Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Street Triple 675 vs Multistrada 1000 vs Sprint ST 1050

  1. #46
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.643
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ταξιδεύει μια χαρά με 140-150 στο κοντερ του στην εθνική οδό (και καίει και 4.9-5.0 λτ/100χλμ με σταθερό γκάζι σε αυτές τις ταχύτητες)

    Προσοχή, δεν λέω ότι έχει την ανεμοκάλυψη του vfr800 , αλλά κι αυτά τα ''δεν είναι για 500χλμ'' που γράφτηκαν ΔΕΝ ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

    Αυτά, συνεχίστε.
    +675

    Επιπλέον θα πρόσθετα οτι ειναι όσο αξιόπιστα ειναι και τα υπόλοιπα της κατηγορίας του

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Ο 675 κινητήρας έχει Ιαπωνική αξιοπιστία. Καμία σχέση με τον 1050. Φτάνει πια με αυτήν την καραμέλα, δεν είναι όλα τα ευρωπαικά ίδια.

    Αλλά τι λέω, σε φόρουμ είμαστε, όπου η ''λογική'' των περισσότερων είναι: χαλάει ο 1050 κινητήρας(που είναι ουσιαστικά παμπάλαια σχεδίαση με αφαιρούμενα βιδωτά χιτώνια) => είναι τράιουμφ => όλοι οι κινητήρες τράιουμφ χαλάνε => και ο 675 χαλάει ένα μπουρδέλο είναι (που είναι σύχρονη σχεδίαση με εννιαίο μπλοκ-κυλίνδρους, δλδ καμία σχέση με 1050).

    Επίσης, το ξαναλέω άλλη μία, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν καλύτερα τι λεφτά έχω ξοδέψει σε ένα project μου και εγώ ΔΕΝ ξέρω, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν πως ταξιδεύει το 675 (που δεν το έχουν δει ούτε σε αφίσσα) και εγώ που το είχα 3 χρόνια και είχε μάθει το Αττική<>Κατερίνη από όλες τις διαδρομές να πηγαίνει μόνο του ΔΕΝ ξέρω, ο άλλος ο σουπερ ξερόλας-μάστερ_φιδέμπορας-καβαλημένο_καλάμι ΗΞΕΡΕ πως πάει το SP2 μου (που το είχε λέει ένας φίλος του) κι εγώ που το έχω μια δεκαετία στην κατοχή μου κι έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

    Κοιτάχτε το λίγο παιδιά, κοιταχτείτε, ξέρω γω, κάντε κάτι, δεν είστε καλά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ο 675 κινητήρας έχει Ιαπωνική αξιοπιστία. Καμία σχέση με τον 1050. Φτάνει πια με αυτήν την καραμέλα, δεν είναι όλα τα ευρωπαικά ίδια.

    Αλλά τι λέω, σε φόρουμ είμαστε, όπου η ''λογική'' των περισσότερων είναι: χαλάει ο 1050 κινητήρας(που είναι ουσιαστικά παμπάλαια σχεδίαση με αφαιρούμενα βιδωτά χιτώνια) => είναι τράιουμφ => όλοι οι κινητήρες τράιουμφ χαλάνε => και ο 675 χαλάει ένα μπουρδέλο είναι (που είναι σύχρονη σχεδίαση με εννιαίο μπλοκ-κυλίνδρους, δλδ καμία σχέση με 1050).

    Επίσης, το ξαναλέω άλλη μία, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν καλύτερα τι λεφτά έχω ξοδέψει σε ένα project μου και εγώ ΔΕΝ ξέρω, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν πως ταξιδεύει το 675 (που δεν το έχουν δει ούτε σε αφίσσα) και εγώ που το είχα 3 χρόνια και είχε μάθει το Αττική<>Κατερίνη από όλες τις διαδρομές να πηγαίνει μόνο του ΔΕΝ ξέρω, ο άλλος ο σουπερ ξερόλας-μάστερ_φιδέμπορας-καβαλημένο_καλάμι ΗΞΕΡΕ πως πάει το SP2 μου (που το είχε λέει ένας φίλος του) κι εγώ που το έχω μια δεκαετία στην κατοχή μου κι έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

    Κοιτάχτε το λίγο παιδιά, κοιταχτείτε, ξέρω γω, κάντε κάτι, δεν είστε καλά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ένα μηχανάκι ξέρω απ αυτά το Sprint ST 1050 και είναι μπουρδέλο (χωρίς περιστροφές)
    Με λίγα λόγια
    δε μας χ... ρε Νταλάρα?

    υγ
    α και πούσαι...
    Η Μερισματική απόδοση της μετοχής της Χόντα είναι στα 3,71%
    οπότε κονομάω έτσι κι αλλιώς αμά πάρεις Χόνδα


    υγ2
    και ναι όσα ταξίδια έχω κάνει δεν τα έχεις δει ούτε στον ύπνο σου

    ανανήψαντας

  4. #49
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ο 675 κινητήρας έχει Ιαπωνική αξιοπιστία. Καμία σχέση με τον 1050. Φτάνει πια με αυτήν την καραμέλα, δεν είναι όλα τα ευρωπαικά ίδια.

    Αλλά τι λέω, σε φόρουμ είμαστε, όπου η ''λογική'' των περισσότερων είναι: χαλάει ο 1050 κινητήρας(που είναι ουσιαστικά παμπάλαια σχεδίαση με αφαιρούμενα βιδωτά χιτώνια) => είναι τράιουμφ => όλοι οι κινητήρες τράιουμφ χαλάνε => και ο 675 χαλάει ένα μπουρδέλο είναι (που είναι σύχρονη σχεδίαση με εννιαίο μπλοκ-κυλίνδρους, δλδ καμία σχέση με 1050).

    Επίσης, το ξαναλέω άλλη μία, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν καλύτερα τι λεφτά έχω ξοδέψει σε ένα project μου και εγώ ΔΕΝ ξέρω, αυτό που ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ ξέρουν πως ταξιδεύει το 675 (που δεν το έχουν δει ούτε σε αφίσσα) και εγώ που το είχα 3 χρόνια και είχε μάθει το Αττική<>Κατερίνη από όλες τις διαδρομές να πηγαίνει μόνο του ΔΕΝ ξέρω, ο άλλος ο σουπερ ξερόλας-μάστερ_φιδέμπορας-καβαλημένο_καλάμι ΗΞΕΡΕ πως πάει το SP2 μου (που το είχε λέει ένας φίλος του) κι εγώ που το έχω μια δεκαετία στην κατοχή μου κι έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

    Κοιτάχτε το λίγο παιδιά, κοιταχτείτε, ξέρω γω, κάντε κάτι, δεν είστε καλά.
    φιλε τελεγονετο...κατ αρχην κουλαρε λιγο γιατι εχεις πιασει τη μυγα και μυγιαζεσαι με το παραμικρο...

    με μια γρηγορη ματια δε νομιζω καποιος να εθιξε την αξιοπιστια του 675, απλα καποιοι ανεφεραν για το 1050...

    στα της ξερολιασης τωρα οπως λες...θα πρεπει σε καποια φαση να αναλογιστεις αν δεν εχουν μονο οι αλλοι αδικο αλλα και εσυ, ιδιως οταν βλεπεις παρομοιες αντιδρασεις απο πολυ κοσμο...
    προσωπικα βλεπω σε σενα οτι βαζεις το προσωπικο σου οπτικο πρισμα σε ολες σου τις τοποθετησεις σε θεματα που απαιτουν αντικειμενικοτητα, και οχι απλως προσωπικη αποψη/εξιστοριση....

    δηλαδη το οτι εφτιαξες ενα χ μηχανακι τσαμπα επειδη ειχες ανταλλακτικα/χρονο/τυχη/ακρες δεν ειναι ο κανονας....το οτι επειδη εσυ γουσταρες να κοβεις βολτες εθνικη με ενα γυμνο μηχανακι δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη λυση...τωρα για το σπ2 δε μπορω να εκφερω αποψη μιας και εχω χασει τα επεισοδια...

    οποτε ξαναλεω κουλαρε λιγο και ασε την συζητηση να κυλισει πολιτισμενα καθε φορα χωρις αφορισμους και ακραιες γενικευσεις γιατι δε μπορει παντα ολοι να λενε μαλακιες εκτος απο εμας...

  5. #50
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Η μόνη μου διαφωνία είναι προς όσους λένε ότι τα γυμνά δεν είναι για μεγάλες βόλτες.
    Ειδικά στο τερέν το ελληνικό που οι φιδισιοι δρόμοι είναι πλειοψηφία, θεωρώ (προφανώς βάση των δικών μου κριτηρίων) ότι είναι ταμαμ τα γυμνά.
    Αν δε, είναι και καλοστημένα τότε είναι απόλαυση!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η μόνη μου διαφωνία είναι προς όσους λένε ότι τα γυμνά δεν είναι για μεγάλες βόλτες.
    Ειδικά στο τερέν το ελληνικό που οι φιδισιοι δρόμοι είναι πλειοψηφία, θεωρώ (προφανώς βάση των δικών μου κριτηρίων) ότι είναι ταμαμ τα γυμνά.
    Αν δε, είναι και καλοστημένα τότε είναι απόλαυση!
    Δώσε φωτό στο λαό που πεινάει

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2019
    Μηνύματα
    1
    Τα ducatia ειναι κλαπατσιμπανα,το 675 ειναι για τον bruclee,το capo ειναι διαστημοπλοιο,το st χαρχαλο τι να παρει ο φιλος ρε παιδια?

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    φιλε τηλεγονε...
    Το ποιός γράφει κάτι που ξέρει ο ίδιος δομημένα και ορθολογικά, συγκροτημένα, με βάρος της γνώμης του, και με σοβαρότητα έκφρασης και λόγου,
    και
    Το ποιός γράφει ότι θυμάται χαίρεται, μισά φαντασίες, τα άλλα μισά υποθέσεις, από εμπειρία μηδέν, στα όρια της προσωπικής προσβολής, και με ύφος γραφής επιπόλαιου στην σκέψη,

    είναι φανερό νομίζω σε όποιον έχει κανονικό μυαλό και διαβάζει τις γραμμές αυτές. Οι οποίες ας μείνουν κιόλλας, να τις έχουμε για αναφορά όταν χρειάζεται.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #54
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    οκ τελεγονε...υποθετω οτι εγω ειμαι ο

    ποιός γράφει ότι θυμάται χαίρεται, μισά φαντασίες, τα άλλα μισά υποθέσεις, από εμπειρία μηδέν, στα όρια της προσωπικής προσβολής, και με ύφος γραφής επιπόλαιου στην σκέψη,

    χαβ φαν

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από banajoe Προβολή μηνύματος
    Τα ducatia ειναι κλαπατσιμπανα,το 675 ειναι για τον bruclee,το capo ειναι διαστημοπλοιο,το st χαρχαλο τι να παρει ο φιλος ρε παιδια?
    Ευρώπη ίσον πυρ το εξώτερον, ο εξω από δω σε 2 ρόδες. Μόνο με Ιάπωνα Αντώνιε τέκνον μου δεν θα κολαστείς και θα κάνεις βόλτες χωρίς να χρειάζεται να βλαστημάς τα θεία.


  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Το σωβρακο δεν το ξέρω δεν έχω άποψη..

    Από τα άλλα δύο, θα έπαιρνα για τέτοιες βόλτες που λες, το Ducati.

    Είναι από τα πιο διασκεδαστικά μηχανάκια που έχω οδηγήσει.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ένα μηχανάκι ξέρω απ αυτά το Sprint ST 1050 και είναι μπουρδέλο (χωρίς περιστροφές)
    To είχες το sprint? Για πες 2-3 πράγματα ρε φίλε γι αυτό.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Street Triple (675) 2008
    από lifecatcher στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2008, 12:31
  2. 18T vs. 19T σε Sprint ST 1050 '06
    από McGyver στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2008, 12:02
  3. Brutale 750s ή street triple 675?
    από tolkmt-03 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 22:45
  4. Multistrada 1000 vs CBR 1000RR
    από 620 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 11:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF