Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: XV 535 Βοηθεια Παρακαλω

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    12/12/2018
    Μηνύματα
    3

    Unhappy XV 535 Βοηθεια Παρακαλω

    Καλησπερα και χρονια πολλα.

    Μετα απο καιρο ειπα να πουλησω την βιραγκο μου και επειδη εχει καποια θεματακια θελω να την φτιαξω πριν την δωσω.

    Τα θεματακια που εχει.

    Παιρνει μπροστα . Ωραια. Οταν ειναι κρυα ως λογικο θα σβησει ευκολα. Να σημειωσω εδω οτι οτι λειτουργια γινεται ειναι στο σταντ, δεν την καβαλαω ακομα για δοκιμες και θα καταλαβετε γιατι.

    Μολις ζεσταθει κραταει ρελαντι κανονικα. Για 10 δευτερα. μετα χαμηλωνει στροφες μεχρι που σβηνει. Αν δοκιμασω να δωσω γκαζι για να την κρατησω ζωντανη, πετυχαινει μεχρι να αφησω το γκαζι , που παιζουν δυο εκδοχες. Μεχρι τα 2/10 του γκαζιου κρατιεται, και μολις το αφησω σβηνει. Απο τα 2/10 και πανω μολις το αφησω οχι απλα σβηνει , αλλα κοβει αποτομα, και μπουκωνει αυτοματα, τοσο πολυ που η μιζα δεν μπορει να γυριζει εκτος αν βγαλω τα μπουζια. Μολις τα βγαλω ξαναγυρναει στην αρχικη κατασταση.

    Τι εχω κανει μεχρι τωρα.

    Ψεκασα εισαγωγες και ολο το καρμπυρατερ, με wd-40 , αιθερα, καθαρηστικο καρμπυρατερ, για να δω για διαρροες. Τιποτε. Ολα καλα.

    Επαιξα με τις βιδες του μειγματος, και ανακαλυψα οτι απο τελειως κλειστες μεχρι και 5-6 στροφες εξω, δεν κανουν καμια διαφορα στην λειτουργια. Καπου στις 5-6 ξεβιδωνουν πληρως και εκει δεν παιρνει καθολου .

    Βοηθεια παρακαλω;

    Επισης να σημειωσω οτι τα ηλεκτρικα ειναι ολα ελεγμενα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Βουλωμενα προζιγκλερ πολυ πιθανο.Λυσιμο καρμπ και καλο καθαρισμα.

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    12/12/2018
    Μηνύματα
    3
    καθαρισμα με λεπτο συρματακι και carb cleaner?
    να σημειωσω οτι η μηχανη φοραει τις εργοστασιακες εξατμισεις, δεν εχει ελευθερας η κατι τετοιο.

    Τα προζιγκλερ μπορει να φταινε που οι βιδες του μειγματως δεν εχουν καμια επιδραση σε οτι θεση και να τα βαλω;

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.119
    Βρες κιτ επισκευής καρμπ., λύσε τα τελείως (αν είναι 2, δεν θυμάμαι...) πολύ καλό καθάρισμα, αντικαθιστάς ότι είναι φθαρμενο δένεις προσεκτικά και ακόμα πιο προσεκτικά κάνε τις ρυθμίσεις. Λογικά δε θα έχεις θέμα μετά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    12/12/2018
    Μηνύματα
    3
    Μόλις το έκανα. Τώρα κρατάει λίγο παραπάνω αλλά πάλι πεθαίνει. Επίσης ζεσταινεται υπερβολικά πιστευω

  6. #6
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bakasmarios Προβολή μηνύματος
    Μόλις το έκανα. Τώρα κρατάει λίγο παραπάνω αλλά πάλι πεθαίνει. Επίσης ζεσταινεται υπερβολικά πιστευω
    Να την πας στο συνεργειο δοκιμασες? φιλε πηγαινε την στον μαστορα δωσε και κανα ψιλο φτιαξτην και πουλα τη ειδαλως πουλα τη οπως ειναι και ανεφερε τα προβληματα στον τυχον αγοραστη της.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2005
    Μηνύματα
    11
    Έχει περάσει καιρός κ ίσως να το έχεις ήδη φτιαξει ή νατο πούλησες ή κ να το παρατησες αλλά τώρα είδα το νήμα!Νομιζω ότι τα καρμπ είναι υποπίεσης όποτε συνήθως με τα χρόνια κ την ακινησία ξεραίνονται κ σκίζονται οι μεμβράνες των σλάιντ όποτε τσέκαρε κ πράξε ανάλογα (αντικατάσταση)

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ..
    από fournas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2009, 18:25
  2. Μια μικρη βοήθεια παρακαλω...
    από McTalas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2008, 17:17
  3. Mini motos βοήθεια , παρακαλώ !!!
    από Lamnian στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 10:24
  4. μια μικρή βοήθεια παρακαλώ!
    από sspiross στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 14:41
  5. Βοηθεια Παρακαλω!!!!
    από motakias στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF