Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 95

Θέμα: Αγορά μηχανής !

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Πάντα πίστευα ότι σε μηχανάκια πρεπει να παίρνουμε αυτό μου μας αρεσει αν δεν ξεφεύγουμε πολύ στο οικονομικό. Τα άλογα και τα κιλά που σου φαίνονται πολλά σε 1 βδομάδα ή ένα μήνα θα τα συνηθίσεις και μπορει να αρχίσεις να θελεις και κάτι δυνατότερο. Μην ξεχνας ότι τα κιλά είναι μεν ενα θέμα αλλά και το πόσο ψηλά ειναι το κέντρο βάρους παίζει ρόλο. Αν πάρεις το Honda βάλτου και ένα κεντρικό σταντ αν δεν έχει. Και όχι τεράστια κεντρική βαλίτσα.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Πάρε το cb αφού σου άρεσε. Σίγουρα τα μικρά είναι πιο βολικά για την πόλη αλλά κι αυτό δεν έχεις λόγο να το φοβηθείς. Κλασικό beginner's bike, άνετα διαχειρίσιμο.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    ΤΟ cb500X μου άρεσε πολύ ! https://www.car.gr/11481280-honda-cb-500-x-abs-1
    Δεν είναι λίγο μεγάλο και βαρύ για αρχάριο και για τ πόλη ? 200 κιλά είναι ! Το versys επίσης όμορφο αλλά 6.000 ακριβός !Να σας πω και τν πικρή αλήθεια εμφανισιακά και μόνο θα ήθελα κάτι σαν αυτά τα 2 ! Η λογική λέει κτμ200 αλλά η ¨"καρδία " λέει cb500x(πανέμορφο )κατανάλωση 5,5( η γυναίκα θα έιναι Κυρία πάνω σ αυτή τ σέλα) Το μόνο που με κρατάει για να μν τ πάρω είναι ο φόβος τν κιλών και τα 48 άλογα ! φλώρος χαχα ! HELPPPPK
    Μη φοβάσαι τίποτα, Τάσο!
    Αν δεν το βρίσκεις για test ride, πήγαινε να το καβαλήσεις στατικά και θα δεις ότι είναι μια χαρά.Θα συνηθίσεις πολύ σύντομα και τη δύναμη και το βάρος, αρκεί φυσικά να δείξεις το δέοντα σεβασμό.Η ηλικία σου και τρόπος που γράφεις, δηλώνουν άνθρωπο συνετό και αυτό είναι σημαντικό πλεονέκτημα.
    Η κατανάλωση μπορεί ίσως να πέσει και χαμηλότερα αλλά μην κολλάς σ'αυτή, εκτός και αν ψάχνεις για παπί!

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    ΤΟ cb500X μου άρεσε πολύ ! https://www.car.gr/11481280-honda-cb-500-x-abs-1
    Δεν είναι λίγο μεγάλο και βαρύ για αρχάριο και για τ πόλη ? 200 κιλά είναι ! Το versys επίσης όμορφο αλλά 6.000 ακριβός !Να σας πω και τν πικρή αλήθεια εμφανισιακά και μόνο θα ήθελα κάτι σαν αυτά τα 2 ! Η λογική λέει κτμ200 αλλά η ¨"καρδία " λέει cb500x(πανέμορφο )κατανάλωση 5,5( η γυναίκα θα έιναι Κυρία πάνω σ αυτή τ σέλα) Το μόνο που με κρατάει για να μν τ πάρω είναι ο φόβος τν κιλών και τα 48 άλογα ! φλώρος χαχα ! HELPPPPK
    ======================================
    Καλως να ερθεις στους 2 τροχους...οτι καλυτερο και παντα ορθιος φιλε μου !
    Το VERSYS 300 X ...το εχω και ειμαι ευχαριστημενος ανταποκρινεται και με το παραπανω στα θελω μου....πολυ ευχαριστως να σου πω οτι θες...
    επισης εχω γραψει και καποια πραγματα εδω στο σαιτ σε αντιστοιχο (θρεντ)
    Τωρα για την τιμη που λες υπαρχει προσφορα στα 5600..οχι στα 6.

    Σου εχω στειλει και Π.Μ για καποιο αλλο θεμα

  5. #35
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Φιλε οπως σου ειπαν και καποια παιδια ηδη θα συμφωνησω κι εγω μη παρεις καινουριο μεχρι να δεις τι θες...απο μενα δυο επιλογες : HONDA CB 500X η' KAWASAKI VERSYS 300X και ασε τα naked κτλ αν θες να παιρνεις και την κοπελιτσα σου και να απολαμβανετε τις βολτες σας πιο ανετα.Τα naked ειναι για αλλες καταστασεις if you know what i mean...εκτος αν σου αρεσει να βλεπεις ενα naked στο γκαραζ σου οταν ξυπνας!

    Ο,τι και να παρεις με το καλο με εξοπλισμο και παντα ορθιος.

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Σε ευχαριστώ πολύ! θα πάω να δω και τα 2 μηχανάκια(honda cb500x k Versys 300)απο κοντά να ανέβω κτλπ! θα σας ενημερώσω για τν αγορά !

  7. #37
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Θα σου λεγα να πας να δεις και το HONDA CRF 250 RALLY (το ειδα στην εκθεση ανεβηκα μου αρεσε πολυ) αλλα ειναι πιο ιδιαιτερο μηχανημα και δε νομιζω να το βρεις και μεταχειρο.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Ναι το έχω δει ! άσχημο μηχανάκι χαχα!Ασχετο απλά για τ κουβέντα Honda crf250L του 13 μοντέλο 4.000e με λάστιχα δρόμου ! Πάμε σε άλλο ύφος και σ άλλο τύπου μηχανή ε?

  9. #39
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Δε νομίζω ούτε εσύ αλλά κυρίως ούτε το κορίτσι να εκτιμήσει τη σανίδα ομοίωμα σέλας που χει το σιαρεφ
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Τάσο δες και αυτό το Brixton αν σου αρέσουν αυτές οι μοτοσυκλέτες. 2019 θα έρθει κοντά στα 3500€ καινούργιο πάντα
    Όλα είναι δρόμος

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Oxi φίλε δν μου αρέσουν τέτοιου στυλ μηχανές!Πάω για cB500x η versys300 ! Γενικά τέτοιο στυλ προτιμώ ! Τώρα αν υπάρχει κατι παρόμοιο με αυτα τα 2 ευχαρίστως να τ δω και να τ ψάξω !

  12. #42
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλές επιλογές και τα δύο,εγώ θα προτιμούσα το χοντα λόγο κυβικών,είναι ''user friendly'' μηχανή έτσι και αλλιώς.
    porca miseria.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2017
    Μηνύματα
    13
    Φίλε μου καλοτάξιδο ότι κι αν επιλέξεις και πάντα όρθιος. Όπως έχω γράψει και σε άλλο παρόμοιο νήμα χρειάζονται αρκετά χιλιόμετρα εξοικείωσης μόνος σου πριν ανεβάσεις δεύτερο άτομο στο μοτοσακό και αν αυτό το δεύτερο άτομο είναι γυναίκα ίσως χρειαστούν αρκετές ώρες για να την πείσεις να να καβαλήσει για ταξιδάκι. Προσπαθώ εδώ και 6 μήνες να την πείσω να πάμε κάπου εκτός νομού αλλά μάταια και όταν πάω μόνος μου έχω και την γκρίνια " βέβαια με εμένα δεν κάνεις βόλτες"!!!!
    Υ.Γ. Αν όταν το συζήτησες με την γυναίκα η απάντηση της ήταν " Κάνε ότι σ αρέσει αγάπη μου/ Αν το θες πολύ κάν'το" σημαίνει ότι δεν θέλει καθόλου. Μιλάω ως παθών

  14. #44
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Σωστή παρατήρηση, ξεχάσαμε να το επισημάνουμε. Πρώτα να αποκτήσει εμπειρία χιλιομέτρων και διαφορετικών συνθηκών πάνω στη μοτοσυκλέτα μόνος του και αργότερα να πάει την κοπέλα του δικάβαλο (με την καλή έννοια, γιατί σε δεύτερη ανάγνωση φαίνεται παράξενο).

    Πειθώ δε χρειάζεται ιδιαίτερη. Στην περισσότερες γυναίκες αρέσουν πολύ οι μοτοσυκλέτες και θέλουν πολύ να ζήσουν την εμπειρία εκδρομής με αυτές. Πιο πιθανό είναι να του ζητήσει εκείνη μοτοσυκλετιστικό ταξίδι, παρά να προλάβει να της το πει αυτός. Εμένα μου έχει τύχει να πάρει κοπέλα από μόνη της κράνος, πριν προλάβω να της αγοράσω, για να την πηγαίνω βόλτες. Το ζήτημα είναι να φροντίσεις εσύ για τον εξοπλισμό ασφαλείας της, διότι εκείνη είναι πολύ πιθανό να μη γνωρίζει τη σημασία της πλήρους προστατευτικής ένδυσης (όχι μόνο κράνος). Οπότε πρώτα φροντίζεις να αγοράσεις και για τους δύο εξοπλισμό και μετά πάτε μαζί βόλτα. Επίσης, επειδή οι κοπέλες τείνουν να εμπιστεύονται τυφλά το σύντροφό τους, πρέπει να φροντίζεις να είσαι διπλά εγκρατής, ακόμα κι αν δεις ότι της αρέσει η ταχύτητα ή η επιτάχυνση. Δεν εννοώ να της δημιουργήσεις ανασφάλεια με τη συζήτηση, αλλά να κινείσαι ακόμα πιο προσεκτικά όταν είστε μαζί, ακόμα κι αν βλέπεις ότι της αρέσει όταν ανοίγεις το γκάζι. Μην αφήνεις να σε επηρεάζει ο ενθουσιασμός της.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Oxi φίλε δν μου αρέσουν τέτοιου στυλ μηχανές!Πάω για cB500x η versys300 ! Γενικά τέτοιο στυλ προτιμώ ! Τώρα αν υπάρχει κατι παρόμοιο με αυτα τα 2 ευχαρίστως να τ δω και να τ ψάξω !
    Μια χαρά και τα δύο, όπως σου είχα γράψει και στο πρώτο post.
    Ρίξε μια ματιά και στα BMW G310GS , Benelli TRK 502 .
    Προσωπικά θα επέλεγα το CB500X.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 09:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF