Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Βελτίωση Daytona Hobby 50cc

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    καντο 72αρι να τραβαει λιγο.γινεται ευκολα.
    παπιου μοτερ φοραει..
    Είπαμε ότι θέλουμε να είμαστε νόμιμοι και μην πεις να τροχίσει τα κυβικά που αναφέρονται πάνω στον κύλινδρο.....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheFatDrummer Προβολή μηνύματος
    Μπορώ να πειράξω τα υπόλοιπα χωρίς να πειράξω όμως το μοτέρ και να έχω καλύτερη απόδοση?
    ο γέροντας εννοεί φρένα, αναρτήσεις, ελαστικά κ.λ.π.
    Άστο όπως είναι, στο είπαν τα παιδιά από πάνω, τέταρτος εγώ που στο λέω. οι βελτιώσεις (χωρίς αύξηση κυβικών) συνεπάγεται μπόλικο χρήμα χωρίς ομως ανάλογο αντίκρυσμα.
    Κάνε υπομονή 2 χρονάκια
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    στα 16 και για γυρω περιοχες......παρε ποδηλατο
    βαλε τα λεφτα για το παπι στην ακρη και στα 18 παρε κατι μεγαλυτερο
    στην ερωτηση σου για βελτιωση η απαντηση ειναι ΟΧΙ

  3. #18
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είπαμε ότι θέλουμε να είμαστε νόμιμοι και μην πεις να τροχίσει τα κυβικά που αναφέρονται πάνω στον κύλινδρο.....
    δεν νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα που δεν το εχει κανει πιτσιρικας οταν ηταν, στο παπι του.Κανει και ρεκτιφιε στον κυλινδρο του και γραφει 49cc.Παρανομο μπορει να ειναι,αλλα δειξτε μου εναν που δεν περασε απο αυτο το σταδιο....
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα που δεν το εχει κανει πιτσιρικας οταν ηταν, στο παπι του.Κανει και ρεκτιφιε στον κυλινδρο του και γραφει 49cc.Παρανομο μπορει να ειναι,αλλα δειξτε μου εναν που δεν περασε απο αυτο το σταδιο....
    Δεν λέμε αυτό...Όλοι σχεδόν το περάσαμε αυτό. Λέμε ότι ο πιτσιρικάς θέλει και ο ίδιος αφενός να είναι νόμιμος αφετέρου δε, οι ασφαλιστικές πλέον ψάχνουν πιθανούς και απίθανους τρόπουςνα αποφύγουν την αποζημίωση.
    Λες αν έχουν ένα ατύχημα όπου εμπλέκεται πιτσιρικάς να μην ψάξουν το μοτέρ αν είναι όντως 50αρι; δεν φαντάζεσαι τι σκαρφίζονται για να μην πληρώσουν....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν λέμε αυτό...Όλοι σχεδόν το περάσαμε αυτό. Λέμε ότι ο πιτσιρικάς θέλει και ο ίδιος αφενός να είναι νόμιμος αφετέρου δε, οι ασφαλιστικές πλέον ψάχνουν πιθανούς και απίθανους τρόπουςνα αποφύγουν την αποζημίωση.
    Λες αν έχουν ένα ατύχημα όπου εμπλέκεται πιτσιρικάς να μην ψάξουν το μοτέρ αν είναι όντως 50αρι; δεν φαντάζεσαι τι σκαρφίζονται για να μην πληρώσουν....
    16αρης ειναι φιλε και ας μπουμε λιγο στο μυαλο τους..επισης η μοτοσυκλετα θελει συνεχεια,ποσοι 16αρηδες,17αρηδες στην σημερινη εποχη κοιτανε μοτο,λιγοι σε σχεση με τις προηγουμενες δεκαετιες.το να κανει 72αρι ενα πενηνταρακι δεν ειναι και η σουπερμοντα που θα το απογειωσει,θα του δωσει λιγο δυναμη παραπανω να κινηθει δικαβαλος...με ενα ρεκτιφιε στον 49αρι κυλινδρο,ολα ειναι κομπλε...ας γινουμε λιγο 16αρηδες και μεις στην τελικη...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    στους σημερινους δρομους τα 50αρια ειναι πεταμενα λεφτα
    κι αν τα κανεις 72 κι αλλα πεταμενα
    δεν υπαρχει πιτσιρικας σημερα με κατω απο 110.............. φυσικα παρανομος

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Νομιζω το θεμα μας στην βελτιωση του παπιου δεν ειναι κατα ποσο ή οχι ειναι παρανομο (που φυσικα κ ειναι) αλλα το κοστος μετατροπης που ειναι απαγορευτικο σε σχεση με την αξια του οχηματος. Οσο για το παλικαρι αν θελει τοσο πολυ φτιαγμενο μηχανακι υπαρχουν απειρα 50αρια μτχ που τα εχουν πειραξει (και τις περισσοτερες περιπτωσεις τα εχουν υπεργαμησει). Απλα σκεψου γτ ολοι εδω μεσα σε αποτρεπουν απ αυτο. Κανενας μας δεν εχει συμφερον κ ολοι περασαμε απο την ηλικια σου. Ειναι κριμα να δωσεις τοσα χρηματα σε αμφιβολου ποιοτητας μαστορες και μετατροπες αφενος γτ θα ειναι πολλα και αφετερου γτ το αποτελεσμα δεν θα ανταποκρινεται στα χρηματα σου (σε αρκετες περιπτωσεις θα ειναι κ χειροτερο του αρχικου).

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Μπορείς να κάνεις το daytona και 72 και 100 κυβικά.Αλλά...Μόνο ΑΜΑ πειράξεις το μοτέρ θα δεις βελτίωση.Και φυσικά ΔΕΝ θα είσαι νόμιμος.
    Και δεν θα έχεις εγγύηση, και το ΠΙΟ πιθανό θα είναι να πληρώνεις πολύ συχνά σέρβις στο συνεργείο γιατί θα ξεκινήσουν οι βλάβες ειδικά αν δεν έχει σωστή διαδρομή το πιστόνι σου.
    Και φυσικά θα πρέπει να σκεφτείς οτι θα αλλάξει η συμπεριφορά του στο δρόμο στα φρένα.Και θα κοστίσει...αρκετά...Ξεκινάς με την εργασία που νομίζω οτι ανέβα-κατέβα-λύσε-δέσε μοτέρ πάει περίπου 150-200 ευρώ...
    Τώρα άλλη μετατροπή ΧΩΡΙΣ να πειράξεις κινητήρα...Φίλτρο αέρα ίσως να μπαίνει χοάνη αλλά με τις βροχές ΙΣΩΣ έχεις θέματα,εξάτμιση ίσως μπαίνει αλλη μπουκάλα η και ολόσωμη με μεγάλο κόστος και σχεδόν μηδενικά αποτελέσματα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. βελτιωση daytona sprinter 50cc
    από blooddead στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2014, 18:28
  2. daytona sprider 50cc
    από gksotiria στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2011, 18:44
  3. daytona sprinter 50cc
    από IiIRoZDvDIiI στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2010, 21:48
  4. Daytona Sprinter 50cc
    από carharoth στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 23:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF