Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 113

Θέμα: Zx 130 σωστή μετατροπή/υπερκυβισμος

  1. #16
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Δεν έρχεσαι βλέπω στα συγκαλά σου.
    Εγω σου λέω ότι στην κάνουν τζάμπα τη μετατροπή και το νιτζάκι γίνεται φ16 και κάτι κρύφτον τα κατουράς.
    Γινεσαι αυτομάτως ο πιο σκληρός καριόλης διανομέας στην ακτίνα δράσης σου.
    Πόσο πιστεύεις θα αντέξει ενα πουσαρισμένο παπί σε χρήση ντελίβερι;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #17
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Δεν βάζεις μια φωτογραφία με τον στόλο ? Μας έχεις μπερδέψει με τα ήρθε / έφυγε

    Γιατί δεν κρατάς το zx καβατζα, και να έχεις τον Κινέζο βασικό?

    Κάνεις και το zx "τούμπανο" και το βγάζεις που και που να κυκλοφορεί για το γούστο του πράγματος.
    Δεν θέλω το παπί για βόλτα.Το θέλω να μου φέρνει τα λεφτά.Απλά κάποια στιγμή ο κινέζος θα με αφήσει.Πιο γρήγορα απο ένα τζαπάν λόγω ποιότητας κατασκευής αλλά θα με αφήσει.Κινέζος γαρ....
    Όσο για το μοτέρ απο κλε που αναφ'ερθηκε...είπαμε να μην κόψω και σκελετό...Ότι θα κάνω να είναι σωστό μετρημένο και να μην τρέχω κάθε τρεις και λίγο συνεργείο...
    Η κατανάλωση θα ανέβει το ξέρω αλλά θα τα βγάλω ούτως η άλλως έξτρα.Αν δηλαδή το κόστος μου θα είναι μόνο η βενζίνη δεν με πειράζει να κάψω ένα-δυο λίτρα πιο πολλά.
    Τώρα για το θέμα τροφοδοσίας...Αν το ζεστάνεις καλά πριν ξεκινήσεις, δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ θέμα.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.727
    Γρηγοροτερο παπι=> γρηγοροτερη εξυπηρετηση στο πακετο => περισσοτερα τιπς

    Η μετατροπη ειναι value for money, οποτε αφηστε τους δισταγμους και πειτε πώς θα γινει το εργαλειο πυραυλος.

  4. #19
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δεν έρχεσαι βλέπω στα συγκαλά σου.
    Εγω σου λέω ότι στην κάνουν τζάμπα τη μετατροπή και το νιτζάκι γίνεται φ16 και κάτι κρύφτον τα κατουράς.
    Γινεσαι αυτομάτως ο πιο σκληρός καριόλης διανομέας στην ακτίνα δράσης σου.
    Πόσο πιστεύεις θα αντέξει ενα πουσαρισμένο παπί σε χρήση ντελίβερι;
    Επειδή ΔΕΝ ξέρω, για αυτό ρωτάω.Αν αξίζει...Μου περάσαν και μένα αυτές οι σκέψεις όμως με τον κύλινδρο που είναι γορίλας και με σωστή διαδρομή και πιστόνι της προκοπής είπα μήπως δώ προκοπή.Τώρα εάν λες δεν αξίζει...Δεν πειράζει, πάλι πιο γρήγορος θα είμαι απο το να καβαλάω τον κινέζο.

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    μα είσαι ούτως ή άλλως και χωρίς μετατροπή πιο γρήγορος απο τον κινέζο.

    καποια στιγμή στην τελευταία μου δουλειά ντελιβερι σε καφέ, ήμουν ασθενής λιγες μερες.
    ενα παλικάρι συναδελφος με ντεητονα ειχε αφήσει το μηχανάκι του στο συνεργειο.
    του λέω παρε το κρυφτον μου να μη χάσεις τα μεροκάματα σου,αφού εγω είμαι τέζα και δε θα το χρειαστω.
    το δικό μου εκείνη την περίοδο ήθελε φρένα μπρος πισω επιτακτικά!του λέω έχε το νου σου μονο γιατι θελω φρένα και δεν εχω προλάβει να ασχοληθω.
    οταν με το καλό μου το γύρισε, μου λέει πως το κρύπτον με τα λιωμενα τακάκια σταματαει όπως το δικό του με κανονικά!

    Μην ανοίγεις μπελάδες χωρίς λόγο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    40 ετών ντελιβερας και θέλεις να σκορπίσεις 830 ευρω.
    Ασχολίαστο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #22
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    40 ετών ντελιβερας και θέλεις να σκορπίσεις 830 ευρω.
    Ασχολίαστο
    Να ηταν μονο αυτο ασχολιαστο...
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    μα είσαι ούτως ή άλλως και χωρίς μετατροπή πιο γρήγορος απο τον κινέζο.

    καποια στιγμή στην τελευταία μου δουλειά ντελιβερι σε καφέ, ήμουν ασθενής λιγες μερες.
    ενα παλικάρι συναδελφος με ντεητονα ειχε αφήσει το μηχανάκι του στο συνεργειο.
    του λέω παρε το κρυφτον μου να μη χάσεις τα μεροκάματα σου,αφού εγω είμαι τέζα και δε θα το χρειαστω.
    το δικό μου εκείνη την περίοδο ήθελε φρένα μπρος πισω επιτακτικά!του λέω έχε το νου σου μονο γιατι θελω φρένα και δεν εχω προλάβει να ασχοληθω.
    οταν με το καλό μου το γύρισε, μου λέει πως το κρύπτον με τα λιωμενα τακάκια σταματαει όπως το δικό του με κανονικά!

    Μην ανοίγεις μπελάδες χωρίς λόγο.
    Ε εντάξει όπως το θέτεις έχεις ένα δίκιο. (Αν και απο φρένα είναι καλός ο κινέζος -ίσως το μόνο καλό του-).

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    40 ετών ντελιβερας και θέλεις να σκορπίσεις 830 ευρω.
    Ασχολίαστο
    Μάλλον δεν διάβασες καλά φίλε μου.Είπα 380 και οτι ΔΕΝ θα βγούν από την τσέπη μου.Τώρα το πώς και γιατί είναι άλλη ιστορία.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Μάλλον δεν διάβασες καλά φίλε μου.Είπα 380 και οτι ΔΕΝ θα βγούν από την τσέπη μου.Τώρα το πώς και γιατί είναι άλλη ιστορία.[/QUOTE]

    Τσολιας.gr δεν έχει σημασία απο θα βγουν τα 380 ευρώ και κατάλαβες πολύ καλά τι έγραψα. Αν πάλι δεν κατάλαβες το 40 ετών προφανώς και είναι ένα νούμερο απλά γραμμένο στην ταυτότητα σου αλλά τίποτα παραπάνω.
    Όλα επιλογές είναι. Αργά ή γρήγορα βλέπουμε τα αποτελέσματα τους
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #25
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον δεν διάβασες καλά φίλε μου.Είπα 380 και οτι ΔΕΝ θα βγούν από την τσέπη μου.Τώρα το πώς και γιατί είναι άλλη ιστορία.
    Τσολιας.gr δεν έχει σημασία απο θα βγουν τα 380 ευρώ και κατάλαβες πολύ καλά τι έγραψα. Αν πάλι δεν κατάλαβες το 40 ετών προφανώς και είναι ένα νούμερο απλά γραμμένο στην ταυτότητα σου αλλά τίποτα παραπάνω.
    Όλα επιλογές είναι. Αργά ή γρήγορα βλέπουμε τα αποτελέσματα τους[/QUOTE]


    Εαν μπορώ χωρίς κόστος να αυξήσω το εισόδημα μου γιατί να το παραβλεψω;Το οτι κοντεύω τα 40 σημαίνει τι;Οτι πρέπει να κάτσω στα αυγά μου;Έχω ένα συγκεκριμένο παπί που λέω αν αξίζει να το βελτιώσω για να κάνω πιο καλά την δουλειά μου και χωρίς κόστος πέρα απο εργατοώρες προσωπικής εργασίας και να μου αποφέρει πιο πολλά.Αν είχες κάνει διανομή θα καταλάβαινες.Επειδή μάλλον δεν έχεις κάνει όμως το παραβλέπω.Αν προσπαθήσεις να το σκεφτείς αντικειμενικά θα καταλάβεις τι εννοώ.Αν αξίζει και πως θέλω να μάθω, σε σημείο που να γίνει αξιόπιστα και να μην τρέχω συνεργείο συνέχεια.Να μην κάνω τον κύλινδρο χαρτί και μην έχω λάθος διαδρομή να μην βαράει μπιέλα.Σε τελική ανάλυση αν δεν αξίζει απλά ανοίγω λίγο βαλβίδες και αλλάζω καρμπυρατέρ αν χρειαστεί και σωληνάκι τροφοδοσίας με μεγαλύτερη διάμετρο.

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Τσολιας.gr δεν έχει σημασία απο θα βγουν τα 380 ευρώ και κατάλαβες πολύ καλά τι έγραψα. Αν πάλι δεν κατάλαβες το 40 ετών προφανώς και είναι ένα νούμερο απλά γραμμένο στην ταυτότητα σου αλλά τίποτα παραπάνω.
    Όλα επιλογές είναι. Αργά ή γρήγορα βλέπουμε τα αποτελέσματα τους

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Εαν μπορώ χωρίς κόστος να αυξήσω το εισόδημα μου γιατί να το παραβλεψω;Το οτι κοντεύω τα 40 σημαίνει τι;Οτι πρέπει να κάτσω στα αυγά μου;Έχω ένα συγκεκριμένο παπί που λέω αν αξίζει να το βελτιώσω για να κάνω πιο καλά την δουλειά μου και χωρίς κόστος πέρα απο εργατοώρες προσωπικής εργασίας και να μου αποφέρει πιο πολλά.Αν είχες κάνει διανομή θα καταλάβαινες.Επειδή μάλλον δεν έχεις κάνει όμως το παραβλέπω.Αν προσπαθήσεις να το σκεφτείς αντικειμενικά θα καταλάβεις τι εννοώ.Αν αξίζει και πως θέλω να μάθω, σε σημείο που να γίνει αξιόπιστα και να μην τρέχω συνεργείο συνέχεια.Να μην κάνω τον κύλινδρο χαρτί και μην έχω λάθος διαδρομή να μην βαράει μπιέλα.Σε τελική ανάλυση αν δεν αξίζει απλά ανοίγω λίγο βαλβίδες και αλλάζω καρμπυρατέρ αν χρειαστεί και σωληνάκι τροφοδοσίας με μεγαλύτερη διάμετρο.
    Τσολιας...ελα ρε μαν..λιγο ελεος...θες να το βελτιώσεις??καντου ενα αριστο σερβις ισως και ρεκτιφιε ολα μαμα, φτιαξε αναρτησεις η φρενα...οτι τι?τουμπανιασμενο θα σε βοηθαει να παραδώσεις 2 λεπτα νωριτερα και νταξ το σωσαμε....δηλαδη κατανταει λιγο γραφικη η φαση μετα απο ενα σημειο...
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.727
    Να κάνω μια ερώτηση εγώ; Το κιβώτιο της πάπιας υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα με τόσο μεγάλη αύξηση κυβισμού; Επειδή βλέπω πως στα καινούρια υπερπαπιά βάζουν πλέον συμπλέκτη, μήπως το φυγοκεντρικό τραβάει ζόρι από ένα σημείο και μετά;

  13. #28
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Σκέψου ότι η αύξηση της ταχύτητας μέσα στην πόλη, μειώνει την ενεργητική σου ασφάλεια. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει το ρίσκο για τα επιπλέον χρήματα. Οι περισσότεροι διανομείς που συναντώ με κάθε είδους παπί, με προσπερνάνε. Αν πας ακόμα πιο γρήγορα, μειώνεις τις πιθανότητες να σώσεις λάθος τρίτου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #29
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να κάνω μια ερώτηση εγώ; Το κιβώτιο της πάπιας υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα με τόσο μεγάλη αύξηση κυβισμού; Επειδή βλέπω πως στα καινούρια υπερπαπιά βάζουν πλέον συμπλέκτη, μήπως το φυγοκεντρικό τραβάει ζόρι από ένα σημείο και μετά;
    θα σου απαντήσω για το κρυπτονΧ που το χω.
    η γιαμαπα εδω και χρόνια έχει βγάλει κιτ υπερκυβισμού στα 150 ή 180κ.ε. δε θυμάμαι. μου το είχε προτείνει ο -τίμιος- μάστορας που το πήγαινα όταν το πρωτοπήρα. φυσικά γέλασα.
    Τεσπα, δεν θα είχε κανένα πρόβλημα το κιβώτιο μου είπε.
    Αυτο που τον ρώτησα ευθέως ήταν με την αξιοπιστία τι γίνεται;
    παραμενει η γνωστή σκυλίσια των Χ;
    προς τιμήν του (αν και επισημος γιαμαχας) μου είπε ότι προφανώς σε πουσαρισμένο μοτέρ παπιού δεν μπορεί να περιμένεις να βγει η ίδια σκυλίσια αξιοπιστία.

    Τσολιά, ασε τον κυβισμό και τα γκάζια του ζχ ως εχουν.
    αν σωνει και ντε θες κατι να βελτιωσεις, κοίτα φρένα αναρτήσεις.
    με αυτά θα πας σίγουρα πιο γρηγορα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Mπο΄ρω να μιλήσω μόνο για συνάδελφο όπου το daytona 50 το έκανε 100. Αλλαξε κυλίνδρους πιστόνια ,κεφαλές 2 φορές,καρμπυρατέρ,στρόφαλο μπιέλα , ρουλεμάν στροφάλου και στο τέλος άλλαξε και το αριστερό κάρτερ με honda αν θυμάμαι καλά γιατί είχε τερματίσει τις ανοχές και έχανε λάδια. Αυτά σε διάστημα 1 χρόνου και τα έφτιαχνε σε πολύ χαμηλή τιμή γιατί ο μηχανικός είναι πολύ καλός του φίλος.
    Τον δικαιολογώ εώς εάν σημέιο γιατί είχε 50 κυβικά για την δουλειά αλλά και γιατί του αρέσουν οι μετατροπές. Δεν νομίζω όμως ότι πάει περισσότερες παραγγελίες απο πριν ,απλά δεν φοβάται στις προσπεράσεις και μπορεί να παει τέρμα αριστερά σε μεγάλους δρόμους.Νομίζα ότι αυτό είναι το ζητούμενο.
    Εκτός λοιπόν αν οι μισές σου διαδρομές είναι σε μεγάλες λεωφόρους ,δεν βλέπω τον λόγο να του κάνεις υπερκυβισμό. Αλλά ακόμα κι έτσι δεν βλέπω τον λόγο να πηγαίνεις με 120 130 χλμ τέρμα αριστερά φορτωμένος .Εχεις ήδη ένα μηχανάκι αρκετό δυνατό για αυτήν την δουλεία.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. zx 130 kawasaki
    από nik7119 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 19:23
  2. kawasaki Zx 130
    από Lovesick στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2010, 18:22
  3. Παρουσιαση zx-130
    από 2stroker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2009, 07:54
  4. ξερει κανεις απο zx 130?
    από reinmeister στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 15:07
  5. kawasaki zx 130 ή yamaha crypton 135 ?
    από tigionapas στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2008, 23:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF