Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Εβαλε τη βενζίνα του κι έγινε λούης

  1. #1
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499

    Εβαλε τη βενζίνα του κι έγινε λούης

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα κ@λοπαιδι με το μαυρο TDM κ το λευκο κρανος να μπαινεις στο βενζιναδικο, να μου λες 25 ευρω 100αρα κ οταν τελειωνω να ζητας να σου βαλω λιγο αερα στα λαστιχα κ οταν γυρναω να τον παρω να βαζεις μπροστα κ να εμφανίζεσαι! Δεν θα σου πω τα κλασσικα..στους γιατρους να τα φας κλπ αλλα οτι ειμαι απο τις 5:30 το πρωι μεσα στο κωλοκρυο για να μου φας εσυ το μεροκαματο! Δεν πειραζει ελπιζω να σε πετυχω καπου, εσενα ή το μηχανακι!
    Πινακίδα είχε το μηχανάκι; Κάμερες ασφαλείας το βενζινάδικο; Δε νομίζω ότι υπήρχε λάθος από εσένα στην εξυπηρέτηση για να επωμιστείς εσύ τα έξοδα. Το αφεντικό δε διατίθεται να καλύψει την κλεψιά του τύπου; Δεν είναι δική σου αμέλεια.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 09/01/2019 στις 10:53.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το αφεντικό δε διατίθεται να καλύψει την κλεψιά του τύπου; Δεν είναι δική σου αμέλεια.
    Όταν δούλευα πιτσιρικάς ένα φεγγάρι σε καφετέρια, μια ομάδα από μαθητές/τριες ήπιαν χυμούς, καφέδες, μπύρες και επειδή υπήρχε απόσταση μεταξύ πλατείας - μαγαζιού, με την πρώτη ευκαιρία, εξαφανίστηκαν όλοι. 30 ευρώ λογαριασμός (μόλις είχε πρωτο μπει το ευρώ) τα έφαγα όλα στη καρκάλα.

    Καλά παιδιά όλα τους, από σπίτι.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #3
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Εκμετάλλευση του αφεντικού σου, δυστυχώς. Στις καφετέριες συνηθίζεται να πληρώνει ο κόσμος, λίγο πριν φύγει. Αν ζητάς τα χρήματα με το που πηγαίνεις το κάθε ποτό, σε μερικούς κακοφαίνεται. Αυτό είναι πολιτική του καταστήματος, το οποίο φυσικά παίρνει το ρίσκο να φύγει ο κόσμος χωρίς να πληρώσει. Φυσικά σε καταλαβαίνω, αλλά δεν παύω να το θεωρώ πρώτα αλητεία από τα παιδιά και δευτερευόντως εκμετάλλευση από το αφεντικό σου. Εσύ έχεις μηδενικό μερίδιο ευθύνης, αν έγιναν όπως τα είπες.

    Ως προς το βενζινάδικο, υπάρχει διαδικαστικό πρωτόκολλο. Πρώτα βγαίνει το ακροφύσιο της αντλίας από το τεπόζιτο, τοποθετείται στη βάση της αντλίας, κατόπιν εκδίδεται η απόδειξη και πληρώνει ο πελάτης. Ο λόγος πίσω από αυτό είναι ότι πολλοί βιαστικοί ή αφηρημένοι οδηγοί, με το που πληρώνουν βάζουν μπροστά και φεύγουν, παίρνοντας μαζί τους το ακροφύσιο με το σωλήνα. Οπότε κι εκεί αφήνεται αναγκαστικά περιθώριο να το σκάσει ο πελάτης, έχοντας πάρει τα καύσιμα. Το γεγονός ότι πήγε ο βενζινάς 10 μέτρα πιο δίπλα να πάρει τη συσκευή του αέρα, δεν αλλάζει κάτι. Απαράδεκτο το αφεντικό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Δυστηχως επειδη εργαζομουν και εγω σε βενζιναδικο ο καθενας ειναι υπευθυνος για την βαρδια του και οτι κανει προκοπη του αν του φυγει ενας πελατης δυστυχως επωμιζεται και το χρεος ο ιδιος ο υπαλληλος σου λεει ας προσεχες περισοτερο τι να σου κανω εγω και παει καπως ετσι...
    Εγω θα πω οτι ο εργοδοτης η ο καθε εργοδοτης δεν μπορει να ξερει αν του εφυγε ο πελατης απο δικη του αιτια η οχι και καθε φορα που συμβαινει κατι τετοιο να πληρωνει τα σπασμενα ο ιδιος ο εργοδοτης
    Ουτε να ειναι στο πρατηριο ολη μερα για να εχει εικονα καλη για τον καθε υπαλληλο ανα πασα στιγμη...
    Η shell γιαυτο κατεβαζει τους αναβατες απο την μηχανη αλλιως δεν βαζει βενζινα ο υπαλληλος και τσαντιζοντε μερικοι αναβατες υπαρχει πρωτοκολλο

  5. #5
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Η σελλ δεν κατεβάζει για αυτο τους αναβάτες πρωτον.
    Δευτερον, τα βενζινάδικα σημερα εινια γεμάτα κάμερες.
    τι να κάθεται ο εργοδότης όλη μέρα στο πρατηριο μας λες; μαύρισε η ψυχή μου με το δόλιο πρατηριούχο.
    Μπινιά είναι να χρεώσει τον υπάλληλο επειδή βρέθηκε ένας πατσαβούρης και εφυγε χωρίς να πληρωσει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Εχω την εντυπωση πως οσοι διαχειριζονται μετρητα ΠΡΕΠΕΙ να παιρνουν επιδομα "ταμειου"...
    (λεω εγω τωρα..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της psomaras
    Εγγραφή
    16/03/2015
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Εχω την εντυπωση πως οσοι διαχειριζονται μετρητα ΠΡΕΠΕΙ να παιρνουν επιδομα "ταμειου"...
    (λεω εγω τωρα..)
    το έκοψαν όταν ήρθε η ανάπτυξη!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πινακίδα είχε το μηχανάκι; Κάμερες ασφαλείας το βενζινάδικο; Δε νομίζω ότι υπήρχε λάθος από εσένα στην εξυπηρέτηση για να επωμιστείς εσύ τα έξοδα. Το αφεντικό δε διατίθεται να καλύψει την κλεψιά του τύπου; Δεν είναι δική σου αμέλεια.
    ανανήψαντας

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η σελλ δεν κατεβάζει για αυτο τους αναβάτες πρωτον.
    Δευτερον, τα βενζινάδικα σημερα εινια γεμάτα κάμερες.
    τι να κάθεται ο εργοδότης όλη μέρα στο πρατηριο μας λες; μαύρισε η ψυχή μου με το δόλιο πρατηριούχο.
    Μπινιά είναι να χρεώσει τον υπάλληλο επειδή βρέθηκε ένας πατσαβούρης και εφυγε χωρίς να πληρωσει.
    Ναι η shell κατεβαζει τους αναβατες για λογους ασφαλειας αλλα ποια ειναι η πραγματικοτητα ομως(σε shell δουλευα)

    Δεν ειναι μπινια να χρεωσει τον υπαλληλο φιλε μου!
    Γιατι να πληρωσει ο πρατηριουχος?
    Που ειναι η υπευθηνοτητα του υπαλληλου να παρει τα χρηματα του αφου εβαλε καυσιμο και μετα να εξυπηρετηση τον πελατη και για τα υπολοιπα?
    Καταλαβαινω οτι ειναι ηθικο αυτο που λες να πληρωσει ο πρατηριουχος μια φορα ενα τετοιο περιστατικο αλλα το να πληρωνει καθε τετοιο περιστατικο που συμβαινει περνωντας εκατονταδες αυτοκινητα καθε ημερα δεν γινετε και αυτο.
    Παντος βλεπω ποιο πολυ ασχολουμαστε με τον πρατηριουχο παρα με τον μοτοσυκλετιστη που εχει και την ευθυνη!

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Ναι η shell κατεβαζει τους αναβατες για λογους ασφαλειας αλλα ποια ειναι η πραγματικοτητα ομως(σε shell δουλευα)

    Δεν ειναι μπινια να χρεωσει τον υπαλληλο φιλε μου!
    Γιατι να πληρωσει ο πρατηριουχος?
    Που ειναι η υπευθηνοτητα του υπαλληλου να παρει τα χρηματα του αφου εβαλε καυσιμο και μετα να εξυπηρετηση τον πελατη και για τα υπολοιπα?
    Καταλαβαινω οτι ειναι ηθικο αυτο που λες να πληρωσει ο πρατηριουχος μια φορα ενα τετοιο περιστατικο αλλα το να πληρωνει καθε τετοιο περιστατικο που συμβαινει περνωντας εκατονταδες αυτοκινητα καθε ημερα δεν γινετε και αυτο.
    Παντος βλεπω ποιο πολυ ασχολουμαστε με τον πρατηριουχο παρα με τον μοτοσυκλετιστη που εχει και την ευθυνη!
    Τι έπρεπε να κάνει ο υπάλληλος;

  11. #11
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Τι έπρεπε να κάνει ο υπάλληλος;
    Na τρέξει να τον πιάσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Na τρέξει να τον πιάσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Επειδή είχε Tdm? ...

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Επειδή είχε Tdm? ...
    ξεκάθαρα.
    και 2 ματσουκιές μη σου πω.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Ναι η shell κατεβαζει τους αναβατες για λογους ασφαλειας αλλα ποια ειναι η πραγματικοτητα ομως(σε shell δουλευα)

    Δεν ειναι μπινια να χρεωσει τον υπαλληλο φιλε μου!
    Γιατι να πληρωσει ο πρατηριουχος?
    Που ειναι η υπευθηνοτητα του υπαλληλου να παρει τα χρηματα του αφου εβαλε καυσιμο και μετα να εξυπηρετηση τον πελατη και για τα υπολοιπα?
    Καταλαβαινω οτι ειναι ηθικο αυτο που λες να πληρωσει ο πρατηριουχος μια φορα ενα τετοιο περιστατικο αλλα το να πληρωνει καθε τετοιο περιστατικο που συμβαινει περνωντας εκατονταδες αυτοκινητα καθε ημερα δεν γινετε και αυτο.
    Παντος βλεπω ποιο πολυ ασχολουμαστε με τον πρατηριουχο παρα με τον μοτοσυκλετιστη που εχει και την ευθυνη!
    ρε φίλε τι λες;
    με ποιο μοτοσικλετιστή να ασχοληθούμε;
    Αυτόν που έκλεψε;
    Και οι μπάτσοι τι θα κάνουν; κλέφτες θα γίνουν; ...oh wait
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ξεκάθαρα.
    και 2 ματσουκιές μη σου πω.
    Μία για κάθε ρεμους..

  15. #15
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    εετσι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΏ!!!!
    από LIBYKOS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 17:54
  2. Βρήκε τη μοτοσικλέτα του στο e-Bay!
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2005, 19:33
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 14:45
  4. Η αλήθεια για τη δημιουργία του άντρα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF