Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: Τι κράνος να αγοράσω για σκουτερ 300cc ;

  1. #46
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Αν το κολάν ν44 είναι αυτό το μοντουλαρ που έλεγες νωρίτερα,τότε αιρο δαγκωτό.
    Είχα Ένα που μου το χε δώσει ο Βυνιος δώρο με το κρυφτονΧ.μια χαρά κρανακι ήταν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν το κολάν ν44 είναι αυτό το μοντουλαρ που έλεγες νωρίτερα,τότε αιρο δαγκωτό.
    Είχα Ένα που μου το χε δώσει ο Βυνιος δώρο με το κρυφτονΧ.μια χαρά κρανακι ήταν.
    Να τον ακούσεις τον γαυρο
    Ξέρει από κολάν..


  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2019
    Μηνύματα
    34
    Δεν έχω φορεσει ποτε κράνος και 1η φορά μπηκα χτες σε κατάστημα αλλα θεωρώ ότι για να τα πουλάνε, κάποιοι τα αγοράζουν και σίγουρα έχουν καποια προτερήματα αυτά τα κράνη. Σίγουρα δεν ειναι τόσο ασφαλή όσο τα full face αλλα εγώ ψαχνω μια χρυσή τομή. Για αυτό έγραψα κιολας εδώ μήπως βρω καποιον που να εχει δοκιμάσει κ να μου πει απόψεις. Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε κ να λυσετε καποιες απορίες μου. Καλές βόλτες

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas89 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω φορεσει ποτε κράνος και 1η φορά μπηκα χτες σε κατάστημα αλλα θεωρώ ότι για να τα πουλάνε, κάποιοι τα αγοράζουν και σίγουρα έχουν καποια προτερήματα αυτά τα κράνη.
    Κανένα προτέρημα δεν έχουν. Απλά πολλοί αγοράζουν κράνη για να αποφεύγουν τα πρόστιμα ή για να βολεύει να καπνίζουν και να μιλάνε στο κινητό, όχι για να αποφεύγουν τους θανάσιμους τραυματισμούς.
    Life begins at 45°.

  5. #50
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Να τον ακούσεις τον γαυρο
    Ξέρει από κολάν..

    τι μλκς!
    θα μου το κλείσει το σπίτι καμιά μέρα το τακαμούρι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas89 Προβολή μηνύματος
    . Ωστόσο δοκίμασα και το NOLAN N44 και κατα 99% θα το αγοράσω. Παιδιά απίστευτο ! Τεράστια ζελατίνα , είναι jet κρανος και απλά βαζεις το πλαστικό πιγούνι. Οποτε θα το φοράω σαν τζετ και θα βάζω το πιγούνι ! Αντίστοιχα θα το βγαζω γιατί αλλιώς δε φοριέται.
    Φίλε μου αυτά τα κράνη φτιάχτηκαν ώστε όταν πιάσουν οι ζέστες να βγάζεις το κάτω μέρος και να το κάνεις jet (δε θα φόραγα ποτέ αν αγαπούσα το σαγόνι μου). Αντίστοιχα το ανάποδο με τα πρώτα κρύα. 2, 3, 5 φορές το χρόνο; Το θεωρώ αδύνατο ο μηχανισμός του να αντέξει ΚΑΘΕ φορά που το βάζεις να το κουμπώνεις και ΚΑΘΕ φορά που βγάζεις κράνος να το απασφαλίζεις. Σε λίγο καιρό θα έχει γίνει φιτίλια. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά πώς σκέφτεσαι να το χρησιμοποιήσεις.

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2019
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου αυτά τα κράνη φτιάχτηκαν ώστε όταν πιάσουν οι ζέστες να βγάζεις το κάτω μέρος και να το κάνεις jet (δε θα φόραγα ποτέ αν αγαπούσα το σαγόνι μου). Αντίστοιχα το ανάποδο με τα πρώτα κρύα. 2, 3, 5 φορές το χρόνο; Το θεωρώ αδύνατο ο μηχανισμός του να αντέξει ΚΑΘΕ φορά που το βάζεις να το κουμπώνεις και ΚΑΘΕ φορά που βγάζεις κράνος να το απασφαλίζεις. Σε λίγο καιρό θα έχει γίνει φιτίλια. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά πώς σκέφτεσαι να το χρησιμοποιήσεις.
    Ετσι όπως το περιγράφεις θα το φοράω . Εχει 5 χρόνια εγγύηση οπότε το συγκεκριμένο κομμάτι το καλύπτει πιστεύω
    Εγω θα πάρω το Ν70 γιατί ειναι το ίδιο αλλα τα υλικά που φτιάχτηκε ειναι του 2018. Το Ν44 ειναι του 2015 (εχει αυτοκόλλητο με αριθμο σειρας κ ετος κολλημένο απο πίσω)

    https://www.youtube.com/watch?v=_2yLJq9QJrQ Nolan N44 Review - Crash Tested

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas89 Προβολή μηνύματος
    Ετσι όπως το περιγράφεις θα το φοράω . Εχει 5 χρόνια εγγύηση οπότε το συγκεκριμένο κομμάτι το καλύπτει πιστεύω
    Εγω θα πάρω το Ν70 γιατί ειναι το ίδιο αλλα τα υλικά που φτιάχτηκε ειναι του 2018. Το Ν44 ειναι του 2015 (εχει αυτοκόλλητο με αριθμο σειρας κ ετος κολλημένο απο πίσω)

    https://www.youtube.com/watch?v=_2yLJq9QJrQ Nolan N44 Review - Crash Tested
    για ρωτα εκει που θα το παρεις αμα σου χαλασει ο μηχανισμός στο καλύπτει η εγγύηση? γιατι πολυ άνετο σε βλέπω και θα πικραθείς σύντομα.

  9. #54
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    ο τυπος στο βιντεο, απο το εναμιση λεπτο που ασχολήθηκα να δω, είναι τόσο επιστήμονας όσο οι ηθοποιοί με λευκές ρόμπες στις διαφημίσεις οδοντόπαστας...

    Καλές αγορές παίχτη.ο σονονες μάλλον είχε δικιο...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Πάρε κάτι που θα το φοράς.
    Και εμείς στην αρχή πήραμε μεγάλα νούμερα για να μπαίνει εύκολα, φαρδιά για να μην μας πιέζει, φθηνά για να μην χάσουμε το ποτό μας, flipup για να παίρνουμε αέρα κτλ.
    Όταν είδαμε τι θα πει σωστό νούμερο, όταν καταλάβαμε τι σημαίνει να αγκαλιάσει χωρίς να πιέζει, τι ρόλο παίζει ο εξαερισμός, τι ρόλο παίζει η καλή ζελατίνα, και πως είναι η αίσθηση των ποιοτικών υλικών στο εσωτερικό, δεν ξαναβαλαμε φθηνό κράνος.
    Η συμβουλή όλων εδώ μέσα είναι fullface , άντε το πολύ flipup γιατί σε βλέπω πιέζεσαι, σωστό νούμερο, σωστή φόρμα για το κεφάλι σου και όσο αντέχει η τσέπη σου δώσε, αξίζει.
    Αν οι συμβουλές μας είναι "too much" απλά φορά κάτι .

  11. #56
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Βραζιλιάνικο σήριαλ,καλοτάξιδο το μηχανάκι σου ,ότι και να βάλεις στο κεφάλι καλό είναι,τουλάχιστον θέλεις να φοράς κράνος ,ας είναι jet flip full.
    porca miseria.

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2019
    Μηνύματα
    34
    Παιδιά μια ερώτηση εκτός θέματος .. πήγα να παραλάβω τα χαρτιά για το μηχανακι και παρατήρησα ότι στο βαμμένο πλαίσιο δίπλα απο το τιμόνι υπάρχει μια ασπρη κηλίδα σα να έπεσε νερό και αφησε μόνιμη στάμπα. Οχι πολύ μεγαλη διάμετρος 4-5 εκατοστά. Σα να τελείωσε το χρώμα απο το πιστόλι κ έριξε άσφαιρα... επίσης ο ενας καθρέπτης έχει εκδορες στο καπακι του. Το μηχανάκι ειναι κόκκινο οποτε το ματι πεφτει στην κηλίδα κ η εκδορά αν κ δεν ειναι βαθιa φαίνetai κ εκείνh γιατί το χρώμα του καθρεπτη ειναι μαυρο - με προσομοίωση ανθρακόνημα (σαν τα αυτοκόλλητα του tracer ) . Δεν το εχω παραλάβει ακόμα και δε τους το είπα χτες αλλα σήμερα αυριο θα παω να το πάρω. πινακίδες εβγαλα . Kαινούργιο σκουτερ είναι κ με χαλάει λίγο αυτό που είδα.. Τι θα κανατε στη θεση μου ;
    Τελευταία τροποποίηση από leonidas89; 10/01/2019 στις 14:22.

  13. #58
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas89 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μια ερώτηση εκτός θέματος .. πήγα να παραλάβω τα χαρτιά για το μηχανακι και παρατήρησα ότι στο βαμμένο πλαίσιο δίπλα απο το τιμόνι υπάρχει μια ασπρη κηλίδα σα να έπεσε νερό και αφησε μόνιμη στάμπα. Οχι πολύ μεγαλη διάμετρος 4-5 εκατοστά. Σα να τελείωσε το χρώμα απο το πιστόλι κ έριξε άσφαιρα... επίσης ο ενας καθρέπτης έχει εκδορες στο καπακι του. Το μηχανάκι ειναι κόκκινο οποτε το ματι πεφτει στην κηλίδα κ η εκδορά αν κ δεν ειναι βαθιa φαίνetai κ εκείνh γιατί το χρώμα του καθρεπτη ειναι μαυρο - με προσομοίωση ανθρακόνημα (σαν τα αυτοκόλλητα του tracer ) . Δεν το εχω παραλάβει ακόμα και δε τους το είπα χτες αλλα σήμερα αυριο θα παω να το πάρω. πινακίδες εβγαλα . Kαινούργιο σκουτερ είναι κ με χαλάει λίγο αυτό που είδα.. Τι θα κανατε στη θεση μου ;
    Φωτό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Έτσι όπως το λες ή στάμπα από ρετσίνι ή στάμπα από υγρά φρένων. Είναι κάτω από την μανέτα; Μια και μιλάμε για σκούτερ και η δεξιά και η αριστερή έχουν υγρά που μπορεί να στάξουν

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2019
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Έτσι όπως το λες ή στάμπα από ρετσίνι ή στάμπα από υγρά φρένων. Είναι κάτω από την μανέτα; Μια και μιλάμε για σκούτερ και η δεξιά και η αριστερή έχουν υγρά που μπορεί να στάξουν
    ρετίτσίνι δύσκολο.. θα γινόταν εξόγκωμα .. πιο πιθανο για υγρα φρενων.. Και τι θα κάνω ; θα το παραλάβω με γδαρμένο καθρέπτη κ σταμπα στο πλαίσιο ; Δεν οφείλουν να το δώσουν σε αριστη κατασταση ;
    Ναι κατω απο τη μανετα ειναι Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	58,9 KB 
ID:	402746

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέλω γνώμες για το τι μηχανάκι να αγοράσω!
    από super motard στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2014, 14:58
  2. Τί κράνος να αγοράσω????
    από burgy650 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 12:34
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2008, 02:53
  4. Τι μηχανάκι να αγοράσω?
    από rpas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 09:40
  5. Τι πρεπει να κανω για.....
    από emankov στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF