Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 105

Θέμα: Τρακάρισμα

  1. #16
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μόνο στην Ελλάδα, θα ζητούσε κάποιος που πέρασε με κόκκινο αποζημίωση, για τις ζημιές που του προξένησε, αυτός που κόντεψε να σκοτώσει!

    Δεν είναι άξιο θαυμασμού? Όχι σοβαρά μιλάω! Να μας μελετήσουν οι επιστήμονες στο μέλλον, μήπως διαπιστώσουν που οφείλεται αυτή η μετάλλαξη!
    Τι να πρωτοθαυμάσεις!!! Οδηγοί χωρίς δίπλωμα, εργοδότες που κανονίζουν "φιλικό διακανονισμό", φίλοι που εμφανίζονται ως οδηγοί που έπαθαν ατύχημα λόγω κατοχής διπλώματος, φταίχτες που πάνε να πάρουν αποζημίωση... Η μετάλλαξη δεν ξέρω αν θα διαπιστώσουν που οφείλεται, η κατάντια αυτού του τόπου πάλι, βγάζει μάτι!!!

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μόνο στην Ελλάδα, θα ζητούσε κάποιος που πέρασε με κόκκινο αποζημίωση, για τις ζημιές που του προξένησε, αυτός που κόντεψε να σκοτώσει!

    Δεν είναι άξιο θαυμασμού? Όχι σοβαρά μιλάω! Να μας μελετήσουν οι επιστήμονες στο μέλλον, μήπως διαπιστώσουν που οφείλεται αυτή η μετάλλαξη!
    Ρε σεις, σόρρυ κιόλας αλλά χθες κατέβηκατε από το βουνό; Πρώτη φορά νομίζετε γίνεται; κάθε μέρα γίνεται αύριο το πράγμα...ένεκα δουλειάς (τότε...) είχα έρθει αντιμέτωπος με πολλές τέτοιες περιπτώσεις...τραγικό λάθος που δεν κάλεσε Στο τόπου τροχαία. Τώρα, πιάσε κουρεψε το αυγό....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παλιά όσο και οι πέτρες η τακτική να εμφανίζεται άλλος με διπλωμα σαν οδηγός καθώς και η νοοτροπία να κάνεις την μαλακία κι επειδή ο άλλος δεν έχει δίπλωμα να ζητάς να σου ρίξει νέο όροφο στην οικοδομή σου. Δεν με εκπλήσσει.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παραιτείσαι από την δουλειά, και δεν ξέρεις τίποτα για το έγκλημα. Κιουρία. Δεν ήσουν εσύ, δεν ξέρεις τι λένε, μην σε ξαναενοχλήσουν.

    Άσε τον παππού και τον οδηγό οχήματος να τα βρούνε μεταξύ τους. Στα τέτοια σου. Εσύ δεν ήσουν ποτέ εκεί.

    Το ότι θα χάσεις την δουλειά σου είναι αρκετή τιμωρία, που οδηγούσες χωρίς δίπλωμα.

    Αυτά....
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #20
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Νομίζω ότι ο οδηγός του οχήματος φέρει μέρος ευθύνης, ανεξάρτητα αν είναι υπάλληλος εταιρείας ή όχι, οπότε το σενάριο να παραιτηθεί δεν τον απαλλάσσει από τις ευθύνες του.

    Ως προς το κόκκινο, το ζήτημα είναι πολύ δύσκολο να επαληθευτεί, αν δεν υπάρχουν μάρτυρες ή καταγραφή από κάμερες. Επομένως ο παππούς θα ισχυριστεί ότι πέρασε με πράσινο, το ίδιο κι εκείνος που δεν έχει δίπλωμα. Αν θεωρήσουμε ότι δε θα εμφανιστεί κάποιος μάρτυρας για να υποστηρίξει τη μία μόνο πλευρά, τότε το δικαστήριο είναι πιο πιθανό να πιστέψει τον κάτοχο διπλώματος οδήγησης (εάν ο παππούς το έχει ανανεώσει).
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, όπως βλέπετε από τον τίτλο τράκαρα με έναν παππού γύρω στα 65++++ χρονων
    Μη εχωντας δίπλωμα το αφεντικό μου αρνήθηκε στο να βάλω κάποιον φίλο μου με δίπλωμα για οδηγό όπως είχα συμφωνήσει με τον κύριο Μ... παππού που πέρασε με κόκκινο και το όλο θέμα έμεινε στα λόγια χωρίς να έρθει ασφάλεια ή τροχαία..
    Με τα πολλά ο γεράκος θέλει να του πληρώσουμε το αυτοκίνητο κάτι στο οποίο δεν θέλω ούτε να το συζητήσω ξέροντας πως πήγα να πεθάνω και πως δεν φταίω...
    Ποια είναι η γνώμη σας για όλα όσα έχω πει ή πως θα μπορέσω να αποτρεψω στο να μην πάρει δεκαρα με ήπιους τόνους
    Και εσύ και ο παππους την κάνατε γαργάρα ο παππους γιατι θα τρωγε την 700 αρα το λιγοτερο η και πολυ παραπανω αν ηταν μεγαλοσυνταξιουχος και εσυ
    θα τρωγες ενα ωραιοτατο δικαστηριακι.Τώρα μετα απο 7 μέρες και χωρις μάρτυρες δεν θα γίνει τίποτα εκτός αν σε δωσει το αφεντικο σου στον παππου
    οτι οδηγουσες εσυ.Το προβλημα είναι ότι εσυ πλεον δεν μπορεις να αποδειξεις ότι ο μπάρμπας πέρασε με κόκκινο ,αυτος ομως μπορει να αποδείξει οτι εσυ δεν εχεις
    διπλωμα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    χωρίς παρεξήγηση φίλε μου ...
    αλλά πόσο χρόνων εισαι ?
    οπως σού ειπαν και πιό πάνω οι φίλοι ,επρεπε να καλέσεις αμέσως το 100 και το 166 και να δήλωνες και τραυματίας ...
    για να ερθουν σίγουρα ...απλά θα ετρωγες ενα πρόστιμο για το δίπλωμα ,ασφάλεια - τέλη - πινακίδα εχει το μηχανάκι ?
    βρέ μπάς και ειναι κλεμμένο το μηχανάκι ? ( χωρίς να το γνωρίζεις εσύ ...)

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Λοιπόν το μηχανάκι εχει ασφάλεια, άδεια και κτεο, δίπλωμα δεν έχω
    Επίσης εφόσον δεν μπορώ να αποδείξω ότι πέρασε με κόκκινο πως εκείνος μπορεί να αποδείξει ότι εγώ έχω εμπλακεί σε ατύχημα??
    Εφόσον γλίτωσα τον θάνατο ή μερικά σπασμένα άκρα δεν ψάχνω το δίκιο μου αν και θα το ήθελα πολύ, απλά να σταματήσει να ζηταει λεφτά εφόσον φταίει κατά 100%
    Το αφεντικό λέει να τα βάλουμε μισα μισά κάτι που δεν συμφωνώ επισης

  9. #24
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    μη το δένεις κόμπο αυτό το 100%...
    ήσουν κάπου που δεν έπρεπε να βρίσκεσαι βάση των εγγράφων σου.
    Σε ενδεχόμενη δίκη,όλα παίζουν ρόλο στο βαθμό υπαιτιότητας των εμπλεκόμενων.
    Για την περίπτωση τώρα εδώ, μάλλον για σφύριγμα σε κόβω.

    είδες με τον κακό τρόπο τι σημαίνει οδήγηση,ατύχημα και εσυ χωρις διπλωμα.
    Μήπως να μάθεις κάτι απο όλη αυτή σου την τύχη;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν το μηχανάκι εχει ασφάλεια, άδεια και κτεο, δίπλωμα δεν έχω
    Επίσης εφόσον δεν μπορώ να αποδείξω ότι πέρασε με κόκκινο πως εκείνος μπορεί να αποδείξει ότι εγώ έχω εμπλακεί σε ατύχημα??
    Εφόσον γλίτωσα τον θάνατο ή μερικά σπασμένα άκρα δεν ψάχνω το δίκιο μου αν και θα το ήθελα πολύ, απλά να σταματήσει να ζηταει λεφτά εφόσον φταίει κατά 100%
    Το αφεντικό λέει να τα βάλουμε μισα μισά κάτι που δεν συμφωνώ επισης
    Κοιταξε να δεις φίλε μου εφόσον δεν εχεις διπλωμα κανονικα δεν πρεπει να βρισκεσαι στο δρομο.Η ασφαλεια σου δεν σε καλυπτει χωρις διπλωμα.
    Υπάρχει ομως ένα νομικος ορος που λεγεται αιτιώδης συνάφεια και έχει να κάνει με ατυχήματα οπως το δικο σου (ίσως).Οι περιπτώσεις αυτές αφορούν
    ατυχήματα στα οποία ο εμπλεκόμενος χωρις διπλωμα δεν θα μπορούσε να αποφύγει το ατύχημα με κανένα τροπο γιατι ο αλλος εκανε χοντροπαπαρια και
    άρα το γεγονος ότι δεν εχει διπλωμα δεν επηρρεάζει την έκβαση του ατυχηματος.πχ περναει με κοκκινο έχει πιει τον κώλο του ο αλλος οδηγος και
    τα σχετικά.Σε αυτές τις περιπτώσεις πρεπει να ερθει η τροχαια να καταγραψει αλλα εσύ την έκανες οποτε τώρα αστο.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Εγώ λέω να σας κάνουν σεξ και στους 3 στο υπόγειο της ΓΑΔΑ μπας και συνέλθετε. Σόρρυ κι όλας που ασχολούμαστε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #27
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Είσαι παράνομος γιατί είσαι χωρίς δίπλωμα.Και αποδεικνείεται.
    Ο εργοδότης είναι παράνομος γιατί σε έχει χωρίς δίπλωμα.Αν είσαι και δηλωμένος σε κανα ΙΚΑ πάλι αποδεικνείεται.
    Ο γέρος είναι παράνομος γιατί πέρασε με κόκκινο αλλά δεν αποδεικνείεται.Αλλά δεν μπορεί να αποδείξει οτι και εσύ ήσουν οδηγός.
    Άρα λές στον εργοδότη να πλερώσει το μηχανάκι,παραιτήσαι απο την δουλειά για να ΜΗΝ υπάρχουν περαιτέρω ενοχοποιητικά στοιχεία,και λέτε και οι 2 μαζί στον γέρο να πα να κουρευτεί.
    Άμα δεν είσαι και δηλωμένος στο ΙΚΑ έφυγες απο την δουλειά και πές στον γέρο να πάει να κουρεύεται ΑΝ ΔΕΝ μπορεί να αποδείξει κάτι.
    Αλλά πριν απο ΟΤΙ άλλο συμβουλεύεσαι δικηγόρο και ξεκινάς μαθήματα για δίπλωμα.

    Φαντάζομαι σε κάλυψα και πιστεύω οτι όντως είστε και οι 3 απαράδεκτοι.Αλλά με αναθέματα δεν γίνεται τίποτα.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Δεν είπα ποτέ ότι είμαι νόμιμος αλλά δεν μου αρέσουν μερικά από αυτά που ακούω γιατί αν ήταν κάποιο αδερφάκι σας στη θέση μου για τον Άλφα ή Βήτα λόγο δεν θα του έλεγες να του κάνουν έρωτα στη γαδα, επίσης φίλε βαιπερ αν μπορείς να μου βρεις μια διαφορετική δουλειά να συντήρησω μια μητέρα και ενα σπίτι ολόκληρο να ξέρεις ενδιαφερομε..
    Και κάτι τελευταίο τέτοιου είδους και χειρότερες απαντησεις τις έχω δώσει από μόνος μου πρώτος στον ίδιο μου τον εαυτό. Εν κατά κλειδι έχεις δίκιο αλλά δεν με βοηθάς πουθενά

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Ναι για δίπλωμα και πίσω στο ντελιβερυ σε διαφορετικό μαγαζί το βλέπω το όλο θέμα

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Ναι για δίπλωμα και πίσω στο ντελιβερυ σε διαφορετικό μαγαζί το βλέπω το όλο θέμα
    Ρε αγόρι έκανες μια παπαριά εντάξει ολοι κανουμε λάθη.Το θέμα είναι ότι είσαι καλά στην υγεία σου.Δε θα γίνει τίποτα ο καθένας θα πληρώσει τις
    ζημιές του.Και να σε κυνηγήσει νομικά ο μπάρμπας χωρίς μάρτυρες ε δε θα καταφέρει και πολλά και μονο που έφυγε ο ιδιος και δεν περιμενε ασφαλιστική
    και τροχαία αρκεί.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακάρισμα και ασφαλιστικές..
    από Trickster στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 09:38
  2. Τρακάρισμα (ποιός Αγιος γιόρταζε χθές...??)
    από motaba στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 11:16
  3. τρακαρισμα!!!!!!!!
    από caster1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 09:17
  4. Καλοκαιρινό Τρακάρισμα...
    από Innersense στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 14:01
  5. Τρακάρισμα Suzuki SV650S
    από Multijohn στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 13:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF