Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 90

Θέμα: Γνώμες για ducati 1098

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πστ δεν φταίμε εμείς επειδή εσύ εκείνη την εποχή έγλυφες το δάχτυλο ,pantah ρε ναι, τώρα γιατί έγραψες 500 μόνο εσύ ξέρεις...
    ΥΓ Τώρα δεν ξέρω αλλά μόνο σε μένα αυτές οι ερωτήσεις " είναι καλό το τάδε..." ακούγονται ψιλοτρόλινγκ
    Ο Φιλίπο Πρετσιόζι είχε πάνταχ 350
    όταν σπούδαζε και έλεγε
    πως είναι το καλλίτερο μηχανάκι του κόζμου.
    Οι πιο πολλοί τον είχαν για τρελό.
    ανανήψαντας

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgr Προβολή μηνύματος
    Ποια η γνώμη σας για ducati 1098 . Σε πίστες όχι δεν θα πηγαίνω ,ούτε θα το έχω κάθε μέρα έξω . Το πολύ μία φορά τη βδομάδα για ολοήμερες εξορμήσεις. Οι άγνωστες πτυχές είναι η αξιοπιστία σε θέμα ηλεκτρονικών και οι γενικές βλάβες των πολύ παλιών ducati.το θέμα που τίθεται είναι λοιπόν αν είναι αξιόπιστο , τα service του ,κάθε πότε πρέπει να γίνονται και τι πρέπει να προσέχεις περισσότερο.θα ήταν πολύ χρήσιμες πληροφορίες από κάποιον που έχει η είχε ducari 1098.ευχαριστω
    άμα παλιώσει πολύ το μηχανάκι φίλε βγάζει προβλήματα νόμος.
    ανανήψαντας

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2013
    Μηνύματα
    61
    Δηλαδή κάποιος που είναι νεος στον χώρο της ιταλικής μοτοσικλέτας, έχει πρόβλημα αξιόπιστας? Τα service σε τι συχνότητα γίνονται και πόσο κοστίζουν ?

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgr Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή κάποιος που είναι νεος στον χώρο της ιταλικής μοτοσικλέτας, έχει πρόβλημα αξιόπιστας? Τα service σε τι συχνότητα γίνονται και πόσο κοστίζουν ?



    Φασκεις και αντιφασκεις.Πιο πανω ειπες οτι δεν σε νοιαζουν τα σερβις ουτε το ποσο κοστιζουν.
    Φιλε αστο καλυτερα ,αμα σε ιταλικο μηχανακι αρχιζεις και εχεις προβληματισμους περι οικονομιας και αξιοπιστιας δεν κανει για σενα μεινε ΤΖΑΠΑΝ μερια.Ειναι σαν να θελεις φερραρι και να ρωτας ποσο εχουν τα τακακια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    www.ducatisti.gr
    Και πρόβλημα παααααει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2013
    Μηνύματα
    61
    Κοίτα φίλε δεν φασκω και αντιφασκω . Δημόσιο φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων και να λύνονται οι απορίες από τους έμπειρους προς στους νεότερους.αν νομίζεις ότι θα μου ασκείς κρητική κάνε το φόρουμ ιδιοτικο και πάρτο σπίτι σου. Προς το παρόν έχω δικαίωμα να ρωτήσω τις απορίες μου σαν νέος . Αυτά

  7. #22
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Καποια μηχανακια ειχαν θεμα με τα ρουλεμαν του στροφαλου...
    Τωρα βεβαια για μεγαλο v2 αυτο δεν ειναι κατι καινουριο

    Σε γενικες γραμμες δεν ειχε καποιο θεμα αξιοπιστιας ομως... Συντηρηση ειναι λιιιιγο αυξημενη λογω ιμαντων που θελουν αλλαγες, δισκων συμπλεκτη που θελουν πιο συχνα αλλαγη και πισω γραναζιου που αν δεν εχεις διαιρουμενη γραναζιερα κοστιζει πολυ. Αλλα αμα σαρεσει να ψαζευεις το μηχανακι και να το κανεις καμμια χαζοεκδρομουλα μια στο τοσο για να το χαιρεσαι, δε θα εχεις προβλημα. Απλα θα σου ελεγα οτι αμα σκοπευεις απλα να το παρεις για εκδρομες ισως σε κουρασει γιατι ειναι τυπικο superbike και η θεση οδηγησης αντιστοιχα μαχητικη

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2013
    Μηνύματα
    61
    Δεν έχω τις γνώσεις για να βάλω χέρι σε τέτοιο μηχανή. Απλά ρώτησα γιατί έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ για γενικό service σε multisrtada 1200euro
    Και σε monster s2r 700euro.
    Δεν ξέρω γιατί η ερώτηση μου έχει φέρει τόσες πολλές αντιδράσεις.

    Θα μπορούσα να συντηρήσω μηχανή 1000cc .

    Δεν θα μπορούσα να δίνω 1.000€ για κάθε 10.000χιλιομετρα
    Έχω ένα αξιοπρεπές εισόδημα αλλά δεν είμαι πλούσιος. Ενας απλός ανθρώπος είμαι με καθημερινά μικροπροβλήματα. Αυτή ήταν η απορία μου. Πόσο δύσκολο είναι να συντηρηθει ένα τέτοιο όνειρο.

  9. #24
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    φιλε αυτα τα κοστη συνηθως συνδιαζονται με καποια ακριβα αναλωσιμα...οπως πχ γραναζι πισω το οποιο στα μονομπρατσα παει κανα 250αρι αν θυμαμαι καλα, αλυσιδες κλπ κλπ κλπ....

    το θεμα με το γραναζι πισω λυνεται αν αγορασεις μια διαιρουμενη γραναζιερα, την πληρωνεις μια φορα και μετα το κοστος του πισω γραναζιου πεφτει στο κοστος ενος ''συμβατικου'' (το πιθανοτερο ειναι ο προηγουμενος ιδιοκτητης να εχει ηδη κανει αυτη την αλλαγη)

    τα λεφτα που λες ειναι φυσιολογικα για οποιαδηποτε μοτο χρειαστει καποια αναλωσιμα, δεν ειναι μονο για τα ντουκατι...ενα ζευγαρι λαστιχα να βαλεις μαζι με ενα σερβις φτανεις το χιλιαρικο για πλακα...σε γενικες γραμμες το κοστος δε θα ελεγα οτι διαφερει πολυ απο μια ''συμβατικη'' μοτο που απλα φροντιζεις να κανεις ολα τα σερβις στην ωρα τους...

    απλα στην τωρινη ελλαδα μπορεις να εχεις ενα υψηλου κυβισμου γιαπωνεζικο, να μην κανεις κανενα σερβις, να εισαι με χαρχαλα αναλωσιμα και να κανεις τη δουλεια σου για πολυ καιρο χωρις εξοδα...με το ντουκατι δεν θα ειναι καλη ιδεα να το κανεις αυτο

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgr Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω τις γνώσεις για να βάλω χέρι σε τέτοιο μηχανή. Απλά ρώτησα γιατί έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ για γενικό service σε multisrtada 1200euro
    Και σε monster s2r 700euro.
    1200 ευρω για σερβις !!!Κυβικο και ευρω δλδ.


    παρε ανθρωπε μου απευθειας την αντιπροσωπεια ,να πληροφορηθεις ακριβως τιμες για εργατοωρα και προβλεπομενες συχνοτητες και αναλωσιμα συντηρησης σε οποιο μοντελο θελεις.

    210 998 1338
    210 998 1379
    210 998 1199

    και το απ'ευθειας τηλεφωνο του συνεργειου,Κος Μακης ..210 998 1377
    κουκουρουκουκου

  11. #26
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgr Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω τις γνώσεις για να βάλω χέρι σε τέτοιο μηχανή. Απλά ρώτησα γιατί έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ για γενικό service σε multisrtada 1200euro
    Και σε monster s2r 700euro.
    Service σε Monster S2R 700 Euro?
    Πάρα πολλά μου φαίνονται, που το είδες αυτό το νούμερο?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Service σε Monster S2R 700 Euro?
    Πάρα πολλά μου φαίνονται, που το είδες αυτό το νούμερο?
    Εξαρταται απο τα αναλωσιμα που αλλαχτηκαν κυριως... Πολυ μπερδευουν βεβαια το κοστος του σερβις με καποια μαζεμενα πραγματα που αλλακτημαν μαζεμενα... Λιγο αν βαλεις και κανα τσιμπημενο μαστορα, το νουμερο δεν μου φαινεται περιεργο

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    φιλος μου εδειξε πριν χρονια τιμολογιο 950 ευρω απο σερβις σε μουλτιστραντα 1200, αλλαγη ιμαντες, ρουλεμαν καμπανας λαδια κτλ.

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    τα λεφτα που λες ειναι φυσιολογικα για οποιαδηποτε μοτο χρειαστει καποια αναλωσιμα, δεν ειναι μονο για τα ντουκατι...ενα ζευγαρι λαστιχα να βαλεις μαζι με ενα σερβις φτανεις το χιλιαρικο για πλακα...
    Ναι, αν βάλεις λάστιχα των 800€.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Χρηστος FZR Προβολή μηνύματος
    φιλος μου εδειξε πριν χρονια τιμολογιο 950 ευρω απο σερβις σε μουλτιστραντα 1200, αλλαγη ιμαντες, ρουλεμαν καμπανας λαδια κτλ.
    Προφανως καταλαβαινεις οτι αυτο που λες ειναι τρομερα γενικο και αοριστο... Μονο αν βαλεις το ιδιο το τιμολογιο μπορουμε να ξερουμε τι εγινε και τι οχι. Τα εξουσιοδοτημενα αν θυμαμαι καλα, την πιο '' βαρια'' δουλεια που ειναι ο ελεγχος βαλβιδων την χρεωνουν 150ε

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φυμέ ζελατίνα για Ducati 848/1098
    από makis206 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 14:25
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2008, 12:36
  3. Γνώμες για Ducati 1098
    από spyroszx στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2008, 11:36
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF