Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 95

Θέμα: Αγορά μηχανής !

  1. #76
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    και λίγο εξτρα προσοχή όταν νιώσεις ότι ξεψαρρώνεις.

    Καλές βόλτες!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #77
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    και λίγο εξτρα προσοχή όταν νιώσεις ότι ξεψαρρώνεις.
    Επαυξάνω. Η περίοδος που αρχίζεις να νομίζεις ότι το 'χεις, είναι από τις πιο επικίνδυνες. Θέλει αυτοσυγκράτηση και όχι έπαρση. Το XT660Χ είναι δυνατό μηχανάκι για αρχάριο, οπότε το γκάζι θέλει φειδώ.

    Για το κλείδωμα που αναφέρθηκε, το ιδανικό είναι να βρίσκεται σε ιδιωτικό κλειστό χώρο, αλλά κι εκεί κλειδωμένο. Αν είναι σε δημόσιο χώρο, τότε να μην είναι κρυμμένο σε σημεία που θα κάνει άνετα τη δουλειά του κλέφτης, χωρίς να τον βλέπουν. Η πρόταση μου είναι συνδυασμός disc lock με καλή κουλούρα σε σταθερό σημείο. Αν υπάρχει και συναγερμός, ακόμα καλύτερα.

    Το μοτοσακό που σου έδωσε ο ξάδερφος είναι όνειρο για πολλούς. Θα το ευχαριστηθείς σίγουρα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Καλήσπερα σε όλους ! Ολα τέλεια με το χτχ( θα τ επιστρέψω) !!!Απλά να σας ενημερώσω ότι έγινε αγορά το honda crf250L tou 13 πολύ εύκολο ελαφρύ το έχω 3 μέρες!Γενικά μ άρεσε πολύ τ στυλ motard σε θέμα στάση οδήγησης και σαν ομορφία ! Σκέφτομαι για μετατροπή του crf250L σε Supermoto και θα ήθελα γνώμες πάνω σ αυτό !!

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Καλήσπερα σε όλους ! Ολα τέλεια με το χτχ( θα τ επιστρέψω) !!!Απλά να σας ενημερώσω ότι έγινε αγορά το honda crf250L tou 13 πολύ εύκολο ελαφρύ το έχω 3 μέρες!Γενικά μ άρεσε πολύ τ στυλ motard σε θέμα στάση οδήγησης και σαν ομορφία ! Σκέφτομαι για μετατροπή του crf250L σε Supermoto και θα ήθελα γνώμες πάνω σ αυτό !!
    Καλοταξιδο. Ωραια επιλογη για νεο αναβατη.

    Πουλαει το ιδιο και ενα μελος του φορουμ. Δες λιγο εδω την αγγελια μηπως τα βρειτε οικονομικα να παρεις τα εξτρα (αν σε ενδιαφερει). Με τα λεφτα που κανει μονο η εξατμιση μπορεις να παρεις ολο το πακετο για stage 1 (φιλτρο, προγραμμα, εξατμιση). Θα παρει λιγο τα πανω του το μηχανακι αν τωρα ειναι μαμα.

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Καλήσπερα σε όλους ! Ολα τέλεια με το χτχ( θα τ επιστρέψω) !!!Απλά να σας ενημερώσω ότι έγινε αγορά το honda crf250L tou 13 πολύ εύκολο ελαφρύ το έχω 3 μέρες!Γενικά μ άρεσε πολύ τ στυλ motard σε θέμα στάση οδήγησης και σαν ομορφία ! Σκέφτομαι για μετατροπή του crf250L σε Supermoto και θα ήθελα γνώμες πάνω σ αυτό !!
    Αν θεωρείς ότι δεν πατάει καλά υπό κλίση ή σε "μεγάλες" ταχύτητες εννοείται να το κάνεις. Αν θες βοήθεια πως και τι ρώτα.

  6. #81
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Τα λάστιχα ειναι 50/50 το νιώθω κάπως να γλιστράει !!! Με μια πρώτη κουβέντα που έκανα μ ένα μηχανικό μου είπε για Warp 9 Supermoto Wheelset (Black rims w/Red Hubs)
    Michelin Front and Rear Inner Tubes
    Bridgestone S20 Evo Hypersport Front Tire (110/70ZR-17)
    Bridgestone S20 Evo Hypersport Rear Tire (140/70ZR-17). + new Brakes ! Δεν έχω και γνώση οπότε όποιος ξέρει να μ πει !! Επίσης μου είπε και για ενα κιτ μαζί μ εξάτμιση κτλπ για να ανέβει κάπως σε δύναμη !!

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Τα λάστιχα ειναι 50/50 το νιώθω κάπως να γλιστράει !!! Με μια πρώτη κουβέντα που έκανα μ ένα μηχανικό μου είπε για Warp 9 Supermoto Wheelset (Black rims w/Red Hubs)
    Michelin Front and Rear Inner Tubes
    Bridgestone S20 Evo Hypersport Front Tire (110/70ZR-17)
    Bridgestone S20 Evo Hypersport Rear Tire (140/70ZR-17). + new Brakes ! Δεν έχω και γνώση οπότε όποιος ξέρει να μ πει !! Επίσης μου είπε και για ενα κιτ μαζί μ εξάτμιση κτλπ για να ανέβει κάπως σε δύναμη !!
    Η warp 9 είναι πανάκριβη. Καταπληκτικό setup από όλες τις απόψεις βέβαια, αλλά θα πάει πολύ ακριβά. Σου είπε τιμή;

  8. #83
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Οχι δν μου μίλησε για τιμή ! Πάντως η αγορά μ βγήκε σε πολύ καλή τιμή οπότε έχω 1.500 να διαθέσω για να γίνει κάτι καλό φυσικά !

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Οχι δν μου μίλησε για τιμή ! Πάντως η αγορά μ βγήκε σε πολύ καλή τιμή οπότε έχω 1.500 να διαθέσω για να γίνει κάτι καλό φυσικά !
    Αν δεν χρειάζεσαι τις off road ζάντες μπορείς να πας σε μαγαζί και απλά να σου πλέξει καινούργιες ζάντες με τα δικά σου κέντρα τροχών. Αυτό δεν θα κοστίσει πάνω από 250 ευρώ με καλές excel ζάντες. Εγώ το μόνο που θα έκανα πέραν αυτού είναι να βάλω μια λίγο μεγαλύτερη δισκοπλακα εμπρός, αφού φυσικά κάνεις κάποια χλμ και δεις ότι δεν σε καλύπτει η μαμά.

  10. #85
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Εγω δεν καταλαβα τελικα, αγορασες η οχι το crf250l αν ναι τοτε δεν εκανες καλη αγορα γιατι αυτο δεν ειναι μοταρντ αλλα ονοφ
    Το αν θέλεις να το κάνεις μοταρντ θα πρεπει να σκασεις ενα σωρο λεφτα που δεν θα τα παρεις ποτε πισω σε πιθανη μεταπώληση.

    Δες την ημερομηνία παραγωγής των υπάρχων ελαστικών ειναι μεγαλητερη απο 2 χρονια, τοτε απλως ψαξε για ενα καινούργιο σετακι ελαστικών ειτε δρομου η ονοφ υπαρχουν πολλες επιλογες και απολαυσε τις επιδόσεις ενός φρεσκου ελαστικού και καλοριζικα

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Θα συμφωνησω με τον doctoras !
    ειναι λιγα τα κυβικα...και οτι και να κανεις την δυναμη που ειχε το ΧΤ...δεν θα την βρεις..οποτε μην σκορπας χρηματα να καλυψεις το κενο που δημιουργηθηκε!
    κρατησε τα...που ξερεις μπορει να κανεις αλλη αγορα συντομα παλι
    Θα σου ελεγα να καβαλησεις ενα δουκα...σε τετοιο στυλ που θες και να καταλαβεις τι γινεται !
    καλοριζικο οπως και να'χει παντως !

  12. #87
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Ασε το μηχανάκι ως έχει και κοίτα να απολαύσεις και τους δυο κόσμους που μπορεί να σε μπάσει.
    Και δρόμο (όσο τελος πάντων) και χώμα.
    Τα λάστιχα σαφώς παίζουν ρόλο στο πως νιώθεις πάνω του.
    Νομίζω ότι είσαι πολύ φρέσκος στη φάση για να ξέρεις ή όχι, αν χρειάζεσαι κι άλλο δύναμη.
    Παίξε λίγο με αυτό ως έχει θα πρότεινα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #88
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Πουληθηκε παιδια.Το εδινα σε καλη τιμη με πολλα εξτρα γιατι φευγω τελος του μηνα.Καλη συνεχεια

  14. #89
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Καλη αγορα στο ειχα προτεινει αν θυμαμαι καλα.Κι οντως ειχα δει κι εγω την αγγελια του φιλου απο πανω πραγματικα ηταν σε πολλη καλη τιμη και με την εξατμιση που φορουσε. Πιστευω θα κανει πολλα απο μετρια εως καλα και θα το απολαυσεις. Μεγιες και καλοβολτο!

  15. #90
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Καλη αγορα στο ειχα προτεινει αν θυμαμαι καλα.Κι οντως ειχα δει κι εγω την αγγελια του φιλου απο πανω πραγματικα ηταν σε πολλη καλη τιμη και με την εξατμιση που φορουσε. Πιστευω θα κανει πολλα απο μετρια εως καλα και θα το απολαυσεις. Μεγιες και καλοβολτο!
    Εξαιρετικη μοτοσυκλετα πραγματικα απροβληματιστη και με το stage 1 μετατρεπεται σε ενα νευρικο εντουρακι οπως του αρμοζει αλλωστε.Μακαρι να μπορουσα να εχω 2 μηχανες και να το παντρευομουνα γιατι αξιζε.1000 ευρω εχει το κιτακι.Δε πειραζει παμε βουρ για το mt

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 09:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF