζει επίσης δε βλέπουμε, γενικά δεν υπάρχει κάτι αξιοπρόσεκτο στο βίντεο, ειδικά για να σε κρατήσει για 10 ολόκληρα λεπτά. Ακόμα κι αν οι ιστορίες σου όντως ενδιαφέρουν κάποιους, μάλλον θα βάλουν να τις ακούν ενώ παρακολουθούν κάτι άλλο.

    Μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά αυτά σκεφτόμουν όσο έβλεπα το βιντεάκι. Φυσικά, συνέχισε να το κάνεις αν ευχαριστεί εσένα, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό των βίντεο αυτών.
    +675
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Εγω θα επικροτησω το γεγονος οτι ακουσες καποια απο τα σχολια που γραφτηκαν για το προηγουμενο βιντεο και εκανες οντως καποια βηματα προς τη σωστη κατευθυνση (πχ βλεπω φορας καποιον εξοπλισμο). Απ'οσο χαμηλα κι αν ξεκιναμε αν υπαρχει μια διαρκης ανοδος καποτε θα φτασουμε ψηλα.

    Δε λεω οτι ειδα ολο το βιντεο και το ευχαριστηθηκα αλλα αν σε ευχαριστει αυτο που κανεις συνεχισε το προσπαθωντας καθε φορα να βελτιωνεις και κατι. Μια προταση που θα σου εκανα για να βελτιωθει το περιεχομενο ειναι να κανεις ενα προσχεδιο οσων θα πεις στο βλογκ απο πριν. Δηλαδη να εχεις ενα σεναριο ετοιμο στο μυαλο σου. Αυτο θα μπορεις να το δουλεψεις απο πριν στο σπιτι σου παιρνοντας το χρονο σου ωστε οταν κανεις το βιντεο να εχεις οσο το δυνατον πλουσιοτερο και ποιοτικοτερο υλικο.

    Καλη συνεχεια και καλη χρονια.

  5. #5
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    ρε μλκες,τα ιδια σε γενικες γραμμες μολις του εστειλα σε πμ...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #6
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20181231_125551.jpg 
Προβολές:	364 
Μέγεθος:	82,5 KB 
ID:	402518
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #7
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε μλκες,τα ιδια σε γενικες γραμμες μολις του εστειλα σε πμ...
    Άσε ρε...πες ότι έκανες κλοπηπειστ και απλά έβαλες ένα δύο πινελιές και το έστειλες...
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Δεν ξέρω σε τι format γραφείς, που κάνεις το edit σου και σε τι format το export σου, αλλά το video βγαίνει τέρματα pixelαρισμένο.
    Ας επιβεβαιώσουν και άλλοι αν το βλέπουν.

    Επίσης έχει δίκιο ο ptc για το σενάριο, κάνε ένα έστω και ένα υποτυπώδες πλάνο όχι μόνο για το τι θα πεις αλλά και σε πιο σημείο της διαδρομής θα το πεις, ποια διαδρομή θα ακολουθήσεις, την διάρκεια του βίντεο κλπ.
    Θα μπορούσες έτσι να πετάξεις στο edit να πετάξεις τα βαρετά κομμάτια της διαδρομής και να κρατάς αυτά που είτε έχουν σχέση με το θέμα που συζητάς ή απλά έχουν ένα οπτικό ενδιαφέρον.
    Επίσης τράβα και κάνα πλάνο καβάντζα, "νεκρό" χωρίς μπλα-μπλα, για "σφήνα" ή filler που λένε στα ξένα.

  9. #9
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί ακούγεσαι ευγενικό/συμπαθητικό παιδί και "λυπάμαι" λίγο που προσπαθείς μεν, αλλά μάλλον άδικα... ποιο το νόημα αυτών των μοτοβλόγκ ή όπως τα ονομάζετε; Δηλαδή την ιστορία που διηγείσαι, θα μπορούσες να τη διηγηθείς και καθισμένος σε μια πολυθρόνα, δίπλα σε ένα τζάκι, χωρίς να παιδεύεσαι με το μηχανάκι μέσα στο κρύο. Ιδιαίτερα τοπία ή ενδιαφέρουσες διαδρομές δε βλέπουμε, κάτι οδηγικό που να αξίζει επίσης δε βλέπουμε, γενικά δεν υπάρχει κάτι αξιοπρόσεκτο στο βίντεο, ειδικά για να σε κρατήσει για 10 ολόκληρα λεπτά. Ακόμα κι αν οι ιστορίες σου όντως ενδιαφέρουν κάποιους, μάλλον θα βάλουν να τις ακούν ενώ παρακολουθούν κάτι άλλο.

    Μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά αυτά σκεφτόμουν όσο έβλεπα το βιντεάκι. Φυσικά, συνέχισε να το κάνεις αν ευχαριστεί εσένα, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό των βίντεο αυτών.
    +2674

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Το video είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο. Λίγο σήκωμα θέλει η camera και κυρίως να θυμάσαι να μη σκύβεις συχνά, διότι αλλάζει και το πλάνο, αφού η camera είναι στο κράνος σου. Μου αρέσει και η ισορροπία του ήχου, όπου ακούγεται καλά η φωνή σου, αλλά και ο κινητήρας. Μπράβο και για τον εξοπλισμό ασφαλείας. Δίνεις το σωστό παράδειγμα.

    Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους, ότι μπορείς να επιλέξεις καλύτερα το τοπίο που δείχνεις, αλλά και να δομήσεις προσεκτικότερα το λόγο σου, ώστε να κρατάει το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Μην πτοείσαι από την αυστηρή κριτική. Οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει σε πολύ έμπειρους moto vloggers, που έχουν χρόνια εμπειρίας και προφανώς ανώτερο αποτέλεσμα. Έχεις να παλέψεις με μεγαθήρια, αλλά είσαι σε καλό δρόμο.

    Μέχρι να αποκτήσεις εμπειρία και να έχεις δυνατό αποτέλεσμα, θα έλεγα να περιορίσεις τα video στα 6 λεπτά. Πρέπει να είναι πολύ καλό ένα video για να το παρακολουθήσει κάποιος σε όλη του τη διάρκεια, αν αυτή είναι 10 λεπτά και παραπάνω. Δεν είναι τυχαίο που τα διαφημιστικά spot στο YouTube είναι πολύ μικρά, ακόμα και από μεγάλες διαφημιστικές εταιρείες. Ο κόσμος βαριέται εύκολα και στρέφει την προσοχή του αλλού.

    Σιγά-σιγά μπορείς να παίρνεις για test drive διάφορες μοτοσυκλέτες και να αναφέρεις τις εντυπώσεις σου. Αν με το καλό αποκτήσεις πολλούς συνδρομητές, θα γίνεις περιζήτητος από τις ίδιες τις εταιρείες (ποτέ δεν ξέρεις).
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 31/12/2018 στις 21:01.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #11
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KokkiTsan Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα έβγαλα το δεύτερο βιντεάκι στο κανάλι μου.

    https://www.youtube.com/watch?v=jOLWa38NT8k

    Όταν είχα βάλει το πρώτο είχα ακούσει κάποια σχόλια για διάφορα λάθη που είχα κάνει. Ελπίζω να τα διόρθωσα αν όχι όλα τα περισσότερα.
    Αν σας αρέσει το βίντεο κάντε ενα like και ενα sub για να με βοηθείσετε σε αυτό που κάνω.
    Σας ευχαριστώ πολύ! Να έχετε μια καλή χρονιά!
    Βελτιώνεσαι και μπράβο!
    Την επόμενη φορά με καλύτερη οπτική στην κάμερα (να δείχνει πιο πολύ τοπίο) και κάνε ένα μπραφ στη Βέργα-Καστράκι να μας πέσουν τα σαγόνια!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το video είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο. Λίγο σήκωμα θέλει η camera και κυρίως να θυμάσαι να μη σκύβεις συχνά, διότι αλλάζει και το πλάνο, αφού η camera είναι στο κράνος σου. Μου αρέσει και η ισορροπία του ήχου, όπου ακούγεται καλά η φωνή σου, αλλά και ο κινητήρας. Μπράβο και για τον εξοπλισμό ασφαλείας. Δίνεις το σωστό παράδειγμα.

    Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους, ότι μπορείς να επιλέξεις καλύτερα το τοπίο που δείχνεις, αλλά και να δομήσεις προσεκτικότερα το λόγο σου, ώστε να κρατάει το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Μην πτοείσαι από την αυστηρή κριτική. Οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει σε πολύ έμπειρους moto vloggers, που έχουν χρόνια εμπειρίας και προφανώς ανώτερο αποτέλεσμα. Έχεις να παλέψεις με μεγαθήρια, αλλά είσαι σε καλό δρόμο.

    Μέχρι να αποκτήσεις εμπειρία και να έχεις δυνατό αποτέλεσμα, θα έλεγα να περιορίσεις τα video στα 6 λεπτά. Πρέπει να είναι πολύ καλό ένα video για να το παρακολουθήσει κάποιος σε όλη του τη διάρκεια, αν αυτή είναι 10 λεπτά και παραπάνω. Δεν είναι τυχαίο που τα διαφημιστικά spot στο YouTube είναι πολύ μικρά, ακόμα και από μεγάλες διαφημιστικές εταιρείες. Ο κόσμος βαριέται εύκολα και στρέφει την προσοχή του αλλού.

    Σιγά-σιγά μπορείς να παίρνεις για test drive διάφορες μοτοσυκλέτες και να αναφέρεις τις εντυπώσεις σου. Αν με το καλό αποκτήσεις πολλούς συνδρομητές, θα γίνεις περιζήτητος από τις ίδιες τις εταιρείες (ποτέ δεν ξέρεις).
    Παντα ευγενικος και σωστος.Συμφωνω απολυτως....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ενα λαικ απο μενα για την προσπαθεια σου και απο οτι ηπε ο μπλιτζερ φενεσε καλο παιδι.Για μενα αν διωρθωσεις τα λεπτα του βιντεο σε 6 το μεγιστο εισαι σε παρα πολυ καλο δρομο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί ακούγεσαι ευγενικό/συμπαθητικό παιδί και "λυπάμαι" λίγο που προσπαθείς μεν, αλλά μάλλον άδικα... ποιο το νόημα αυτών των μοτοβλόγκ ή όπως τα ονομάζετε; Δηλαδή την ιστορία που διηγείσαι, θα μπορούσες να τη διηγηθείς και καθισμένος σε μια πολυθρόνα, δίπλα σε ένα τζάκι, χωρίς να παιδεύεσαι με το μηχανάκι μέσα στο κρύο. Ιδιαίτερα τοπία ή ενδιαφέρουσες διαδρομές δε βλέπουμε, κάτι οδηγικό που να αξίζει επίσης δε βλέπουμε, γενικά δεν υπάρχει κάτι αξιοπρόσεκτο στο βίντεο, ειδικά για να σε κρατήσει για 10 ολόκληρα λεπτά. Ακόμα κι αν οι ιστορίες σου όντως ενδιαφέρουν κάποιους, μάλλον θα βάλουν να τις ακούν ενώ παρακολουθούν κάτι άλλο.

    Μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά αυτά σκεφτόμουν όσο έβλεπα το βιντεάκι. Φυσικά, συνέχισε να το κάνεις αν ευχαριστεί εσένα, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό των βίντεο αυτών.
    Ότι είπε ο blitzer. Το λάθος σου είναι ότι χρησιμοποιείς το motovlog για να εκφράσεις την ανάγκη που έχεις στον κόσμο ότι υπάρχεις ( με κυριο σκοπο να γίνεις δημοφιλής) παρά για να δώσεις κάτι χρήσιμο σε αυτόν.

    Μιας και το υλικο του καναλιού σου απεύθυνεται σε ηλικίες της τάξης 16 με 20 ετών κοίτα να βάλεις κανένα καθρέφτη. Τα motovlog τα παρακολουθούν νέα παιδιά και αντιγράφουν λάθος συμπεριφορές. Το 2018 είχαμε και νεκρό σε συνάντηση βλογκερ.

    Άνοιξε κανένα βιβλίο, κάνε κάνα ταξιδι και επιμόρφωσου. Στα 20 σου χρόνια έχεις τις ευκαιριες να ζήσεις μια καταπληκτική ζωή και να γίνεις ένας σημαντικός άνθρωπος. Πρόσεχε όμως. Αλλο σημαντικος και άλλο διασημος και δημοφιλής.....

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ότι είπε ο blitzer. Το λάθος σου είναι ότι χρησιμοποιείς το motovlog για να εκφράσεις την ανάγκη που έχεις στον κόσμο ότι υπάρχεις ( με κυριο σκοπο να γίνεις δημοφιλής) παρά για να δώσεις κάτι χρήσιμο σε αυτόν.

    Μιας και το υλικο του καναλιού σου απεύθυνεται σε ηλικίες της τάξης 16 με 20 ετών κοίτα να βάλεις κανένα καθρέφτη. Τα motovlog τα παρακολουθούν νέα παιδιά και αντιγράφουν λάθος συμπεριφορές. Το 2018 είχαμε και νεκρό σε συνάντηση βλογκερ.

    Άνοιξε κανένα βιβλίο, κάνε κάνα ταξιδι και επιμόρφωσου. Στα 20 σου χρόνια έχεις τις ευκαιριες να ζήσεις μια καταπληκτική ζωή και να γίνεις ένας σημαντικός άνθρωπος. Πρόσεχε όμως. Αλλο σημαντικος και άλλο διασημος και δημοφιλής.....
    https://www.youtube.com/watch?v=pF7ldspZ6-g

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΥΤΕΡΟ Group Buy ΓΙΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ???
    από NICK-Z-DAGREEK στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2006, 19:19
  2. Βιντεο με τον Rossi ως 2005 Παγκοσμιο Πρωταθλητη
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 23:12
  3. flash βίντεο κλιπ... άγριο beat
    από gtsiros στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 21:52
  4. Το βιντεο του αγωνα Assen MotoGP σε RealPlayer
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 00:02
  5. Βιντεο με την προσπεραση του Rossi (Real Player)
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 08:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF