Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Yamaha 125r abs 2016 Γνωμες;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2019
    Μηνύματα
    5

    Question Yamaha 125r abs 2016 Γνωμες;

    Καλησπέρα στο φορουμ. Θα ηθελα την γνώμη σας πάνω σε ενα δίλημμα που εχω. Το καλοκαίρι σαν φοιτητής θα ήθελα ενα μηχανάκι για τις μετακινήσεις μου κτπ και σκεφτόμουνα να αγοράσω το Yahama 125r 16 διότι και αξιόπιστο ειναι απο οτι εχω ακουσει αλλα θελω να ειναι και 125 για να ειμαι νόμιμος. Θα το πάρω μεταχειρισμένο διοτι καινούργιο ξεφεύγει πολύ η τιμή του. Απλα επειδή εχω ακουσει οτι δεν πολυ πάνε βημα αν το παρω μαμα θα το φτιάξω μοτερικα σιγουρα η θα το αγοράσω ήδη φτιαγμένο. Εχω βρει ενα το οποίο ειναι 220cc 26 αλογα και φαίνεται πολυ προσεγμένο. Το δίνει 3 χιλιάρικα και φοράει πάνω
    Πιστονη Uma 62 μπόμπε σφυριλατο
    Κύλινδρο νικασηλ uma
    Στρόφαλο μπιέλα faito
    Υσαγωγη 32 mm και. Λαιμό 32mm
    Μπεκ dgr
    Κεφαλή έχει ροικη, πλανιαρισμα, Ατσαλινεσ βαλβίδες
    Ελατήρια faito gravity zeeo
    Ολοσομη εξάτμιση Φ52
    Μπουζί ιρίδιου
    Ρυθμιστή καυσίμου takegawa
    Πιστεύεται αξίζει τα λεφτά του; Ειναι αξιόπιστο να αγοράσεις μια μηχανή ήδη πειραγμένη; Είναι αξιόπιστα τα εξτρα που φοράει επάνω; Τι θα μου προτείνατε;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    φοιτητης με μηχανακι που δεν παιρνει πανω γυναικα? παρε ενα σκουτερ και θα με θυμηθεις....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Το "θέλω να είμαι νόμιμος γι αυτό πάω για 125 αλλά θα το φτιάξω μοτερικα για να πηγαίνει αξιοπρεπώς" προφανώς δεν πάνε μαζί.. δεν γ@μεις παμε παρακάτω οι λέξεις έχουν χάσει το νόημα τους χρόνια τώρα..

    Δεν έχω ιδέα αν το συγκεκριμένο έχει σκάλισμα της προκοπής και αν θα είναι αξιόπιστο.
    Σε γενικές γραμμές ένα πουσαρισμενο μοτεράκι αν έχει φτιαχτεί σωστά δεν σημαίνει ότι θα σπάει με το παραμικρό.

    Εγώ θα αγόραζα ένα μαμά και μετά θα το πείραζα ώστε να ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει και πως θα το πηγαίνω.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2019
    Μηνύματα
    5
    Το θελω να ειναι 125 για να ειμαι νόμιμος το εγραψα για να αποφύγω απαντήσεις "πάρε μεγαλύτερο" : να είσαι πιο ανετος, να μπορεις να κανεις καποια ταξίδια, το 125 θα το βαρεθείς κτπ

  5. #5
    παρε ενα joyride 125 σκουτερ ...να βαζεις πανω και το γκομενακι

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2019
    Μηνύματα
    5
    Γιατι στο Yamaha να μην βαλω το γκομενακι; Εκτός του οτι εμφανισιακά ειναι μούν@ρος φαίνεται σαν κανονική μηχανή και απο οτι εχω δει χωράει κανονικα 2ο ατομο απο πισω

  7. #7
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Πάρτο.Περνάει κτεο σε αυτά τα κυβικά;
    when life gets complicated... i ride.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrhstos.Pap Προβολή μηνύματος
    Γιατι στο Yamaha να μην βαλω το γκομενακι; Εκτός του οτι εμφανισιακά ειναι μούν@ρος φαίνεται σαν κανονική μηχανή και απο οτι εχω δει χωράει κανονικα 2ο ατομο απο πισω
    πασοκάρα λέω και κλαίω...τότε ανεβαίνανε και στο πολυεστερικό της ουρας. πανε αυτα, τωρα σε αφήνει ακόμη και με σκουτερ για τον διπλα με το μεγκα σκουτερ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Μεγαλη ευκαιρια ακουγεται.....
    Χαρτοπολεμος για τις αποκριες....βεγγαλικα για το πασχα.....
    Θα κανει αποσβεση!!

  10. #10
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Αν θέλεις στα 125 να έχεις γκάζια πάρε δίχρονο enduraki έχει και μερικά street,να μπλέξεις με λάδια αλλά να κάνεις χαβαλέ με σκουτερ και 125ρια τετράχρονα.Α μάλλον και στο φτιαγμένο yzf.
    when life gets complicated... i ride.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2019
    Μηνύματα
    5
    Δεν το θελω για κοντρες κτπ φιλε. Οσο νανε μαρέσει το γκάζι και ειναι ωραίο και θα βαριόμουν σε ενα μηχανάκι να μην παει βήμα. Αλλα με νοιάζουν και αλλα πράγματα οπως εξωτερική εμφάνιση, φρένα, θέση οδήγησης κτπ. Ξερω αν ήμουν σε κανενα χωριό η επαρχία θα επερνα το εντουρο να το κόβω στα βουνα ολη μερα να βγάζω απωθημένα

  12. #12
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Δηλαδή αυτό δεν σαρέσει;https://www.car.gr/14705447-aprilia-rs-125
    Κουβέντα κάνουμε οκ δε προσπαθω να σε πείσω για κάτι.
    when life gets complicated... i ride.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αυτό δεν σαρέσει;https://www.car.gr/14705447-aprilia-rs-125
    Κουβέντα κάνουμε οκ δε προσπαθω να σε πείσω για κάτι.
    σιγα μη δε ταRS...

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Καλό και μπράβο σου που το είπες
    when life gets complicated... i ride.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Εχει πουλησει λιγο το yamaha σε αντιθεση με το αντιστοιχο cbr το οποιο εχει 3 γενιες να διαλεξεις, το βρισκεις φθηνοτερα και πρεπει να κυκλοφορουν και περισσοτερα αξεσουαρ/βελτιωσεις λογω της εμπορικοτητας του. Για το aprilia δε μιλαω καν θα γινω κακος XD. Τωρα αν θες κατι πιο ανετο για ΕΣΕΝΑ κυριως υπαρχουν αρκετες επιλογες. Τα διχρονα που σου προτειναν πιο πανω τα περισσοτερα εχουν παραπανω αλογα απο τα επιτρεπομενα για το A1 και σε περιπτωση ατυχηματος μπορει να εχεις θεμα! Γνωμη μου επισης ειναι μη κοιτας μηχανακια 20ετιας τα οποια ειναι κοντα στο οριο του διπλωματος οσο καλα γκαζια και να ειχαν γιατι μετα εχεις θεματα λογο ηλικιας. Αν θες σκυλι-εργατη που να φερνει σε μηχανη παρε ybr-cbf-wolf και θα σε καλυπτει το διπλωμα και μηδαμινη συντηρηση και δε θα πιανεσαι σκυφτος και ατομο θα παιρνεις ευκολα και βαλιτσα βαζεις αμα θες και τα βρισκεις και με ενα χιλιαρικο.
    Τελευταία τροποποίηση από I-want-a-moto; 11/01/2019 στις 19:12.
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?
    από stefkeft στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 1053
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2023, 10:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF