Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: Triumph Rocket III 2019

  1. #16
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Να πληρώνεις φόρο πολυτελείας άραγε..;

  2. #17
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Το παλαιότερο μοντέλο ήταν 2300 κυβικά, με λιγότερα άλογα, αλλά έβγαζε τη ροπή στις 2.500 rpm (13% λιγότερη, αλλά 500 rpm πιο χαμηλά). Διαφημιζόταν ως η μοτοσυκλέτα που βγάζει περισσότερη ροπή στο ρελαντί, σε σχέση με τη μέγιστη ροπή των περισσότερων μοτοσυκλετών παραγωγής.

    350 κιλά είναι μόνο για ανοικτούς δρόμους, οπότε είναι περισσότερες οι περιπτώσεις που θα σε δυσκολέψει, παρά εκείνες που θα την ευχαριστηθείς. Παρ' όλα αυτά, επειδή είμαι λάτρης της ροπής χαμηλά, θα ήθελα να το έχω στο ονειρικό γκαράζ των 20 μοτοσυκλετών. Στη δεκάδα δεν το βάζω. Στην κατηγορία αυτή, σίγουρα προτιμώ το Yamaha V-Max. Το είδα προχθές πάλι στο δρόμο και ο τύπος το πήγαινε καλά στους μποτιλιαρισμένους δρόμους.

    Αισθητικά δε με ενθουσιάζει το Rocket III, απλά μου αρέσουν κάποια σημεία. Πάντως η κοντή ουρά που τελειώνει πιο μπροστά από τον πίσω άξονα (το κοψοκώλικο ντε) μου αρέσει πολύ, όχι μόνο σε αυτή τη μοτοσυκλέτα, αλλά και σε άλλες, όπως στη Brutale Dragster και στο Vitpilen. Πρέπει να είμαι από τους λίγους στο forum που μου αρέσουν πολύ τόσο τα κοψοκώλικα, όσο και τα transformers.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 12/01/2019 στις 21:25.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #18
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Να πληρώνεις φόρο πολυτελείας άραγε..;


    Φόρο μαλακίας σίγουρα................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    τι εχουν παθει και κοβουν τους κ@λους ρπστ... ολο αυτο το ΠΡΑΜΑ, μονοσελο...
    μ αρεσε καλύτερα το προηγούμενο
    μάστιγα έχει καταντήσει...

    υποθέτω οτι το μαρκετινκ των μοτο/των έχει καταλήξει οτι το γυρισμένο μοτοσυκλετιστικό κοινό ενδιαφέρεται πια για μονοκάβαλες μετακινήσεις/ταξίδια και φαν φακτορ συνεπώς ξήλωσαν τον συνεπιβάτη και συμβαίνει σε όλες τις κατηγορίες σε όλους τους κατασκευαστές

    ενδιαφέρον οδηγικά θα είναι σίγουρα, όπως ότι νέο δίτροχο αλλά αυτό με τα μονοσελα δεν μου κάθετε ούτε αισθητικά ούτε λειτουργικά.....
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό το βγάζουν στην αγορά... Παντελώς άχρηστο, πανάκριβα τέλη, τεκμήρια, ασφάλεια, να το φορτώσεις για ταξίδι δεν, μόνο σπίτι-καφετέρια - παραλιακό πουλ Μουρ για υπερμπρουκληδες
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό το βγάζουν στην αγορά... Παντελώς άχρηστο, πανάκριβα τέλη, τεκμήρια, ασφάλεια, να το φορτώσεις για ταξίδι δεν, μόνο σπίτι-καφετέρια - παραλιακό πουλ Μουρ για υπερμπρουκληδες
    Την Ελλάδα σκεφτόντουσαν για αγοραστικό κοινό λες εσύ;

  7. #22
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Την Ελλάδα σκεφτόντουσαν για αγοραστικό κοινό λες εσύ;
    Εννοείται πως όχι.... Ρίξε μια ματιά Αγγλία μεριά π. Χ. Για κόστη ασφάλειας... Απλώς στα μάτια τα δικά μου φαντάζει άχρηστο με τόσα κυβικά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #23
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Προφανώς δεν είναι χρηστικό και οικονομικό μέσο μετακίνησης. Είναι για κάποιον που του περισσεύουν λεφτά και το θέλει για 3ο ή 10ο όχημα, είτε για να ικανοποιήσει δικό του όνειρο, είτε για να δείξει τα χρήματά του. Υπάρχει κοινό και γ' αυτή την κατηγορία και μάλιστα αυξάνεται, όσο πιο ελιτιστικό κάνεις το όχημα. Niche marketing το αποκαλούν οι οικονομολόγοι.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Βασικά στοχεύει στην αντίπερα όχθη του ατλαντικού...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό το βγάζουν στην αγορά... Παντελώς άχρηστο, πανάκριβα τέλη, τεκμήρια, ασφάλεια, να το φορτώσεις για ταξίδι δεν, μόνο σπίτι-καφετέρια - παραλιακό πουλ Μουρ για υπερμπρουκληδες
    αυτό το σκεπτικό το διαβάζω συχνά πυχνά στα φόρουμ και τα σόσιαλ και είναι τελείως άκυρο.

    ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ οι μοτοσυκλέτες είναι ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ, είναι άχρηστες για την διαβίωση μας. ΟΛΕΣ.

    θες μετακίνηση εντός πυκνού άστικου κύκλου; παίρνεις παπάκι ή σκουτεράκι.
    θες πιο μακρινές μετακινήσεις αλλά και πάλι με δίκυκλο; παίρνεις σκούτερ μεγαλύτερου κυβισμού. με αβς με προστασία από αέρα με αποθηκευτικούς χώρους κτλ κτλ.

    απο κει και πέρα ο καθένας αγοράζει ότι μηχανή του καυλώσει
    άλλος θέλει τουρισμό, άλλος θέλει βόλτες στη πόλη, άλλος θέλει πίστα, άλλος θέλει απλά να έχει μια θηριώδη μοτοσυκλέτα ανάμεσα στα πόδια του.

    α, και στα σωστά χέρια ένα rocket iii μια χαρά τα πάει μέχρι και στα ελληνικά ορεινά στροφιλίκια.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moose24.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	19,5 KB 
ID:	402798
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moosedm20.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	30,2 KB 
ID:	402799

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ωραιο εργαλειο... Αυστηρα για επιδειξη ανδρισμου και προοριζεται για τετοιους τυπους μονο... Αμα σου παει θα το αναδειξεις...αμα δε σου παει και εισαι σκατοφλωρος, θα γελανε ολοι μαζι σου...

    Δε θα πληρωνα ποτε για να αγορασω κατι τετοιο... Θα το γουσταρα πολυ ομως να το ειχα στο γκαραζ μου... Στην εποχη των μεγκα ονοφφ με τις σελες πολυθρονες θερμαινομενες καλο ειναι να βγαινει και καμμια μηχαναρα αποκλειστικα για μηχανοβιους...

  13. #28
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    23.5 κιλά ροπή??

    Να έχει άραγε καλό ABS, είναι ψεκαστό ή με καρμπυρατερ??

    Ερωτήσεις που χρήζουν άμεσης απάντησης.

    Ρε παλικάρια είναι για φουσκωμένα πορτοφόλια αυτό το πράμα, τόσο φουσκωμένα που έτσι και σου πέσουν στο πόδι παθαίνεις κάταγμα. Και σαφώς υπάρχει κόσμος που το αγοράζει κι εδώ κι έξω αλλιώς δεν θα το βγάζανε.
    Θες πουλ μουρ πες το θες νεοπλουτισμό πες το κάποιοι θα το πάρουν και θα το βολτάρουν γιατί έτσι.

    Θα ήθελα να το είχα για κανά μήνα έτσι να πάω μέχρι το Μαύρο λιθάρι μία βόλτα με βρεγμένο δρόμο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό το βγάζουν στην αγορά... Παντελώς άχρηστο, πανάκριβα τέλη, τεκμήρια, ασφάλεια, να το φορτώσεις για ταξίδι δεν, μόνο σπίτι-καφετέρια - παραλιακό πουλ Μουρ για υπερμπρουκληδες
    Υπάρχει αγοραστικό κοινό για άχρηστες παλιατζούρες και chopper με περισσότερα λεφτά. Αν ήμουν ένας από αυτούς αυτό το τέρας ροπής θα μου ήταν όνειρο ζωής.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    .... Πάντως η κοντή ουρά που τελειώνει πιο μπροστά από το πίσω άξονα (το κοψοκώλικο ντε) μου αρέσει πολύ, όχι μόνο σε αυτή τη μοτοσυκλέτα, αλλά και σε άλλες, όπως στη Brutale Dragster και στο Vitpilen. Πρέπει να είμαι από τους λίγους στο forum που μου αρέσουν πολύ τόσο τα κοψοκώλικα, όσο και τα transformers.
    Νεοσσέ είναι η πρώτη φορά που συμφωνούμε.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  15. #30

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Rocket Iii
    από 675 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2008, 19:29
  2. Triumph Rocket III
    από mrklyk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2007, 11:37
  3. Triumph Rocket III vs Discovery
    από eXJey στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2006, 03:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF