Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 95

Θέμα: Αγορά μηχανής !

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2017
    Μηνύματα
    13
    Ίσως εγώ να έπεσα στην εξαίρεση γιατί φοβάται παραπάνω από όσο το διασκεδάζει. Της έχω πάρει τα πάντα απο εξοπλισμό μέχρι και ενδοεπικοινωνία στο κράνος για να μιλάμε και να χαλαρώνει κάπως αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Με τον καιρό μπορεί να το δει πιο χαλαρά και να μην κατεβαίνει αλλά δεν νομίζω να συμβεί ποτέ

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Πολύ σωστα όσα είπατε !! Μόνο οταν είμαι σίγουρος οτι τ έχω θα πάμε ταξίδι μαζι !Εχουμε κάνει κουβέντα για αυτο τ θέμα και η απάντηση ηταν μου αρέσει πάρε !!!+ Κάνε ότι σ αρέσει αγάπη μου(οπότε κρατάω μικρό καλάθι για αυτο τ θέμα οπως ειπε και το παλικάρι που έχει εμπειρία σ αυτο χαχα)
    BMW gs310 όμορφο πολύ δεν τ έχω ψάξει καθόλου !θα τ ψάξω όμως γιατι είναι και 300cc και πάνω κάτω ίδια μηχανή με τς άλλες 2 ! Εμφανισιακά ειναι η ομορφότερη για εμένα!!!Αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει μερικά πράματα για το gs310
    Benelli TRK 502 νομίζω ειναι τέρας χαχαχα σε θέμα όγκου+ περίεργο Στυλ !δεν μ άρεσε

  3. #48
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Αφού cb λέει η καρδιά σου μην το κουράζεις. Όπως είχα διαβάσει από κάποιον εδω, αν πηγαίναμε με τη λογική θα οδηγούσαμε όλοι παπάκια.
    Με τα ρέστα βάλε στο πρόγραμμα ένα σχολείο οδήγησης στην πίστα των Σερρών, είναι 100% απαραίτητο.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά και τα δύο, όπως σου είχα γράψει και στο πρώτο post.
    Ρίξε μια ματιά και στα BMW G310GS , Benelli TRK 502 .
    Προσωπικά θα επέλεγα το CB500X.
    ==============================
    φιλε λεωνιδα...ναι στο μπενελι......κατηγορηματικα ΟΧΙ στο μπε εμ βε....το καβαλησα το βολταρα μονος και με 2 ατομα....ειναι 'λιγο' το μηχανακι..δεν εχει την ποιοτητα της γερμανιας...δεν εχει καλα φρενα με 2 ατομα...δεν ειναι γενικα για 2..ο πισω ειδικα εαν ειναι 2 ατομα 80- 90+ τερματιζει η αναρτηση και ειναι μικρη η σελα...και παει λιγο πιο καλα απο το σουζουκι στρωμα(αυτο ειδικα με 2 σερνεται και καιει τον πατο του)

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστα όσα είπατε !! Μόνο οταν είμαι σίγουρος οτι τ έχω θα πάμε ταξίδι μαζι !Εχουμε κάνει κουβέντα για αυτο τ θέμα και η απάντηση ηταν μου αρέσει πάρε !!!+ Κάνε ότι σ αρέσει αγάπη μου(οπότε κρατάω μικρό καλάθι για αυτο τ θέμα οπως ειπε και το παλικάρι που έχει εμπειρία σ αυτο χαχα)
    BMW gs310 όμορφο πολύ δεν τ έχω ψάξει καθόλου !θα τ ψάξω όμως γιατι είναι και 300cc και πάνω κάτω ίδια μηχανή με τς άλλες 2 ! Εμφανισιακά ειναι η ομορφότερη για εμένα!!!Αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει μερικά πράματα για το gs310
    Benelli TRK 502 νομίζω ειναι τέρας χαχαχα σε θέμα όγκου+ περίεργο Στυλ !δεν μ άρεσε
    =================================================
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BMW...αν θες ινδικο..παρε bajaj καλυτερα
    Σοβαρα τωρα ειναι απογοητευση !

  6. #51
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Τελικά να πάρει το μπεμβέ ή όχι; Φαίνεται η καλύτερη επιλογή.
    Life begins at 45°.

  7. #52
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    CB 500X: Κινητήρας με εξαιρετική ρύθμιση στον ψεκασμό. Απόλυτα γραμμική απόκριση, ενώ παράλληλα δεν σκορτσάρει σχεδόν ποτέ. Αυτή η φιλικότητα στην απόκριση, είναι που δημιουργεί και την ψευδαίσθηση ότι είναι πιό αδύναμος από ότι στην πραγματικότητα. https://www.youtube.com/watch?v=fwdCAIdG71A Οικονομικό σε κατανάλωση. Πρώτο service ουσιαστικά στα 24.000χλμ. Μηδενικές βλάβες, παρά το "made in Thailand". Αυτονομία γύρω στα 400χλμ. Πολύ ελαφρύτερο στη πράξη από ότι λένε τα χαρτιά, ακόμα και σταματημένο. Γενικά, όλο το μηχανάκι είναι προσανατολισμένο στό δίπτυχο "οικονομία και φιλικότητα" χωρίς να σου στερεί την χαρά του μοτοσυκλετισμού. Στρίβει και φρενάρει ικανοποιητικότατα, χωρίς φυσικά να διακρίνεται σε αυτούς τους τομείς.
    Έχει βέβαια όπως όλα τα μηχανάκια τα θεματάκια του. Κοντό γρανάζωμα, κακή ανεμοκάλυψη (υπάρχουν στροβιλισμοί), ανύπαρκτη απόσβεση στις αναρτήσεις (τι πρωτότυπο!) είναι τα ουσιαστικά. Με λίγο ψάξιμο στά forum διορθώνονται εύκολα με λίγα χρήματα (εκτός - φυσικά - των αναρτήσεων).
    Ιδανικό μηχανάκι allround γιά την Ελλάδα του σήμερα.

  8. #53
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Aπό όλα αυτά...
    Η CB500X καινουριο με ότι αυτό συνεπάγεται για αρχάριο...ακόμα και για το στρώσιμο...
    Η CBF 250 να μάθει να ευχαριστηθεί και να ΜΗΝ χάσει πολύ απο την μεταπώληση και να πάει μετά στο CB500X.
    Υπάρχει πάντα και η πιο σοφτ επιλογή αλλά μιας και δεν του αρέσουν άλλα...

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τελικά να πάρει το μπεμβέ ή όχι; Φαίνεται η καλύτερη επιλογή.
    =====================
    με τιποτα !

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Tasos1989

    τον περασμενο οκτωβριο...το περιοδικο μοτο ειχε συγκριτικο τα εξης !!

    BMW G310GS – Honda CRF250 Rally – Kawasaki Versys-X 300 – Suzuki V-Strom 250!

    Εγραφε
    ULTIMATE MINI ON-OFF TEST 2018: Στα βουνά της Βουλγαρίας με τα μικρά. Τα MINI on-off σε MEGA περιπέτεια!
    800 χλμ. σε καθε ειδους εδαφος !
    Προσπαθησε να το βρεις το τευχος...θα σου λυσει πολλες αποριες

    ΦΥΣΙΚΑ και το αγορασα γιατι σαν κατοχος Kawasaki Versys-X 300 ηθελα να διαβασω!
    και για να ευλογησω τα γενια μου....απλα δικαιωθηκα για την επιλογη μου...σε καθε τομεα....ναι καλα διαβαζεις....σε καθε τομεα !

    Καλο και το CB 500 x...σε μενα μονο τα κυβικα αριθμητικα ειναι πιο μεγαλα..και μονο εκει !

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τελικά να πάρει το μπεμβέ ή όχι; Φαίνεται η καλύτερη επιλογή.
    Ντερμπι αναμεσα σε BMW και Honda αν καταλαβα καλα. Ειναι καλα μηχανηματα και τα δυο.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ντερμπι αναμεσα σε BMW και Honda αν καταλαβα καλα. Ειναι καλα μηχανηματα και τα δυο.
    αξιζει να τα βολταρεις παντως...αλλωστε πλεον εχει μοτο για τεστ-ντραιβ

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Καλησπέρα ! Αναβάλετε τελικά η αγορά προς τ παρών !!!Ο ξάδερφος μου κάτοχος χτχ660 λόγο δουλείας φεύγει εξωτερικό (5 μήνες) και για να μην κάθετε τ μηχανάκι μου τ έδωσε μεχρι να γυρίσει !Οπότε από σήμερα το έχω εγώ!!
    Μπορώ να μάθω πράγματα πάνω σ αυτο και μέτα απο 5 μήνες έχοντας λίγη εμπειρία να αποφασίσω τι θα πάρω!! Μου έκατσε τέλεια χαχα!Σήμερα έκανα κ τν αγορά εξοπλισμού(κράνος + μπουφάν) μόνο για εμένα όχι για τ κοπέλα αφου αυτους τς μήνες δν παίζει να τν ανεβάσω! Η αγορά μ είναι : Μπουφάν Nordcap Monza 120e + Κράνος Bell Srt στα 230ε!

  14. #59
    μ γεια σ κλτξδ
    safety doesn't happen by accident

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα ! Αναβάλετε τελικά η αγορά προς τ παρών !!!Ο ξάδερφος μου κάτοχος χτχ660 λόγο δουλείας φεύγει εξωτερικό (5 μήνες) και για να μην κάθετε τ μηχανάκι μου τ έδωσε μεχρι να γυρίσει !Οπότε από σήμερα το έχω εγώ!!
    Το καλύτερο μηχανάκι είναι το τζάμπα!

    Η καλύτερη περίπτωση. Βολικό μηχανάκι που κάνει τα πάντα (με το ανάλογο λάστιχο).

    Θα το αγαπήσεις και δε θα το δίνεις μετά!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    μ γεια σ κλτξδ
    Μέχρι και ο βάντας στραβοκατάπιε από το ξάφνιασμα
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF