Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 105

Θέμα: Τρακάρισμα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Δεν είπα ποτέ ότι είμαι νόμιμος αλλά δεν μου αρέσουν μερικά από αυτά που ακούω γιατί αν ήταν κάποιο αδερφάκι σας στη θέση μου για τον Άλφα ή Βήτα λόγο δεν θα του έλεγες να του κάνουν έρωτα στη γαδα, επίσης φίλε βαιπερ αν μπορείς να μου βρεις μια διαφορετική δουλειά να συντήρησω μια μητέρα και ενα σπίτι ολόκληρο να ξέρεις ενδιαφερομε..
    Και κάτι τελευταίο τέτοιου είδους και χειρότερες απαντησεις τις έχω δώσει από μόνος μου πρώτος στον ίδιο μου τον εαυτό. Εν κατά κλειδι έχεις δίκιο αλλά δεν με βοηθάς πουθενά
    Ζήτησες την γνώμη μας . Αυτή είναι η δική μου . Κι αν θέλεις να βοηθήσεις την μητέρα σου και το σπίτι κάντο σωστά γιατί όπως βλέπεις ο τρόπος που επέλεξες μάλλον θα στο κλεισει. Σκληρά ακούγονται ε?
    Σκέψου να είχες παρασύρει κάποιον πεζό τι θα γινόταν χωρίς δίπλωμα-ασφάλεια. Αντί λοιπόν να Ρωτάς σε ένα φόρουμ (που αντιμετωπίζει διαφορετικά τα αδέρφια μας) βρες δικηγόρο να πάρεις συμβουλή
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ασχολίαστο το ότι οδηγούσες χωρίς άδεια.

    Έπρεπε να καλέσεις Τροχαία, να καταγράψει το συμβάν, ακόμα και χωρίς δίπλωμα. Τώρα... καλά ξεμπερδέματα.
    Καλησπέρα,

    Η άποψή μου είναι πως σε ατυχήματα, είτε φταίμε είτε όχι, πάντα καλούμε τροχαία για να γίνει καταγραφή του συμβάντος. Εάν δηλώσουμε τραυματισμό έρχεται οπωσδήποτε. Σε διαφορετική περίπτωση ο οποιοσδήποτε να επικαλεστεί οτιδήποτε και άντε να βγάλεις άκρη.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Εγώ ακόμα πιστεύω πως σε συγγενικά σου άτομα πέρα από τα μαμησια στη γαδα και τις περιττές εξυπνάδες θα έδινες και μια λύση ή συμβουλή.. Τώρα αν αντιμετώπιζες έτσι τον αδερφό σου χωρίς να του έδινες κάποια πληροφορία τότε φίλε είσαι πολύ πιο λάθος σαν άνθρωπος από μένα τον μακακα που οδηγάει χωρίς διπλωμα

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ttrakias Προβολή μηνύματος
    Εγώ ακόμα πιστεύω πως σε συγγενικά σου άτομα πέρα από τα μαμησια στη γαδα και τις περιττές εξυπνάδες θα έδινες και μια λύση ή συμβουλή.. Τώρα αν αντιμετώπιζες έτσι τον αδερφό σου χωρίς να του έδινες κάποια πληροφορία τότε φίλε είσαι πολύ πιο λάθος σαν άνθρωπος από μένα τον μακακα που οδηγάει χωρίς διπλωμα
    Μικρέ σοβαρέψου,και σταμάτα τους παραλληλισμούς. Μπορεί ο viper να έχει άσχημα βιώματα από ανέυθυνο οδηγό χωρις άδεια οδήγησης και χωρίς ασφάλεια ούτε καν τον ξέρεις. Τι θελεις να σε λυπηθούμε?
    Αντρας είσαι ανέλαβε τις ευθύνες σου.Σου είπαμε λογικά δεν θα γίνει κάτι αν είναι έτσι οπως μας τα λές.Μιλα ομως καλού κακού και με κάνα δικηγόρο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Το να με βρίσεις ή να μου πεις ότι είμαι λάθος λόγο διπλώματος είναι κάτι το εύκολο και το γνωρίζω ήδη όπως το γνωρίζει ο υπόλοιπος πλανήτης, το τι γίνετε στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω και γιαυτό είμαι εδώ ώστε να μάθω και να δω τι θα κάνω... Καλά κάνει που με στριμώχνει έτσι αλλά δώσε και μια συμβουλή στο κάτω κάτω.
    Χωρίς κάποια συμβουλή απλά βγάζει τα ψυχολογικά του από κάποιους ανευθυνους οδηγούς που ίσως έχει άσχημα βιώματα όπως λες

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Ναι είμαι σχετικά καλυμμένος πήρα διάφορες απαντήσεις και ευχαριστώ

  7. #37
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Ελα να ηρεμούν λίγο τα πνεύματα.

    Φίλε trakias να ξέρεις οτι μπήκες στο λάθος φόρουμ για να αποκαλέσεις έναν 60χρονο...

    ..παππού!

    Όσο για την κριτική, καθημερινά διαβάζουμε και αντιμετωπίζουμε αρκετά παρόμοια περιστατικά και καλώς ή κακώς, έχουμε σταματήσει να χρυσώνουμε το χάπι.

    Όσο για το πρόβλημά σου, νομίζω κατάλαβες τι πρέπει να κάνεις. Λες στον παππού οτι υπάρχουν μάρτυρες που είδαν τι συνέβη και αν θέλει να διεκδικήσει αυτά που νομίζει οτι του οφείλεις, να τα διεκδικήσει δικαστικώς. Χωρίς ψευδομάρτυρες δε μπορεί να σε τρέξει ούτε θα μπει στη διαδικασία. Ειδικά αν πιστεύει οτι έχεις έστω και έναν μάρτυρα που είδε τι συνέβη. Είσαι τυχερός που αυτός ήταν πιο παράνομος από σένα!




    Παρακαλώ όλους να μη γίνει το θρεντ λαικό δικαστήριο, να μην οξυνθούν άλλο τα πνεύματα, να μη περάσουμε σε προσωπικές επιθέσεις, να μη προβούμε σε χαρακτηρισμούς και γενικά όλα αυτά που γίνονται σε παρόμοια θρεντ.
    Και αν μπορούμε να βοηθήσουμε, είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο τρόπο. Ευχαριστώ!
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 13/01/2019 στις 01:25.
    Sent from me using a computer.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Από εμένα έχει λήξει το θέμα.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Χαχαχαα Οχι φίλε ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ θα χαρακτηριζοταν παππούς ακόμα και αν τον έκοβα γύρω στα 50 σύμφωνα με αυτο που έκανε
    Ή αλήθεια είναι πως θα με ικανοποιουσε να έβρισκε μπελά γιατί αργά ή γρήγορα πολύ πιθανόν να σκοτώσει κανέναν κακομοίρη, αλλά μήπως βρω μεγάλυτερο μπελα απ'αυτον παρόλο που έφταιγε λόγο διπλώματος? . Διάβασα που είπες έκανε μεγαλύτερη παρανομία αλλά αν είναι να μπλέξω και εγώ πατόκορφα άστα να πάνε... Επίσης το μηχανάκι εχει φτιαχτεί, παρών ήταν μόνο η θείτσα η γυναίκα του που καθόλου απίθανο να πει ψέμματα
    Τελευταία τροποποίηση από Ttrakias; 13/01/2019 στις 02:03.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τωρα θα πει οτι η θειτσα ηταν 47 και θα λιποθυμησουμε

  11. #41
    Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Ουτε να τσακωθεις με το αφεντικο σου. Ουτε να γινεις πελατης δικηγορου. Αν μπορουσε να κανει κατι νομικα δεν θα ερχοταν να σας τα παρει στο μιλητο. Θα βαρεθει και θα φυγει. Δεν μπορεις βεβαια να κανεις και κατι χωρις να βγεις αναιμακτος στη θεση που εισαι.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τωρα θα πει οτι η θειτσα ηταν 47 και θα λιποθυμησουμε
    Ναι η Kendra Lust
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Σαν παθων είτε αστυνομικος ειτε οχι... ΚΑΛΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ.
    Απο κει και μετα οτι προείπε παραπανω οτι δεν εχεις διπλωμα... Μην ζητας ευθυνες. Ξεκιναμε οτι δεν επρεπε να βρισκεσαι στον δρομο. Ετσι το βλεπει η ασφαλιστικη... Γιατι για αποζημειωσεις ρωτας. Η Τροχαια θα σου φορτωνε και 5-6 προστιματα και θα ησουν κερατάς και δαρμενος.
    Απο τη στιγμη που φυγατε χωρίς κάποια καταγραφη... Φιλακια πες του παππου

    Επισης οτι θες να μειωσεις η γλυτωσεις το κοστος επισκευης μεσω του εργοδότη σου ειναι ναι μεν το συμφερον σου αλλα εφοσον θες να παραμεινεις στη δουλεια και να εχεις τον παππού να ερχεται να ζηταει λεφτα... Τοτε δεν εχεις επιλογη παρα οτι ειπα.
    Αν ο εργοδοτης σε εχει αδηλωτη εργασια... Παλι τους λες φιλακια.
    Αν σε ειχε και δουλευες χωρις διπλωμα χρειαζεται μια δηλωση σου που να την εχει κανει δεκτη και να δεχεται οτι υπ ευθυνη σου κανεις αυτη την εργασια... Αλλα και πάλι δυσκολα ειναι καλυμμενος. Οποτε υποθετω εισαι αδηλωτη εργασια....επομενως ναι μεν ειστε 2 οι εμπλεκομενοι αλλα ουσιστικα δεν εγινε τιποτα χωρις μαρτυρες.

    Τωρα αν θα βαλεις μυαλο ειναι αλλο θεμα...

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Είστε και οι τρεις παράνομοι! Είναι αστείο να ζητάει ο ένας απ' τον άλλον ευθύνες.
    Όπως τα λες ακριβώς. Είναι τραγελαφική κατάσταση, να ψάχνουμε ποιος παρανόμησε λιγότερο από τον άλλον.
    Φίλε μην οδηγάς χωρίς δίπλωμα γιατί είναι παράνομο. End of Story.

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2019
    Μηνύματα
    27
    Δεν κοιτάω να βγω κερδισμένος εγώ το αμάξι δεν θέλω να πληρώσουμε, λέω στο αφεντικό να του πούμε να πάει να κοιτάχτει αλλά φοβάται μην μπορεί να αποδείξει το συμβαν
    Ωστόσο λίγακι μυαλό το έβαλα 14 μέρες ακόμα και θα κοιτάξω για άλλη δουλειά όσο δύσκολο και να είναι
    Τώρα κατά πόσο μπορεί να το αποδείξει όσο ξέρουμε εμείς αλλά τόσο ξέρετε και εσείς, γιατί αλήθεια δεν γνωρίζουμε αν έχει κάποιο στοιχείο εκτός από τις πινακίδες από το μηχανάκι
    Αυτό για την υπεύθυνη δήλωση είναι 100%?
    Τελευταία τροποποίηση από Ttrakias; 13/01/2019 στις 12:08.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακάρισμα και ασφαλιστικές..
    από Trickster στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 09:38
  2. Τρακάρισμα (ποιός Αγιος γιόρταζε χθές...??)
    από motaba στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 11:16
  3. τρακαρισμα!!!!!!!!
    από caster1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 09:17
  4. Καλοκαιρινό Τρακάρισμα...
    από Innersense στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 14:01
  5. Τρακάρισμα Suzuki SV650S
    από Multijohn στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 13:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF