Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 105

Θέμα: Τρακάρισμα

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Πόσο χρονών είσαι μεσιέ?

  2. #47
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Aν δεν υπάρχει καταγραφή του συμβάντος σε βιβλίο της τροχαίας(που δεν υπάρχει) ούτε υπεύθυνη δήλωση από τη μεριά οποιουδήποτε από τους εμπλεκόμενους (που επίσης δεν υπάρχει) τότε δεν υπάρχει ατύχημα.-Τι το κουράζετε...?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Καποτε τα εκανα και εγω αυτα.Χωρις διπλωμα ουσιαστικο(ειχα 50cc και οδηγουσα fx 125 για 2 χρονια).Καμμια αισθηση φοβου χωρις κρανος και γενικοτερα επικινδυνη οδηγηση.Μονο περηφανος δεν ειμαι γιαυτο και εχω μετανοιωσει πολυ.Φιλε μου δεν εχω κατι να σου πω γιατι αν ημουνα ξανα 18 μπορει να εκανα τα ιδια.Απλα διαβαζω τα δικα σου και θυμαμαι τα δικα μου.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    σίγουρα εισαι πιτσιρικάς ...οπότε κατα κάποιον τρόπο ...δικαιολογείσαι εν μέρει ...
    αυτός πού για μένα ΔΕΝ δικαιολογείται με τίποτα ειναι το ...αφεντικό σου ...με μυαλό ραδικιού και πολύ τού ειναι, εχει και μαγαζί ο μπαγλαμάς ...
    βγάλε δίπλωμα και βρές μιά παρόμοια δουλίτσα αλλά νόμιμα με ικα κλπ (αν μένεις αθήνα ευκολα θα βρείς σε πολλές τζαμαρίες μαγαζιών βλέπω συχνά ζητούνται διανομείς -μήν ψάχνεις μόνο από εφημερίδες χε κλπ)
    μπές σε μιά εκκλησία ...αναψε ενα κεράκι πού δέν τραυματίστηκες καθόλου και για το οτι μέχρι σήμερα δεν χτύπησες κάποιον πεζό να εχεις μετά συνέχεια τρεχάματα με δικαστήρια - αγωγές εναντίον σου κλπ.

  5. #50
    Υπεύθυνη δήλωση που να λεει ετσι δεν μετραει τιποτα. Φοβαται το αφεντικο σου μηπως τον καρφωσει α παππους? Σε εβαλε στη δουλεια χωρις διπλωμα και δεν θες τωρα να τον μπλεξεις? Πες του τουλαχιστον να σε συστησει αλλου για δουλεια. Αμαξι δε γινεται να πληρωσεις εσυ, φτανει που τον καλυψες και δεν πηρες τροχαια και ασθενοφορο γιατι επαθες ατυχημα εν ωρα "μαυρης" εργασιας και θα τον γαργαλαγαν ασχημα.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Είμαι 20 καταρχας
    Κατά δεύτερον το συμβαν είναι σαν να μην έγινε ποτέ αλλά θα μπορέσει ο παππούς (είπαμε ο συγκεκριμένος λέγετε παππούς χαχα) να εκβιασει το αφεντικό μου ότι έχει άτομο χωρίς δίπλωμα για να τον πείσει να πληρωθεί? Καλώς ή κακώς δεν θέλω να πάθει ζημιά ο άνθρωπος γιατί φεύγω που φεύγω σε λιγες μερούλες τουλάχιστον να φύγω κανονικά χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Είμαι 20 καταρχας
    Κατά δεύτερον το συμβαν είναι σαν να μην έγινε ποτέ αλλά θα μπορέσει ο παππούς (είπαμε ο συγκεκριμένος λέγετε παππούς χαχα) να εκβιασει το αφεντικό μου ότι έχει άτομο χωρίς δίπλωμα για να τον πείσει να πληρωθεί? Καλώς ή κακώς δεν θέλω να πάθει ζημιά ο άνθρωπος γιατί φεύγω που φεύγω σε λιγες μερούλες τουλάχιστον να φύγω κανονικά χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα
    το αφεντικό σου γνώριζε οτι δεν εχεις δίπλωμα?

  8. #53
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παιδια εδω και πολλα χρονια η τροχαια δεν ερχεται αν δεν υπαρχει τραυματισμος...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Παιδια εδω και πολλα χρονια η τροχαια δεν ερχεται αν δεν υπαρχει τραυματισμος...
    Δεν ισχύει,πριν κανα χρόνο περιπου ένας παππους μου εσπασε τον καθρεφτη απο τη μηχανη (με τον καθρεφτη του).
    Του ειπα να κανει στην ακρη και καλεσα τροχαια και ασφαλιστικες.Περαν του καθρεφτη δεν υπηρχαν αλλες ζημιες
    υλικες ποσο σωματικες.Η τροχαια ηρθε αλλα μετα απο δυομιση ωρες.

  10. #55
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει,πριν κανα χρόνο περιπου ένας παππους μου εσπασε τον καθρεφτη απο τη μηχανη (με τον καθρεφτη του).
    Του ειπα να κανει στην ακρη και καλεσα τροχαια και ασφαλιστικες.Περαν του καθρεφτη δεν υπηρχαν αλλες ζημιες
    υλικες ποσο σωματικες.Η τροχαια ηρθε αλλα μετα απο δυομιση ωρες.
    Στην Πάτρα τουλάχιστον ισχύει αυτό που λέει ο Πάνος, δεν έρχονται αν δεν υπάρξει τραυματισμός. Εδώ και 5 χρόνια τουλάχιστον.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Στην Πάτρα τουλάχιστον ισχύει αυτό που λέει ο Πάνος, δεν έρχονται αν δεν υπάρξει τραυματισμός. Εδώ και 5 χρόνια τουλάχιστον.
    Τι να πω φιλε μου ίσως η τροχαία Θεσσαλονίκης έρχεται.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Είμαι 20 καταρχας
    Κατά δεύτερον το συμβαν είναι σαν να μην έγινε ποτέ αλλά θα μπορέσει ο παππούς (είπαμε ο συγκεκριμένος λέγετε παππούς χαχα) να εκβιασει το αφεντικό μου ότι έχει άτομο χωρίς δίπλωμα για να τον πείσει να πληρωθεί? Καλώς ή κακώς δεν θέλω να πάθει ζημιά ο άνθρωπος γιατί φεύγω που φεύγω σε λιγες μερούλες τουλάχιστον να φύγω κανονικά χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα
    Μιλάμε για κατάσταση αστα να πάνε. Μάυροι εργοδότες ,μαφιόζοι γεράκοι και νεαροί χωρίς δίπλωμα. Θεωρείται εργατικό ατύχημα ακόμα κι αν δεν είχες δίπλωμα αλλά δε ΚΑΛΕΣΕΣ αστυνομία.Επομένως έχει μερίδιο ευθύνης και ο εργοδότης ,και ασε τον γεράκο να κουρεύεται.Πάρε ότι λεφτά σου δώσει ο μαύρος εργοδότης σαν αποζημίωση επισκευές κλπ πριν υπογράψεις παραίτηση και τράβα του μια καταγγελία για μαύρη εργασία. Τα λεφτά που θα σου δώσει δώστα σε έναν δικηγόρο να ξεζουμίσει το καλό σου αφεντικό. Προσωπικά δεν θα υπέγραφα παραίτηση αλλά θα πήγαινα κατευθείαν για καταγγελία εφόσον μίλαγα με δικηγόρο


    Καικάτι τελευταίο αλλά πολύ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ όταν υπογράφουμε παραίτηση. Κάτω από την υπογραφή μας συμπληρώνουμε ΠΑΝΤΑ την πρόταση :Συμφωνώ, αλλά με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου!!

    Αν δεν το συμπληρώσεις και ο γεράκκος επιμείνει δεν θα δεις ούτε σεντ από το καλό σου αφεντικούλη.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 13/01/2019 στις 15:38.

  13. #58
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Αν υπάρχει παράβαση και καλέσεις Τροχαία, είναι υποχρεωμένοι να έρθουν. Δεν υπάρχει "δεν έρχεται".

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Φίλε δεν μπλέκω το αφεντικό μου όσο μακακας και να είναι που με πήρε στη δουλειά γιατί παρακαλά γα 1 μήνα σχεδόν να με δεχτεί.. Βρίσετε με κράξετε με άλλα δεν μπορώ να πω ότι φταίει εφόσον παρακαλαγα σε απελπιστικο βαθμό να με δεχτεί όπως προανεφερα και το θεωρό γελοίο να προσπαθώ να του ρίξω ευθύνη όσο λάθος και να είναι ο τυπας

  15. #60
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του. Κι ευθυνες εχουν ολοι.
    Οταν ζητας ανοιχτα σε ενα φορουμ αποψεις να εισαι ετοιμος να αντιμετωπισεις το τι θα ακουσεις.
    Και επειδη εσυ εισαι αυτος που ανοιγει το νημα τα ακους εσυ για το δικο σου λαθος.
    Αν θες σοβαρα κατευθυντηριες...δικηγορο και τεος. Ουτε φορουμ ουτε φιλους και γνωστους.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακάρισμα και ασφαλιστικές..
    από Trickster στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 09:38
  2. Τρακάρισμα (ποιός Αγιος γιόρταζε χθές...??)
    από motaba στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 11:16
  3. τρακαρισμα!!!!!!!!
    από caster1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 09:17
  4. Καλοκαιρινό Τρακάρισμα...
    από Innersense στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 14:01
  5. Τρακάρισμα Suzuki SV650S
    από Multijohn στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 13:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF